Korzár logo Korzár
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V hre o viceprimátorov Košíc je aj Lenártová z Mosta-Híd (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Pajtas?
Lazar?
Lenarthova?
nRusnak?
Neskutocny vyber. Des a hroza.
 

Aha!

"Zatiaľ je v klube môj návrh podporiť na pozíciu viceprimátora pani Lenártovú. Aj v centrále Most-Híd sú stotožnení s jej nomináciou na viceprimátora," doplnil Sidor...

Aha! Takže v centrále Most-Híd sú stotožnení s nomináciou pani Lenártovej. Fajn, podľa toho mi vychádza, že pán Sidor konzultoval s centrálou Mostárov aj predvolebnú a povolebnú spoluprácu s (na vládnej úrovni opozičným) Smerom. OK, v poriadku, akurát nechápem, prečo sa istý pán Lebo Béla teraz nadúva, že mu jeho pravicoví koaliční partneri nedôverujú. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá, pán Béla. Ale o tom potom...
 

 

Na toto volebné obdobie s Vašim ohodnotením súhlasím. Ale keď uvažujem perspektívne do ďalšieho volebného obdobia, ten výber ešte aj s poradím dôležitosti sa mi celkom pozdáva. Na debakel budúcich straníckych nominantov je to asi to najlepšie, čo strany môžu ponúknuť.
 

výber

Je úplne jedno aké mená by tu boli napísané, aj tak by ste ich skritizovali. Nevhodní je každý okrem tých čo tu píšu príspevky. Možno keby sa tu objavilo meno niektorého dopisovateľa, tak by to bolo v poriadku. Koho by si navrhoval ty pán Popovič. Možno si tvoj návrh Raši osvojí. Daj typ !
 
Hodnoť

Aké voľby, taký výber....

Pokračovanie pretláčania "osobností" do vedenia mesta, ktoré politické spolky započali kandidatkami pokračuje....
To že tzv. pravica v Ke stratila akúkoľvek dôveryhodnosť a prestiž je len a len zásluha jej lídrov. Kandidatúra nezvoliteľnej osoby na post župana, rovnako perspektívna persona na primátora..... a po každom neúspechu, len slová o ponaučení a zmene. A prídu nové voľby, a vrchnosť múdro sa zas rozhodne... tu máte plebs, voľte čo sme rozhodli......a jediný argument je, že ak nevolíte tu čo sme ako najschopnejšie vybrali vám v centrále, tak podporujete ešte horšie z druhej strany núkané.......
A niet sa teda čomu čudovať, že bežný občan, volič túži po zmene.... nie rétorickej ako u nás bežné je.
 

re: s24qdk

Nuž podľa Vargovčáka SDKÚ-DS obstála dobre, dokonca veľmi dobre, situáciu budú "analyzovať", ako keby bolo čo analyzovať, a nejakú zodpovednosť za debakel necíti, lebo žiaden nebol, skôr naopak, a svoju funkciu košického poslanca bude z Bratislavy poctivo vykonávať, najskôr na základe článkov z Korzára.

Pokiaľ posledné roky to bolo len o flekoch a nie o presadzovaní nejakých myšlienok (vie si vari niekto na nejaký rozumný návrh verchušky spomenúť), a kde to na zmenu nevyzerá, a tak už dnes je jasné, že tú analýzu prehry je potrebné urobiť aj v kópii bez dátumu, lebo sa zíde aj po prehre v roku 2014. Stačí potom len doplniť dátum.
 

 

SDKÚ obstála dobre? A to kde povedal? v článku to nie je. Ale keď sa pozriete na čísla, tak v podstate má aj pravdu. Pravica ako taká prepadla, ale SDKÚ si drží pozíciu.
 

V tv to povedal...

stačí pozrieť rozhovor P.Sch. a viceprimátora v Simultánke, ak toto "nepresvedečí" voliča o istej, vysokej miere, odtrhnutosti "verchušky" strany od zmýšľania voliča, tak ostáva jedine..
"ja im verím, verím..." že pouča sa...
 

re: charon99

Naposledy včera pri stretnutí SDKÚ-DS v "Tabačke".
A pokiaľ má niekto väčšinu a stratí ju, najmä preto, že tú väčšinu nevyužili v prospech občanov a pre presadenie myšlienok s ktorými tam šli, tak akékoľvek pozeranie na čísla to nevylepší.
 
Hodnoť

 

Jeden horsi ako druhy. Abo prast, abo uhod.
 
Hodnoť

Budú fleky!

Viac ako jeden námestník je pritom zbytočnosť.
A vždy bola.
 

 

Súhlasím, zákon však hovorí o dvoch. Keď si ľavicový Smer bude chcieť udržať "pravicový" Híd ako koaličného partnera, bude mu musieť ponúknuť viceprimátorskú stoličku. Takže Lenártová je istá. Nuž a aby Smeru prešli cez zastupiteľstvo aspoň nejaké iniciatívy, druhé viceprimátorské kreslo bude musieť ponúknuť pravici (Lazár by mal byť teda z kola von - navyše, ak v poslaneckom klube Smer/Híd skončil až na 10. mieste čo sa týka počtu získaných hlasov). Čo sa týka pravice a jej nároku na viceprimátora, tu nastáva problém. Keďže "zjednotená" košická pravica sa nevie dohodnúť na ničom, predpokladám, že o tento teplý flek bude mať záujem KDH aj SDKÚ. A opäť začnú vnútorné prekáračky - čo je ďalšia voda na mlyn Smeru...
 
Hodnoť

fleky....

Ty by si sa vzdal tak výhodného miesta,keby si mohol rozhodovať o tom kto a za koľko bude rabovať spoločne lovky?A vyhra ako vždy ten najlepší,ktorý mi da z toho najviac.Hlavne som zistil,že poslanci za KDH toho potrebujú najviac pre seba-svoje vrecka lebo mestkých podnikov je tu ozaj veľmi málo na rozkrádanie.Vidiš,čo sa deje v DPMK?
 
Hodnoť

 

nechapem co novinari riesia....pri viceprimatorovi netreba ziadnu vacsinu v zastupitelstve...lebo ho menuje primator bez hlasovania....
 

somarina

V Kosiciach ho schvaluju poslanci.
 

 

§ 11 ods. 5 zákona 401 / 1990 Zb. o meste Košice Primátora zastupujú jeho námestníci, najviac dvaja, ktorých zvolí mestské zastupiteľstvo z radov svojích poslancov. Mestské zastupiteľstvo vymedzí v štatúte okruh právomoci primátora, ktoré nie sú oprávnení vykonávať námestníci.
 

 

A keďže si môže byť primátor takmer istý, že súčasná národná rada nezmení v tomto bode zákon o meste Košice, podobne ako ho nezmení ani v časti, ktorá hovorí, že mestské zastupiteľstvo schvaľuje organizačnú štruktúru (na rozdiel od zákona o obecnom zriadení, podľa ktorého starosta alebo primátor určuje organizáciu úradu), je vysokopravdepodobné, že jeden z námestníkov bude pravicový. A ak náhodou by ľavica aj našla podporu v klube nezávislých, môže Raši čakať, že zákon o meste sa bude v NR meniť, tak ako to bude vyhovovať KDH a SDKÚ a nie Smer-u, pretože Most - hid sa bude v NR správať úplne ináč ako v mestskom zastupiteľstve. Béla nedovolí v tejto téme žiadne rebélie, keďže na rozpory v NR sú iné - dôležitejšie témy.
 

 

Ti tupci zmenia zakon o obecnom zriadeni a ani odkazom nenovelizuju zakon o KE a BA....co je toto za stat? aby dve mesta mali uplne odlisne podmienky pre tu istu vec ako ostatne 2900 aj nieco obce....!!!
 

 

Nerozčuľujte sa. Asi práve preto majú samostatný zákon o BA a KE. Okrem iného žiadne z miest v SR, samozrejme okrem KE a BA nemajú mestské časti a pokiaľ to bude tak, budú samostatné zákony. A možno je to dobré, najmä vtedy ak má primátor aj zastupiteľstvo na svojej strane a má všetky predpoklady stať sa neobmedzeným panovníkom. Menovať si koho chce a kedy sa mu zachce, robiť čistky na úrade podľa toho aký politický dres sa práve nosí a všetkých, čo práve vyhodili zo štátnej správy nasáčkovať do mesta a mestských častí.
 
Hodnoť

Doktori budú liečiť "tunelovať"Košice???

Je to choré a smutné,kam dospelo to stádo ľudí čo uspelo alebo neuspelo vo voľbách,podstata veci je, že sú stále Tí istí ľudia,ale nikomu to nevadí v zásade aj keď väčšina sa na to nemôže pozerať,čo ich nevolila.Doktori by mali robiť doktorov a nie politikárčiť,mali by stratiť doktorskú prax a diplom.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop