Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aktivistu nevpustili na rožňavský mestský úrad (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nič výnimočné

V Rožňave je bežná prax neodpovedať na maily, zvlášť keď sa týkajú pre nich nepríjemných vecí. Stačí si prečítať napr. diksusiu na oficiálnej stránke mesta. Väčšina otázok zostáva bez odpovede. Zároveň funguje aj cenzúra, naozaj nepriemne otázky sú zmazané, aj keď sú slušne podané. Naopak niektoré doslova blbosti sa púšťajú a vyriešia aj bez nutnosti udať celé meno. Radní by sa mali konečne prestať hrať na čestných, transparentných, zodpovedných a otvorených občanom, celé je to len divadielko. A celkovo na Slovensku je to už národná tradícia, vyvesiť niekam email ako kontaktný údaj a myslieť si, že tá schránka im sama automaticky odpíše.

A čo sa týka pracovníkov na úradoch, to je kapitola sama o sebe. Vo väčšine sú tam rodinky a známosti, a to sa potom ťažko očakáva, aby si plnili svoje povinnosti zodpovedne, keď nemusia mať strach, že môžu prísť o prácu. V regióne s 30% nezamestnanosťou by tie pracovníčky mali občanov nosiť na rukách.
 
Hodnoť

 

Paradoxne tymto pristupom spravili reklamu a mozno v globale viac ako keby prispeli nejake to euro...
 
Hodnoť

 

Čo sa týka aktivistov, to je kapitola sama o sebe. Vymyslí si nejakú sebpropagujúcu blbosť a ide s tým obťažovať starostov a ked ho okamžite a hned a zaraz nepríjmu, tak vyplakáva. Za onkologických pacientov sa už dns skrýva kadekto.
 
Hodnoť

aktivistovi fandim

ale mysliet si, ze som ohlaseny, ked poslem dva maily, na ktore nepride odpoved je trochu naivne.
 
Hodnoť

zasadanie zastupitelstva

mna by zaujimalo ako ho mohli nepustit na zasadanie mestkeho zastupitelstva ked to je predsa verejne.?.?
kto ho akoze nepustil?teta maargit na informaciach?
 

asi najlepsi prispevok

zasadnutia su totiz VEREJNE !

a uz vobec neviem co branilo aspon pocas prestavky stretnut sa s nim na 15 minut a vypocut si ho
a nechat sa aspon zohriat v budove
to by spravila kazda normalna firma do ktorej by niekto prisiel ...

sudiac aj podla reakci tu
ide o sposob uvazovania na spominanom miestnom urade ..... a pristup k ludom
hovori to o vselicom ako sa vravi: mudremu napovedz ....
 

 

takych pripadov je viac ,ked nepustia na verejne zasadanie ,lebo zavolaju na obcana policiu lebo tam nema co robit a obtazuje ich ,,uradnikov,, Potom sa policajti ,ze niekdo podla zakona nemoze byt vykazany z verejne pristupneho miesta pokial sa nesprava nepristojne . Mam znameho ,ktoremu sa stalo ,ze starosta na neho povolal policajtov ,ked sa dozadoval informaci v sulade zo zakonom .Nakoniec starosta skoncil pre spreneveru takmer milona eur ,len podla nasich zakonov sediet nepojde. Este stale si nasi uradnici myslia , ze je too stredovek ,kde obcania ako poddany a nevolnici musia sluzit im a nie oni obcanom. Ak ich styk z obcanom obtazuje ,nemaju tam co robit .
 
Hodnoť

Aktivisti to majú na Slovensku ťažké.

Aj v Trenčíne pôsobí aktivista - fotograf Jozef Sjekel (viď. Jozef Sjekel. blog sme.sk) , ktorý sa takisto stretáva s veľkým nepochopením slovenských verejných činiteľov (aj tých volených), ako aj s ľahostajnosťou ľudí k jeho snahám zmeniť tu, na Slovensku, aspoň niečo k lepšiemu.

A tak aj po "Víťaznom novembri 1989" sa život na Slovensku opäť vrátil do starých vyjazdených koľají, snáď iba s tým malým rozdielom, že súčasných "disidentov" už možno mocipáni nezatvárajú so slovenských preplnených trestníc, ale trestajú ich inými metódami, napr. tým, že stanú dlhodobo nádherne dlho, až do nadobudnutia dôchodkového veku evidovanými uchádzačmi na úradoch práce (všetkých aj anti)sociálnych vecí a rodiny, čiže nezamestnanými.

Takto si ponovembroví "papaláši" asi predstavujú tu údajne nadobudnutú Slobodu a Solidaritu.
 

 

vyzeras, ze si normalny, nevol preto prosim 99% :)
 
Hodnoť

Onkologická liečba je naozaj drahá,

ale prečo klope na nesprávne dvere? Prečo podobní aktivisti neoslovia parlament, ministra zdravotníctva, zdravotné poisťovvne? To sú predsa tie správne miesta, ktoré môžu za to, že túto drahú liečbu si musí z veľkej časti platiť pacient sám. Väčšinu liekov na tzv. bežné choroby si musíme hradiť sami práve preto, že úradníci ministerstva zdravotníctva a zdravotných poisťovní majú plné huby rečí o tom, že oni musia prednostne hradiť drahú liečbu napr. práve onkologickým pacientom. Ale ukazuje sa, že ani na to už nie sú peniaze.....
Vždy, keď ma na ulici osloví nejaký zberač milodarov pre chorých, tak mám chuť sa spýtať, prečo nejdú tam, kde sa peniaze rozdeľujú a nepýtajú si príspevok práve od nich. Ale asi je ľahšie žobrať na ulici, ako žiadať od zodpovedných....
 
Hodnoť

 

Za vedenie mesta sa vyjadrila: JEJ AROGANTNOSŤ...
 
Hodnoť

trochu iný pohľad

Pre tých, čo si to doposiaľ neuvedomujú si dovolím poznamenať, že predstavitelia samosprávy nie sú majiteľmi, ale iba správcami financií, ktoré vyberú od občanov vo forme daní, odvodov, poplatkov a aj tých, ktoré dostanú ako podiel zo štátneho rozpočtu. Ich použitie je prísne limitované a kontrolované. Zaručujem vám, že medzi kapitolami pre výdavky neexistuje ani jedna položka na príspevky bicyklujúcim aktivistom. Nebol by problém ju zriadiť, ale chcelo by to potom zvýšiť miestne dane. Bola by to ale úplne zbytočná byrokracia, lebo nikto nebráni občanom ktoréhokoľvek mesta, aby si počkali na bicyklujúceho aktivistu niekde na námestí a s výrazom vďaky mu finančne prispievali koľko len by chceli. Nechcem nikomu vstupovať do svedomia, ale už teraz viem, ako by to dopadlo. Drvivá väčšina by bola za, ale s tou podmienkou, aby prispeli iba ostatní. Realita je taká, že tí, čo chcú prispieť, tak tí už dávno prispeli a aj prispievajú. Súkromná osoba si môže hoci kedy siahnuť do vlastného vrecka a prispieť na hoci čo. Volená osoba môže tiež takto prispievať z vlastného vrecka, ale nie z financií, ktoré spravuje. To by bola sprenevera. A sme doma. Takže všetky tieto " návštevy" volených funkcionárov sú okrem žobrania na nesprávnom mieste ešte aj návodom na trestný čin. Iba sú maskované krásnymi ideami, aby im to spapkali naivné dušičky.
 

 

Tu nejde o tie peniaze, tu ide o imidž mesta. Ak mesto nemá peniaze nazvyš (čo fakt že nemá), tak ho slušne odmietnuť, popriať šťastnú cestu a je to vyriešené. No tu funguje rožňavská arogancia, radšej ho tam ani nevpustíme a nech páli do p... , čo tu otravuje. K tomu tradičné nereagovanie na maily ako čerešnička na torte. A takéto mesto čaká, aby sem prišiel nejaký seriózny investor?
 

 

Veru tak, stačilo aby ho asistentka prednostky odprevadila na zastupiteľstvo a tam by si naňho našiel čas pán primátor minimálne vtedy, keď viedol rokovanie Burdiga, lebo sa jednalo o záležitosťi primátorovho zaťa. Keby išlo o biznis, tak by pán cyklista sedel dávno v troch karafiátoch a pochutnával si na bielej husacej pečienke a za mestské.
 

 

Ale neboj sa, keď sa jedná o nejaký westoncup, koncoročný slávnostný obed, alebo inú žranicu za peniaze ľudí, tak sa všetko vybavuje ako o život.
 

štvú ma ľudia ako Ty, ktorí

vidia iba to svoje (akože navádzanie na údajný trestný čin), pritom nepoznajú zákony SR, či nariadenia ani poriadok vlastného mesta. Predstavitelia miest okrem iného rozhodujú o rozpočte a prideľovaní peňazí (rôznou formou alebo cestou, napúríklad dotáciami) aj do oblasti zdravotníckych služieb, ktoré sú v kompetencii mestských samospráv!
A pokiaľ nevieš, existujú aj stránkové dni a hodiny (čo dotyčný aj dodržal), pričom daná osoba sa vopred právoplatne ohlásila a to v riadnom predstihu, dokonca 2x, pričom pokiaľ tiež nevieš, zo zákona je platná aj korešpondencia v elektronickej forme a musí sa uvádzať v evidencii a registratúre či na podateľni.
.
Pokiaľ Ty ako zamestnanec úradu nevieš takéto základné a primárne záležitosti ohľadne chodu mestskej samosprávy, tak tu aspoň neosočuj a neurážaj druhých, ale Ti odporúčam sa radšej všetkým, ktorých si tú pourážal, sa ospravedlniť.
 
Hodnoť

 

Teraz prečítaj článok ešte raz a to isté komentare. Nikde sa nepíše, že mesto má dať bicyklujucim aktivistom všade sa píše, že aktivistu nevpustili na MsU. Veď to ludia vedia aká arogancia funguje na MsU v RV , a keď aj Ty si zamestnancom tak si mal/a zdvihnúť zadok a oznámiť tomu bicyklujucému , že mesto nemôže dať nič, lebo je to trestný čin, a ne teraz tu obhajovať aroganciu primátora alebo prednostku o tej vrátničke radšej pomlčím.
 

re: výsadkár

môžeš ty čítať všetko aj desať krát. Stále to bude iba o tom, že ja o voze a ty iba o svojej koze ... Ale to už je tvoj problém.
P.S.
O môj zadok sa ty láskavo nestaraj.Ty mi nebudeš určovať čo mám a čo nemám robiť. Mňa si nikdy nevolil a ani voliť nebudeš. Bolo by pod moju úroveň uchádzať sa o hlasy takých špekulantov, ako si aj ty. Mám vás vieš kde. Teraz si múdry, ale kde si bol vtedy, keď bolo údajne treba oznámiť tomu bicyklujúcemu žobrákovi, že mu mesto nič nemôže dať ? Povedal si aspoň svojim voleným predstaviteľom, že ty konkrétne trváš na tom, aby osobne prijali každého žobráka ? Ak o tom ešte nevieš, tak toto nemá v pracovnej náplni nikto. Skús to zaviesť ...
P.S.2
a len tak mimochodom, ty ešte ideš poukazovať na nejakú aroganciu na rožňavskom úrade ? Čo tak si už konečne pozametať pred vlastným prahom ?
 
Hodnoť

 

Re: maneser
Tá tvoja reakcia a logika svedči o tom ,že som poriadne natrafil na arogantného zamestnanca MsU.
Teraz si predstav, že ten „žobrák „ rokoval na magistráte KE s viceprimátorkou Renátou Lenártovou a tu si môžeš http://korzar.sme.sk/c/6277632... prečítať ako tam pristupujú k aj k „žobrákom“.
 
Hodnoť

 

Ešte raz re :na maneser.
Teraz som si prečital tvoje reakcie na tému „ ambulantní lekári považujú vyššie mzdy sestier za likvidačné „ zo dňa 25. 02. 2012 kde práve opisuješ „pomáham iba blízkemu príbuznému, ktorý sa vlani stal onkologickým pacientom. Sám som tým pred pár rokmi prešiel tiež „
Teraz je tu otázka ,či Ty sám seba považuješ tiež za žobráka ,keď v núdzi si hladal pomoc tam kde sa len dalo? Je to smutné, keď pacient musí žobrať namiesto toho aby sa liečil.
Prajem Ti skoré uzdravenie.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop