Korzár logo Korzár
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NKÚ sa nečuduje fenoménu našich opatrovateliek v Rakúsku. Doma robia za minimum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Silný sociálny štát súdruha Fica v praxi.
 

Koho je to vina?

Ved tento "demokraticko-nahubkovy rezim " je tu uz skoro tak dlho ako tu bol ten komunisticky. Ani sa nenazdame a ho prekona. Chyba bude bude asi niekde inde - v beznych ludoch.
 

Netrep

nezmysly. Keby si si dovolil komančom povedať niečo o náhubkoch, mal by si na krku prokurátora. Teraz môžeš bláboliť svoje nezmysly verejne a v médiách ti to uverejnia
 

 

1. Dôvod prečo tu mame tak zaostalý sociálny systém je že je postavený ešte na socialistických modeloch ako napríklad dochochodkový systém prvého (povinného) piliera teda priebežný dôchodkový systém ktorý je funkčný iba vtedy ak sa rodí viac deti ako pribúda dôchodcov alebo inak povedané ak je viac tých čo platia do sociálnej poisťovne odvody ako tých čo poberajú dôchodok. Za socializmu to bol funkčný systém lebo sa rodilo veľa deti (napr. Generácia Husákovych detí) teda bola istota že v budúcnosti bude mat kto platiť odvody aby sa z nich priebežne mohli vyplácať dôchodky. Dnes je ale iná situácia. Deti sa rodí neporovnateľne menej a predošlá generácia Husakovych deti raz pôjde do dôchodku, z čoho im štát vyplatí dôchodky keď bude málo tých čo budú platiť odvody? Výsledky už začíname pociťovať v podobe nízkych dôchodkov. A bude horšie čím dlhšie budeme držať pri živote polomŕtvych socialistický v dnešnej dobe nepoužiteľný prvý piliér.
2. Za komunizmu by si pri sťažnosti na "náhubok" dostal od VB dve tri po krížoch obuškom a bol by si rád že si neskončil v rukách prokurátora a pred súdom ako vtedy bolo zvykom za rozvracanie republiky. Zrovna zajtra si budeme pripomínať ako ľudia pokojne demonštrovali a zrovna táto banda fizlov ich za to zmlátila. Zajtra sa túto udalosť chystá zneužiť banda primitivov, extrémistov a živlov spolu s justičnou a policajnou mafiou.
 

 

Pokiaľ bude demografia veľmi zlá vo väčšine sveta, tak to nezachránia ani súkromne investované peniaze.

Ak masa ľudí začne predávať akcie a dlhopisy naraz, a nebude mať kto v podobnej miere kupovať, cena môže ísť výrazne dole, a s tým aj ich celý majetok. Podobne ak sa zvýši dopyt po určitých službách a nebude dosť ponuky, cena tých služieb pôjde hore.
 
Hodnoť

BLúznenie

o čom tu blúznia? Treba si uvedomiť, že rakúsko je bohatá krajina a slovensko je chudobná, rozkradnutá krajina...... krajina len žne svoje dlhoročné sympatie s mečiarom, ficom..... tí tak rozkradli, resp. umožnili rozkradnúť krajinu do takej miery, že ďalšie generácie slovákov ostanú len chudobné, pokiaľ sa neskončí rozkrádanie a nezačne sa zmysluplne v krajine pracovať-podnikať
 

A ešte navyše

Vraj záujem o prácu je, ale o konkrétne pracovné miesta nie je. Kto má kvalifikáciu a je mu ponúknutá táto práca a odmietne ju, potom mu zrušiť podporu v nezamestnanosti, podpora je predsa nižšia ako aj tie mizerné platy v opatrovateľstve. A ani dlhodobo sa tu nič nezmení, čo majú mestá tlačiť peniaze z r..ti?
Nezávidím ale tým starým ľuďom, o ktorých sa už nikto nepostará, musia sa vlastné deti, ktoré potom musia odísť zo zamestnania, musia. To je ich dlh voči rodičom, kedy ich tí rodičia vychovávali!!
 

ja si ale nemyslim

ze ti ludia su na podpore, skor si myslim, ze si radsej najdu pracu za pasom alebo v predajni za pokladnou, kde zarobia viac...
 

veru tak

A aj zo zamestnania veru odídu. A potom Ing., PhD., RNDr. nebude v zamestnaní robiť odbornú prácu, ale bude robiť prácu na ktorú je treba základné vzdelanie. Rovnako MUDr., Mgr. a rovnako kľudne aj pracovník z VW.
A potom štát zistí, že nemá ani koho zdaniť. A že tú odbornú prácu nemá kto urobiť, pretože sú všetci doma so svojimi nevládnymi rodičmi.

Ja sa nesťažujem iba to konštatujem. :-)
 

Jasné

lebo všetci Ing., PhD, RNDr. zarábajú minimálnu mzdu.
Buhaha.
 

to sa tam nepíše

Kde je napísané, že zarábajú minimálnu mzdu? Samozrejme, že nezarábajú. Ale ako reagujem, zostanú doma s rodičmi, dostanú pár stoviek a miesto odbornej roboty sa budú starať o rodičov.

"Prepáčte, operácie sú zrušené. Naši lekári sa starajú doma o rodičov. Až ich rodičia zomrú, potom opäť nastúpia do práce. Zatiaľ sa zoperujte sami. :-)))"
 

To asi nie

Veď to sa týka tak 2-3% ľudí, ktorí sú pred dôchodkom a majú zväčša veľmi starých rodičov vo veku 80-90 rokov a viac, mladých, ktorí majú ešte stále mladých rodičov, sa týmto nemusia vôbec zaoberať. Žiaľ, ráta sa iba mladosť, teda tu v tejto spoločnosti.
 
Hodnoť

Mám známeho, ktorý robí opatrovateľa

vo Viedni, čistého má 1.150.,Eur a je spokojný. Opatrovateľky, opatrovateľov potrebujeme ale nie sme ich schopný zaplatiť. V tomto politickom a ekonomickom marazme ani nikdy nebudeme, hlavná vec, že sme podľa pána Fica budovali sociálny štát, sociálny bol len pre jeho účty v banke a účty jeho kamarátov.
 

Tak

Vrelý súhlas
 
Hodnoť

 

Keby nebolo kvantum zbytocnych uradov jako je NKU a tym padom by sa mohli znizit dane a odvody, tak by možno viac atraktivne pre zeny ostavat na Slovensku, len to by sa musel urobit masivny personalny audit v statnej sprave a povyhadzovat/zrusit vsetky zbytocne institucie zivene z dani. Vyssim poctom uradnikov a statnych institucii sa k vyssej proserite urcite nedopracujeme. V tejto krajine je stasne vela rozumbradov (politici a ich armada uradnikov) ktori za cudzie peniaze chcu riadit zivoty druhých ale hlavne si z nich zabezpecit nadstandardny život pre seba.Menej státu, byrokracie a regulacii a potom dobře bude.
 

NO, dajte, prosím, rebríček,

kto nám "žerie" najviac peňazí z rozpočtu? Hneď budeme vedieť, koho máme zrušiť. Mám ale taký tušák, že zrovna NBU to nebude.
 

Ale má pravdu,

štátna správa je neefektívna, je príliš široká. Štát je najväčším zamestnávateľom a to nie je ok. Štátna správa totiž neprodukuje peniaze, všetko je platené z daní, aj odvody zamestnancov do zdravotnej a soc poisťovne.

Ja som zástancom štíhleho štátu, na Slovensku je pristúpiť takejto reforme, doslova nevyhnutné. Vrátane reformy územnej samosprávy a jej kompetencií/ financovania. SR má 3,000 obcí so svojim aparátom, starostovia spravujú obce, ktoré majú niekde len do 100 obyvateľov (pár vchodov na sídlisku v BA). Fínsko spravilo pred 3 rokmi už druhú samosprávnu reformu, znížili počet obcí z cca 170 na 98.

Čo sa týka úradov, len tak laicky, nechcem tu príliš zaberať priestor, úplne by postačoval ako príklad neefektivity ministerstvo dopravy, pod ktorým je cestovný ruch, tú istú agendu má aj ministerstvo hospodárstva. Navyše MD má pod sebou NDS a Slovenskú správu ciest. Myslím, že ak by prišlo k racionálnej fúzii týchto troch úradov, náklady by boli nižšie a výkon neporovnateľne vyšší, odstránili by sa duplicity. Detto ministersvo životného prostredia a ministerstvo poľnohospodárstva. Tiež značný prienik. Ministerstvo práce je samostatná kapitola, vhodná pre zásadnú reformu spoločne so sociálnou poisťovňou a úradmi práce, ktoré pod toto ministerstvo spadajú - to je už len bonus, ktorý v 21 storočí, teda v čase digitalizácie procesov, trpíme (a platíme) ako okovy na nohách.
 
Hodnoť

Je to ťažká práca.

Je to u nás slabo ohodnotená práca a ako bolo písané vyššie, kým sú tu stovky ľudí, ktorí si nakradli milióny, desiatky miliónov €, tak tu budú tisíce ľudí s platom 500 čistého. Ale aj títo ľudia chodia voliť a majú len to čo si zvolili, alebo čo tým zlodejom dovolia. Keby sa to veľmi nepáčilo pár sto tisíc ľuďom, zmenili by to veľmi rýchlo. ale Slovák je zvyknutý držať hu bu a krok až do času kedy umrie.
 

 

Paradoxne, ludia s nízkymi príjmami, majú u nás silné tendencie voliť práve tie strany, ktoré najviac kradnú. Ako sa hovorí, každý je strojcom svojho šťastia.
 

 

Ako mozes vediet, ze strany ktore zatial neboli pri moci, budu kradnut menej? Nejde len o kradnutie, ale aj to posadnutosti mocou. Politici su schopni hadzat po ludoch rozne socialne vyhody za cudzie peniaze len kvoli tomu, aby ostal pri moci (nie ani tak kvoli kradnutiu, to robia hlavne socialisti). Ja som zazil uz 2 sklamania potom co som volil a stacilo. Politici sa hlavne staraju o seba a svojich kamaratov, odrobinky ktore hadzu danovym nevolnikom robia iba pre to , aby ich po uplynuti volebneho obdobia zvonu zvolili.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop