Korzár logo Korzár
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Exprimátor Kostilník: Voliči dali na lacné sľuby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nádherný PR článok - grátis?

Škoda, že sa "investigatívna" Kornajová neopýtala aj na iné veci, ktoré by zaujímali Humenčanov.
Napríklad, aké čerstvé odmeny dal úradníkom odchádzajúci primátor - a kde by sa o tom dozvedeli podrobnosti Humenčania? Nemajú šance - odmeny sú tajná kapitola! Ako je možné, že jeho kmotor Mirko Masica vykonával funkciu náčelníka mestskej polície bez VŠ? Ako vybavil miesto redaktorky v HN TV Masicovej dcére, ktorej je údajne Kostilník krstným otcom? Ako zamestnal v mestských Technických službách poslancov, ktorí vždy verne hlasovali za Kostilníkové návrhy: napr., Vaňa (bývalého viceprimátora), Babjáka (súčasného prednostu ObÚ HE), + ďalších dvoch? Ktorým humenským poslancom zamestnal manželky+rodinn. príslušníkov na MsÚ, prípadne v mestských firmách? Ktorým papalášom, res. ich deťom pridelil mimo poradovníka mestské byty?
Ako žiadal políciu, aby zo zasadačky mestského úradu vyviedli šéfredaktora Korzára, ktorý predtým viackrát písal o netransparentnosti na humenskej radnici?
Ako jeho dcéra zásobovala sociálne zariadenia a domovy v pôsobnosti PSK (kde je Kostilník už 2. volebné obdobie poslancom za okres HE) plienkami, čist. prostriedkami a iným materiálom?
Ako zastupoval záujmy občanov vo Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Košice, kde je stále členom štatutár. orgánov: http://www.orsr.sk/vypis.asp?I...
Ktorá reklamná agentúra podnikajúca za pochybných okolností v HE mu zabezpečovala predvolebné plagáty v skrinkách na pešej zóne? Otázok je veľa, odpovede verejnosť zatiaľ nepozná. Určite urobil aj dobré veci pre mesto! Len si treba pripomenúť, že to nerobil zadarmo a že to nerobil sám. Mal za to dobrý plat, na ktorý sa jemu, aj mestským úradníkom skladajú občania. Z článku vyplýva okrem iného, že za všetko dobré môže on, za všetko zlé tá časť poslancov, ktorá s nim nesúhlasila.
Nakoniec sa možno pravda ukáže a časti Humenčanom sa otvoria oči.
Nie je všetko také jednoznačné a čisté, ako sa prezentuje v tomto článku.
 

 

a teba vôbec nezaujíma, že pán Babják mal na funkciu v TS kvalifikáciu. Tebe len vadí, že ho tam dosadil p.Kostilník. A čo je na tom zlé,ty by si bol radšej ak by to bola osoba, ktorá nevie vykonávať túto funkciu?
 

Babják a ostatní čestní poslanci...

Možno nevieš, možno vieš - ale hlavným dôvodom nástupu Babjaka ho Technických služieb bolo to, že jeho kariéra v Chemlone/Chemese náhle zhasla. Stalo sa to krátko potom, ako sa novým vlastníkom stal Ján Molnár, ktorý ho vypoklonkoval mimo areál. Babjakovi bolo treba poskytnúť teplé miestočko a dobrý plat...Tak veľkodušný pán primátor povedal, ja tebe plat a flek a ty mne podporu v zastupiteľstve pri hlasovaní.
A dohoda bola na svete.
Zamestnanci TS len krútili hlavami, ako sa ich firma stala odložiskom primátorových poslancov.
Najprv flek pre hodinára Barnišina, potom pre Bobera, potom pre Vaňa a nakoniec sa ušlo miesto aj Babjakovi. A platy pre týchto "skvelých odborníkov" zaplatili Humenčania zo svojich daní.
Keď spočítate ich platy + odvody + ďalšie výdavky zistíte, že za to sme mohli mať nové chodníky po sídliskách, alebo športoviská, alebo niečo iné.
Štyria za primátora hlasujúci "odborníci" nastúpili do TS až potom, čo boli zvolení za humenských poslancov, ale nemali sa kde zašiť..
Asi nikoho neprekvapí, že ani jeden z tých, ktorí hlasovali proti návrhom primátora - žiadnu ponuku zamestnať sa v humenských TS nedostali. A možno raz sa dozvie verejnosť pravdu prečo museli odísť z flekov riaditeľa TS páni Tomáš a predchodca Jána Finka, ktorého pre porušenie predpisov odvolali z funkcie riaditeľa úradu práce.
A ak sa niekomu bude chcieť, choďte si pozrieť, ktorého za primátora hlasujúceho poslanca je manželka zamestnaná na MsÚ. Aj v tomto prípade nastúpila až potom, ako sa manžel stal poslancom.
Toto sú overiteľné fakty.
 

 

poďme k p.Finkovi, prečo on asi bol vyhodený z úradu práce?...asi preto že pri vláde boli ficovci a tí si tam dali svojich, takže asi preto bol vyhodený. A teraz k tomu, že tí ktorí hlasovali proti pánovi primátorovi nedostali žiadnu ponuku..a ty by si pomohol niekomu kto tebe nepomáha?...ďalšia vec odkiaľ vieš aké mali platy?...musíš byť potom dobre informovaný
 

Dali svojim....

Fink nastúpil do funkcie riaditeľa okresného úradu práce, soc. vecí za ministrovania Viery Tomanovej, ktorá ho po čase na základe výsledkov kontroly odvolala. Šťastie pre neho, že to dopadlo len tak, lebo odišiel bez trestnej dohry a policaj. vyšetrovania. Odchádzajúci pán primátor POMOHOL spomínaným poslancov nie zo svojich peňazí, ale z mestského rozpočtu.
Prečo sa na tieto fleky v TS nedostali NIE-poslanec. Kde boli oznámenia o vyhlásená konkurzu? Kto rozhodol, že práve spomínaní páni sú v celom meste na tento flek najschopnejší? Pre tebe určite nie, ale pre mnohých Humenčanov to je prípad korupcie ako vyšitý.
A čo sa týka ich platov? Stačí zájsť na mestský úrad alebo TS - lebo tam ľudia už dlho nadávajú, že niet v rozpočte na obyčajné metly, ani na kúpu mechanizmov. Namiesto toho musíme financovať nasáčkovaných primátorových poslancov, ktorí sú tam zbytoční a len sa tak motajú.
Ak chceš výšky ich platov poznať aj ty, stačí požiadať MsU v zmysle zákona ti ich ochotne poskytnú.
Pýtaj sa aj na zoznam tých, ktorí dostali od primátora kartičku na bezplatné parkovanie na území mesta.
Budeš možno aj ty dosť prekvapený!
 

 

To je tvoj názor a ja ti ho neberiem.Ty sa na to pozeráš z tejto strany ja z tejto.Podľa mňa netreba na všetky posty konkurzy, veď to sú ďalšie vynaložené peniaze. Nemyslím teraz len týchto ľudí, ak by mali na každý post na MsU robiť konkurzy, tak koľko peňazí by to stálo? A myslíš si, že teraz keď bude Vaľ ová primátorkou tak sa toto nebude diať?.Na aké miesto pôjde pani Brezíková?Aké miesto dostane p.Hopta, P.Semanco a ďalší. Tu sme na Slovensku a každí si dosadí svojich. Bez ohľadu na to, či to mohol dostať niekto z bežných ľudí.
 
Hodnoť

údajne :-)

toto určite písal nejaký novinár, lebo tí veeeeľmi radi používajú slovo údajne... každý rozumný človek, čo nevie naisto, s tým na bubon nejde...
takže ...
JA len toľko, že Masicová bola v telke ešte za Pavlíka... dostala sa tam legálne - cez úrad práce a zostala... bolo to v decembri 1994 presne... Kostilník je vo funkcii 12 rokov, takže ??? ... keď ona nastupovala, ešte o Kostilníkovi a jeho ambíciách stať sa primátorom, nikto ani netušil...

a ani údajne, ani neúdajne nie je jej krstným otcom... dokonca ani náhodou... hm
... ale, keď Vás len toto trápi, ste šťastní človek... :-)
 
Hodnoť

Údajne...

Keď bol Pavlík primátorom, kostilník už bol poslancom...A nie údajne...A nie údajne, ale vždy platilo a platí aj v humenskom zastupiteľstve: ja tebe - ty mne - alebo ruka ruku myje. Zároveň nie údajne, ale skutočne muselo niekoľko redaktorov z HNTV odísť a nie kvôli neschopnosti, ale kvôli neslobode=cenzúre, však sa kazety s novým vysielaním odnášali na mestský úrad, aby cenzúra zhodnotila, či tam niečo nemôže poškodiť dobré meno pána primátora. Ale Masicová vždy zostala...A nie údajne, ale skutočne v minulom volebnom období pokúšala šťastie stať sa poslankyňou MsZ. A možno to bola rada od krsného otca. Treba skúsiť, či nezaberie to, že je medzi Humenčanmi dostatočne známa. Predsa v prípade váťazstva by nešla proti rodine! A možno napíšú zopár riadkov aj "odídení" pracovníci-redaktori-technici z HNTV. Ale ako teraz cez mobil odkazujú, od hnoja treba ísť čo najďalej. A vlastne údajne škoda času - vrana k vrane sadá a kto nechce vidieť pravdu, ten ju ani neuvidí. (údajne...)
P.S.: A údajne odchádzajúcemu prednostovi MsÚ Klamárovi sa z mestskej pokladne preplatí asi 50 dní riadnej dovolenky, ktorú si pre obrovskú pracovnú zaneprázdnenosť NEMOHOL/NECHCEL v priebehu roka vyčerpať.
 
Hodnoť

a zase bludy...

kvôli neslobode prejavu z HNTV nikto neodišiel... komu sa nepáčilo, alebo málilo, ten odišiel "ako tvdí za lepším" a kto nechcel, ten jednoducho zostal...
a ak niekto odišiel, lebo nebol schopný zvládnuť svoje vlastné ego a teraz sa bezprizorne moce kade tade a vykladá bludy, lebo nevie, čo so sebou, je problém jeho - resp. ich a nie tých, čo zostali...
HNTV bola vždy v nemilosti tých, ktorí neboli pri moci a tí, čo boli, nevedeli oceniť jej prínos...
teraz sa karta obrátila... aj HNTV má nemalý podiel na tom, ako sa skončili voľby v Humennom... prenosy z MsZ urobili svoje... vyhrali tí, čo najviac kričali... ale o tom to je... teraz budú oni pri moci, teraz budú oni riadiť... teraz budú oni chcieť, aby ľudia vedeli, čo robia a ako robia... a myslíš si, že HNTV sa k nim postaví chrbtom? hlúposť... mestská televízia má informovať... a bude to robiť vždy a za každých okolností... nech by na primátorskej stoličke sedel ktokoľvek...
a nie len na primátorskej... ale aj na tých ostatných... lebo, že dôjde k čistkám, to je všetkým jasné... kostilníkových ľudí vystriedajú tí, čo budú blízki jeho nasledovníčke... a bude sa tomu niekto čudovať? kedy to bolo inak? a kedy bude? nikdy... pokiaľ bude svet svetom a ľudia ľuďmi...
a okrem toho... človek nemusí byť s niekym rodina, aby proti nemu nešiel /ako píšeš/... s niekym proste súhlasíš... s niekym nie... s niekym čiastočne... ja s Tebou napr. vôbec nie :-)
milý Martin... netreba veriť všetkému, čo Ti kto nahovorí... je to naivné a nerozumné...
a okrem toho... kamarát alebo rodina? kto komu pomôže skôr a bez nebezpečenstva, že na neho budú ukazovať prstom? v Tvojich slovách je veľa nenávistí a čo je najhoršie, bez znalosti veci...
o ostatnom neviem nič... nezaujíma ma to... neriešim... ale za tú HNTV dám ruku do ohňa a aj za to, že kto tvrdí opak... KLAME...
 
Hodnoť

Koho chleba ješ, toho pieseň spievaj!

HN TV doteraz nebola nikdy nič iné, len požierač mestských peňazí, ale predovšetkým hlasná trúba primátora a mestského úradu. Štáb HN TV je určite presvedčený o opaku!
Spravodajstvo? Nie, preoblečená vata, vata a medzitým hlušina. Vždy však dostatočne prekladané sladkým PR - primátor sa zúčastnil otvorenia, primátor blahoželal, primátor prestrihol pásku, primátor prijal na pôde radnice, primátor rozhodol, primátor daroval, primátor sľúbil. Nikdy ani "ň" negatívneho, čo by sa spájalo s osobou primátora. Ani jedna reportáž o nespokojnosti Humenčanov, ktorých prípady a hlavne ako primátor alebo úradníci MsÚ riešili.
Treba však dodať, že to nie je iba prípad mesta Humenné, ale všetkých mestských alebo miestnych TV financovaných zo samosprávnych rozpočtov. Boli azda niekedy odvysielané nejaké kritické materiály voči súčasnému primátorovi, alebo predstaviteľom úradu? Neviem, kto ste Miki Mouse, ani to pre mňa nie je podstatné.
Viem však, že ak by sa zrušila HN TV nič mimoriadne sa obyvateľstvu nestane. A viacerí sú presvedčení, že existujú minimálne rovnako efektívne zdroje informovania Humenčanov za omnoho menej peňazí (vynaložených z mestskej pokladne). Probmémov, ktoré trápia Humenčanov a za ktoré nesú zodpovednosť úradníci - ale aj volení zástupcovia je viac ako dosť. A je pochopiteľné, že ak by začali v HN TV kritické reportáže vysielať, dni kritikov by boli spočítané. Ale to už je tiež o inom.
 
Hodnoť

hm...

konečne pochopené... kto pôjde proti niekomu, kto ho platí? len blázon... toto nie je investigatívna novinárčina... toto je informačný kanál... a keď primátor prijal, daroval, rozhodol... tak sa o tom informuje... keď niekto kričal, že je to zlé, tiež ho bolo počuť...
podľa mňa HNTV v poslednom období vyriešila viac problémov obyčajných ľudí v meste ako všetci poslanci dokopy... takže, buďme objektívni...
a, že zrušiť HNTV... keď si na ňu niekto mydlí ruky za euro, potom treba zrušiť... ale už sa teším na tých nezávislých profesionálov, čo to potom prídu robiť... a čo budú poukazovať na to, čo je zlé... a koľko prachov ich budú stáť všetky trestné oznámenia... bude frajer, kto to zaplatí a utiahne z vlastného bez toho, aby sa niekomu nezapredal...
 
Hodnoť

 

sudr.Vaľová dufam ,že si spokojná už si nebudeš musieť kupovať obedy za svoje a ak áno tak maš ďalši plat a budeš môcť si kupiť obed .
Humenčania vôbec vám nezavidim primatorku,ale mate čo ste chceli
 
Hodnoť

Ďakujem, mne už toto maximálne stačilo..

Informačný kanál?
Možno podľa vás - podľa iných je to stoka naplnená kecmi a chválospevmi na jednotlivca, alebo určené osoby.
Niekto z Humenčanov pred 2 rokmi doniesol DVD so zostrihom/záznamom vysielania HNTV do redakcie celoslovenskej televízie. Bolo pred koncom roka a toto DVD tam púšťali nielen počas párty v TV, ale prekopírované DVD bolo hitom v bratislavských kluboch na koncoročných večierkoch. Videli ju stovky ľudí, napodobňovali humenské redaktorky a zabávali sa z toho, čím kŕmi HNTV obyvateľstvo.
Bolo to v remixe s Ruslanou Kurilcovou, ktorá bola vtedy v Blave označená "zázrakom " TV spravodajstva.
Aj toto je dosť dobrý hlod: "podľa mňa HNTV v poslednom období vyriešila viac problémov obyčajných ľudí v meste ako všetci poslanci dokopy... takže, buďme objektívni..."
Ďakujem, mne už toto maximálne stačilo...
BEZ ĎALŠIEHO KOMENTÁRA.
 
Hodnoť

..Vlado,Vlado..

..medicina bola v Tvojom zivote na x-tom mieste..velmi dobre si pametam,ako si svojou neustalou pritomnostou na OV KSS privadzal do zufalstva zdravotnicky personal,ktori musel vysvetlovat nestastnym pacientom,ze pan doktor by tu uz mal byt kazdu chvilu,skoda miesta,ktore si zobral na fakulte,ale schopnosti si mal..keby si sa s takym zapalom venoval medicine mohol si byt skvelym odbornikom a pomahat tam,kde je to naozaj potrebne,mal si na to vsetko..to ze si bol 16 rokov v takej pozicii len potvrdzuje Tvoje kvality..kedysi si mal napisane na dverach sekundarny lekar interneho oddelenie..s kolegom sme si zazarovali a zostal Ti tam iba napis kundarny lekar..v tej dobe to vystihovalo znacne Tvoje pole posobnosti..ehm,angazovanosti..
 
Hodnoť

Fuj, vládne tu kultúra zla ...

kladiem si otázku, prečo ľudia dokážu vylievať na seba toľko zlých slov, myšlienok. Čo dobré môže v jednom meste z toho vyklíčiť. Pre našu budúcnosť v tomto meste to neveští nič dobré ...
 
Hodnoť

ooooo

neviem,čo sa tu bavíte o HNTV...veď je to otrasss
 
Hodnoť

Pan primator este nieco.

Je pravda, ze sa v meste nieco urobilo za 16 rokov ! Ved v kazdom meste sa stale nieco robi! Pesia zona ? Ved je uz v kazdom meste, aj na dedinach a su aj krajsie v kombinacii "trava- kvety". Vy ste chceli budovat Aqupark? Tomu ani sam neverite. Ved to nase biedne kupalisko vyzeralo v lete otrasne. V bazene sa tratila voda. Poruchu nikto nevedel najst a toboz uz opravit. Mesto, ktore je volejbalova velmoc, malo na kupalisku volejbalove ihrisko vcetne sieti v horsom stave jak cigani na Poskalke. Humencania sa radi kupali na Laborci avsak teren, pristup k vode nieco otrasne! Mesto nebolo schopne sa postarat o upravu terenu. V mestach , kde maju nieco podobne, jak naš Laborec na Sidlisku III, maju piesočnatu upravenu plaz! Chodniky? Tym sa chvalit Vam neprislucha. Ked zaprsi, tak su vsetke pod vodou/pisem o Sidlisku III./ A hlavny chodnik, ktory vedie od Laboreckej č.1 na konecnu, je uz 16 rokov prepadnuty pri bytovke Laborecka 8. Dobre o tom vie aj pan Bober, Vas chranenec a Vasim pricinenim zamestnanec Technickych sluzieb. Vela ludi, hlavne vecer a v noci sa tam uz valalo po zemi. Naviac, chodnik po celej dlzke ma na viacerych miestach vysoke hrbole. Padaju na nom deti na bicykloch aj iduce pesi a aj dospelym som uz pomahal.V predvolebnej kampani velmi dobre porovnaval nase mesto s mestami v okoli pan Skuba, neviem ci ste to cital? Ak nie tak si to precitajte a zobudte sa ! Vo vsetkom mal pan Skuba pravdu. Prajem Vam spokojny odpocinok na "neviem "ci zasluzenom dochodku. Georgij
 
Hodnoť

Voľby, HNTV a "primátor"

Kde bola HNTV keď boli voľby???? prečo neinformovala ako kde kto a čo??? ( embargo?) púšťali sa kraviny...dobre ráno stará mama, je to chliev a úbohosť..Afrika v kongu má lepšiu TV..fuj.

Prečo sa rozkopala totálne pešia zóna za TB až k Laborcu a normálny človek má problém prejsť pešo..vedelo sa že sa to nestihne, aj keď zima robila čo mohla a naťahovala Vám čas až do decembra ke´d nemrzlo..aha videl som "AŽ Troch! pracantov s bagrom a umelým potrubím..A JE TO..

Pán K. Vás vôbec nezaujímajú okrajové kúty mesta..chodníky, lavičky, osvetlenie, oplotenie..parkoviská...len to kde žijete a kade denno denne chodíte..dobre, že ste skončili a chodte si užívať ako Ex prezident..nezabudnite pofotiť medvede anakondu a nahé domorodé obyvateľstvo..AJ keď ani Vaľanda čo prišla nie je žiadna výhra ale kampaň mala pomastenú z nakradnutého a soc podnikov tak ťahala ako lokomotíva...ono sa to časom ukáže keď jej dojde para a podpora ..

Dlhé roky som bol nútený pracovať mimo SR..som tu rok ale veľa sa toho nezmenilo ani po kultúrnej stránke..
Život končí po Michalovce, kultúrne sa vyžiť? Koncerty podujatia a pod? chudoba...
Kde je náš sľubovaný obchvat a ?..nebudem pokračovať ...Pán K. zhasnite na wc svetlo..
 

Ebe,

veď tu aj chudoba je ... čo iné ? Krajný východ, koniec sveta, kam je cesta z Blavy dlhšia než opačne ...
 
Hodnoť

reakcia na diskusiu

Je mi ľúto, že hlavne mladi ľudia /ktorí diskutujete/majú v sebe toľko zlosti a negujú prácu človeka,ktorý sa zaslúžil o to, aby Humenné vyzeralo lepšie,ako okolité mesta za posledných 12 rokov.Ste ovplyvnení osobami,ktorí Vám nasľubovali ,že mesto potrebuje zmenu ale môžme tak o rok začať diskutovať akú má úroveń humenská samospráva pod vedením nových ľudí.Martin a Marek je mi ľúto,že ste uverili osobe,ktorá sedí na 3 stoličkách, som len zvedavá,ako bude stihať riadiť mesto.
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop