Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Víchrica na Spiši brala strechy a vyvracala stromy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

škoda že vichrica nebrala

koledníkov
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

len tak dalej... robte nadalej plechove strechy a potom sa cudujte...
 

to nie je o tom,

ze su plechove... ale ze su nedostatocne prikotvene.. (podla normy)
 

 

Aj "dobre prikotvené" berie vietor. Nechápem prečo to ľudia vôbec dávajú. Pritom to nie je lacnejšie len strechárom sa to lepšie robí.
 

 

a nie je to aj o tom, že tzv. "bramac" môže neúmerne zaťažiť základy a nehovoriac aj o investiícii?
 

 

Ja som dával pred 4rokmi tondach.Bol v akcii:-) Je ľahší a keď som to prerátal vyšiel ma rovnako ako plech. Ten plech je len zdanlivo lacný. Tie všelijaké pliešky a úchyty neskutočne navýšia cenu.
No a základy: Pokiaľ to nemáš na "hline" tak to znesie aj ťažší materiál.
 
Hodnoť

To este stastie,ze nie v Bratislave

leboby to bola narodna tragedia.
 

 

komplex z detstva?
 

 

Asi Nebudes daleko od pravdy:)
 
Hodnoť

V pripade tej embečky,.........

Ehm,.......nebola to služba?
 
Hodnoť

obcania

preboha, uz si prestante robit strechy z nakradnuteho vlniteho plechu
 

 

A ostatný poloobčania bielej pleti drieť a drieť
 
Hodnoť

Neponaučiteľní...

Po minuloročných záplavách mnohí horekovali, aby ich štát odškodňoval.
Zopár bolo takých, čo mali poistenie a škody mali bez problémov uhradené. Našlo sa aj zopár závistlivcov, no ale kde nie sú ?
Napriek všetkému, aj ostatní mali možnosť poistenia... ale veď na čo ? Povodne už boli, spravili akési zábrany, tak povodne už nebudú, tak načo máme platiť 120 € poistku za dom a domácnosť? Veď nič sa už nestane.

Teraz, keď mnohým vznikla škoda za tisíce EUR, tak by si aj zaplatili tých možno 120 €... ale už je akosi neskoro.
Znova sa ale do najbližšej živelnej udalosti nájde iba zopár takých, čo pochopia že dostať preplatenú opravu strechy za 12.000 EUR a zaplatiť možno 120 EUR , je ozaj rozdiel.
No a akýchsi 50 - 120 € za rok, aj keď za staršie auto , aby dostal toľko, za čo sa zrovnateľné predáva, je ozaj veľa. No a navyše za tie peniaze je tam množstvo ďaľších rizík...
Každý zázrak trvá tri dni. Tie najväčšie možno aj týždeň.
 

 

.si zrejme poisťovací agent, ináč by si zrejme také veci nepísal.
.vyplácanie poistiek ani v jednom prípade nie je také bezproblémové, bezproblémové je len ich zaplatenie.
.napr. môj prípad - ako každý si platím havarijné poistky na autá, ktoré vlastním.
.pri jazde cez Čertovicu oproti mne idúce auto mi prihralo spod kolies zrejme nejaký kamienok z cesty, z dezénu kolies. Počul som náraz na prednom skle, ale sklo sa zdalo byť celé, možno nejaká bodka.
.druhý deň, keď som si sadol v garáži do tohto auta som zistil, že sklo má prasklinu a tá sa začala postupne rozširovať. V servise mi vysvetlili, že to je prirodzená reakcia, keď auto zaparkuješ v teplejšom prostredí.
Až vtedy sa prejaví ten náraz kameňa. Iné riešenie ako vymeniť sklo samozrejme nebolo. A to sklo je tak cca 250 € bez práce.
.nákladné auto som nestihol v spätnom zrkadle identifikovať.
.škoda na skle sa nezdala byť žiadna.
.nakoniec ma to však vyšlo cca 300€.
.aj v poisťovni mi naznačovali, že by som mal nahlásiť nejaké auto, nemám však na to žalúdok.
.a o tom, že zemetrasenie musí mať istú hodnotu, aby ti poisťovňa niečo preplatila, vietor musí mať istú silu, a podobné finty okolo likvidácie škôd z povodní.
.nuž čo nie je v zmluve, tak to sa nepoisťuje. A v zmluve nenájdeš v podstate nič, musíš veľmi pátrať v podmienkach poistenia jednotlivých poisťovní, aby si vôbec zistil, čo vlastne si si poistil.
.platiť však platíš.
 

modryhranatycdrom

Aj keď niečo o poisťovaní a odškodňovaní za desiatky rokov viem, viem posúdiť aj konkurenciu produktov poisťovní, veľmi často sa stáva, že klient odmieta vnímať rozdiely, resp. si ich nenechá vysvetliť podrobnejšie a hlavne, nežiada, aby mu to bolo v písomných zmulvných dojednaniach ukázané.
Nie všetko je tak, ako si opísal.
Píšeš: platím si havarijné poistky.
Ak by to sklo, komplet s prácou stálo 300 € , tak z havarijného poistenia budeš mať uhradenú sumu, ktorá je faktúra , mínus dojednaná spoluúčasť, čiže 5%, alebo 66 €.
Čo sa týka ostatných udalostí, vôbec to nie je hra so slovíčkami, ale sú to zmluvné dojednania. Treba si ich nechať vysvetliť a hlavne v zmluve ukázať.
Už v 4 triede ZŠ sa učí, že poznáme vietor, búrlivý vietor, víchricu, ktorá je definovaná rýchlosťou vetra ak je viac ako 75 km/hod. To nie je žiadna finta.
Zemetrasenie. Každá stavba má stanovené minimálne hodnoty odolnosti voči zemetraseniu. Poistnou udalosťou to je vtedy, ak presiahne 6.stupeň EMS 98.
Škoda spôsobená vodou. Áno, pre klienta to je v podstate jedno, voda ako voda. Ale je zásadný rozdiel či to je povodeň, záplava, alebo vodovodná udalosť, alebo atmosferické zrážky. To všetko sú rozdielne riziká, ktoré môžu byť poistené.
Taktiež je obsahom zmluvných dojednaní aj riziko povodeň, záplava, čo sú obsahovo rozdielne pojmy. Znova je v zmluvných dojednaniach uvedené, ak to je v priamej príčinnej súvislosti s... , ak si klient uplatní odškodnenie a preukáže vzniklú škodu, ktorá je v priamej súvislosti s povodňou, alebo záplavou, tak je odškodňovanie aj za škody spôsobené stúpnutou spodnou vodou.
Samozrejme , v poistných podmienkach sú výluky, ako sú nelegálna stavba, nelegálne stavebné úpravy - napr. zasklenie balkónov, alebo ak došlo k požiaru a zisťovateľ požiarov od hasičov uviedol, že to je od komínového telesa a klient nepreukáže kontrolnú alebo revíznu správu v zmysle stavebného zákona, tak plnenie bude krátené, alebo zamietnuté.
V zmluvách sú vymenované poisťované riziká a poisťované veci.
Treba si vybrať poisťovňu, ktorá má v zmluve zahrnuté všetko to, čo klient požaduje.
Žiaľ, väčšinou sa pozerá výhradne na cenu a tým dochádza k tomu, že mnoho rizík tam zrazu nie je, resp. sú nedostatočné poistné sumy.
Je rozdiel mať poistku, alebo byť aj poistený.
 

????

ja mam havarijnu a za posledny pol rok som menil 2x celne.

1x kamen do celneho - vymena za 500€
2x strk z tatrovky do celneho, kapota a dvere sofera - vymena a prelakovanie 1500€

V obidvoch pripadoch bez problemov platil som akurat spolucast 150 (aj ta uz bude nizsia - pripoistil som si to)
 

Prvy_kekonom

Už som uviedol:
... Je rozdiel mať poistku, alebo mať poistku a byť aj poistený...
No a dá sa naviazať, že v ktorej poisťovni. Stačí si porovnať rozdiely v prístupe, rýchlosti, serióznosti , potom aj sťažností, na poisťovne.
Veľmi málo je využívanie toho, že agent poisťovne, s ktorým je poistka -návrh- spisovaný, že je povinný vypísať s klientom Záznam o rokovaní s klientom, kde je jednoznačne uvedené, o čo má klient záujem, ale súčasne aj to, čo klient napriek možnosti produktu odmietol mať kryté poistením. Tento záznam je neoddeliteľnou súčasťou poistnej zmluvy.
Agent je taktiež povinný byť nápomocný pri likvidácii poistnej udalosti. Časť poisťovní registruje nahlášky udalostí telefonicky, kde spätne kontaktuje klienta ohľadne obhliadky tak, aby to čo najmenej zaťažovalo klienta a prispôsobujú sa aj časovým možnostiam klientov.
Niektoré poisťovne majú produkty, kde umožňujú aj "paušálnu" náhradu - rozpočtom - pri svojpomocnej oprave, kde klient má peniaze skôr v ruke, ako začne s opravou.
 

A co aj je poistak?

Aspon nieco dokazal, neviem ako si tymi tvojimi dristami prisiel k viacerym autam... Ale nevadi. Ma pravdu a nechapes alebo nechces chapan vyznam poistenia. Zeby detsky komplex? S pozdravom, BG
 
Hodnoť

 

Brala strechy, no škoda že nezobrala aj celé "osady" čo sú na sfúknutie a nesfukla to vrchom niekam móóóc ďaleko, až hen do Japonska. Tam by sa v tom maraste aj stratili. Redaktor napíše dramatické info, ale komu lietajú strechy a prečo ich stále také majú, keď majú dosť na satelity, mobili, auta a nákupy, návštevy krčiem a herní, hé? Čierny póvl čo parazituje a ja mám čítať sprostosti v novinách?
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop