Korzár logo Korzár
Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Problémy s vodou má čoraz viac obcí na Spiši (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

otazka

pomaha spamovanie v diskusiach sme tomu, aby sa z hroznej nenavstevovanej stranky stala hrozna navstevovana?
 
Hodnoť

 

My tu na strednom Slovensku máme vody dosť, dokonca veľa, preto je aj najdrahšia ako môže len byť, to je ten trhový mechanizmus, čoho je veľa to musí byť najdrahšie. Vodu dostávame od Francúzov, pôvodne to bola voda slovenská ale Mikloš s Dzurindom ju predali, zrejme zhrabli aj nejaký bakšiš pre svoju rodnú stranu, tak teraz máme vodu francúzsku.
Tí Francúzi by mohli z tej svojej vody predať aj na východ, ale mali by ste to drahé, resp. mohli by ste im za tú vodu čosi ponúknuť. Čo ešte máte? Už len lesy? No možno by zobrali za kus vody aj slovenské lesy tí Francúzi, aj keď už nie sú bohvieaké, vyrúbané, zdevastované, skúste zavolať Šarkócimu.
 

 

každá normální krajina si své národní bohatství hlídá jako diamaty. To jen kolonie si nechají všechno rozprodat za lacný peníz a pak upět pod (ekonomickým) bičem novodobého pána.

Ty privatizace, co se uskutečnily v 90 letech, tak to byly do nebe volající hovadiny. Bývalé československo je ukázkovým příkladem, jak zlikvidovat dobře fengující ekonomiku státu, rozprodat ji a stát se závislým na cizincích.
 

:- ) :-) :- )

suhlasim s tebou :-)
 

Takže tým chceš napísať,

že keby sa vodárne nepredali, tak na Spiši je je momentálne vody dosť? Ako ja berem, že niektorí musia do všetkého pchať politiku, ale keď ľudia budú umierať od smädu, je im úplne jedno, kto vlastní vodárne. Keď nevieš pomôcť zavri ...
 

 

Nejde o to či by vody bolo dosť alebo nebolo, ide o princíp, pretože tak ako v našej dedine tak aj v mnohých iných sa realizovali obecné vodovody svojpomocne, vystavali si to ľudia sami, využívajúc pramene vody z katastra obce, resp. robilo sa to aj v tzv. akcii Z - štát zadotoval materiál a vodovod postavili obyvatelia vlastnými rukami v rámci brigád, čiže zadarmo. No a keď to bolo všetko hotové, tak to muselo prejsť bezplatne pod správu StVaK, no a oni to na základe rozhodnutia akejsi vlády sediacej kdesi v Bratislave predali Francúzom, tak. Pritom obecný vodovod aj voda v katastri obce by mali jednoznačne patriť obci, to je môj názor.
 

Ono to je trochu inak

Nemyslíte si, že len Francúzi sa budú obohacovať na našej vode. Podtatranská vodárenská spoločnosť to urobila tak, že majetok vlastní ona, ale prenajala ho Francúzom, čím vznikla Podtatranská prevádzková vodárenská spoločnosť. Možno aj preto je voda taká drahá, lebo zbohatnúť musí manažment tak jednej ako aj druhej spoločnosti.
Inak, nechápem čo má spoločné voda v Gelnici s vodou v Starej Ľubovni, alebo v Poprade alebo inde. Všetko sú to miestne zdroje, ktoré by dokázali obhospodarúvať miestne samosprávy. Načo bolo dobre vytvárať umelo veľké podniky, ktoré len zdierajú ľudí a keď príde trochu väčší mráz, alebo iná pohroma, nevedia ľuďom vodu zabezpečiť. Asi je to všetko o gorilách, alebo o novodobom otroctve, kde bohatí vždy len bohatnú a my pracujúci, či už aj nepracujúci (rozujem povinne nezamestnaní) platíme viac a viac. Ako v tej rozprávke: Bol raz jeden zlý kráľ, ktorý ľuďom len zvyšoval a zvyšoval dane, až nemali z čoho žiť. A tá doba už nie je ďaleko ani v terajšom modernom globálnom svete, ak sa to všetko nezmení.
 
Hodnoť

:- ) :-) :- )

Hodnoť

KONEC SVETA

To je už ten koniec sveta... Mayovia mali pravdu :o)
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop