Korzár logo Korzár
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Bankove vyrúbali stovky stromov. Bez povolenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vyrubali stromy....

No len tak dalej ked budu zosuvy pody tak potom som zvedava kto sa na koho bude vyhovarat,ja neviem co si ti majitelia vobec dovoluju, mal by dostat poriadnu pokutu!!!!!!
 

 

Nepoznám lokalitu, ale podľa obrázku sa jedná asi o tie spomínané viacročné nálety. Baňa vrámci údržby na odkaliskách nepotrebuje povolenie tak ako aj vodohospodári. Majú však voči správnemu orgánu ohlasovaciu povinnosť, ktorá pravdepodobne nebola splnená a to bude ten problém.
Taktiež na súkromnom pozemku (na zastavaných plochách a nádvoriach, záhradách) nieje potrebné žiadať o povolenie na výrub stromu do obvodu kmeňa 80 cm merané 130 cm nad zemou.
 

Mýliš sa starosta

Mýliš sa starosta. 80 cm je limit, ktorý platí len v súkromných záhradách a záhradkárskych osadách, takže žiadne zastavané plochy!!!
A čo sa týka clupka - neviem aké zosuvy pôdy máš na mysli, ale výrubom stromov na odkalisku k zosuvu asi nedôjde, odkalisko totiž nemôže byť svahované (vody by odtiekla). Odkalisko je v podstate vaňa. Ak tam narástli stromy z náletu, je treba si uvedomiť, že tie by tam nikdy nerástli, keby sa vykonala údržba každoročne, resp. bolo by ju možné vykonať (kým je tam voda, tak je výrub nemožný, ale to nebráni rastu vegetácie).
 

 

Tak to chceš povedať že keď mi ten strom rastie vo dvore (zastavané plochy a nádvoria) nie na "záhrade" a nemá 80 cm priemer tak potrebujem povolenie úradu?
 

úplne vedľa

Na výrub sa nevyžaduje súhlas na stromy s obvodom do 40cm. V súkromných záhradách a záhradkárskych osadách (musí byť tak pozemok na katastri nehnuteľností vedený) je limit do 80cm. V oboch prípadoch je to obvod, NIE PRIEMER!!! (ak prepočítaš ide odhadom o priemer 13-14 cm). Takže áno potrebuješ povolenie.
Preto je zákon zlý. Prirodzene zarastajú plochy, kde by nikdy stromy nerástli, resp. nemohli (nemali) rásť. A zrazu je za ich výrub pokuta. Dokonca hrozí aj trestné stíhanie.
A čo sa týka snehu (diskutéra), možno nerozumiem problematike, ale ani ty. To, že niekto zalesňuje odkaliská v BYSTRYCY (prsty mi šli na klávesnici tak, že som to dvakrát napísal správne, nakoniec som musel odpísať od sneha) neznamená, že to tak má byť. Podľa všetkého ide o spôsob rekultivácie pozemku. Ale odkaliská slúžia na usadenie kalu. Kal sa potom vybágruje, skompostuje, alebo použije na zavážanie a terénne úpravy (podľa chem. zloženia) a odkalisko sa napustí znovu, resp. cirkuluje v ňom voda. Ak sa mýlim prosím opravte ma. Tieto poznatky nie sú presné. Ale rozhodne vidno, že tam nie je nič o zalesňovaní a ani o tom, že by mal na tom mieste vzniknúť porast. Ak sa tak deje, tak z iných dôvodov.
 

Nechce sa mi to v takú nočnú

hodinu hľadať (možno máš pravdu), ale zdá sa mi, že záhradkári nie sú limitovaní obvodom kmeňa a teda ani potrebou povolenia na výrub, ale iba ohlasovacou povinnosťou a povinnosťou tzv. náhradnej výsadby - ak ide o ovocné stromy tuším.
 

Čiastočne

Čiastočne máš pravdu. Ibaže, netýka sa to záhradkárov, ale ovocných drevín. Ak rúbeš produkčnú ovocnú drevinu musíš si splniť oznamovaciu povinnosť a do 6 mesiacov od výrubu vykonať náhradnú výsadbu.
 

STAROSTA 23

Asi nerozumies problamatyke vsade kde boli bane sa nachadzali aj odkaliska .Vramci bespecnosti a stability sa odkaliska zalesnuju aby povrchove vody nenarusali stabilitu kalou.Dalsi vyznam ma zalesnenie ten ze zabranuje erozii to je zaprasovaniu okolia prachom ktory vznika ked je sucho.Zijem v takom prostredi a vidim ako Statny pod. rudne bane BANSKA BYSTRYCA taketo opatrenia prevadzaju a zalesnuju cele taketo oblasti.Takze majitel Bankova hrubo porusil bezpecnostne predpisi a mal by byt za to prisne postihnuty
 
Hodnoť

Primitivizmus

Dalsi primitiv na veducej funkcii co si nevidi na spicku nosu.
 

MERIDA

Vetsieho blbca som nevidel nieco take napisat ako si sa vyjadril ty.Zajdi si na Obvodny bansky urad v Kosiciach a tam ti to vysvetlia preco sa zalesnuju odkaliska a nenadavaj tu nikomu do primitivou.Si obycajny chudak
 
Hodnoť

Poddolovany Bankov sa zosunie...

Tento majitel si myli pojmy s dojmami.Smetisko na kazdom rohu mu nevadi ale stromy s obvodom 1m uz ano?Ako sa vobec stala bana majetkom sukromnej osoby...?
 

Pozri si stranku ustavu pamati naroda

na tom spravnom mieste a nebudes sa cudovat
 

upn

Ahoj, mozes napisat blizsie co si tym myslel?
 
Hodnoť

Žiaden zosuv, žiaden neoprávnený výrub

to len dakto, kto chce byť byť veeeeľmi dôležitý sa robí dôležitý. To tých počerných spoluobčanov nikto nebude pokutovať, čo minule nestihli vyvláčiť z lesa zrúbané, lebo ich vyrušili majitelia urbára. Stromy boli vyrúbané vo výške cca 1m a polícia vyhlásila utešenú hlúposť, že nemôžu nikoho stíhať, lebo ani krádež nebola vykonaná. (drevo zostalo ležať v lese). Teraz, keď si človek robí poriadky na vlastnom, tak dajaký vrták ide robiť z toho div že nie trestný čin. Je to proste všetko choré!!!!!!
 

 

Vysvetli mi ako môžeš trestne stíhať zákonom chránené humanoidy.
 
Hodnoť

obnovena tazba

Samozrejme že Baňa vypadla z projektu EHMK a tak isto ani majtel už nemyslí na vybudovani nejakého kultúrneho parku v areáli, ked sa tam vo velkom už pripravuje a obnovuje hlbinná tažba v podzemí, ako sa píše aj v jednom článku na internete.
Ano, areál baňe je schátraný ale dôležité súčasti pre tažbu ako napr. nárazisko Južná veža je stále plne funkčná a využívaná . V podzemí je tak isto všetko v príprave.
Pred nedávnom boli obvodným banským úradom vyčlenené nové hranice dobývacieho priestoru
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop