Korzár logo Korzár
Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Galéria opäť šokuje kontroverznou výstavou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Pravdu treba ututlat,

ved nahodou vzbudi verejne pohorsenie.
" Týmto kňazom treba pomôcť a poľutovať ich, nie ich odsúdiť." Dotycny pan akosi pozabudol v reakcii polutovat aj obete.

Kto z nás je bez viny, nech hodí kameňom. Je to podľa mňa pošpinenie bez riadneho vysvetlenia."
K vysvetleniu ani nedojde ked cirkev vsetky tieto kauzy zameta pod stol jedna radost.

Na zaver dodam : Nie vystava je sokujuca, ale tie ciny.
 

Hovoríš mi z duše...

K+
 

pekne

si to napisal.
"Nie vystava je sokujuca, ale tie ciny"
K+ tebe a respekt autorovi výstavy :o)
 

RE

Presne to isté som sa chystal citovať a napísať.. výstižné.
 
Hodnoť

cirkev

"V cirkevných kruhoch to bude podľa môjho názoru považované za útok. Ako možnosť opľuť človeka. Lenže cirkev nie je len človek, ale i Boh, ktorý je takto napadnutý...Takže to zhrniem:podľa tohto pána cirkev je boh...teda tí kňazi/ktorí patria pod cirkev/ sprznili deti...vlastne to neboli oni...to bol náš milostivý a dobrotivý boh...či?
 
Hodnoť

Cooo?

"Týmto kňazom treba pomôcť a poľutovať ich, nie ich odsúdiť..." ???
Ja ich odsudzujem celou svojou osobou, a ked sa niekto takto dokaze vyjadrit pedofilom, tak odsudzuje aj jeho! Zase raz dokazuje, ze Boh a cirkev su dve UPLNE ODLISNE, dokonca miestami OPACNE veci, a cirkev sa nestiti hadzat vinu za svoje prasaciny na Boha... kebyze to peklo existuje tak je velmi otazne kto tam naozaj skonci, vsakze?

"Mam rad vaseho Krista, ale nemam rad vasich krestanov, lebo vobec nie su ako Kristus"
(M. Handhi)
 

Luth - ovi

Veď práve o tom to je, že každý si vybral! Aj Ty si si vybral, aj tí kňazi si vybrali a všetci budú podľa toho, ako si vybrali aj spravodlivo súdení a odsúdení. Tu niet o čom polemizovať, takže moralizovanie a v svojom dôsledku zistenie, že aj kňazi sú len ľudia, ktorí budú súdení, nič neprináša.
Je to všetko márnosť a mlátenie prázdnej slamy. Myslím si že každý rozumný pochopí, čo som chcel povedať.
Ešte na koniec, napísať citát v ktorom sa akože majú porovnávať ľudia s Kristom a povedať, že ľudia nie sú ako Kristus, takže kvôli tomu ich nemať rád, je úplne scestné, lebo Kristus bol a je Boh a človek je len človek.
A na tom je to celé priateľu!!!
 

totalita kresťanská a boľševická je

porovnateľná.
Keď v 80. rokoch minulého storočia som v Košiciach prvýkrát hádam od roku 1948 prezentoval vo fotografickej galérii NOVA v kine Družba umelecké fotografické akty, ozval sa mestský výbor komunistov. Následne si ma začali "všímať" eštebáci.
Teraz sa proti umeniu ozývajú pre zmenu sutanisti...!!!
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Nech sa katolícka cirkev spamätá

a dovolí sa kňazom ženiť. Teraz je každý kňaz erotická bomba.
 

myslíš

priam sexbomba?

A týmto som pre dnešok doklavíroval ;-)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Aj tak je pedofilom.
 
Hodnoť

Trápne

Opľúvanie cirkvi sa dnes dobre predáva. Fasa komodida! To, čo sa stalo, odsúdenia-hodné je a má to zostať mementom pre ďalšie generácie kňazov a celú spoločnosť(!), ale je hyenizmus, ak z toho média a "umelci" robia hlavný obraz súčastnej cirkvi. Som zvedavý, koľko ľudí by prišlo na výstavu s názvom "Dobro", ktorá by pojednávala o tisíckách kresťanských charít a o miliónoch ľudí, ktorým pomohli.
Neodopriem si o5 pridať výrok výborného anglického spisovateľa. G.K. Chestertona:
"Nejlepším příkladem nedostatku originality dnešního umění je zoufalá snaha nalézat stále nové témata. Originální básníci básní o jaru. Jejich poezie je stejně svěží, jako je stále svěží samotné jaro. Umělci bez originality píší o mučení, nebo o nějaké nové obscénní úchylce, protože doufají, že samo drastické téma bude mluvit za ně".
 

Dobrý citát, ale

čo sa týka "opľúvania" cirkvi, mal by si uznať, že si za to môže sama. V amerike katolícka cirkev takmer skrachovala, ked zaplatila 2 miliardy (!) USD. Za 2 miliardy je dosť špiny, čo povieš.
 

IQ 3,13

Poukázanie na odvrátenú tvár cirkvi je podľa Vás opľúvanie? Tak ako je opľúvanie moslimského náboženstva, keď sa poukazuje na jeho odvrátenú tvár v podobe teroristov, ktorí vedú svoju vlastnú vojnu v mene alaha a koránu..... tí, ktorí si to myslíte ste zatrpknutí slepotou vlastnej "hlupoty", spamatajte sa. Namiesto toho sa bijete do prś, že ste praví kresťania. No praví kresťan tieto činy odsúdi a týchto zvrhlíkov v žiadnom prípade nemože spájať s cirkvou a teda sa ani rozčuľovať nad nejakou výstavou. Ale Vy ich budete radšej obhajovať sposobom, že si vybrali svoju cestu, tak ako si može vybrať každý človek, ktorého na konci sám Boh odsúdi. FUUUUJ! Boli to kňazi? Boli. Nehnevajte sa na mňa, ale aj ja som človek a či mi prislúcha súdiť alebo nie, tak by som ich opľul aj keby mi to Boh neodpustil. Chcel by som vidieť, keby sa jednalo o Vaše deti, či aj vtedy by ste boli poniektorí alibistami... Preto je v poslednej dobe stále menej a menej veriacich, práve pre tento Váš prístup. My nič, my muzikanti a miništranti, však sme len ľudia a všetci robíme chyby. Nie?
 

RE:

Neobhajujem to, čo sa stalo, nebijem sa do pŕs, že som správny kresťan a upororňujem na to, že celá vec má pre nás zostať mementom. To čo mi vadí spočíva v niečom inom. Znásilňovanie detí nie je "odvrátená tvár" cirkvi, ako nie je odvrátená časť islamu terorizmus. Pojem "odvrátená tvár" totiž naznačuje, že sa jedná o niečo, čo sa deje v rovnakom rozsahu ako "tvár neodvrátená". V skutočnosti tu ide o anomálie, výnimky, chyby, ktoré sa, vzhľadom na veľkosť kresťanskej cirkvi, či islamu bohužiaľ objavia. Problémom je, ak sa nás niekto snaží presvedčiť, že v týchto čiernych výnimkách spočíva podstata týchto náboženstiev.
Prečo sa dnes v internetových diskusiách pri spomenutí pojmu "kňaz" ľuďom evokujú obrazy znásilňovaných miništrantov a nie tisícov "spokojných ovečiek", či ľudí, ktorým pomohla kresťanská charita. Prečo sa dnes pri spomenutí pojmu "islám", či "moslim" ľuďom evokujú obrazy terorizmu a hrôzy?

Skúsim ti dať hlúpy príklad : Dostaneš hnačku. Pár dní stráviš na záchode. Nie je to nič dôstojné, čím by sa človek pýšil, ale občas sa to stáva, život je dlhý. Predstav si, že by o tebe na základe tejto hnačky, začal šíriť informácie typu: "aha - to je ten ***** ten, čo má hnačku a len na záchode sedí. Fuj, ten musí smrdieť. V kuse len na záchode sedí." Ani by ho nenapadlo ho informovať o tom, že zároveň chodíš do práce, živíš 3 deti, športuješ, chodíš darovať krv a žiješ pestý život. To, že 99, 8% svojho života hnačku nemáš, by ho nezaujímalo...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop