Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jazerčania chcú výrub topoľov pri Slaneckej i na sídlisku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Gadžovine to nevysvetlíš... Životy ľudí na Jazere neohrozujú stromy (tie im naopak dávajú životodarný kyslík), ale to neuveritelné množstvo áut, ktoré cez jazero prechádza kľudne aj po bočných uliciach
 

 

možno kyslík, možno hlukovú bariéru od cesty, ale ked príde búrka a cesta je ťažko prejazdná, jasné že sa polovica áut narve medzi bloky... treba tam pekne 4 pruhy, popri nich môžu rásť akékolvek iné dreviny a kyslíka môžu rozdávať kolko chcú. Jazero je jedno z tých zelenších sídlisk. Alej na slaneckej je síce charakteristická črta pre sídlisko, ale už ju proste treba nahradiť, je kopec rôznych stromov, ktoré sa dajú sformovať a zasadiť nahusto v rade za sebou do aleje.
 

áno, Slanecká je nebezpečná...!!!

 

k prvému linku jedna otázka: kolko šli tí vodiči, že sa tam dokázali pritrtkať o stĺp alebo do stromov?
To nemá s alejou nič spoločné, ked tam niekto ide večer 100, ťažko mu pomôže chýbajúci strom.
Videl som na vlastné oči kolíziu chodca a auta, vodič priznal, že nešiel pod (vtedajších) 60...
Takisto kolízia pri hydine, ked človeka našli cez 40m od miesta zrážky ...na vine nie sú stromy.

Svojim spôsobom je nebezpečná...je síce ako tak široká, cez deň pomalá, husto zaplnená autami, v noci je to rovné takmer trojkilometrové eldorádo... Ludia sú z nej nervózny, ale to sa nevyrieši výrubom chorých stromov.
Stromy treba nahradiť, predsalen majú svoj účel, problémy, na ktoré poukazuješ ty, sú riešitelné skôr rozšírením cesty na viac pruhov a v kultivovanosti vodičov. A aj popri tej ceste predsa môžu rásť nové stromy.
 
Hodnoť

Vyrubat

Ziadny strom nestoji viacako ludsky zivot.

Topol je plevel a po 50 letech tam nema co robit.
 

Súhlasím

Vyrúbať všetky topole a pristavať k cesty namiesto topoľov druhý jazdný pruh :).
 

 

Inac vyborny napad :-).
 

 

V ziadnom pripade netreba rubat!

Najprv musime pockat, kym tam strom niekoho prizabije, vsak tak sa to na Slovensku robi.
 

 

Spravne. Istota je istota - treba vyrubat lesy na Slovensku. Trava nie je taka nebezpecna.
 
Hodnoť

 

18000e za "analyzu"? My musime byt velmi bohaty stat, ked si mozeme nieco take dovolit zaplatit :)
 

 

Ved len to pocitanie stromov a krikov na sidlisku je praca pre niekolko ludi na plny uvazok :-)
 
Hodnoť

Alej bude chýbať.

Kolkokrát po búrke ležia na ceste konáre s hrúbkou kolo 7cm...Vyrúbať a nahradiť, o čosi dalej, nech zostane priestor pre dalšie dva pruhy...Ale alej predsalen bude chýbať, takže nájsť nejakériešenie čím by sa nahradila.
 

 

Nechcem polemizovať, či vyrúbať alebo nie, na to sú odborníci. Ale ak sa tá alej (inak je úžasná a nádherná) vyrúbe, už to nebude to sídlisko, ktoré to ešte stále je.
 

 

je pekná, robí jazero jazerom, ale priznám, že po silnejšiej víchrici sa stáva prekážkovou dráhou, a to aby sa človek bál, že mu niečo pristane na auto. Topole sa dajú predsa vysadiť aj nové, chvílu síce budú rásť, ale takisto rástli aj predtým kým sa dostali k súčasnej podobe...
Slaneckú, ako širokú cestu vedla električkovej trate deliacu sídlisko a "priemyselné pole" si neviem predstaviť.
 
Hodnoť

výrub stromov alebo ochrana života

Určite každý normálne zmyšľajúci obyvateľ Jazera nebude sa dožadovať výrubu stromov,ktoré vo všeobecnosti nám zpríjemňujú bývanie.Len si treba uvedomiť aj riziko,ktoré je potrebné znášať pri existencií prestárlych stromov.
Každému musí byť jasné,že ochrana zdravia a života je na prvom mieste. Ľudský život a zdravie človeka sú nenahraditeľné.Budú snaď ochranári znášať riziko,že nimi "zachránený" strom spôsobí na Slaneckej ceste dopravnú haváriu zo smrteľnými následkami. Ani tá najdrahšia odborná expertíza nezaručí ktorý strom po svojej životnosti kedy spadne,nakoľko tu rozhoduje strašne veľa faktorov /poryv vetra,stav stromu a koreňov,súdržnosť zeminy,vlhkosť dreva, námraza a pod/.
Najlepším riešením by bola racionálna dohody z ochranármi a namiesto výrubu stromov po svojej životnosti výsadba nových stromov v trojnásobnom množstve.
 

Berme do úvahy aj alergikov

Súhlasím, ochrana prírody a ochrana ľudského života nemôžu pôsobiť proti sebe, ale v koordinácii. Topole škodia v kvete alergikom, je nutné brať aj toto do úvahy. A ozaj najlepšie riešenie je vysadiť ďalšie vhodné stromy tam, kde neohrozia ľudí.
 
Hodnoť

 

vec je jasná. Topoľ sa v priemere dožije 40rokov, potom spadne alebo sa vyrúbe. V čase budovania sídlisk sa topole sadili práve pre ich rýchlosť rastu,. Problém teda je, prečo SMZ už skôr nezačala vysádzať dreviny, ktoré sú trvácnejšie ako napr. gaštany, platany a pod. minimálne na to bol čas posledných 20rokov. Čo sa týka združenia Sosna, zaujímalo by ma či okrem Szaba má aj nejakých iných členov? Naviac som ešte nikde nečítal , čo je možno moja chyba, či ten pán aj nejaké stromy vysádza resp. či má nejaký návrh na alternatívne riešenia. Totiž Slaneckú či niekto chce alebo nie raz riešiť budú musieť a spolu sňou aj dopravu v celom priestore Jazera.
 
Hodnoť

 

Treba vyrúbať všetky stromy na jazere, vysekať kríky (zelene je tam priveľa - viac ako je normál na iných sídliskách), jazero vysušiť (aj tak sa tam sále niekto utopí, tak na vine je tá voda), všetko vyasfaltovať a narobiť všade parkoviská pre autá a cesty. Čo s chodníkmi, to ešte neviem.
 

eperko

chodniky poorat a vysadit zeleninu
 

1 2 >

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop