Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obec Mlynica sa topí v dlhoch, je v ozdravnom režime (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Starostka koná mudro treba si požičať , žiť-investovať , lebo aj tak to raz nikto nevráti. Nedá sa , a na čo !?
takže hlupa blondina z vlady rychlo požičať preje...ať a po mne potopa. všetci to tak robia načo mame byť vynimkou , pre koho a pre čo?
ber het pi raduj sa , hyr uvidime kto to zaplatí??????
 
Hodnoť

Reakcia na stanovisko starostky

1.Starosta obce by mal vedieť , koľko rokov bývam v obci. Tohto roku to bude 9 rokov a nie 7.
2.Chcem upozorniť občanov , ktorí tu bývajú menej ako 9 rokov , resp. nových občanov , že kritizovať starostu môžu až po 9- rokoch (alebo po 60 rokoch ?)
3.Dom smútku podľa pôvodného projektu mal stáť 5 mil,- Sk. V súčasnosti je predpoklad 8 mil.-Sk. V mojom stanovisku nie je zmienka o predražení ,ale o zbytočnosti stavať "dom smútku " v obci Mlynica v takom rozsahu.
4. Pozemky pre rekreačné zariadenie o rozlohe 142 387 m2 ku ktorým vedie nová nedokončená cesta boli predané za 200,- Sk/m2 , t.j. za 6,64 eur /m2. Záväzok obce voči investorovi je pritom vybudovať cestu na hranicu rekreačného zariadenia za 12 mil. Sk. Tento náklad zníži nepriamo predajnú cenu na 3,85eur/m2. Takže neviem prečo uvádza starostka 40,- eur/m2.
5. Poznámka pre rozšírenie vedomosti pani starostky:
Vzhľadom na jej rečnícku otázku "čo je ho do toho" si dovoľujem citovať zo zákona o "Obecnom zriadení" paragraf 3. bod 2. -obyvateľ obce sa zúčastňuje na samospráve obce . Má pravo najmä
čl. c- zúčastňovať sa na zhromaždeniach obyvateľov obce a vyjadrovať na nich svoj názor a zúčastňovať sa na zasadnutiach obecného zastupiteľstva
čl. d- obracať sa so svoiimi podnetmi a sťažnosťami na orgány obce

Vachmanský Július
 
Hodnoť

 

vidim ze pan Vachmansky este stale neuniesol prehru v komunalnych volbach :))))))))
 

uniesol alebo neuniesol

nie je až tak podstatné, v tom čo píše má úplnu pravdu. Načo je Mlynici dom smútku za takmer 270 tis.€, keď nemá na základný chod obce? To je zmýšľanie starých štruktúr - ja narobí dlhy a štát sa už postará. Tie časi však sú nenávratne preč. Niektorí to však pochopia až sa na dedine prestane svietiť , v zime zavrú úrad lebo nebude na plyn a pod..

PS: Mať v tak malej obci takmer mil. eur z predaja, tak dedina je jak obrázok a netopí sa v dlhoch. Niekto sa mal teda fakt dobre .
 
Hodnoť

 

Súčasná situácia v dedine je odrazom inteligencie občanov (voličov) ktorý si opätovne zvolili túto "akože" starostku. stádo vede Vúl. :)
Za 20 rokov jej úradovania nespravila pre Mlynicu nič alebo minimum ale za to pre seba a svojich známych či rodinu urobila maximum napr. už hore spomenutá zámena pozemkov zamieňala len sebe a poslancom ktorý jej to schválili čo je minimálne konflikt záujmov, každou zámenou prišla obec o peniaze.
Narodil som sa v tejto dedine a žijem tu ale odkedy vnímam dianie v obci som prišiel na to že táto "smiešna pani" nespravila pre kultúrny život a celkovo život v obci nič.
Čo si asi tak môže starostka povedať ked skončí túto funkciu. Urobila som maximum pre túto dedinu môžem spokojne odíst do dôchodku?
V okolitých dedinách starostovia žiju pre obec ale u nas žije z obce starostka.
Myslím že tento komentár je aj tak len taký výkrik do tmy keďže Pani Starostka je splachovacia bez štipky sebareflexie a svedomia. viď každé 4 roky zábava na obecnom úrade a posedenie pre dôchodcov "akože" úcta k starším Hanba.
O chvíľu je MDD spomenie si na Deti? :)) asi tažko
Za tých 20 rokov čo bola starostkou by urobila jedinú dobrý vec pre ľudí v obci keby odišla do dôchodku a bola rada keď sa jej ešte niekto pozdraví. Za jej éry sa všetko v dedine rozpadlo futbal, klub pre mladých a teraz to vizerá že aj hasiči.
Ostáva nám len dúfať že sa všetko na dobre obráti a starostka naozaj pojde do dôchodku a prestane kaziť život v obci ľuďom ktorý chcú v nej žiť a chcú aby dedina napredovala nie stagnovala a zadlžovala sa.
S pozdravom

nespokojný občan
 
Hodnoť

Podivné zmýšľanie

„Čo je ho do toho, či bola suma privysoká alebo prinízka,“ povedala Krajčová.
Tá osoba sa s demokraciou nejako moc nekamaráti.
 
Hodnoť

hamba

Táto osoba na čele obce tam už dávno nemala čo robiť. Je podľa mňa na zamyslenie ako môže byť niekto pri ,,moci" 20 rokov v kuse?!!!!Jediný výsledok, ktorý z toho všetkého bude je ten, že obec sa bude topiť v dlhoch a všetko bude rozpredané a profitovať z toho bude samozrejme iba pani starostka a ľudia ktorí jej pomáhali a potrebovali ju!!!.Ľudia v dedine by sa už mali konečne spamätať koho si to zvolili a aký negatívny dopad to na nich bude mať!Koľko ľudí z Mlynice dostalo nový stavebný pozemok v novo vytvorených lokalitách?Jeden?...to je asi všetko. A zamyslel sa ešte vôbec niekto nad tým, že tie super stavebné lokality ktoré si pani starostka ,,poza buka" vytvorila sú neskutočne problémové?...koľko ludí vie, že starostka predala obrovské plochy stavebných pozemkov, ktoré jej absolútne nikdy nepatrili?!...že sa o tieto pozemky súdi a obec to stojí obrovské peňažné výdavky a ako sa dalo čakať už aj časť z nich prehrala?!....toto všetko je iba zrnko maku problémov, ktoré pani starostka pre svoj profit vytvára!!! A čo sa týka nezmyselnej výstavby domu smútku a domu pani starostky je jedným slovom výsmech všetkým občanom!... čo je vlastne Obec Mlynica pod vedením pani starostky ? = jeden obrovský problém!nepoznám nikoho kto dokáže sústavne škodiť občanom viac ako pani starostka ....tak ako to už tu bolo povedané najlepšie čo môže pani starostka urobiť je konečne odísť z pozície starostu obce a prestať škodiť a kaziť život občanom!
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop