Korzár logo Korzár
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestské školy majú voľné kapacity (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Samozrejme sa uvažuje o zrušení Mukačevskej a Matice Slovenskej. čím dôjde k prehusteniu škol na konci sídliska - Šmeralova, bajkalská, Prostějovská a Mirka Nešpora. Na druhej strane deti Od ulice Mukačevská až po Vlada Clementisa a Matice Slovenskej budú mať na výbber -prechádzať cez 4 prúdovku kde už došlo k tragickým nehodám na Októbrovú alebo dochádzať 2 km do najbližšej školy. Ak rušiť, tak Bajkalskú a jednu z Mukačevskej a Matice. A najlepšie Maticu, ktorá si zakláadá akurát na tom, že zváža rómov z celého Prešova.
 

a to potom

podľa teba majú chodiť degeše na Šmeralovú alebo M. Nešpora?
 

 

Na Smeralovej predsa dosahuju najlepsie studijne vysledky, to je presne to co mlada romska komunia potrebuje. Aj ked ani bazen na Mirka Nespoa by im neublizil. :D
 

 

nielen najlepšie výsledky, ale vraj aj najlepších učiteľov :-!
 
Hodnoť

 

K tehelni s u aj blizsie skoly napr cirkevna :-)
PS: Ferdinand, že ty budeš ženská?
 
Hodnoť

Rušenie

Myslím si, že rušenie škôl malo na sídlisku III. prebehnúť už skôr. Je to úplne nelogické, aby menšie sídlisko malo viac škôl a potom nie je dosť prostriedkov na opravy a havarijné stavy. Nesúhlasím však s tým, žeby mesto nemohlo pripraviť návrh na zrušenie konkrétnych škôl. Vyhováranie sa na poslancov je len alibi, aby oni neboli tí zlí. Pokiaľ viem, návrhy majú predkladať úradníci a mesto v zastúpení primátora, poslanci majú o nich hlasovať. Ale to by sa asi nezhodovalo zo stratégiou dobrý primátor, zlí poslanci... Môj názor je, že zrušiť by sa mali nateraz dve školy - jedna na začiatku sídliska, druhá na konci sídliska, aby bola zachovaná spádova oblasť. Rozhodnúť by mali objektívne kritéria,ktoré by mala verejnosť poznať už dopredu. Ušetrené prostriedky by sa mali použiť predovšetkým na modernizáciu škôl, do ktorých budú presunutí žiaci zrušených škôl.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop