Korzár logo Korzár
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košice si na výplaty a prevádzku požičajú 2,5 milióna eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

kdo umí umí

a kdo neumí si zoberie úver alebo ide tunelovať do politiky
http://vladimirgurtler.blog.pr...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Wau, tu už sa mažú aj príspevky... Hmm, tých sedem je nesmrteľných )))
 

KOŠICKÁ SAMOSPRÁVA V ČÍSLACH

Ročné náklady na chod magistrátu a činnosť mestského zastupiteľstva sú vyše 17 miliónov €.
Samospráva 22 mestských častí môže stáť asi 7 miliónov €
Mestských poslancov je 50, miestnych 307...
 

Bože !

To je veľa aj v korunách ...
 

 

Na xovno im je 22 mestskych casti - tolko nema mozno ani New York.
 

nie mozno puta

ale isto
to je tutovka

len NY je NY a Kassa je Košice
 

No

Ceny sú tu ako na Time Square. Na výplaty si požičiavať by malo byť trestné. Však nie dosť že sa im nas nich skladáme výpalnými poplatkami v meste, ale ešte chcú aby sme im platili aj úroky za ktoré si požičajú. Keby tak hospodárili domácnosti tak rodina a tento štát už nefunguje. Ani tento otrokársko výpalnícky systém už nemôže dlho fungovať. Nič nie je vidieť za ich robotou len zvyšovanie poplatkov a miestnych daní. Je mi z toho zle.
 

 

definícia kontokorentu
"Kontokorentný úver je krátkodobý úver, ktorý dáva banka klientovi - majiteľovi bežného účtu tak, že mu umožní z tohoto účtu čerpat do mínusu. Úver se môže opakovať. Akonáhle "pôžičku splatíte", inými slovami debet vyrovnáte , môžete z principu revolvingu opäť čerpat do mínusu."
Vážení diskutujúci a hlavne novinári. Uvedomte si, že mesto nezobralo riadny dlhodobý úver, ale odsúhlasilo výšku debetu, do ktorého môže ísť na svojom účte v banke. V momente keď prídu na účet podielové dane sa kontokorentný úver (debet) vyrovná. A keďže si banka chce mesto ako svojho VIP klienta udržať ponúkne mu výhodnejšie podmienky pri mínuse na účte, ako bežnému klientovi. Má totiž záruku, že podielové dane na účet mesta skôr či neskôr príjdu. A v porovnaní s bežnými klientami to sú celkom veľké peniaze - rádovo niekoľko miliónov mesačne.
Temer každý čo máte otvorený bežný účet v banke (ak sa dobre pozriete do zmluvy) máte možnosť ísť za istých podmienok do mínusu v určitej výške. Záleží iba na Vás, ako majiteľovi, či do mínusu pôjde a do akej výšky. To isté platí aj pre mesto ale s tým, že na mínusové - debetné čerpanie potrebuje súhlas zastupiteľstva. Nechápam prečo je tá bežná situácia toľko medializovaná. Jediný problém, ktorý tu vidím je iba to, že sa to malo udiať hneď po zablokovaní dvoch miliónov na účte mesta - teda koncom minulého roka.
 

 

Mňa by zaujímalo to, že prečo sa úradníkom nepovedalo, že nech vydržia pár dní, že mesto má problém po zmene starostou - výplaty budú meškať niekoľko dní, čaká sa na podielové dane...
Edo ty pozeráš na jednu ruku s ktorou sa narába a s tou druhou Ťa potajme niekto okráda. Ja to vidím tak, že debet je odsúhlasený a mesto ho môže kedykoľvek využiť. Je to dobré alebo nie? Ak to dobre chápem, tak mesto môže ísť do debetu kedykoľvek na sumu - 2,5 milión €.Je to krok späť abo vzad? A k autorovi článku, nie je to bývalý hovorca magistrátu za Knapíka?
 

 

* oprava zmena primátora a celého vedenia som mal na mysli;-)
 

 

Tak to je zaujímavá otázka. Tiež som sa pýtal, že prečo nemohli počkať na výplaty. V dnešnom článku som si ale všimol "malý" posun, už sa nehovorí iba o výplatách, ale aj o prevádzke organizácií.
Áno, mesto môže ísť do debetu kedykoľvek. Pri vyrovnanom čerpaní však nie je dôvod.
Nie, Jesenský nebol nikdy hovorcom. Ak ma pamäť neklame bol to Vrábeľ.
 

 

Edo je mi to jasné ale aj kontokorent niečo stojí. Keby tak neplytvali tak by sme mohli mať nižšie parkovné a ostatné veci. Vo Wiedni za parkovanie zaplatí človek menej než v Košiciach. Toto si uvedom. A keby funkcia poslanca bola čestná a neplatená vtedy by som možno uveril, že tí ľudia chcú možno aj niečo spraviť pre mesto a nie len robiť súkromné kšefty.
 

pán Gurtler, nedá mi, ale nová

politika sa robí aj tak, že za sebou pozbierate a očistíte bilboardy, ponalepované plagáty kade tade. Aj takýmto jednoduchým skutkom môže 7statočných dokázať nám bežným košičanom, že to ozaj mysleli s tou novou politikou úprimne.
 

dobry vecer

mozte byt prosim konkretny naco narazate?
my sme mali 7 bilbordov v celych kosiciach, nic viac...odtsranenie bilbordov neviem ovplyvnit
dakujem
gurtler
 

tak hlavne aby bolo na vyplaty...

to je dolezite...mesto nech lahne popolom..

bodaj by neboli peniaze, ked si vsetci pozvysovali platy!!!!!!!
 

To je zaujímavé

že aj Ty si sa tlačil do politiky!!! Čo si tam chcel??? Uvidím čo urobíš a mojím príspevkom,vymažeš ho alebo ho dáš vymazať a dúfam,že mi niečo vulgárne opäť napíšeš do správ.
 
Hodnoť

?

Uf .... to klko miliard zamestnacov ma magistrat ?
 
Hodnoť

kto je ...

za to zodpovedný? No predsa Knapík a jeho poskok financ riaditeľ a zároveň zástupca riaditeľa MMK (sediac na 2 stoličkách) p.Ing.Richard Dlhý, ktorý už v súčastnosti vošiel pod krídla starostu starostu MČ Západ p. Bauera, kde mu ide robiť prednostu úradu a tam spolu s ďalšími urobia druhý MMK so všetkým čo k tomu patrí!!! Vyhodia iných čo tam robili, len aby tam zamestnali chudáci z MMK !!!! Je treba si osvojiť takýchto" expertov " čo minú všetok rezervný fond mesta a potom ako Pajtáš zvaľujú vinu na iných. To je sebareflexia KDH a SDKU za minulé volebné obdobie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop