Korzár logo Korzár
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boj o noviny v Krásnohorskom Podhradí pokračuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

starosta je

volený priamo občanmi v tajných ,priamych a slobodných voľbách- toto "transparency" nič nehovorí? Nie je možné povedať B-bé a zrazu zabudnúť na A-ááá. Veď aj v demokracii musí byť nejaký poriadok. Ak starosta konal nekompetentne,tak si ho občania druhýkrát nezvolia a basta, ale prečo zrazu tvrdiť, že tu platí sloboda od buka do buka v obecných novinách.Nemýli sa trocha pán Šípoš??? Načo je potom zastupiteľstvo, starosta, keď nikto z nich nemá čo hovoriť do obecných novín???
Mali by tam určite byť i rubriky, kde verejnosť môže mať svoje pripomienky a návrhy ale to všetko je vecou zmluvy-spôsobom organizácie a vydávania novín. Pokiaľ občanom vyhovuje takýto starosta, ktorý tam nechce ( v obecných novinách) mať iné názory, treba sa zamyslieť i nad občanmi obce, prečo si ho vlastne zvolili.
Ľuďom sú však veci verejné ľahostajné, lebo sa aj určite ťažko presadzujú, ale každopádne sa treba posúvať dopredu a pán šéfredaktor si mal vopred vedieť dať zakomponovať do zmluvy i demokratické podmienky a potom by sa nemusel čudovať, čo si to pán starosta "dovoľuje". Dobrá a korektná zmluva robí dobré vzťahy a jeden novinár by toto predsa mal vedieť a potom by si starosta ani "neškrtol".
 

 

chlape ale ty si na veľkom omyle.
ty si sa teraz zobudil a zisťuješ čo to je demokracia podľa vzoru socializmu.
- starosta a zastupiteľstvo nemá čo do novín zasahovať. môže požiadať o vyjadrenie, to je všetko.
- nesúhlasím stým, že keď je problém tak si starostu druhý krát nezvolia. tento starosta by mal stáť pred súdom a zodpovedať sa za zneužitie právomocí. to len u nás si myslia, že sú nepotrestateľní. ale to sa mení a aj zmení.
-o rubrikách nerozhoduje ani starosta a ani ľ udia, o tom rozhoduje majiteľ a šéfredaktor, ľ udia rozhodnú iba o tom či tieto noviny budú čítať.
 

To je co za logika???

vraj "Načo je ... zastupiteľstvo, starosta, keď nikto z nich nemá čo hovoriť do obecných novín???"
...klobuk dolu pred Tvojou logikou!... A naco je premier (prezident, parlament), ked nemozu hovorit do spravodajstva STV?
...a preco ziadny normalny politik (dokonca an na Slovensku) nepripusta reci o (mocenskom) ovplyvnovani medii? ... no, asi preto, ze je to blbe... ...ved kus uvazuj!

- naozaj zasnem, ze ci aj v Podhradi je uderka, alebo to v mensom meradle ludia naozaj nevnimaju? ...
...len narychlo: ked tienovy sefredaktor riesi clanky v Pravde, tak sa tu vsetci pohorsujeme,
...ked mikolaj pred par rokmi vzkriesil Ucitelske noviny (doslova a do pismena), boli sme zhnuseni, ze 'jaka samoreklama v rezorte za nase love'
...ked si isty minister (uz moc nepamatam aky) robil svoje prieskumy za verejne peniaze - pohorsenie...
...
...ako sa teda mozu vyskytovat suhlasne postoje s takymto postupom?

inac ... co sme sa dozvedeli z clanku? :
- zaslat do tlace bez suhlasu vedenia obce?
...a este to povie/potvrdi do novin? ROFL!
...Ved to nie je firemny casopis a uz rozhodne nie je to dovodom na skrecovanie celeho vydania
- gramaticke chyby?
...nie je dovod na stiahnutie (uprimne: hanbu si utrzi skor redaktorka ako starosta)
- nedostal moznost sa vyjadrit?
... ak sa pracuje s verejnymi informaciami, na ktore predtym nereagoval, tak mu ani len ten kultovy "ficovsky" upgrade tlacoveho zakona (neviem, ci este stale plati alebo ho uz trochu ucesali) neprislucha pravo odpovede
...eticky a profi novinar by aspon formalne mal dat priestor na vyjadrenie (to je bez debaty), ale ak tam bola dovodna obava z reakcie miestneho muftiho pred vydanim, tak je to pochopitelne a
...rozhodne nie dovod na stiahnutie vydania,
- nemohol povinsovat stastne a vesele?
... dobry egocentrizmus - ale...
... chodia sa spievat koledy, mohol obist celu obec ako jeden z troch kralov, este by aj vypit dostal :-)
... a rozhodne by mal lepsi record u volicov ako za nejaky drist v novinach,

- borec sa vezie v pozemkoch?
- dost dobry dovod na stiahnutie - ak ma moc - ale to uz je cenzura, obmedzovanie slobody slova - kadenie na tu istu ustavu, na ktoru skladal slub, mozno zneuzitie pravomoci
- (a malickost: pre volicov dovod na zmenu spajzy - ako doporucujes aj ty, ale ten proces je bohuzial prilis pomaly s casto beznadejne malou sancou na ocistu)
- ale nech si z toho nerobi firemne noviny!
 

 

pod toto sa kludne podpisem
 
Hodnoť

Ako to ma vyzert v state Slvenskom,

ked sa aj tky maly starosta môze hrat na diktatora!
Toto je len jeden z milionov prikladov "demokracie po Slovensky"!
 

 

Jeden clanok vytlacit na jednu stranu A4, druhy na druhu, oxeroxovat, cez noc rozniest po schrankach a do dalsieho rana ho mozno aj mrd.e a bude pokoj.

Inak typicka slovenska uzemna samosprava so vsetkych co k tomu patri.
 

 

Alebo zavesiť na web a medzi ľudí by sa to dostalo. Lenže keď tam žijú ako v minulom storočí... Snáď tam majú internet... Či?
 

de ment

Neviem, ale anglické záchody už objavili a počul som, že vraj už aj teplú vodu majú.
 
Hodnoť

 

Chudák urazený starosta... No veď to platil zo svojho, tak jasné, že tie noviny si môže doma nechať. Však aj papier platil, aj tlač... a oniu, skety, mu nielenže priestor nedali, ale ani ho nenúkali a nasilu nevolali. Tak je jasné, že po takejto ignorácii jeho veľadôstojnej a slovutnej osoby sa nasrdil a svoje noviny si nechal..
Či?
 
Hodnoť

Cenzúra Života pod Hradom

Starosta obce Peter Bollo (Most-Híd) zadržiava všetkých 650 výtlačkov obecných novín Život pod Hradom ako dôkazový materiál a zvažuje právne kroky. „Zároveň garantujem, že v redakčnej rade nastanú zmeny,“ tvrdí - vyhráža sa Bollo.
-----------------------
A takto sa majú veci na Slovensku!
Tento nedemokraticky zmyslajuci clovek chce byt poslancom NR SR!
 
Hodnoť

Pani "ivestigatívna" redaktorka

mieša ho.na na regionálnej úrovni. Sú známe jej fotografie z MZ v Rožňave kde zachytávala poslancov ( jej nesympatických) v pozíciách, ktoré sa jednoducho nezverejňujú. Napríklad detail tváre keď dávali do úst jedlo a pod. Jeden deň nakydá na primátora a na druhý deň sa uchádza o miesto zamestnanca mesta pre kultúru, ktorého pracovnou nápňou je šíriť dobré meno mesta. Okrem toho som ešte od nej nečítal ani jeden článok, v ktorom by informovala o niečom pozitívnom v konaní samosprávy - ztelesnená objetivita.
 

Len sledujem dianie v obci

ale nikdy by som neverila, že medzi ľuďmi môže byť až taká nevraživosť. Som nestranná, ale taký pretras udalostí v obci a osočovanie na adresu starostu je hanbou. Obecné noviny mali vychádzať štvrťročne, no tento rok sa stihli vydať dve vydania, tretie je asi v hlavách múdrych ľudí a štvrté "zhabané" na základe článku, komentárov a vyjadrení. Boli zbúchané na poslednú chvíľu? Keďže sú to obecné noviny, prečo tieto noviny neboli skôr k nahliadnutiu obecnému zastupiteľstvu. Keď sa píše o gramatických chybách, mali by sme si byť vedomí, že dospelí ľudia, ktorí za tieto noviny prebrali zodpovednosť majú dbať ako o obsahový tak aj formálny vzhľad. Ako sa môžu objaviť gramatické chyby a aj keď, kto je korektorom týchto novín. Veď je to vizitka celej redakčnej rady. Žiadne také neobstojí, že sú to amatérske noviny. Isteže šéfredaktor bude obhajovať redaktorku - aktivistku keď za obsah aj vzhľad je zodpovedný on. Obecné noviny by mali informovať občanov o dianí v obci a dokázalo sa tu naozaj veľa za krátke obdobie pôsobenia starostu a poslancov (organizovanie podujatí, spolupráca s každou vekovou kategóriou, zveľadenie obce). Informovanosť by mala byť na základe dejúcich sa udalostí bez poznámok redaktorky, aktivistky - pretože tu môže byť aj určitá osobná zaujatosť. Ďalšia vec pre mňa zarážajúca, že na facebooku sa objavila stránka (ako časopis) pod tým istým názvom ako obecné noviny, čiže ŽIVOT POD HRADOM. Je to vtip? Redakčný tím pozostáva z tých istých ľudí, ktorí sú zodpovední za noviny v tlačovej forme alebo sú to len aktivisti? Alebo ľudí chcú dostať na vedľajšiu koľaj? Vôbec by som sa nad tým nepozastavila, keby fungovala pod iným názvom, ale nakoľko tu nachádzam veľa negatívnych myšlienok, akoby sme boli na bojisku, neschvaľujem rovnaký názov. A tiež sa zhodujem s názorom urobiť zmeny v redakčnej rade, pred rokmi sa na tvorbe novín podieľali ľudia, za prácu ktorých sa nemuseli hanbiť. Teraz tu ide o určitú zaujatosť.
Zasadnutie obecného zastupiteľstva je verejné, takže nevidím žiadne tajnostkárstvo pred občanmi. Ako sa vyjadrila redaktorka starostovi vadia dva články. V obci sa kúpi pozemok budeme proti? v RV rozpredávajú tam sú tiež proti. Za čias bývalého starostu bola predaná časť pozemku pod hradom, napokon pod nátlakom sa vrátila späť obci, teraz ide o prenájom - starosta a OZ je napadnuté. Podarilo sa dostať do podvedomia čitateľov starostu v negatívnej forme, alebo ho budú ospevovať do marca? Kde sú klady tohto človeka a poslancov, ktorí naozaj vynaložili veľa energie na zveľadenie obce. Alebo celé dianie sfúkne svojimi kritickými postrehmi jedna osoba? Nech vyjadruje svoje názory ale nie takou formou. Aktivisti, majú možnosť si vytvoriť svoje blogy, noviny alebo svojimi výrokmi prispievať do iných novín. Zmýšľanie jednej osoby nemôže predsa ovplyvniť myseľ väčšiny.
 
Hodnoť

1. 2. - 3?

Začína mi to pripomínať trilógiu pána prsteňov ... bude aj tretia časť? Keď nedostal starosta priestor v obecných novinách, prečo sa nevyjadril pre Korzár
„Podľa mňa Bollovi najviac prekáža obsah dvoch článkov. Ide o kúpu pozemkov pri zdravotnom stredisku a o prenájom pozemkov pod hradom Krásna Hôrka …….. Obyvatelia obce stále nie sú dobre oboznámení s týmito vecami a starosta chce, aby to bolo tak aj naďalej,“
Nič jednoduchšie vysvetliť, že kúpa pozemku pre obec bola jedna z najlepších transakcií alebo nič lepšie ako prenajať ďalší pozemok bol druhý naj krok … pre koho?
“Na neoficiálnom stretnutí mal vyzvať šéfredaktora, aby redaktorku P…….. vyhodil a dal jej vyplatiť faktúru za vytlačenie zadržaných novín.
„Je to tak, no bolo to príliš impulzívne vyjadrenie. Nechcem urobiť nič nepremyslene. V priebehu tohto týždňa prijmem rozhodnutie,“ uviedol na záver Bollo.
Toto si môže dovoliť Fero po príchode z krčmy, ale nie štatutár obce.
Ako to bude pokračovať? Čo sa ešte dozvieme? Kedy bude tretia časť?
 
Hodnoť

Tretia časť?

teraz srším zvedavosťou. Veď to pomaly bude aj v Novom čase, len sa dajme prekvapiť a možno príde TV Markíza. Krásnohorské Podhradie vykreslené v novom šate. Veď je nový rok. Snaha zástupcov obce sfúknutá a miesto ďakujem veľké fiasko. Najlepšou obranou je útok. Tak hor sa do boja ale nie podľa starého príslovia, kto do teba kameňom ty do ňho chlebom. " KTO DO TEBA KAMEŇOM TY DOŇHO KAMEŇOM" - aby to tiež pocítila aj druhá strana.
 
Hodnoť

 

Pre Nadˇku
Netreba to len sledovať „dianie v obci“ ale to treba aj vnímať a chápať toho druhého. Odkial máš takú istotu, že tá pani aktivistka nemá niečo v rukáve čo potom vypláva na povrch. Prečo by sa jej malo páčiť povedzme predaj alebo prenájom pozemku obce. Pani aktivistka verejne a pod vlastným menom kritizuje stav v ktorom sa obec nachádza, je to len jej slobodné rozhodnutie, preto ju netreba hneď zlynčovať alebo ukameňovať.
„Obecné noviny by mali informovať občanov o dianí v obci“ ,no ale keď noviny sa nebudú vydávať tak ako to chceš dosiahnuť, chceš hádam zamestnať bubeníka , a ešte niečo, keď informovať tak áno máš pravdu ale o všetkom a nie len o veciach ktoré sa páčia povedzme tebe. Ešte nám prezradˇ, prečo Ti vadí ,že je založená stránka na FB.
 
Hodnoť

Hádzať

do niekoho kameňom, že nesúhlasí s vami aj so starostom, je asi čistou láskou k blížnemu? Či len príliš impulzívna reakcia? To ich všetkých ukameňujete, len preto, že majú svoj názor a pohľad na dianie v obci? „Zmýšľanie jednej osoby nemôže predsa ovplyvniť myseľ väčšiny. “ ale áno milá pani, ináč by to nevyhral ani váš starosta. Jeden milý postreh, pán starosta sa hrdo podpísal na vianočné pozdravy, tam nevidel gramatické chyby? Aj to podlieha pravidlám slovenského pravopisu. Figuruje tam okrúhla pečiatka, čiže vo vlastnom mene za obecné peniaze; poprial či nepoprial?
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop