Korzár logo Korzár
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nová riaditeľka policajnej školy: Potrebujeme pedagógov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

no teda

drzim palce pani riaditelke,ked to tak pojde dalej v styridsiatke bude mat hodnost generala a funkciu riaditelka zemegule.Jasne ze stihne dovtedy este tri materske a niekolko zahranicnych stazi.A minule,ked prechadzala chodbou a sluzba velila celej chodbe pozor! jednemu policajtovi sa kyval.Je smiesnotrapna a dolezita ako pozostatok v trave.
 

Je to tak,keď všade sa preferujú .....

do zamestnania absolventi rôznych škôl/daňové úľavy na odvodoch,nižšie nástupné platy/ ako na polročnú stáž , potom tam zostanú pracovať v rámci šetrenia na platoch,čím sa podporuje väčšia nezamestnanosť/ľudí s praxou/ .Potom choďte na rôzne inštitúcie niečo vybavovať a komunikovať a ešte sa sťažujte na lampárni.To je nový fenomén/pracovný kodex/ výberu neodborných pracovníkov do zamestnania kto koho pozná,a nie akú má prax, ako nevinne/v rámci zákona/ dostať niekoho tam bez výberových konaní.Potom je možné všetko,že máme supermanažérov,superriaditeľov po piatich rokoch len asi na Slovensku.Keď to tak ďalej pôjde s odbornosťami/že každý robí niečo iné na čo nemá prax ani prednosti,tak to bude pomýlené ešte viac ako je teraz.Nezávidím nikomu, keď má niekto nad sebou takého šéfa a ešte s ministrovou nomináciou.
 

Re: broker1

Súhlasím s Vašim príspevkom. Už neraz som poukazovala v diskusiách na presne tento problém, ktorý opisujete aj Vy. Mám s tým bohužiaľ bohaté skúsenosti. Som nezamestnaná pomaly 2 roky, mám 18 ročnú prax a na konkurzoch vždy víťazia (ak už nie sú vopred miesta obsadené) presne takýto ľudia čo majú minimálnu alebo žiadnu prax, poprípade prax alebo školu úplne od veci. Stretla som sa aj s takým výberom, kde boli vybratí uchádzači nie podľa stanovených odborných kritérií, ale podľa vizáže. Takže súhlasím, že ak niečo chcete niekde na úradoch vybaviť tak len čumíte čo za "odborníci od fachu" Vás vybavujú, ktorí vedia trt makový o príslušných zákonoch a svojej práci, ktorú majú vykonávať na "odbornej" úrovni.
 

Re: Nena 12

Keď ešte v tej malej praxi mala meterskú zahrnutú a za 5-6 rokov funkciu major tak to vôbec nesúvisí s rodinkárstvom/zvýhodňovanie určitej skupiny/ a korupciou,žiadny nález karavána ide ďalej podľa našej polície, prokuratúry,samozrejme aj ústavného súdu,sudcov,ministerstva,poslancov NRSR,ministrov vlády,atď.Bohužiaľ každý to vie ale všetci sú bezmocní,nie je politická ani morálna vôľa to zmeniť lebo vyvoleným hore a ich známym/v parlamente, ktorí môžu dávať návrhy na novelizácie zákonov/ to tak vyhovuje.Obraz národa a spoločnosti vyzerá tak, koho si zvolíme na všetky stupne poslancov/NR,VUC,mesta,obce/
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

nejedná sa o odbornosť a profesionalitu

No a čo,

ale baba je to pekná.
 

Je to profesionálna deformácia....

menovanie nadriadených v radoch našej polície,súdnictva,prokuratúry s najvyššou podporou podpredsedu vlády
 
Hodnoť

Nič v zlom, no jej kariéra je

priam raketová, palivo k prekonaniu kariérnych výšin jej už 5 rokov dodáva istá nezničiteľná, znovu a znovu sa po "správnych" voľbách navracajúca generálna riaditeľka A. K. na ministerstve vnútra. Veď povážte, po roku, dvoch od civilnej vysokej školy sa dostala k polícii a za rok už bola zástupkyňou riaditeľa policajnej školy. Generál Šejna bude mať konkurenta v sukni.
 
Hodnoť

 

Tomu sa hovorí v Slovenskej polícii "kariérny postup"??????????????????????? ??????????????????????????????????? ???????????????
Koľko rokov musí odpracovať policajt vo výkone služby, aby dosiahol aspoň najnižšiu dôstojnícku hodnosť???????????????????
 

 

to závisí od predmetu záujmu, teda na akej funkcii konkrétny policajt pracuje a o akú má záujem, resp. jči na jeho miesto, jeho funkciu je potrebné mať dôstojnícke vzdelanie a teda aj hodnosť. Ak áno, buď tam takého vyberú alebo obsadia miesto najvhodnejším kandidátom a následne ho vyšlú na dôstojnícku školu. Prax je taká, že všetko sa robí tak, aby dobre bolo. Hádam to nemusím bližšie vysvetľovať... Je málo policajtov, ktorý sa na vyššiu funkciu dostali na základe dosiahnutých výsledkov vo výkone služby...
 
Hodnoť

?

a to už neplatí nariadenie ministra vnútra o kariérnom postupe, kedy na riadiacu funkciu musí mať policajt odslúžených 10 rokov?
 

ona má 10 rokov

praxe, len nie u polície :-D
 

No, pokiaľ od 32 rokov jej

veku odpočítame cca 25 – 26 rokov, kedy dokončila VŠ, tak to nevyzerá ani na 10 ročnú všeobecnú pedagogickú prax. Jednoducho, šaškáreň a la plukovníčka K. Priezvisko písať netreba, lebo oni majú pazúry veľmi dlhé a kto je "on line", aj tak to priezvisko pozná.
 

Tou plukovníčkou

je myslená tá, ktorá už mala ušitú aj generálslu uniformu :-D, :-D ?
 

 

Na túto skutočnosť som nyrážal v svojom predchádzajúcom príspevku. Samozrejme, viem aký je riadny kariérny postup a aký je "karierny " postup v polícii, ktorý urýchľujú "dobrí strýčkovia a tety"
 
Hodnoť

co ich tam ucia?

ved vacsina fizlov je maximalne vylizanaych.
 
Hodnoť

 

...tak to je výsmech polície...ďalší nabifľovaný teoretik...ako to vlastne robí? Taký krátky čas policajtka-teoretička a už kam to dotiahla. No od takej sa budú mať čo žiaci učiť, iste zažila nespočetné množstvo zákrokov, situácií z reálu, nadobudla skúsenosti z výkonu služby. Knižky nie sú všetko.
 
Hodnoť

 

na učenie sú učitelia, ona je riaditeľka
čo sa týka hodnosti, k tomu sa vyjadriť neviem
 
Hodnoť

Neskutočné

Nepochopím, ako môže byť spokojný pán minister, ktorý tak tvrdo bojuje proti kariernemu postupu..a čo potom nová pani riaditeľka???..Sám ju vymenoval- 7 ročnú policajtku...
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop