Korzár logo Korzár
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košice musia tento rok stihnúť veľké investície (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

bolo by to pekné keby z toho nebola

gorila made in Košice, len či už nieje neskoro?
 

 

Dávať podnety na korupciu vedeniu mesta je to isté ako ich hádzať do skartovačky.
 

 

Skôr to budú dobré tipy na zvýšenie spolupráce, resp. platu...
 
Hodnoť

Tá ciklotrasa ma zaujala

Už mala byť spolu s auparkom. Kde je? Typické pre SMER. Už raz nesplnili sľub a teraz to vyťahujú ako bod volebného programu, kvôli ktorému ich máme voliť.
 

ale ved určite je

v ich plánoch na pokračovanie. tie nám potom dávkujú presne podľa príslovia sľuby sa sľubujú, bl,,ázni sa radujú.
 

Cyklochodník pri AU je pripravený!!!

"Riešenie cyklistickej dopravy okolo Auparku je pripravené, ale sa nemôže až do kolaudácie realizovať, lebo sa tu nájdu opäť kritici, že sa robí niečo čo nebolo v projekte a tak je to určite čierna stavba ?!"

Pavel Titl, 05.09.2011 19:44

http://korzar.sme.sk/diskusie/...


Kto tomu verí, nech sa prihlási.
 

Nedokážem si predstaviť,

že niekto bude stáť pri cyklotrase a vykrikovať, že je to čierna stavba.
 
Hodnoť

Kedy budú výhody pre Košičanov ?

City karta pre turusitov je fajn, v Prahe napr. existuje pri návšteve ZOO karta na návštevu za zľavu aj botanickej záhrady a zámku. No bolo by dobré vymyslieť aj city kartu pre Košičanov napr. na zľavu pri cestovaní mhd, prepojiť to s parkovaním a podobne. V Bratislave niečo podobné už existuje. Dane, z ktorých sa dotuje mhd platia iba Košičania.
 

oprava : karta pre turistov...

palec sa šmykol....
 

Pán poslanec!

Pán poslanec, a čo vám bráni byť iniciatívny a vznik CityKarty (majú ich vo viacerých slovenských mestách) pre obyvateľov Košíc presadiť v Mestskom zastupiteľstve? Tým, že o tom budete vypisovať v diskusii na internete, nič nevyriešite...
Tak teda nech sa vám nešmýkajú palce!
S pozdravom
Váš bývalý volič
 

 

Presne toto som tu chcel napisal. Predbehol si ma, maxo.
"Obycajny clovek" Marek Kazimir, kandidat c. 43, ma uz raz sklamal, ked som ho volil za primatora. Druhy raz rovnaku chybu neurobim.
 

KAZIMIR

Kazimir je nie je obycajny clovek ale podvodnik a podla hlasovania prezleceny smerak
 

alias cinka, michael kopecký, maximaco

vaše príspevky ma príjemne pobavili. Rád sa s vami stretnem face to face a môžeme sa o politike pobaviť. Pod aliasmi sa vám rado kydá, však ?
 

 

Pán poslanec,
skúste si ešte raz prečítať môj príspevok a uveďte prosím pasáž, v ktorej na Vás kydám. Obávam sa, že žiadnu nenájdete.
To ma len usvedčuje v názore, že ste (v súlade s Vaším hlasovaním v mestskom zastupiteľstve) dokonale nasiakli smeráckou taktikou: namiesto konštruktívneho prístupu k riešeniu témy obviňovanie (politického) protivníka.
S pozdravom
Váš bývalý (sklamaný) volič
 

zaujímavá taktika,

ale voľby nie sú o tom kto uhádne víťaza ale o preferovaných hodnotách. Podporovať istého víťaza nie je odvážne ale práve naopak.
 

Pán Kažimír, počul som aj také

že keby ste odstúpili v prospech Knapíka, dostali by ste podporu KDH v ďalšom volebnom období. Veď ste aj Vy KDHák, či už nie?

Keby ste sa netrtošil vo voľbách, Knapík by Rašiho prevalcoval. Ale zobral ste 30 strieborných a teraz tu vypisujete, aké vtákoviny by mal niekto realizovať, hoci ste ich za pár rokov mohli realizovať sám.
 
Hodnoť

 

časový tlak + eurofondíky = príležitosť zadávať zákazky kamarátom a tunelovať pre "verejné dobro"
 

presne tak

veľmi dobre to vystihlo celú situáciu. Vyhovárajú sa na krátkossť času a preto sa použijívajú typy súťaží , ktoré sú netransparentné. Viď súťaž na kasárne - užšia súťaž. kde sa dohodne 10firiem , ktoré sa osloví a tie už to pekne medzi sebou zošmydlia. Pán Kažimír - obyčajný človek to pozná - ved rieši kaštieľ v Krásnej (a vybral zaujímavého verejného obstarávateľa).
 

Len nedráždiť košickú gorilku

Asi na túto jedinečnú príležitosť myslelo prezieravé vedenie mesta, keď sa práve teraz chystá zriadiť systém na podávanie podnetov občanov na podozrenia z korupcie (on-line linka a schránka pre anonymné podania). Ako nápad iste veľmi dobrá vec, ale aj dobre zmenežovaná s tragikomickou podstatou. Prístup k podaniam budú mať totiž iba tí, ktorí budú mať najväčšie slovo pri zadávaní zákaziek pre kamarátov. Za úprimný úmysel vedenia mesta by som to považoval iba vtedy, keby prístup k obsahu schránky nemalo vedenie mesta, ale IBA oficiálne vyšetrovacie orgány. Neviem si totiž dosť dobre predstaviť prípadný samopostih toho, kto by si v schránke našiel opodstatnené podanie na svoju osobu. Ak tomuto systému občania uveria a svoje podozrenia z korupcie vyventilujú do schránky, schránka bude len konečnou stanicou ich podaní a vedeniu mesta bude poskytovať prehľad o prípadnom nežiadúcom úniku citlivých informácií. Košická gorilka bude sladko driemať.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop