Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zajtra si zvolíme primátorov, starostov a poslancov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

Upozornenie pre rodičov školákov

Všimli ste si, v akom stave sú košické základné školy a škôlky? Ich zriaďovateľom je mesto Košice.
V Prešove - zhruba o polovicu menšom meste - sa rekonštruuje osem ZŠ. V Košiciach sa horko-ťažko opravuje štvrtá. V Prešove plánujú na strechy škôl nainštalovať solárne panely. Dve zelené strešné terasy sú už hotové. V Košiciach je niečo také sci-fi...

http://korzar.sme.sk/c/5395593...
http://korzar.sme.sk/c/5334451...
http://korzar.sme.sk/c/5582876...

Budovy škôl bývajú často už po rekonštrukcii dokonca aj v chudobnejších postkomunistických krajinách - Litve, Lotyšsku, či v Estónsku. Niektoré staré školy sa tam búrajú a stavajú nanovo.(podobne v Slovinsku.
V lete som cestovala po Macedónsku, kde pri hraniciach v albánskej dedine Velešta je super moderná ZŠ, o akej sa nám v Košiciach ani nesníva...
Košice v tejto oblasti pod vedením súčasného primátora aj neschopného a skorumpovaného vedenia odboru školstva zaspali dobu. Odnášajú si to naše deti, ktoré sa stále učia väčšinou v schátralých budovách z čias socializmu.
Aj toto je vizitka práce....
 

 

Ibaže v súčasnej dobe sú školy rekonštruované prevažne z prostriedkov štrukturálnych fondov o ktorých rozhodujú ministerstvá. Košice boli skoro celé volebné obdobie v opozícii voči vláde a keď sa ľuďom z Magistrátu podarilo získať peniaze na rekonštrukciu hoci len jednej školy od SMERu, tak to sú zrejme dobrí. Ani som si to nemyslel. Ďakujem za informáciu. Pomali ma presvedčíte, že mesto ani tak veľmi nepotrebuje zmenu
 

 

Ibaže nejde len o štrukturálne fondy.
Za vlády KDH, SDKÚ si tieto dve organizované skupiny urobili z košických ZŠ a MŠ svoje El Dorádo:
- zneužíva sa školský majetok, telocvične a ostatné športoviská
- uzatvárajú sa nájomné zmluvy nevýhodné pre mestské školy, ale úžasne výhodné pre súkromné subjekty - rozumej známych, ktorí v školských budovách podnikajú...
- keď je potrebné nejakú budovu opraviť , dopadne to napríklad aj tak, že po rekonštrukcii za 14 mil. SK do škôlky zateká a jej steny plesnivejú. Kam sa teda podela časť peňazí určených na opravu?
Toto sa nedeje v BA, ale v KE.
Netvrdím, že tí druhí sú alebo budú lepší.
Ale tieto nehoráznosti robia tí, čo sa o košické ZŠ a MŠ "starali" doteraz.
 
Hodnoť

 

Iste, problém škôl a škôlok si bezpochyby zaslúži pozornosť. Lenže keď pozerám volebné noviny ďalšch kandidátov, nevidím, že by ani ostatných najviac trápil práve problém rodičov, detí, škôl alebo škôlok.
Niektorí idú "rušiť" Luník IX a pán Raši zasa v októbrových volebných novinách píše, že situácia seniorov je kritická. Ale snáď to nebude až také zlé, lebo viem o jednej Katarínskej zábave so seniormi ... ktorá "iste" nesúvisela s voľbami. Poznám dokonca takého starostu, čo má predvolebný "MARKETING" so seniormi dlhoročne podrobne prepracovaný. Raz za 5 rokov gerbera, káva do klubu dôchodcov a všetko dokonca z rozpočtu, do ktorého aj oni sami prispievajú. Len neviem, prečo sa teda naši starkí potácajú po rozbitých chodníkoch a z lavičky v parku musia pozerať na porozhadzované fľaše od alkoholu.
Treba však veriť, že väčšina seniorov si napriek všetkému zachovala triezvy úsudok a dokáže vyhodnotiť, o čo v tejto hre ide.
 
Hodnoť

Volbz

***** YOU
 
Hodnoť

 

knapik bajus rusnak balte sa do basy
 

< 1 2

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop