Korzár logo Korzár
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rast, ktorý nestačí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Stačí, nestačí...

v konečnom dôsledku jedno bude.
Precedova družina popri šafárení, len jednu ešte starosť má. Aby dočasne/natrvalo zabetónovala sa v úradoch.
Popri denných perličkách o "šetrení", teda tu sa ukradlo to, hen vytendrovalo ono, prenikajú správy iné radostné:
-- volebný zákon na obraz vedúcej úlohy strany Smeru
-- frontálne stranícke obsadenie prokuratúry
-- "kooperácia" s rozvratom súdneho systému (teda systém ako taký nie je v rozvrate. V rozvrate sú tí, čo majú zákonnosť, spravodlivosť, morálku a etiku posudzovať)
-- čo chvíľa obsadenie kontrolného úradu
-- posilňovanie vnútra na úkor aj vzdelania, zdravia
-- rast "moci" byrokracie
-- okresávanie slobôd, práv a vlyvu občanov
-- .......
Jednoducho ešte 4.a 6. článok do ústavy a ani Víťazný február netreba.

Smutné na tom je, že keď za čias temných dôb V.M., opozícia pôsobila ako opozícia, dnes (až na česť výnimkám), pôsobí ako tichý v tom spoločník.
 

re: s34qdk

Ako spoločníka myslíte tú opozičnú stranu, ktorej sympatizanti neustále vypisujú o tom, že medzi SDKÚ-DS, KDH, SMK a Smerom nie je žiaden rozdiel, ktorej sympatizanti opakujú asi všetky ficoviny, čo kedy Fico dal, alebo ako trebárs Vy, keď vypisujete " Ak vezmeme v úvahu že tzv. "štandardné politické strany" naprieč politickým spektrom mali a majú záujem a vyšetrenie gorilých káuz systémom do stratena,..." čo je tvrdenie, ktoré pritom neviete ničím podložiť...?
 

Re.Klamm

Ako dlho sa v centrálach štandardných politických strán potuloval tzv. spis Gorila?
Neviem presne, ale bývalý generálny pregrciavaš spomínal, že on o tom vedel cca 3 roky skôr, ako sa to verejne prevalilo.
Bez ohľadu na politickú farbu, čo ktorá politická partaj pre vyšetrovanie spravila (a prihliadnite na obsadenie postov min. vnútra a spravodlivosti, skôr ako spomeniete že aj SaS o tom pred finále vedela)?
Teda nesmeruje vyšetrovanie "Gorily" do stratena?

V postoji k bruselským príkazom, veru nie je nijaký rozdiel medzi poklonkovaním SDKÚ-DS, KDH, SMK a Smerom, to je fakt.

Spolupráca (či tiché spoločníctvo) tzv. štandardných politických strán a Smeru je tiež dokázateľné. Napr.
-- KSK a dlhoročná "spolupráca" najskôr SMK, teraz Mostu so Smerom (a verejným tajomstvom je, že to čo ich spája je skôr "biznis" vedúcich krajských funkcionárov ako
nejaké politické hodnoty)
-- Spomeniete si ešte ako promptne reagoval zástupca SDKU, šéf výboru parlamentu, keď bola akútna potreba cez odpočúvanie odpíliť Galka? (dpjemná "hodnotová" zhoda s vtedy podobne štekajúcim zástupcom Smeru, alebo strašiaci Mokys?)
Ako teraz naopak sa stavia SDKU k snahe odvolať MO?. (a nepopierateľné má už za ušami viac káuz ako predošlý)

A mimochodom Smer ide meniť volebný zákon. Dúfam, že SDKU sa k tomu nepostavý zas ako za Mečiara. Spomínate? Koľko rečí, že jeden obvod zlý, a..... potom verchuška strany zistila, že až tak zlé pre ich "moc" to nie je, tak zákon opakovane sľúbený zmenť nezmenila.
 

re: s34qdk

1. Nezaujímavé, lebo ho za hodnoverný nepovažovali. Len ten ktorý takému niečomu potrebuje veriť a potom rád aj uverí, trebárs že ten kto v súťaži ponúkol najvyššiu cenu, a súťaž vyhral, ešte za to dá niekomu províziu.

2. Dali ste tvrdenie, mali by ste na to dať aj dôkazy.
Kde sú?
Pretože ak ich nemáte tak ide o obyčajné ohováranie.

3. Netuším prečo by mala SDKÚDS nejak pomáhať strane, ktorá pritom programovo škodí jej?
Trebárs neustálym ohováraním, kde pokiaľ potrebujete dôkaz, prejdite si vlastné tvrdenia, tvrdenia ktoré pritom neviete ničím podložiť.
 

Re:Klamm

1. Nepovažovali spis Gorila za hodnoverný?
Nemali si ako overiť (aspoň čiastočnú pravosť)? Nemá na to premiér prostriedky? Nemá priamo pod sebou SIS? Nemajú silové ministerstva na to potrebné štruktúry? Alebo len nemali záujem to overovať?

2. O akých tvrdeniach je reč?
O "spolupráci" na regionálnej úrovni? To je predsa zjavné.
O "rôznom" prístupe k MO? Pozrite tu:
http://korzar.sme.sk/c/6906389...

3. Historia magistra vitae.
Spomínal som, aj vy isto spomeniete si, aký huriak spustilo aj SDKU pri mečiarovskej zmene volebného zákona, a je evidentné, že akonáhle mali možnosť to napraviť, pravdepodobne prevažili "benefity" tejto zmeny (posilnenie vplyvu, moci straníckej centrály) a nijaká zmena, len výhovorky.
 

re: s34qdk

1. Pravosť overujú orgány k tomu určené. A na prvý pohľad je vidieť, že ide o upravovaný materiál.
http://aktualne.atlas.sk/komen...

A nič lepšie o tom, že v čosi také potrebujete veriť, nedokazuje ako to, že nikto, ale nikto z tej Vašej Sekty Gorile Veriacich, sa ani nepokúsil vyvrátiť argumenty Penty.

2. " Ak vezmeme v úvahu že tzv. "štandardné politické strany" naprieč politickým spektrom mali a majú záujem a vyšetrenie gorilých káuz systémom do stratena,..." tak to je presne to tvrdenie, ktoré pritom neviete ničím podložiť.

3. Prečo Vás trápi nejaký volebný zákon? Predsa voliči strany ktorá má teraz okolo 5% voličských preferencií, vo vedomí, že ide o stranu s nulovým koaličným potenciálom, teda s vedomím, že ich hlas pre tú stranu je zahodeným hlasom, Vás takto posunú pod tých 5%.
 

Re:Klamm

1. Mate pravdu, a praveže orgány k tomu určené, celú kauzu posúvajú do stratena, s "tichým" súhlasom nadriadeného ministra (dnes aj včera)
Argumenty Penty, sú hodnoverné v tejto fáze rovnako ako arumenty spisu. Alebo už orgány k tomu určené zistili iný stav?

2. Ako ničím? Dnešný vysoký poliicajný funkcionár v minulosti spis ignoroval.Rovnako ako dnes aj včera zodpovední ministri. Však je xy vyhlásení, že o to "spise" mali poznatky, ale nedali ich preveriť.

3. Volebný zákon ma trápi preto, aby nevznikla zas situácia ako za Mečiara. Dnešná vládna moc si upravý zákon vo svoj prospech, opozícia to oplače, a po uchopení moci zákon nechá v tej podobe, čo spravodlivosť volieb kriví.
Trápi vás preferencia nejakej strany, ale ani vami preferovaná strana nemá 20% preferencie,
Mimochodom ktorý hlas je "zahodený" alebo nie, usúdi volič individuálne. Alebo chcete nahovoriť že pevná "jednota" Ludového frontu, či ako sa to ten spolok nazval sa nepoloží 15 km od hlavného mesta?
 

re: s34qdk

1. Argumenty sa vyvracajú, ich spochybňovanie nestačí.
Ak v hodnovernosť prvého veríte, tak logicky by ste mali veriť aj v to druhé, kde ale vzniká neriešiteľný rozpor, nemôžete veriť opačným tvrdeniam.

2. Dali ste konkrétne tvrdenia, dajte konkrétne dôkazy.
Teda ak nejaké máte.

Ministri, rovnako ako predseda vlády, a zopár ďalších miliónov občanov Slovenska, do vyšetrovania zasahovať NESMÚ.
Kto môže určuje zákon, a ešte aj tam je povedané akým spôsobom. Skúste niekedy si prečítať zákon o prokuratúre.

3. Medzi stranami s rovnakým percentom, kde jedna z nich má koaličný potenciál a druhá nie, je obrovský rozdiel, tá prvá môže byť súčasťou nejakej vládnej koalície alebo opozíciou ktorá niečo presadí, tá druhá môže byť užitočná akurát pri hlasovaní o tom aká káva sa má podávať v poslaneckom bufete. Ak je to dôvodom ísť voliť ...

Volebný zákon dobrý nie je, a Smer ho lepším určite neurobí. Reálna sila opozície niečo zmeniť je malá a pokiaľ neviete kto je za to zodpovedný, tak sa pozrite do zrkadla. Predsa aj Vy dávate tvrdenia, ktorých cieľom je škodiť Ficovej opozícii, kde tieto tvrdenia pritom neviete podložiť dôkazmi, len všeobecnými frázami, ktoré pritom s tým tvrdením nemajú nič spoločného. A kde je to len obyčajným ohováraním.
 

Re.Klamm

1. Argumenty? Ak GP, minister aj poslanci priznali vedomosť o existencii spisu "Gorila" dlho pred zverejnením, a všeobecne sa na overenie jeho relevantnosti zo strany prislušných orgánov použila len skartácia, nie je to dostatočný argument o snahe nevyšetriť?

2. Vychádzam zo zverejnených výrokov zainteresovaných. Mimochodom nebola to SDKU čo namietala vymenovanie pol. prezidenta nekonaním z jeho strany pri Gorile (teda konaním do stratena)?
Konkrétne dôkazy majú zabezpečiť orgány na to určené (to snáď nepopriete), ak im to ich nadriedení nemaria.
Zákony u nás určujú kde čo, vymenujte mi jedného ministra, ktorý nezasahoval nad rámec zákona.

3. Prepáčte, o akom koaličnom potencionály vravíte? O tom čo predvádza SDKU? Ak myslíte ich "koaličný" potenciál aký prejavila v košickom mestskom zastupiteľstve, po násrupe Transparentného primátora, tak za ten vám fakt ďakujem.

Volebný zákon. Ak si pozriete vyššie reakcie, snáď vám bude jasné že poukazujem na povedzme už historické pokrytectvo strany SDKU. Pri mečiarovskej zmene boli najhlasnejší odporcovia, tejto zmeny, ako zlej, znížujúcej vplyv občanov atď. Pri následných možnostiach (ako najvplyvnejšej vládnej strany), to ale neriešili. Práve naopak, patrili (s KDH) k tým čo kde akými výhovorkami bránili zmenám toho zákona.

Nemyslím si že škodím Ficovej opozícii. Podľa môjho názoru zo strany SDKU sa opozične správa len pár jedincov. Prístup strany je skôr .... no to nech si zhodnotia sami.
 

re: s34qdk

1. Bolo to k argumentom Penty, kde všetci ste ticho a nikto sa ani nepokúsil ich argumenty vyvrátiť. Tvrdenie o snahe nevyšetriť bolo tvrdením o politikoch a toto čo ste dali dôkazom nie je.

2. Dali ste tvrdenia, ale stále ste nedali na to dôkazy. Pretože všeobecné kecy nestačia, konkrétne kto a kedy zasahoval do vyšetrovania tak, aby šlo do stratena?

3. Koaličný potenciál je potenciál uzavrieť s programovo blízkymi stranami koalíciu, kde o stranu, ktorá pri prvej príležitosti vylepšiť si preferencie povalí vlastnú vládu, asi záujem nebude mať nikto.

Ale škodíte, tak ako každý kto dáva podobné tvrdenie, ktoré nevie podložiť a ktoré majú za cieľ niekoho poškodiť.
 

Re:Klamm

Neustále mi opakujete aby som dal konkrétnosti, pričom vy sám sa oháňate len všeobecnosťami.
Fakt ste nezachytili info ako terajší pol. prezident k spisu Gorila pristúpil? To nie je argument? (že sa to oficiálne vyšetrovaním nepotvrdilo, asi preto že nič sa nevyšetrovalo)
Politici (ak majú funkčnú možnosť) neustále zasahujú do kompetencii iných.
Príkladov keď referujú o postupe vyšetrovania a podávajú informácie zo spisov, ku ktorým oficiálne nemali mať prístup, je pomaly viac ako voličov SDKU.

3. Aká je programová blízkosť Smeru a SDKU, lebo podľa hlasovaní v mestskom zastupiteľstve Ke, to vyzerá len na "obchodnú" blízkosť. Aký koaličný potenciál má Ludová platforma, ked ako koaličný potenciál uvádzate programovu blízkosť, a sme svedkami "koalícii" v krajoch že až koaličný potenciál mozgu sa nestíha čudovať? Kde je tam reč o programovej, hodnotovej zhode? Nie je to čisto len politický kalkul, vystužený obchodnými záujmami regionálnych bossov?

Nemám za cieľ niekoho poškodiť. Teda pokiaľ poukázania na prešľapy, nezrovnalosti, na rozpor hlásaných právd a činov beriete ako snahu škodiť.... tak potom fajn.
Neviem či ste si už všimli, ale posledných cca 6 rokov si v snahe škodiť bohato vystačia predstavitelia SDKU sami.
 

re: s34qdk

1. Policajný prezident nie je nominantom súčasnej opozície a neviem, že by by ste mali informáciu, že by ho niekto z opozičných politikov v tom riadil.

To, že niektorí politici niekey porušujú zákon nie je dôvodom, aby ste to požadovali aj tam, kde sa to hodí Vám.

3. Nezaujímavé, komunálna politika nie je o straníckej línii, a tá je jasná. A kde sa bavíme o "veľkej" politike, o tom kam a ako bude smerovať Slovensko. Kde Vy ste mimo, a všetci robíte čo sa len dá, aby sa to nezmenilo.

Kecy. Dávate tvrdenia, ktoré sú obyčajným ohováraním, pretože tie dôkazy čo dávate sú nanič, žiadnymi dôkazmi nie sú.

SDKÚ-DS nie je ideálna strana, má k nej poriadne ďaleko, ale stále platí, že medzi slepými je jednooký kráľom. A keďže reálne nič lepšie tu nemáme...
 

re:Klamm

1. Chceli ste príklad ako orgány k tomu určené sa k vyšetreniu spisu Gorila stavajú, tak som spomenul skartovača spisu, ktorý zas je na mieste. Nie to, že ho tam opozícia nominovala. Ale aj za krátky čas vlády I.R. mali ministri tieto poznatky a čo vyšetrilo sa?

Mne sa nehodí porušovanie zákonov, ja som len napísal, že ministri u nás pravidelne prekračujú svoje zákonné kompetencie, keďže za to ich ešte ani raz nepostihli nijaké konzekvencie (lebo aj prípadne "vzatie na seba politickej zodpovednosti a odstúpenie" nepovažujem za dostatočný postih)

3. Blbosť je praveže delenie politickej línie na "veľkú" a "komunálnu". Alebo strana, ktorá na celoštátnej úrovni zavádza neototalitné praktiky, živý odkaz boľševika zrazu na komunálnej úrovni sa tejto línie stráni?

Aké ohováranie? Však stači pozrieť napríklad hlasovania mestského parlamentu v Ke. Raz pomôže smerákom SDKU inokedy KDH (Most je v koalícia až). Keď pomôže KDH, SDKU kričí ako zradili princíp za misu šošovice a naopak (a nie je to len v jednom meste tak...jednoducho na regionálnej úrovni politici tzv. štandardných - zabehaných - politických strán, kašlú na princípy, myšlienky, stranícku líniu a v rétorike regionálnej inakosti si strážia svoje kšefty len)

Operujete ohováraním, lebo dôkazy sú vraj na nič. Dôkazy majú zabezpečiť orgány na to určené (čo aj vy uznávate). Ale ako majú tie dôkazy zabezpečiť, keď každé podozrenie, každá kauza, každé zverejnené svinstvo končí.. nevyšetrením?


Toto sa mi ale páči:
"A keďže reálne nič lepšie tu nemáme...", s argumentom, že nič lepšie neexistuje ste neunavne obhajovali aj platenie dlhov Grécka.... a zatiaľ to nič lepšie narástlo z len pôvodne dostatočných nejakých 60 miliard na 250 s výhľadom na balík tretí ... (viem toto je už od veci)
 

re: s34qdk

1. Nie.
Chcel som dôkaz na to Vaše tvrdenie " Ak vezmeme v úvahu že tzv. "štandardné politické strany" naprieč politickým spektrom mali a majú záujem a vyšetrenie gorilých káuz systémom do stratena,..." .
A ten neviete dať.
Tak čo iné to je ako obyčajné ohováranie s cieľom poškodiť koaličné strany?

2. Ministri počas vyšetrovania nemajú čo vôbec nejak poznatky hľadať, zisťovať, a na ich základe konať, pretože tie poznatky nie sú dôveryhodné, zvlášť keď ide o "poznatky" z nejakého bulváru.
Na základe neúplných čiastkových informácií, ešte k tomu s tým, že nevie čo tam pravdou je, sa rozhoduje len hlupák.

3. Ale tam delenie je, pretože na komunálnej úrovni sa nerozhoduje o tom ako a kam bude smerovať Slovensko. Kde s
Malý príklad, miestni poslanci Košice západ podporujú postavenie tzv. protirómskému múru, a sú medzi nimi aj poslanci za stranu Smer. Teraz ako, ste za to aby sa poslanci SDKÚ-DS postavili za zbúranie toho múru, alebo majú prijať podporu Smer-u?

No a tvrdenie o tých kšeftoch čo si tak strážia niečím nedoplníte?
Myslím, že nie. Tak prečo ich potom spomínate?

4. Každá kauza nekončí nevyšetrením. Kde naopak vyšetrenie tej kauzy niekedy nesmierne vadí, napríklad pri platine boli obvinené konkrétne osoby, sympatizanti SaS platinou sú priam posadnutí, neustále vypisujú o tom, že je to stranícka akcia, obvinenia konkrétnych osôb vždy a bez výnimky vedome ignorujú, nehodí sa im, a vrcholom je súdruh, čo dokonca hľadal ako by mohol to vyšetrovanie ovplyvniť, predsa tí čo sú obvinení obvinenými nemajú byť, on potrebuje aby obviňovaná bola celá strana.

5. http://zpravy.e15.cz/zahranicn...
A čo myslíte, ušetrili sme aj my, keď naše úroky sú takisto vďaka eurovalu nižšie?
Pretože pri bankrote viacerých krajín, pri tom Vašom recepte by totiž to nebolo len Grécko, mimo všeobecného ekonomického poklesu by vzrástli úroky aj pre Slovensko, čo by mohlo viesť k neschopnosti refinancovať náš dlh. Ale tak ďaleko nikto z Vás asi neuvažoval, asi aj preto neexistuje jediná štúdia odporcov eurovalu o možných dôsledkoch toho čo sami požadujú.

To čo robíte je zase propaganda, v roku 1996 bol dlh Grécka 112 % HDP, a dlh sa zvykne vyjadrovať v pomere k HDP, lebo ide o schopnosť dlh splácať, preto dnes pri úsporných opatreniach, kde klesá HDP ten pomer sa zhoršuje, a kde podstatou je, že v súčasnosti v Grécku, ale aj ostatných krajinách sa robia úsporné opatrenia a reformy, a to napriek populistom ktorí tu vypisovali, že v Grécku sa nič nerobí a to aj v čase, keď večer v TV ukazovali násilné protesty a demonštrácie.

No a záhadou je prečo všetci tak radi spomínate Grécko, keď pre neho stačilo a stačí kapacita eurovalu za ktorý SaS hlasovala, na čo všetci radi programovo zabúdate?

Ešte väčšou záhadou je, prečo pri páde vlády spomínate všetci euroval, ke primárne o neho nešlo, v SaS predsa vedeli, že na jeho prijatie nemajú žiaden vplyv, jediné za čím išli bola vidina lepších preferencií "Vidíte, všetci sú zlodeji čo okradli občanov Slovenska o miliardy, len my sme iní", kde to celé nedomysleli do dôsledkov.

Celé to vajatanie SaS je obyčajným populizmom, dôkaz máte pri Cypre, kde prebehol riadený bankrot, ten ako recept pre Grécko požadoval svojho času Sulík, aj keď už vtedy bol neschopný odpovedať čím by ho asi tak riadil, keď na to je potrebný balík peňazí, toho času ho voláme euroval, a pokiaľ si prečítate Sulíkov blog o Cypre bol zrazu za plný bankrot, za to aby aj obyčajní ľudia s nízkymi úsporami o tie peniaze prišli. Ozaj humánny postoj plný tej slávnej solidarity.
 

re:Klamm

1. Už za 1. ficovlády sa spis "potuloval" medzi kompetentnými, za vlády I.R. tiež to pre kompetentných nebolo utajené čítanie, za celý ten čas sa zdá, že jediný "výstup" je skartácia.... teda toto je snáď dosť signifikantné, ako štandardné politické strany mali snahu pravdivosť overiť.

2. Vyššie som spomínal, že ministri naprieč politickým spektrom, nie raz, nie dvakrát verejne vystúpili s informáciami ku ktorým nemali mať prístup. Rovnako som spomínal že toto postavenie štandardne zneužívajú, tak kto je hlupák? (nechcem rýpať, ale na základe akých čiastkových informácii postupoval M.Dz. pri ohrození štátu tzv. skupinka, keďže následné výstupy z dôkladného vyšetrenia sa nulové?)

3. Ak na celoštátnej úrovni politické strany zvádzajú hodnotový zápas, prečo na regionálnej úrovni majú tieto hodnoty ustúpiť?
Apropo oplotenie parkoviska na Luníku VIII.
Starosta mestskej časti je exkadehák p. Bauer. Ako hlasovali jednotlivý poslanci nemám prehľad, ale všimol som si striktné odmietavé stanovisko primátora mesta - Smer - a jeho odmietavý postoj je motivovaný skôr straníckou líniou, ako presvedčením o nevhodnosti toho múru. (toto je zbytočné rozpisovať, lebo pravdepodobne nemáte šajnu o tom plote.... len jedno, ako ten plot môže segregovať romsku komunitu, ked medzi L VII a L IX je okrem toho plotika cca 400 metrov vzdušnou čiarou, príkri svah a štvorprúodavá vozovka?)

4. Platina už zas.
Obvinenie konkrétných ľudí zodpovedných za kauzu je potešujúca správa (rovnako ako vyšetrovania do stratena násobného počtu iných káuz sú správy menej dobre) Lenže ak si uvedomíme, že gro ľudí na postoch, kde majú možnosť podobné kauzy vyrábať, sú na tieto posty dosadené politicky, tak bez tzv. politického krytia by nemali možnosť nič ukradnúť. Teda zodpovednosť strany, ktorá ich nominovala sa mi zdá, že je náležitá.

5. Grécko malo zachrániť nejakých pár desiatok miliárd z dočasného válova. Pamätáte ešte? Trvalý euroválov mal byť už na platenie dlhov iných. Z pôvodných pár desiatok miliárd, už máme stovky miliárd a ešte tomu nie je koniec. A ešte stále budete tvrdiť, že je to úspešný postup?
Ten link, ako Nemecko zarobilo na tom je fajn. A je dosť poučný.
Grécko vraj vykázalo plusový rozdiel v rozpočte, toť nedávno.... až zas sa zistilo, že nejaké tie mínusy nepripočítali.
Ak na tzv. euroválovoch sa xy krát porušili dohodnuté vraj záväzné pravidlá, ak v mene svatého boja s dlhovou krízou sa prekrúca Lisabonská zmluva, ak na základe toho istého boja si komisie, bankový úradníci a ďaľší nevolení úradníci uzurpujú stále viac právomoci na úkor ľudí.... dá sa ešte hovoriť o Európe slobodných, rovnoprávných štátov?

Pád vlády je tiež téma na ktorej sa nezhodneme. Ale predsa len ako sa dá logicky, hodnoverne vysvetliť hláška včera, že nezodpovedným ani cent, otočená po jednej návšteve Bruselu k opaku.... k záväzku, že Slovensko platiť bude koľko si úradník len popýta?

Solidarita? Je solidárne ak štát s najnižšími príjmami na obyvateľa sanuje vyššiu životnú úroveň iných štátov?
Bankrot, neviem a nechce sa mi hľadať, ale ako riešenie ste predsa bankrot vylučovali aj keby mal byť riadený zo strediska kozmických letov, alebo sa mýlim?
 

re: s34qdk

1. Ale o tom sa nebavíme, diskusia je predsa o Vašom tvrdení, ktoré pritom neviete ničím podložiť a ktoré je preto obyčajným ohováraním.

2. To ako keď niekto niečo porušil, tak by to malo byť štandardom? Štandardom by malo byť neporušovania zákona, nezasahovanie do vyšetrovania tými, ktorým to zákon nedovoľuje.

3. Neustupujú. Len si treba uvedomiť aké sú. Asi na miestnej úrovni sa nikdy nebude riešiť dôchodkový systém, odvody, či minimálna mzda.

4. Nuž nie som to ja, kto tu neustále začína s platinou, kde som to teraz spomínal ako dôkaz toho deformovaného videnia sveta šíreného práve sympatizantami SaS a to v snahe škodiť druhým, kde to ako často spomínajú tú platinu a kde nikdy nespomenú že boli obvinené konkrétne osoby dokazuje o čo im šlo.

5. Veď aj zachránilo. Akosi som si nevšimol, že by tam došlo k scenáru prorokovanému Sulíkom.
A samozrejme, že šlo o úspech, dôsledky riešení sa sa nepresunuli na iné krajiny, resp. v minimálnej miere.
Zle ste asi čítali, Grécko má rozpočet kde po odpočítaní splátok dlhu je prebytkový, čo by bolo vhodné porovnať zo slovenským.
No a to najdôležitejšie čo sa udialo je fakt, že v krajinách eurozóny sa pristúpilo k prísnejším pravidlám, k ich vynucovaniu, kde to bola SaS čo pri tom svojom slávnom hlasovaní to spolu s celou zmluvou takisto odmietla.

Slovensko neplatí do ESM koľko si ktorý úradník popýta, naopak pomoc je vždy podmienená plnením požadovaných podmienok. Zase dávate tvrdenie, ktoré viete, že je len propagandistickým heslom, a kde by ste mali vedieť, že na mňa čosi také neplatí.

No a ten populistický drist o tom ako štát s najnižšími príjmami na obyvateľa sanuje vyššiu životnú úroveň iných štátov si môžte odpustiť. Ten je pre tých čo nechápu, že euroval sa robí aj kvôli Vám a kde kvalitu tej somariny si preveríte ak budete klásť otázku, prečo by mali občania s nižšími príjmami financovať hasičov ktorí hasia dom toho ich bohatšieho suseda.

Nie. Bankrot predsa nie je problémom, problémom je, aby sa dôsledky toho bankrotu nepreniesli na ostatné krajiny, a kde pokiaľ by Európa bola v lepšej ekonomickej kondícii, tak by to mohlo byť riešením.
Bankrot v Sulíkovom ponímaní je hlúposť, citujem z príspevku, nick "richard sulik":
"Zatiaľ jediné výsledky „záchrany“ eura sú zlikvidované hospodárstvo v Grécku, najvyššia nezamestnanosť na svete v Španielsku a úplná strata dôvery bruselských politikov."
kde na argument, že vlastne vďaka eurovalu je tým krajinám lepšie, ako by boli po bankrote, odpovedal ako by to bolo podľa neho:
"Jasne, že by na tom boli oveľa lepšie. Krajina ked skrachuje, teda vyhlási platobnú neschopnosť, tak odpise velku časť záväzkov a nie je tlačena ku dnu a úroky jej neruinuju rozpočet. Čo je ale oveľa dôležitejšie, zavedie si vlastnú menu, ktorú môže devalvovat a tým zvýšiť svoju konkurencieschopnosť. Veď vďaka euru je grécka priemyselná produkcia na úrovni 70-ich rokov.
Čiže áno, bankrot krajine pomôže. ".

No a to je somarina, bankrotom sa dlhy automaticky nestratia, a vlastná mena nie je tiež riešením, pretože tá devalvácia nie je nič iného ako plošné zníženie príjmov, čo si pritom teraz v Grécku deje aj bez tých viac nákladov na vlastnú menu.
 

re:Klamm

1. Ako nie, však o tom bola celý čas reč.

2. Ano, štandard by malo byť dodržiavanie zákona, ale "štandard" je pravý opak (aj vďaka benevolencii tzv. štandardných politických strán)

3. Netárajte o dôcodkovom systéme, keď je v reči hodnotový pohľad. Teda prečo by na regionálnej úrovni nemali platiť tie isté hodnoty v podaní politickej strany ako na celoštátnej úrovni.

4. Platinu pomaly už používate ako dôkaz "čestnosti". Ak by som chcel poukázať na neštandarrdné konanie SDKU mám na výber množstvo iných "káuz".

5. Zachránilo? Práve som zazrel správu od šéfa euroskupiny, kde látorí že Grécko bude potrebovať ďaľšiu pomoc. Aká záchrana? Len posúvanie dlhu. A na úkor štátov iných, nie ako vy tvrdíte že iné krajiny na to nedoplatili. Toto už je vyložené klamstvo.....

Plnenie podmienok? Tých podmienok, ktoré nie je problém na počkanie zmeniť? A pozrite zmluvu o trvalom válove, tam je doplňanie bez reptania uvedené.

A floskulu o hasičoch si nechajte na stranícke školenie, lebo fakt je ten, že akonáhle Slovensko bude nútené "požiadať" o záchranu, tak nás zoderú z kože ešte viac ako pri plnení prístupových podmienok do EU.... sranda, že?

Raz obhajujete bankrot, potom ho zatracujete, tak ako?
 

re: s34qdk

1. Tak kde sú tie dôkazy na to Vaše tvrdenie?
Alebo ukončíme to konštatovaním, že ste len ohovárali, že cieľom bolo škodiť...?

2. Vaša požiadavka bola na to, že ministri mali zasahovať tam, kde zasahovať pritom nesmú.
Argumentáciou pripomínate bezdomovca s nezaplatenou fľašou vodky "Veď všetci kradnú...", a to asi dobrým argumentom nebude.

3. A to je aký?
Aký hodnotový systém sa má v komunálnej politike presadzovať? Byť zásadne proti všetkému čo navrhne druhá strana?
Nedali ste predsa nič konkrétne, len že niekedy hlasovali za.

To je predsa ten hodnotový systém čo v parlamente predvádza Fico, a kde vlastne takto takýto hodnotový systém obhajujete.

4. Platinu používam ako dôkaz kto je tu odkázaný na útoky, kto tu vedome škodí, kto to propagandisticky využíva. Krajším príkladom je už len to keď sympatizanti SaS hovoria o kauze DÚ Košice, kde nikto z nich nebol schopný dať odpoveď na to, čo by vypisoval, ak by daňový úrad lacnejší prenájom odmietol, zobral ten drahší a kde by to až potom bolo skutočnou kauzou. Vydávať za kauzu to, kde štát ušetril...
No ale po tej diskusii je jasné, že škodíte aj Vy, ten Váš výrok "" Ak vezmeme v úvahu že tzv. "štandardné politické strany" naprieč politickým spektrom mali a majú záujem a vyšetrenie gorilých káuz systémom do stratena,..." nie je o nič lepším.

5. Možno. Lenže tu nejde len o Grécko ale aj o nás. Nepomáhame len Grécku, pomáhame tým aj sebe. Čo keby Grécko, ale aj ďalšie krajiny zbankrotovalo, investori by mali problémy s peniazmi a my by sme mali platiť hoci len o 1-2% vyššie úroky zo štátnych dlhopisov. Tušíte aspoň koľko by to ročne bolo?

Účelové tvrdenie, pretože tie podmienky sú dohodou všetkých krajín a sú v záujme všetkých, kde nie je dôvod prečo by to mali meniť.
Dopravné predpisy takisto nie je problém na počkanie zmeniť, stačilo by prijať zákon o povinnosti jazdiť vľavo a nikoho podobná somarina nenapadla a nikto to ako argument toho, že sú zlé, nepoužíva.
Tie podmienky sú potrebné a užitočné a nevidím dôvod ich odmietať.

Slovensko má v ESM podiel vo výške rovnajúcemu sa nášmu podielu v ECB a to je zase dané naším podielom na HDP eurozóny, kde predpoklad, že niekto nás požiada o záchranu, môže byť zase len vo výške toho podielu potrebnej čiastky a kde preto ide len o strašenie, o lacnú propagandu.

Vo všeobecnosti bankrot neobhajujem ani nezatracujem, ale píšem o dôsledkoch ktoré bankrot prináša, nielen o kladoch, ešte k tomu založené na hlúpostí, že dlhy sa takto bezbolestne stratia, ale aj o záporoch kde každé rozhodnutie týkajúce sa konkrétneho riešenia je potrebné posudzovať v širšom kontexte ako v nejakej učebnicovej poučke, ešte k tomu zle pochopenej.

Ak je nejaká budova poškodená, niekedy je lepšie ju zbúrať, a niekedy sanovať, neexistuje prijateľné univerzálne riešenie "vždy zbúrať", aj keď riešením je.
Asi aj Vy by ste mali rozličný názor na to, ak by tá budova bola niekde za mestom, alebo tvorila oporný múr Vášho domu.
 

 

1. najvyssia cena v sutazi dokazuje co? ze sutaziaci boli dohodnuti a robili si navzajom komparz napriakld? alebo co este? ze vitaz mal dohodnute dalsie kroky kde by si kompenzoval vyssie vydaje v sutazi? ved povedz co ta naj suma akoze dokazuje? alebo ze sa uchadzac ktory by dal naj sumu o sutazi vobec nedozvedel alebo bol vyluceny podmienkami sutaze? noze nam porozpravaj...

2. ake dokazy o kolaboracii kdh mostu a sdku so smerom este chces? kazda z tychto stran ma nejaky spolocny biznis so smerom na nejakej urvoni...ci statnej vuc alebo regionalnej...

3. hovoris uplnu pravdu teraz...nie je podstatne dobro krajiny volica ani nikoho...podstatne je dobro strany a rastuce preferencie a moc
 

re: reci skoda

1. Máte tam logickú chybu. Predsa ak by sa niekto v súťaži dohodol s ostatnými, čo je z Vašej strany len účelová domnienka, tak by snáď vyplácal províziu tým, s ktorými sa dohodol a nie predávajúcemu.
Takže vlastne prvú z indícii ktorá Vás vedie veriť v materiál o ktorého pravdivosti neviete nič, už máme.

2. Spolupráca, kolaborácia ak to chcete, v žiadnom prípade nie je dôkazom tvrdenia "štandardné politické strany" naprieč politickým spektrom mali a majú záujem a vyšetrenie gorilých káuz systémom do stratena,...", takže aj tu ste nejaké logické myslenie neukázali.

3. Iste, kvôli tomu vo vidine vyšších voličských preferencií SaS zvrhla vlastnú vládu, pretože žiadne pozitíva ich konania neexistovali a neexistujú, a negatív je na rozdávanie, stačí si spomenúť na výsledok ich konania, Fico predsedom vlády a 83 poslancov strany Smer v parlamente.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop