Korzár logo Korzár
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kamenica nad Cirochou oslavuje výročie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Musela to byť veľmi pekná akcia a s nostalgiou si spomínam na časy strávené v tejto škole. Zaujalo ma hlavne to, že v škole je výstava fotografií. Veľmi rada by som ju videla a určité aj mnohí iní, z ktorých je isto veľa takých, ktorí to nemôžu urobiť osobne. Taká škola ako je kamenická ZŠ by mala mať vlastnú web stránku a tam prezentovať celú výstavu. 50. výročie existencie "novej" školy je zaiste dobrým dôvodom aj na takýto krok a na trvalejšie sprístupnenie širokej verejnosti prostredníctvom internetu - myslím tým nielen historické fotky, ale aj iné informácie. Alebo by to mohlo byť na internetovej stránke obce, ale tá je tiež taká "nijaká". Aj podstatne menšie dediny (viď napr. blízka Kamienka, Hažín nad Cirochou, Zemplínske Hámre) majú podstatne lepšie stránky. A ešte - som nesmierne rada, že na fotkách pri článku vidím aj pani učiteľku Máriu Čamákovú, tá nás na matike riadne obracala, ale vďaka jej za to, veľmi sa to zišlo v ďalšom štúdiu. S vďakou spomínam aj na ďalšie učiteľky a učiteľov - pani Elenu Urbanovú, Jolanu Vasiľovú, Valériu Gossanyiovú, Štefana Gossányiho, Máriu Leňovú, Annu Blichovú, Darinu Šutovú, Annu Kresáčovú, Pavla Bernického, Valériu Petrovú (teraz Mudríkovú) i ďalších. Akosi neviem pochopiť postoje dnešnej mládeže k svojim učiteľom, tí naši učitelia boli pre nás vzormi, neodmysliteľnou súčasťou detstva a krásnou spomienkou na najkrajšie roky života.
 
Hodnoť

Vysokoškoláci aj robotníci.

A koľkože tých robotníkov bolo na tej slávnostnej recepcii, keďže aj tých vychovala kamenická škola a neboli tam ani všetci vysokoškoláci?
A čo urobili pre Kamenicu všetci tí jej významní absolventi - duchovní, veľvyslanec, právnici, doktori? A koľko sa nadreli v tej Kamenici robotníci, napr. aj pri poslednej rekonštrukcii?
 
Hodnoť

 

Milý sniper! Trochu odpusť paru, lebo vybuchneš od zúrivosti, že niekomu sa niečo podarilo. Akcia bola skutočne dobrá. Je pravdou, že v utorok na recepcii boli iba pozvaní hostia, ale v nedeľu v KD boli aj robotníci, dôchodcovia,diplomati, inžinieri, pedagógovia.... Nebol si tam asi len ty a to ťa tak žerie. Mohol si sa zadarmo najesť a vypiť si.
 

Žerie ma iné

Nie som absolvent, takže nevidím dôvod, aby som tam bol. A nie som ani robotník. A už vonkoncom sa nepotrebujem zadarmo najesť a napiť už absolútne nie. Takmer vôbec nepijem. Ak teda 2 litre vína a zo štyri pivá za rok nepovažuješ za nejaké pitie.
V utorok to bolo stretnutie arcibiskupa Babjaka so spolužiakmi, a práve v nedeľu bolo stretnutie len na pozvánky. Mal som tam zopár známych, aj v utorok aj v nedeľu.
Čo ma žerie je, že čo si myslíš ty, kto asi zaplatil celú slávnosť? Podľa mňa obec a škola. Tie peniaze budú niekde chýbať. A zvlášť ak sa jedná o akciu kde sú pozvaní rôzni ľudia, ktorí pre Kamenicu v živote nič neurobili. Ak treba prísť na recepciu to áno, ale inokdy zabúdajú odkiaľ vyšli a rodákmi sú len keď sa im to hodí. To je na celej veci smutné.
Samozrejme nepopieram, že akcia bola dobre pripravená. Len potreba takejto akcie je podľa mňa otázna. Zvlášť ak školy a obce pravidlene bojujú s nedostatkom financií. Hocktorá škola v okrese, alebo v susedných okresoch, má 50 a dokonca niektoré i viac a nebola potrebná taká sláva. Vidím to ako zbytočnosť. A keď už akciu, tak pre tých čo sa o tú školu nejako pričinili počas tých 50 rokov. Alebo pre tých čo im nie je ľahostajná Kamenica. Tam smeroval príspevok, aj keď bol inak napísaný a ty si ho úplne inak pochopil.
 

 

Áno s týmto môžem súhlasiť. Hoci nič nasvete nie je iba čierne, alebo biele. Skutočne ten tvoj prvý príspevok vyznel úplne ináč. Ja som tam bol a môžem ťa ubezpečiť, že medzi pozvanými boli robotníci,inžinieri,právnici,pedagó govia... Jednalo sa o bývalých žiakov, pedagógov a pod. Nepopieram, že tam boli aj ľudia ktorých som nepoznal, ale nedovolil by som si tvrdiť, že nič pre Kamenicu neurobili, lebo to neviem. V tom máš tiež pravdu, že peniaze použité na akciu sa mohli využiť aj lepšie, ale tiež asi oslavuješ narodeniny a tie peniaze ktoré dáš na oslavu sú vyhodené,lebo keby si oslavu nerobil tak ich ušetríš. Vedelby som vysloviť kritiku mnohým akciam ktoré sa v Kamenici konajú, ale práve tútoby som nekritizoval. Nepopieram, že môžeš mať iný názor.
 

 

Ibaže ja po oslave narodenín, či menín nevyplakávam, že nemám peniaze.
Minúť peniaze na oslavu a potom plakať, že kanalizáciu nie je za čo vyčistiť a preto musíte ľudia plávať v ho*nách je pre mňa nepochopiteľné.
Ďalšia vec je, že u významných ľudí (u nás asi nie) je zvykom, že sa vracajú ku svojim koreňom a keď majú možnosti, snažia sa pre svoju rodnú obec niečo urobiť, nie len prísť na recepciu najesť sa a napiť ako si to vytkol mne, aj keď to nebola pravda. Stačí čítať noviny, ako sa po desiatkach rokov ozývajú napr. z Ameriky ľudia, že pochádzajú z nejakej Bohom zabudnutej dediny a snažia sa aj niečo pre tú obec urobiť, lebo z nej pochádza ich otec, či dedo.
 

 

vidím sniper, že nemá význam s tebou o tejto veci debatovať. Pokiaľ by si mal len trochu informácii tak by si vedel, že už dávno museli obce odovzdať čističky a kanalizácie slávnej firme VVaK, ktorej platíme peniaze aj za vodu ktorá padá z nebíčka. Prečo by teday mala Kamenica vyhadzovať peniaze za kanalizáciu, ktorá nie je funkčná? Práve toto by boli vyhodené peniaze. Keď sa ti pokazí elektrika tak ideš k elektrikárom, keď plyn tak plynárom. Prečo by mala kanalizáciu opravovať obec? A odkiaľ máš takú istotu, že ľudia, ktorí sa zúčastnili osláv nepomohli obci? Či ti to povedali tí tvojí známy, ktorí sa tiež akcie zúčastnili? Nečakal by som od ních toľko sebakritiky.
 

Nezhodneme sa

Nezhodneme sa, ale vidím, že ten kto sa rád zadarmo naje a napije budeš asi ty. Obhajovať vyhadzovanie peňazí na veľkopanskú recepciu na takom vlalae ako Kamenica je. Netvrdím, že všetci známi čo tam boli, resp. vôbec ľudia čo tam boli nič neurobili. Ale len podľa toho čo viem kto tam bol, tak sa ich našlo dosť.
VVaK neexistuje. A jedna vec je riešiť veci v bežnej prevádzke a druhá počas povodní. To situáciu kordinuje starosta a sú to aj jeho slová, že nie sú peniaze.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop