Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V parlamente sa začal boj o platy starostov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Farba dresu

Ak má primátor resp. starosta rovnakú farbu dresu ako väčšina v zastupiteľstve, tak potom kde je problém s platom a odmenami pre tzv. tiež ľudí, ale bez chrbtovej kosti ......
 
Hodnoť

Každý si svoj válov chráni

hlavne, keď sa rozdáva z cudzieho. Pán Sýkora hovorí o snahe destabilizovať a znižovať dôveryhodnosť samospráv - pán Sýkora, videli ste platy súčasných a platy a odmeny minulých starostov? Môžete zverejniť kumulatívny dlh samospráv, nech si občania o Vašom dobrom gazdovaní urobia obraz sami? Ale to už by sme sa nebavili o dôveryhodnosti ale možno o trestnoprávnosti... Už ste na svojej stoličke asi pridlho a stratili ste kontakt s realitou.
P.S. doživotná renta - toto by bol ozajstný vrchol.Už by ste nám mali dať len motyky, aby sme mohli ísť robotovať na panské... Síce Vy tak už robíte protiprávnymi VZN miest o čistení chodníkov na mestských pozemkoch...
 

 

podepisuju v plnem rozsahu...
 
Hodnoť

Pán Sýkora

to sa nehanbíte obhajovat takúto zlodejinu? Ked bežní občania vidia tie mzdy a pritom poznajú morálny kredit pánov srarostov a primátorov /korupčné praktiky, kupovanie cigánov, privatizačná minulost Volný/ musí im byt na zvracoanie. Mestá a obce sú zadlžené, velmi zle manažované, vladne tam rodinkárstvo, stranícky klientelizmus, zlodejiny všetkého druhu. Pán Sýkora toto nechcete vidiet? Tak sa navlečte do kroja a venujte sa folkloru. To aspon danových poplatníkon vyjde lacnejšie!
 
Hodnoť

Platy

A čo tak zobrat za vzor Dánsko ??? Taký istý štátik a má 98 starostov Košice 22 častí viac ako londýn s New zorkom dohromady . Fuj
 
Hodnoť

Platy starostov a primátorov

nezodpovedajú kvalite nimi vykonanej práce ... všade neporiadok a špina, skoro žiadny pozitívny rozvoj v prospech obyvateľstva... starostov a primátorov zaujímajú iba peniaze ... :(
 
Hodnoť

Veď to je hanba !

Mnohí starostovia doslova a do písmena prežerú a pres..ú peniaze obcí. Bolo to aj v TV, keď z 90 mil. eúr, ktoré išli z EU a mali byť použité na zlepšenie infraštruktúry a technického vybavenia obcí, takmer 100 % týchto peňazí si rozdelili starostovia s poslancami. Tu sa už naplno roztočila starostovská a poslanecká nenažranecká špirala v rozdeľovaní odmien. Poslanci navyšujú odmeny starostom a starostovia na revanš navýšujú odmeny svojim zastupcom a poslancom, lebo toto umožňuje zákon. Možnosť navrhovať a schvaľovať platy a odmeny sami sebe, to je ozaj koruna hlúposti "slovenskej demokracie" !!!
 
Hodnoť

Ale ,ale Sýkora.

Faktom je že starosta nemá určenú pracovnú dobu. Keď chce niečo dokázať a tých je väčšina, tak nemá "voľna dňa ani hodiny". Zanedbáva rodinu, svoje zdravie.Po skončení volebného obdobia, aby išiel na úrad práce. A preto chce utrhnuť čo najviac. Preto do volieb , by mali isť takí "čo vedia aspoň malú násobilku", v živote dačo prežili a vykonali a sú viac menej "za vodou", takže nie sú 100% odkázaní na nehorázne platy. A čo teda? Tabuľka - počet obzyateľov - žiadne koeficienty- žiadne odmeny za nič, ale koncoročná odmena podľa skutočných výsledkov aktivít pre obec, mesto a ekonomických výsledkov hospodárenia maximálne do 6 násobku priemernej mzdy za minulý rok krátený koeficientom podľa počtu obyvateľov. Beriete Sýkorovci?
 

A ešte načo je ZMOS?

Na H.. - teda výkal! Berú si členské od miest a obcí zasa len z "našich" a efekt je akurát betonovať súčasný stav!
 

Plný súhlas,

len ako takého človeka nájdeš. Kto je za vodou, nebude si žrať nervy so "spoluobčanmi" a tráviť svoj čas namiesto toho aby bol srodinou, na úrade za pár drobných.
- koncoročná odmena podľa skutočných výsledkov aktivít pre obec - ako sa to dá objektívne zhodnotiť?
Vo všeobecnosti platí, že odborníka musíš primerane zaplatiť. Inak pôjde inde.
Hádam si nemyslíš, že tú prácu bude robiť nejaký VŠ s 15 ročnou praxou za 1000 € v hrubom? To vezmu akurát takí ako v Rychnave - prvé dva roky sa budú doučovať čítanie a ďalšie dva písanie.
 
Hodnoť

Kto je proti -

predsa ten, kto príde o peniaze - 1: ZMOS a 2-.... KDH, MOST-HID, SDKU-DS, SMER-KSSD,
SaS nemá starostov, tak preto prichádza s niečím konštruktívnym! Keby mali, tak ktovie???
 
Hodnoť

Stačilo...

Nie som voličom SaS, ale v plnej miere sa stotožňujem s pripravovanými zmenami odmien starostov. To co sa dialo v ostatnom čase je neskutočná nenažranosť, nechcem použiť nevhodné prívlastky.Ak si robotník, ktorý musí deň čo deň odpracovať osem hodín a dostane za to povedzme minimálnu mzdu a vydelí starostovským platom, výjde mu suma z ktorej sa mu zatočí hlava.No a tie 90 tisícové padáky, to sa nedá inak hodnotiť ako jedno veľké svinstvo.
 
Hodnoť

neprehaňajte

80% robi za tabuľkový minimalny plat, to len zopár medializovanych exotov nema mieru :-)
 
Hodnoť

 

Aky problem je presne urcit platy starostov podla poctu obyvatelov obce?

A co taky nezmysel ako 5 mesacne odstupne? To bude zrusene kedy?
A safarenie na uradoch este 30 dni po prehranych volbach? Co takto zakazat aspon podpisovanie akychkolvek zmluv?
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop