Korzár logo Korzár
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štvanica na prezidenta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vážený pán Fico

Prezident Kiska je prezidentom piatich milionov ľudí, ktorí sa mu skladajú na jeho lety. Ak dobre počítam, tak ja som mu doteraz prispel sumou 20 centov. Mne to nevadí. Ak Vám vadí Váš 20 centový príspevok, dajte mi vedieť, kľudne vám 20 centov pošlem. Vadí mi ale to, že to prezidentovi vyčíta človek, ktorého vláda schválila napr. na oddllženie španielskych bánk zhruba miliardu eur. To je tísíc milionov. Opakujem - tisíc milionov. Moj príspevok v tejto operácii je 200 eur. A to mii už vadí. Akurát nechápem naše médá, že venujú toľko priestoru 20 centovej kauze, ale mnohé stoeurové kauzy si ani nevšimnú. Chcel by som poprosiť všetkých, ktorí čítajú tento príspevok, aby si dali tú námahu a našli si blog Tomáša Kulicha "Nuly v politike" a POZORNE si ho prečítali. Vynikajúci článok. Možno sa niektorému Ficovoličovi otvoria oči.
 
Hodnoť

Skúsim...

...ísť na škody spôsobené letmi celkom inak . Fico žiadal listom prezidenta uhradiť faktúru cca 1 milión €. Nemal by škody vymáhať predseda len do štvornásobku platu ? Nie že by prezident Kiska na úhradu nemal. Môže sa Smeru stať, že prezident vyplatí požadovaný obnos a celá prezidentská kampaň v dejinách volieb vyjde kandidáta najlacnejšie. A predsedovi sa môže útokmi na hlavu štátu stať ,že v budúcnosti aj keby Kiska už nekandidoval, každé vrece zemiakov prezidentské voľby vyhrá. Je nastúpený v tejto trajektórii.
 
Hodnoť

Mám pocit, že je to celé zle.

KIska by mal požadovať presnú faktúru s presnosťou na centy.
Pretože od toho miliónika treba odrátať náklady na pozemnú prepravu autom so všetkým, čo s tým súvisí.A zaplatiť len rozdiel drahšej leteckej prepravy.
Ďalej, keďže prezident celkom vhodne plánuje svoje pracovné návštevy v blízkych regiónoch na koniec či začiatok víkendu. Keby býval v Bratislave, náklady na cestu prezidentskej kolóny na východ by boli vyššie ako z Popradu. Ten cenový rozdiel je potrebné tiež od sumy požadovanej Ficom odrátať.
A logicky, ak svoju cestu za rodinou spája s pracovnými cestami po širšom región na východee, tak lietadlom cestoval služobne a to je tiež potrebné odrátať.
Inak povedané, pokiaľ letel Kiska len za rodinou a nič iné pred či po alebo cez víkend nerobil (služobne), tak zaplatiť by mal len tieto lety (samozrejme, mínus cenu cesty autom).
A čudujem sa, že s týmto verejne ešte Kisla či jeho hovorca nevystúpil. Chcel by so vedieť, ako by to smeráci počítali.
P. S. 1.Vyššie napísané nijak nespochybňuje môj názor, že pokiaľ chce byť Kiska prezident SR, mal by bývať v Bratislave.
P. S. 2. Pokiaľ je terajšie prechodné ubytovanie prezidenta OK, tak je potrebné vyčísliť rozdiel v doprave z prezidentského sídla do miesta ubytovania od určite vyšších nákladov počas 10 rokov vozenia Gašparoviča až do Limbachu a tiež ten rozdiel dať zaplatiť Gašparovičovi. U Schustera dtto.
Ja byť poradca prezidenta, tak presne na túto tému by som zvolal tlačovku. To by preceda aj kliky zabudol robiť
 
Hodnoť

Absurdné,

topiaci sa stebla chytá!!!! To už si v tej zlobe nevie vymyslieť nič inšie? len cesty prezidenta!
 
Hodnoť

Ficova argumentácia kríva na obidve nohy

Pokiaľ viem Fico ešte stále býva u Baštrnáka a ak sa nemýlim z úradu vlády k Baštrnákovi a od Baštrnáka do úradu vlády ho vozí vládna limuzína. To je podľa Ficovej definície tiež súkromná cesta.
Prezident býva v Poprade tak je len logické, že používal lietadlo, keď išiel za rodinou.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop