Korzár logo Korzár
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Klietky na koše po celom Trebišove zatiaľ nebudú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Budú stíhať?

Len či budú mestkí policajti stíhať? Porozvážať kolegov, manželky, deti, podať tiket, pozrieť výklady, "nákúpiť" na tržnici. Ullicou Čsl. armády prejdu niekoľkokrát za deň ale vôbec neriešia stánie na zákaze státia, parkovanie krížom cez chodník, nebezpečné parkovanie na Sládkovičovej a atď....
 
Hodnoť

veľké oči

Mestskí policajti nebudú a určite ani nemôžu stíhať skontrolovať všetky smetné koše. To by museli krúžiť ako supy a aj tak by to nestihli. Z časového hľadiska to jednoducho nie je možné. Zaujímavosťou je však fakt, že pán primátor mal opäť raz veľké oči a myslel si pred voľbami, že všetko vyrieši. Opak je pravdou. Postupne prichádza na to, že riešiť dané veci nie je tak jednoduché ako si predstavoval. Hlavne, že už stihol porušiť zákon. Uvidíme, ako sa so svojou funkciou popasuje v budúcnosti.
 

 

Pán primátor pred voľbami nemal veľké oči, ale dobrú vieru, že mu Anďal odovzdá mesto v akom - takom poriadku a začne robiť v zmeny v prospech ľudí v tomto meste. Nemohol tušiť, že nájde mestskú kasu tak zdevastovanú, že by nebolo za čo kúpiť ani šnúrky do topánok. Som zvedavý ako by si to riešil teraz ty "Coperfild". Teraz je najľahšie rýpať. Ale poraď, ak si tak múdry, ako nakupovať, keď nie sú peniaze.

Mestská polícia:
Práca mestského policajta je práca ako každá iná. Mali by pomáhať ľuďom. Čo myslíš? Špecialitou Trebišovských policajtov bolo, že sa vozili v tep lúčku v aute a incidentom v teréne sa radšej vyhli ak mohli. Samozrejme, že plat si žiadali. Veď boli 8,5 hod. v robote. Nie? Ale čo za túto dobu dobrého urobili, to nevedeli ani sami. Teraz zrazu musia byť v uliciach na nohách a bez auta, lebo ho mesto predalo, aby získalo nejaké peniaze. Samozrejme že sú naštvaní, keď za tie isté peniaze, ktoré brali za nič, teraz musia aj robiť. A chodiť pešo, tak ako to robia v Košiciach aj inde. Predpokladám, že ty keď neurobíš svoju robotu, tak to tvoj šéf dá patrične najavo. A oni robiť nemusia? Keď sa chlapcom nepáči, že majú robotu, tak nech sa prihlásia na úrade práce a miesto prepustia niekomu inému, komu sa túto robotu robiť chce s plnou vážnosťou.

"Milujem" ľudí ako si ty, ktorý rýpe do Kolesára iba preto, že nie je z toho tábora ako ty. Aj keby sa rozkrojil napoly tak tebe neulahodí. Nechceš zobrať na vedomie, že polovica z tých ktorí viedli mesto doposiaľ sú súci pred prokurátora. A dúfam, že tak bude. Lebo iba také niečo dokáže zavrieť hubu takým ako si ty. Ale ty aj potom dokážeš povedať, že pravda je inde.
 

 

Ja nie som zo žiadneho tábora. Nepáči sa mi, ak niekomu nadržiavaš a iného odsúvaš len preto, že je z toho alebo iného tábora. Ak je Kolesár tvoj miláčik, nech sa páči. Fandiť mu môžeš, je to tvoj názor. Mňa hneď v úvode sklamal. Dúfal som, že aspoň na začiatku dodrží to, čo sľuboval. Kolesár veľmi dobre vedel, v akom stave sa úrad nachádzal lebo nie je až tak naivný. Navyše mal veľmi dobré informácie o hospodárení na úrade. Z toho dôvodu nemal sľubovať to čo nevie splniť. Ale aj to by nebolo až tak hrozné, veď všetci politici len sľubujú a málo ktorý to dodrží. Avšak hneď v úvode porušiť zákon, priznať to a nič. Tvári sa, že je všetko v poriadku. Tak to je vrchol drzosti.
Čo sa týka mestskej polície, áno, je to práca ako každá iná. Majú svoju náplň a tú majú dodržiavať. To je v poriadku, ale to neznamená, že majú hliadkovať smetné koše. Veď to nie je reálne.
 

 

Nenadržiavam nikomu, ale nebudem zase ani glorifikovať niekoho, kto túto galibu spôsobil. Nikto z terajšieho vedenia ani len netušil stav v akom bola mestská kasa. Bolo to tak tajné, že o to nevedeli ani mnohí zamestnanci mesta. K informáciám sa nové vedenie dostalo až po 11.1. a hneď ostali v šoku, že do troch dní bol splatný rozsudok sumy cca 10 mil. SKK v prospech Vitexu. Mám úplne v paži, kto je v akej strane (alebo nie je), ale celý život som sa snažil hájiť pravdu, spravodlivosť a poriadok. Po tom akú spúšť zanechalo minulé vedenie, tak nehnevaj sa, určite im tlieskať nebudem. Predpokladám, že títo páni čo tu boli, sú už zabezpečení do smrti. Pričom Anďal bol pred tým iba nepodstatný úradníček, pozri sa ako sa má teraz. Ak povieš, že toto je v poriadku, tak sa potom pozri do očí žene, ktorá tri krá obráti v ruke euro, pokiaľ kúpi deťom liter mlieka.

Čo sa týka polície - poriadku v meste, je to globálna záležitosť. Ak by bola nasadená vysoká laťka dodržiavania pravidiel určených mestom (vykonávatelia Ms polícia), tak by sa cigáni neodvážili ani robiť bordel pri Košoch. A nemuseli by pri nich stáť celý deň policajti, ako navrhuješ ty.
 

 

prečo nereaguješ na to, že porušil zákon?
 

 

Vieš, nemám patent na rozum. Ale človek, ktorý napísal diskusný príspevok k predmetnému problému (mal nick Kukuruku v diskuzii Korzár/http://korzar.sme.sk/c/5781006... ), zrejme právne vzdelanie má. A ak je to pravda, čo napísal, tak neviem o žiadnom porušení zákona a pán Rončák z IA (ktorý to komentoval) by sa mal potom živiť inak, ako podávať právne nepodložené informácie a k tak vážnej téme povedať niečo, čo je iba jeho laický dojem. Povedal by som, že je to zavádzajúca informácia a na takomto fóre aj právne postihnuteľná.

Pridávam spomenutý diskusný príspevok:
pán odborník sa mýli
Nemienim obhajovať konanie primátora Trebišova, pretože ani mne sa nepáči takýto postup, na druhej strane musím uviesť, že pán odborník z Transparenty International Ivan Rončák sa mýli. V § 5 ods. 1 zákona č. 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme je ustanovené, že "Miesto vedúceho zamestnanca, ktorý vykonáva funkciu štatutárneho orgánu u zamestnávateľa uvedeného v § 1 ods. 2, a miesto ďalšieho vedúceho zamestnanca, u ktorého to určí pracovný poriadok, sa obsadzuje na základe výsledku výberového konania....". Z toho je jasné, že miesta vedúcich zamestnancov, u ktorých to nie je určené v pracovnom poriadku sa obsadzujú bez výberového konania. Teda k tomu, aby sa pán odborník Rončák mohol zodpovedne vyjadriť k obsadzovaniu miest na trebišovskej radnici, musel by poznať pracovný poriadok Mestského úradu v Trebišove a vo svojom vyjadrení sa opierať aj o ustanovenia Pracovnúho poriadmu Mestského úradu v Trebišove. Bez toho sa mi jeho odborný posudok javí ako diletantský.
 

héééj?

Skade vieš že porušil zákon? Ktorý súd o tom rozhodol? Znenie zákona nevylučuje, že mal pravdu. Obviňuješ bez dôkazov-čo je trestné. Há? Mala autorka článku autorizáciu od primátora? Pochybujem.Bulvár je bulvár a naivita u teba len kvitne.
 

 

... a ešte niečo. Ja byť na Kolesárovom mieste, a ak by som mohol vedieť (ako píšeš ty) aký je na Ms úrade bordel, tak by som tento flek nezobral ani náhodou. Robiť túto robotu pri tomto stave aký momentálne na Ms úrade je a pod takým tlakom verejnosti, aký napr. vytváraš aj ty, tak na to treba náturu. Momentálne je to na slučku. Ja by som tú odvahu nemal toto robiť. Aj preto má Kolesár moju úctu.
 

 

Chudááák!!! Aj jeden aj druhy!
 

 

ale ty si ten flek na úrade zobral. patríš k nim a sedíš priamo vo vedení. tak sa nepretvaruj. ak si zobral funkciu, tak si musel rátať aj s tým, že budete pod drobnohľadom. ĺudí zaujíma, čo sa deje v ich meste. ak sa prestaneš hrať na počítači a začneš aj pracovať, tak prispeješ k tomu, že tlak verejnosti bude menší, lebo sa nebudeš musieť obhajovať za nič nerobenie, resp. za porušovanie zákonov
 

 

Mýliš sa priateľu. Mám iný job. Aj keď popravde, rád by som tým chlapcom pomohol, lebo majú toho veľa. To že som pri PC v čase, keď ty si v robote, to nech ťa nemýli. To že strácam čas písaním príspevkov, nič neznamená. Ja si to potom musím nadrobiť niekedy do druhej tretej v noci. Zákazka urobená musí byť. :-))
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

LOBBING PRIÚDENÝCH POSLANCOV

Jediné vysvetlenie pre nerozumné neinštalovanie klietok je lobbing za vyjedačov a znečisťovačov okolo košov z osady - nimi zvolenými poslancami mestského zastupiteľstva zvanými ako zaúdení v zložení :
MVDr. Ivan H. , Igor B. , Koloman D. , Babken CH.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop