Korzár logo Korzár
Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košická župa ide rušiť 23 stratových škôl (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neverím!

Košická župa (Smer-SD) ide rušiť 23 škôl
Košický magistrát (Smer-SD) ide prepustiť 100 zamestnancov

Neverím!!! Najsociálnejšie zmýšľajúca a konajúca strana na svete by niečo také predsa nepripustila! :-)
 

súdruh trebuľa,agent eštébe a predseda

KSK namiesto rušenie škôl zruč zbytočné a nefunkčné Krajské osvetové stredisko, vedené tvojou boľševickou kámoškou, súdružkou Eleonórou Bačinskou, predtým, Kovalčíková a neskôr Deliová. Komunistka, ktorá na predošlom Krajskom osvetovom stredisku v Košiciach v rokoch normalizácie tvrdo zakročila proti v Československu a v zahraničí uznávaným fotografickým autorom. Zaujímavé je pripomenúť, že táto persona sa „politicky prejavila ako uvedomelá občianka s kladným vzťahom k socialistickému zriadeniu, čo potvrdila aj svojim správnym postojom v zložitom období roku 1968 - 1969". A že "ako členka komunistickej strany sa plnou zodpovednosťou angažovala svojimi výtvarnými a estetickými znalosťami v komisii pre názornú agitáciu a politický pri ústrednom výbore komunistickej strany, kde zastupovala východoslovenský kraj od roku 1981 do 1987. Usmerňovala okresy po stránke bezprostredného reagovania na dôležité vnútropolitické udalosti, hlavne pri realizácii záverov XV. a XVI. zjazdu KSČ. Ako predsedkyňa ROH od roku 1976 sa usilovala, aby v tomto hnutí bola presadzovaná vedúca úloha KSČ. Pod jej vedením pravidelne pracovala revízna komisia základnej organizácie KSS. Úzko spolupracovala s VS KV KSS. Súdružka Bačinská vytvorila rad ideovo - estetických hodnotných výtvarných návrhov na propagáciu krajských konferencií KSS. Vďaka iniciatíve menovanej založila na počesť 65. výročia VOSR brigádu socialistickej práce, ktorá obdržala strieborné odznaky." Za takéto "vynikajúce" politické hodnotenia bola „súdružka Eleonóra Bačinská predsedníctvom košického mestského výboru komunistickej strany schválená jeho uznesením číslo 189 na politickú stáž na ideologickom oddelení MV KSS od 01.02.1989, ktoré jej bolo predlžené do 30.06.1989“
 

Koľko budov škôl VUC bude na predaj????

Za smiešne netrhové sumy ako predtým viď www.VUCKE.sk predaj majetku,teraz v kríze sa rozpredajú ďalšie budovy a budú potom veľké plány ako budovať nové za eurofondy.To všetko Smer-om k bankrotu.
 
Hodnoť

Iracionálna racionalizácia

Dokument, ktorý bude zastupiteľstvo schvaľovať (viď http://zastupitelstvo.vucke.sk...) je veľmi jednostranný a zavádzajúci, tak ako aj názov článku. Majú sa rušiť nielen stratové školy, ale aj školy, ktoré stratové nikdy neboli. V dokumente sú uvedené fiktívne, teda nie reálne úspory pri zlučovaní škôl, pretože už roky riaditelia škôl ak nemajú pokryté úväzky učiteľov, tak im úväzky znižujú alebo prepúšťajú. Len jeden príklad za všetky. SPŠ hutnícka nebola nikdy stratová. Naopak, dotuje Gymnázium na Alejovej ulici, pretože prispieva na réžiu bidovy väčším podielom ako je podiel jej študentov oproti študentom gymnázia. KSK vykazuje akési fiktívne úspory, ale nevyčísluje reálne náklady na úpravu nových priestorov a na sťahovanie citlivej prístrojovej techniky, ktoré môže robiť len odborne spôsobilá osoba. Tieto náklady vysoko prevyšujú v dokumente vyčíslené úspory. Snáď ten dokument prečítajú aj niektorí poslanci, skôr než budú hlasovať o tomto dokumente. Očakávam minimálne že požiadajú spracovateľa dokumentu, aby dopracoval aj reálne náklady tejto "racionalizácie".
 

Tak nejako to je ... na Slovensku ...

... papier znesie všetko ... :(
 
Hodnoť

 

"Vyradiť Spojenú školu Exnárova 8 s organizačnými zložkami Stredná umelecká škola a Konzervatórium Exnárova 8 zo siete škôl, následne zrušiť a zaradiť Konzervatórium, Exnárova 8 do siete škôl."
Pekný nezmysel. Pred niekoľkými rokmi zlučovali (pridali k výtvarníkom aj maliarov a dizajnérov, teraz ich jednoducho vyhodia. Dcéra sa tam dostala po talentovkách, musel som vybavovať ubytovanie, dopravu, stravu a všetko okolo toho, aby študovala. Teraz to zrušia a môžem začať ten kolotoč od začiatku. Otázka je však, kde bude pokračovať v štúdiu? Zastupiteľstvo KSK sa nepíta, len rovno odpáli. Navrhujú síce alternatívu, lenže na Spojenej škole mala v učebnom odbore dizajn všetko spolu, takto jej dávajú na výber či bude študovať jedno, druhé, alebo tretie, ale nie všetko naraz. Je to postavené na hlavu. Taktiež tam mali dobré materiálne zabezpečenie, po novom nebudú mať ani 30% z toho. A tvrdenie, že nie je záujem o niektoré odbory (napr. grafický a priestorový dizajnér) je scestné - hádam len nebude investor budovať bez architekta a dizajnéra. A ako Kukuruku poznamenal - ten ich "dokument" nie je reálny, je vycucaný z prsta a prispôsobený "niekomu", kto viac prihodí.
 
Hodnoť

Kto tu vládne ?

Nástupnícka organizácia Gymnázium Alejová 1 na cele s agentom Bekom ? Evidovaný v zväzkoch štátnej bezpecnosti v roku 1988 ... krása ... to je projekt !!!
 

Nekecám !!!

http://www.upn.gov.sk/regpro/z...
...
agent číslo 21059 - krycie meno BEK
 

šikovný ten Sobek...

...len tak-tak, že to stihol...ale stihol!!
 
Hodnoť

Je to smutné...

...Sledoval som reakciu študentov gymnázia Exnárova, ktorým nebolo jedno, že sa ruší ich škola. Bolo mi sympatické, že aj dnešným mladým teenagerom, ktorí ešte majú iné starosti sa zaujímajú o politickú situáciu a nie je im ľahostajný osud ich školy. Podľa mňa by sa mladým ľuďom, ktorí teraz vstupujú do života nemalo ukazovať politické kamarátstvo, v mene ktorého nie je problém obísť morálne ale aj právne normy. Podľa mňa by sa mladým malo ukázať, že zákony sú nad svojvôľou niektorých ľudí. Ak im neukážeme že existuje spravodlivosť a postupovanie podľa zákona budú z nich neskôr nerovní ľudia, pre ktorých nebude amorálne obísť zákon a morálne normy čo nie je správne ak chceme, aby sa naša spoločnosť uberala správnym smerom. myslím si, že páni poslanci majú v rukách viac ako len osud škôl. Majú v rukách týchto mladých ľudí, ktorým môžu ukázať spravodlivosť a jednanie v zmysle platnej legislatívy, alebo druhú a horšiu cestu.
 

Tak sa zdá, že G Alejová

má problémy, lebo o rok ešte možno budú osemročné gymnáziá, ale čo potom ? Keď z 5. ročníka bude môcť len 5% populácie ísť na 8-ročné gymnáziá ... ??? A na čele matematického gymnázia stojí dejepisár ???
 

Tak sa zdá...

A prečo by nemohol byť dejepisár riaditeľom matematického gymnázia? Autor s nickom pedagog nenašiel iný agrument tak tu prezentuje svoje bludy ...
Je pravda, že riaditeľ školy PhDr. Sobek je vedený v spisoch StB a tento spis si dokonca pred pár rokmi vyžiadali dnes už bývalí študenti školy - následne bol použitý keď sa riaditeľa snažili zosadiť avšak neúspešně. Je tiež pravda, že niekoľko učiteľov po tomto neúspechu zo školy na protest odišlo avšak pravda je aj to, že PhDr. Sobek je klavitný učiteľ.
To že sa školy rušia je bohužiaľ aj dosledok toho, že sa jednoducho rodí málo detí. Na druhej strane gymnázium Exnárova je jednou z najmenej kvalitných vzdelávacích inštitúcií typu gymnázium v Košiciach.
P.S.: moje názory sú založené na vlastných skúsenostiach. Exnárky škoda určite nebude ...
 
Hodnoť

...vyradiť SPS Hutnícku???...

...a nemáme tu náhodou U.S.Steel???...netreba im nových ľudí???
 

nových ľudí

Tých primitívov - študentov, ktorí z tej školy vychádzali (česť výnimkam) može vzdelávať aj SPŠ Strojnícka ...
 
Hodnoť

Stratová je najmä košická župa !!!

Koľkože to je dlhu ... ? ... 48 miliónov ? ... 53 miliónov eúr ? Kedy príde "ujo exekútor" ? Od 60 miliónov ?
 
Hodnoť

 

Mňa osobne najviac zaráža postoj politikov k celej "afére" Všetci sa hrajú na demokratov a ako im ide o blaho ľudstva, ale aký je to panovník, ktorý si neváži rady svojich poddaných? Aký je to politik, ktorý si neuvedomuje že na stredných školách je minimálne polovica žiakov - voličov? A ktorý politik si môže dovoliť stratiť 20 000 voličov?
So študentami sa narába akoby to bol majetok, obyčajný materiál s ktorým sa obchoduje, presúva a značkuje. Každý jeden žiak má vlastnú osobnosť, vlastný život, ktorý mnohokrát nieje jednoduchý a zdanlivá pomoc môže v konečnom dôsledku spôsobiť viac škody než úžitku.
Dnes majú žiaci prejav o politike mnohokrát lepší než ich rodičia a predsa sú ticho. Prečo? Pretože si uvedomujú, že zákony si "ľudia hore" upravujú podľa potrieb ich nenásytnej peňaženky. To že sa niekde ušetri milión neznamená, že tým niekomu pomôžeme. Ten milión stále bude musieť prúdiť niekam inam a veruže to zvyčajne nebýva iné miesto než práve povestná bezodná peňaženka vladárov.
Práve tým že šetríme na školstve si búrame našu budúcnosť. Možno teraz sa budú mať páni lepšie, pretože sa o tie peniaze potrhajú ako hyeny o mršinu, ale práve kto na to doplatí sú ľudia, ktorí im neskôr budú zarábať na dôchodky a sami sa stanú členmi vrcholovej politiky.
Šetriť na školstve sa dá porovnať k predávaniu krídel lietadla za letu. Pôjde ku dnu. A náraz bude bolieť. To na čom stojí štát, národ a dnešná spoločnosť je práve vzdelanie. Ľudia odchádzajú po maturite za prácou do zahraničia, pretože už od školy vedia, že tu sa neuživia, pretože nikto neocení ich znalosti. Práve týmito zákrokmi si štát kope hrob a nezostáva mu už veľa stôp.
Čo vyrastie z detí, ktoré vidia už na strednej škole, že samotní vladári rúcajú základné piliere demokracie, praktizujú spôsoby ktoré sme zdanlivo pred dvadsiatimi rokmi pochovali? Čo vyrastie z detí, ktoré na vlatné oči vidia že celý tento štát stojí za veľké kulové?

Zlodeji, klamári a ich synonymum - politici.
 

Vzdelanie - budúcnosť národa !!!

"Ľudia odchádzajú po maturite za prácou do zahraničia, pretože už od školy vedia, že tu sa neuživia, pretože nikto neocení ich znalosti. Práve týmito zákrokmi si štát kope hrob a nezostáva mu už veľa stôp."
A posledný nech zhasne ...
 

...

To znie ako keby všetci maturanti odchádzali do zahraničia ... Kto chce, tak ten sa uživí aj keď v zahraničí je lepšie ... :)
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop