Korzár logo Korzár
Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rožňava sa trápi. Padnú za obeť lesy? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Načo sa trápiť?

Je predsa kríza. Načo sa trápiť rozmýšľaním, pokiaľ je čo predávať. Les-neles, stačí trocha guráže, dodatočne „presvedčiť“ prípadných odporcov a je to. Viď Košice - Mesto, ktoré to vie: http://korzar.sme.sk/c/5081133...
 
Hodnoť

Korekcia

K článkom v časopisoch sa nezvyknem vyjadrovať, ale ako konateľ Mestských lesov v Rožňave sa k tomuto článku vyjadríť musím vzhľadom na to, že redakcia si údaje neoverovala u mňa.
Mestské lesy Rožňava s.r.o. odviedli na účet mesta za posledné 3 roky takmer 5 mil sk a to napriek hospodárskej kríze, ktorá neobišla ani nás. Za spomínaných 86 ha lesných pozemkov v ku. Pača je daň z nehnuteľností niečo vyše 20 tisíc sk. Je síce pravda, že v minulom období sa v tejto lokalite nerúbalo, ale v súčastnom období je podľa LHP plánovaná ťažba 400 metrov kubických drevnej hmoty, čo činí cca pól milióna sk. Msl- RV s.r.o. boli v minulom roku úspešné v žiadosti o 6 mil. sk z fondov pre rozvoj vidieka. O túto dotáciu by sme predajom Mestských lesov prišli. V minulosti hrozila nútená správa tak mestu Košice ako aj Banskej Bystrici. V oboch prípadoch sa nakoniec mestá neuchýlili k predaju mestských lesov. Ja verím v zdravý rozum poslancov mestského zastupiteľstva.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop