Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto reklamnú tabuľu povolilo, polícia nesúhlasila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

V Poprade je to už tak

vyvolení, ochotní platitelia "sponzorských" darov môžu mať čokoľvek-aj nebezpečnú, oči ťahajúcu, agresívnu reklamnú tabuľu.
Podľa § 3 Tlačového zákona - Orgány verejnej moci, nimi zriadené rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie a právnické osoby zriadené zákonom sú povinné na základe rovnosti poskytovať vydavateľovi periodickej tlače a tlačovej agentúre informácie o svojej činnosti na pravdivé, včasné a všestranné informovanie verejnosti.
Popradská verejnosť, dozviete sa len to, čo hlava mesta uzná za vhodné, aký tam zákon, aké odporúčanie polície?
 

 

Danko,Danko ešte raz dank,to je zákon!!!!!!
 

oprava

a ešte raz Danko,toje zákon!!!!!
 

Nielen v Poprade

sú takéto agresívne reklamné panely, ktoré oslňujú šoférov, rušia a odpútavajú ich pozornosť a maria prehľadnosť aktuálnej dopravnej situácie, čím celkovo ohrozujú bezpečnosť cestnej premávky. Aj Košice sa môžu "tešiť" z takýchto technických vymožeností a hneď na niekoľkých frekventovaných miestach (križovatka na Palckého, pri Optime a zeleno svietiaci kríž lekárne na Moyzesovej ulici). A aj napriek protestom verejnosti voči nebezpečným panelom, sa vo veci nestala náprava.
 
Hodnoť

Reakcia na článok v denníku Korzár

Otvorený list šéfredaktorovi denníka Korzár

Dňa 26.01.20011 uverejnil denník Korzár článok pod názvom Mesto reklamnú tabuľu povolilo, polícia nesúhlasila, v ktorom nepravdivo uviedol, že „Mesto Poprad povolilo reklamnej firme umiestniť svietiaci reklamný bilbord v tesnej blízkosti frekventovanej križovatky napriek nesúhlasu dopravných policajtov. ... Popradská radnica svoj kontroverzný postup necháva bez vysvetlenia.“

Nie je pravdou, že Mesto Poprad povolilo umiestnenie svetelného reklamného zariadenia firme Tojes, nakoľko k dnešnému dňu tunajším stavebným úradom nebolo vydané rozhodnutie o povolení svetelného reklamného zariadenia. To znamená, že tvrdenia uvedené v denníku Korzár sú nepravdivé a zavádzajúce. Na základe vyššie uvedeného Mesto Poprad bude v zmysle tlačového zákona č. 167/2008 Z.z. žiadať o uverejnenie opravy a tiež o uverejnenie odpovede.

Ide o opakovaný postup niektorých redaktorov denníka Korzár (Tomáš Tišťan, Marie Mělniková, Rastislav Zacher), ktorí uverejňujú zavádzajúce články, ktorými neobjektívne informujú verejnosť o Meste Poprad, a tým u čitateľov vyvolávajú skreslený pohľad na postup samosprávy. Z tohto dôvodu Mesto Poprad nebude ďalej reagovať na požiadavky týchto redaktorov.

V súvislosti s vyjadreniami uvedenými v Poznámke predmetného článku poukazujem na skutočnosť, že práve Mesto Poprad v oblasti zvýšenia bezpečnosti v cestnej premávke, tak chodcov ako aj vodičov, zrealizovalo množstvo opatrení s vynaložením značných finančných prostriedkov. Mesto Poprad ako prvé na Slovensku zrealizovalo červeno-biele dopravné značenie prechodov pre chodcov, umiestnilo spomaľovacie prahy tzv. retardéry, zabezpečilo nasvietenie kritických prechodov pre chodcov, vrátane umietnenia zvislých blikavých výstražných svietidiel a LED svietidiel v komunikáciách, ktoré upozorňujú vodičov na pohyb chodcov. Uvedenými opatreniami sme boli príkladom pre iné mestá, ktoré od nás prevzali tieto nové a účinné spôsoby zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky.

Týmto žiadam šéfredaktora Petra Bercika o zabezpečenie nápravy, aby nedochádzalo k poškodzovaniu Mesta Poprad, ktoré sa svojich práv bude domáhať na základe vyššie citovaného zákona. Neobjektívnym postupom redaktorov denníka Korzár dochádza k poškodzovaniu dobrého mena Mesta Poprad, ale aj samotného denníka Korzár.


S pozdravomIng. Anton Danko
primátor mesta
 

 

Prečo potom mesto na čele s veľkým Antonom už dávno neprikázalo firme Tojes nepovolenú tabuľu odstrániť?
 
Hodnoť

 

Tónko Ty ešte žiješ?! Obuj si gumáky a choď do Batizoviec, veď tam pri štrku si nemal permanentné problémy!Ale teraz Ti všetci hrozne ubližujú a tí hnusní novinári?!. Fuj, že sa nehanbia,treba im každému prideliť aspoň dve ženy a nech Ti dajú pokoj, však druhý Tónko to vo Vatikáne uhrá.A už sa neskrývaj za mesto, veď Tvoja morálka je tomu primárne na vine, jenoducho už Ti nikto neverí, máš toho veľa za ušami.
 
Hodnoť

Mne viac

vadi reklama pri BMW za MAX-om
 
Hodnoť

vsade vo svete

LED reklama je vsade vo svete, aj v iných slovenských mestách a omnoho viac, je taká doba-
a Poprad kráča s dobou
bezpečnosť premávky je na zodpovednosti vodičov
 
Hodnoť

 

Určite všade na svete majú svetelne reklamy. A kde si už tak bol priateľu v Tirane, Burundi, alebo v Peru. Nepíš všade na svete, dokonca ani v Lendaku ju nemajú a to nie je svet?! To píš takým, čo nikde vo svete neboli.......
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop