Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jaroslav Hirman má miesto v predstavenstve štátnej akciovky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

No hát ...

Ono to nejak vyzerá tak, že KDH už nenominuje osoby, ale rodiny. Oproti socialistickému rodinkárstvu nám tu vzniká niečo sofistikovanejšie, ale vždy sa to točí iba okolo kšeftov. A všetko je to čisté, ako slza !
 

 

Žiaľ, musím s Vami súhlasiť...
Mňa najviac pobavila táto veta:
"...o mojom vymenovaní rozhodla v tom čase 11,5-ročná odborná prax v oblasti automobilových a predovšetkým servisných služieb a moje vysokoškolské vzdelanie."
Otázka na MV SR znie nasledovne: Koľkých ďalších odborníkov s mnohoročnou praxou a vysokoškolským vzdelaním oslovilo/bralo do úvahy/zvažovalo Ministerstvo vnútra SR?
Pravda, treba vziať do úvahy aj také "kvalifikačné predpoklady" ako členstvo v správnej politickej strane/hnutí a členstvo v správnom rodinnom klane...
 

maximaxo

tá veta vzbudila úsmev aj na mojej tvári, pripomínala mi časy budovania socializmu, ale hlavne to, ako všetci, ktorí boli ustanovení do funkcí si zrazu uvedomovali, aký majú patent na rozum a pritom stačilo byť iba v tej správnej strane...
 

 

Jo, asi tak nejako...
 

Sak veberove konania chceli........

Ale to by sodoma gomora bola, tak potichu obsadili, co sa dalo......:))
 
Hodnoť

ODBORNÍCI NA VŠETKO

To je mi ale zaujímavé. On je odborník. A v čom preboha? Tak nech si potom podniká na vlastnom aneberie naše dane. Poznám takých odborníkov. A hlavne z KDH. To sú všetci odborníci na peniaze pre seba. Riešenie? Však už zrušte všetko štátne pretože sa tam najlepšie kradne a hlavne odborníkmi.Kráýsny deň
 
Hodnoť

pomaly, ale isto

prichádzam na to že politika je biznise... nič iné...
 

To Ti tak dloho trvalo???

Isztenem!!!
 

Prijímací technik Qaltu-Volva odborný

poradca štátnej akciovky riadenej vedením KDH pod záštitou brata z TEKO,Transpetrolu,atď. aj tichým súhlasom ministra vnútra,za 2000 eúr tak je vatikánska odmena so zázrakom pána boha.Títo fešáci s krížom v znaku strany a na čele sa za tú odbornosť budú zodpovedať raz v pekle.Typický slovenský rast odbornosti na našich pracoviskách nielen v štátnych ale aj iných firmách pod vplyvom politických strán.
 
Hodnoť

Neviem kto Vám dal právo súdiť.

S jarom som chodil na ZŠ osem rokov, potom študoval, sončil VŠ, pokiaľ viem pracoval dlhé roky v QALTE ako prijímací technik, potom ako nejaký ich vedúci, potom som ho videl vo VOLVE a to som s ním nekomunikoval. Viem od známych jedno, už cca 16 rokov pracuje v odbore servis a predaj.... Aký s tým máte všetci problém???
Máte biedne EGO??? Nemali ste detskú izbu? Zneužívali Vás???
 

myslim

ze s jaroslavom hirmanom nema ako s osobou nikto z tu diskutujucich problem, problem je s nominaciou. tazko niekto uveri, ze mu to bracek nevybavil, ked sa tak bratrickuje s kdhakmi.... jediny kto tomu veri ze bol najlepsi na nejakom vyberovom konani si asi ty ernest. Aj ked zo servisneho technika za prepazkou ist na post clena predstavenstva vyvolava mozno tiez usmev....
 
Hodnoť

Tendenčný článok svedčiaci

o os a pol zaujatosti autora článku.Videl som komunikáciu medzi Kizekom a JH. Na zmes jeho podivuhodných otázok mu JH korektne a priamo odpovedal spolu so zaslaním jeho CV svedčiaceho o odb aj riad praxi.Na otázky odpovedalo aj MV SR. Autor napriek faktom a relevantným informaciám tendenčne spojil aktuálnu skutočnosť KH s angažovanosťou JH, ktorá nemá nič spoločné.Autor ignoroval časovú os dostupnú na www.orsr.sk a absolútnu irelevantnosť spojenia výberu JH na základe odbornosti s neskoršou odbornou nomináciou KH (jedného z nauznávanejších energetických odborníkov v SR). Navyše uviedol absolútnu nepresnosť, že miesta v DR Teko a Transpetrole sú v politickom záujme KDH. Nie sú, ale to by musel autor odborne pátrať a nielen špekulovať, príp niekomu posluhovať. Sú snáď kuloárne reči o tom, že autor čánkul je zainteresovaný z prostredia istej politickej strany súčasného magistrátu, len kuloárnymi rečami? Snáď sa JH nenahnevá, že uverejním nasledovné (z mailovej komunikácie):
Kizek: Od 19. augusta ste členom Predstavenstva tejto spoločnosti. Čo si myslíte, že rozhodlo pri vašom menovaní? Oslovil vás niekto z bratislavského KDH alebo vaša nominácia išla cez Krajskú radu KDH v Košiciach?
Odpoveď:
"V predstavenstve Automobilových opravovní MV SR, a.s. nie som od 19.8.2010, ako uvádzate, ale od vymenovania 10.8.2010, teda od vzniku funkcie (zápis v obchodnom registri k 19.8.2010)...."-Kizek zjavne nevie čítať orsr...
Kizek: Myslíte si, že pri vašom menovaní rozhodlo aj to, že váš brat Karol (môžete ho odo mňa pozdraviť) je poradcom premiérky Ivety Radičovej a popri tom zastáva aj post predsedu v Dozornej rade Transpetrolu a Teplárne Košice? Angažoval sa nejako v tom, aby ste do tejto funkcie boli nominovaný práve vy?
Odpoveď:
"Vami uvádzané údaje sú časovo absolútne irelevantné, rovnako ako aj akákoľvek angažovanosť môjho brata. V čase, keď som absolvoval pohovory a rozhodovalo sa o mojej nominácii a ani v blízkom čase k nej, môj brat nebol poradcom premiérky Ivety Radičovej a ani členom žiadneho štatutárneho orgánu Vami menovaných spoločností, pričom Vám dávam do pozornosti výpis z Obchodného registra na stránke www.orsr.sk. Navyše v tom čase bol dlhodobo v zahraničí. "
Podobne reagovalo aj ministerstvo vnútra. "J. Hirman je členom predstavenstva AOMVSR od 10. augusta 2010. V čase vymenovania nemá naše ministerstvo žiadne informácie o tom, že by bol akýkoľvek člen jeho rodiny na nejakej uvedenej funkcii."
Kizek: . Myslíte si, že vaše kvalifikačné predpoklady sú dostatočné na to, aby ste mohli byť v Predstavenstve spomínanej spoločnosti?
Odpoveď:
"... myslím si, že v tom čase moja 11,5 ročná odborná prax predovšetkým v automobilových servisných službách, a to či už príkladmo na pozíciach s aktívnym predajom servisných služieb a náhradných dielov, garančného technika a interného audítora, riaditeľa prevádzok, alebo na rôznych iných riadiacich pozíciach či už u autorizovaných dealeroch jednotlivých automobilových značiek, alebo u importéra je dostatočným relevantným kvalifikačným predpokladom odbornej praxe pre riadenie procesov automobilových servisných služieb ako člen predstavenstva v Automobilových opravovniach MV SR, a.s. . Som držiteľom rôznych certifikátov o absolvovaní školení rôzneho typu organizovaných či už importérmi jednotlivých automobilových značiek, s ktorými som spolupracoval priamo alebo nepriamo, alebo organizované zamestnávateľmi, prípadne aj externe. Taktiež mám vysokoškolské vzdelanie..."- plus CV v prílohe
Divím sa Jarovi, že vôbec odpovedal.Ani korektnosť odpovedí nezastaví tendenčnosť tzv. novinárov..
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop