Korzár logo Korzár
Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Humenskí mladíci s palmou víťazstva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pár nepresností

V prvom rade chcem zagratulovať chlapcom z HFC k víťazstvu, za veľmi dobrú taktickú hru vo finále.
V článku je ale pár nepresností...

Za mužstvo nehrajú chlapci z MFK Košice, všetci chlapci sú riadne registrovaní v FK Čaňa od leta 2010. Áno, predtým boli registrovaní v MFK Košice. Takže za Čaňu skôr hrajú bývalí hráči MFK Košice.
Mužstvo FK Čaňa na Fragarii 2010 nevypadlo vo štvrťfinále, ale v semifinále po prehre 0:1 s Příbramom, na pokutové kopy prehralo až v boji o 3.miesto.

A čo sa týka finále... Pekný zápas, kde Humenné sa na nás vytiahlo disciplinovanou a trpezlivou obranou a z protiútokou trestalo. Najväčšou slabinou finále bol ... rozhodca. Štvrtý gól sme dostali po nepriamom kope, ktorý odpískal za malú domov - kolenom. :-) Pokazilo nám to trošku dojem z turnaja... :-) Napriek tomu, Humenné vyhralo zaslúžene, vo finále mali takticky navrch.
 

Opäť Mea Culpa.

Predpokladám, že reagujem na trénera Čane. Konieckoncov sme po turnaji aj spolu diskutovali. Že uvedený článok vyjde aj KORZARI (som samozrejme rád) som nevedel. Jedna sa skôr o moje súkromne hodnotenie, pre moje potreby a ak by som vedel, že vyjde aj v KORZARI, tak tam zmienka o hráčoch Košíc by nebola. Ospravedlňujem sa (aj za nepresnosť o Fragarii, tiež bez postranných úmyslov, nemal som na to žiaden dôvod), pretože veta "Družstvo Čane tvorili aj chlapci z MFK Košice" je naozaj nepresná a ja som nechcel Vás a Vaše družstvo a hlavne Vaše schopnosti znižovať. Naopak, tak ako som sa zmienil o Fragárii, kde som vás videl a aj vtedy ste sa mi veľmi páčili. Mám aj pocit, že som turnaj objektívne zhodnotil, kde som Váš výkon ocenil, hlavne prvá štvorka bola vynikajúca. A páčil sa mi aj Váš brankár. Turnaj mal myslím veľmi dobrú úroveň. Okrem Vášho družstva má zaujal najmä hráč č. 10 z Moldavy, ktorého považujem za veľký talent najmä kvôli, na svoj vek, aj vodcovským schopnostiam. I keď uňho ... Páčilo sa mi aj družstvo KAC Košice a veľký pokrok urobila aj Snina i Trebišov. Domácim by som sa aspoň touto formou poďakoval za pekný turnaj a nelámal by som palicu nad mladým rozhodcom za "malú domov kolenom". Podľa mňa si ani nemusel všimnúť, že išlo o koleno a štvrtý gól v závere výsledok finále neovplyvnil.
Poznámka nakoniec: Pán tréner, robíte v Čani dobrú prácu. A poučenie pre mňa, že nepresnosti i keď nie úmyselne, mrzia, možno i bolia, jednú i druhú stranu. Takže, Mea Culpa!
 

 

A ďalšia chýba! Reagoval Alexander BOCHYN, tréner U-11, 1. HFC Humenné.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop