Korzár logo Korzár
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Náčelník mestskej polície dáva miesta štátnym policajtom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

no ja podla skusenosti
by som dal vsetkych policajtov preverit psychotestmi, a roznym preskusanim, lebo kopec je ich strasne mentalne zaostalych. No napr. poznam osobu co nemohol najst pracu, lebo bol neschopny robit absolutne vsetko, a tak ho nakoniec zobrali k policii.
Rudenko
<< < 1 2 3

Obcania !

Vy , ako platitelia dani , z ktorych su financovane SBS- ky pod nazvom Mestska Policia, a sluziace len na vyberanie vypalneho pre Mestskych Poslancov, Kedy sa zobudite ?!?!

Ved tych ***** mate v susedstve ?! Obcianska neposlusnost Vam nic nehovori ?!

Na co CAKATE ??!
Ziadny ujo Santa Klaus Vas nepride SPASIT !!

Iba My = KSS !!!!
 

 

napíš o ktorú osobu sa jedná nehádž všetkých do jedného vreca
 
Hodnoť

výberové

konania sa na mestských úradoch robia len na oko, ja nepoznám ani jeden kde by nebol vybraný zamestnanec po známosti, v tomto prípade je len dobre, že sa aspoň vyberajú ľudia skúsení. je to choré, ale je to tak.
 
Hodnoť

kvalita policajtov

Kvalita mestských policajtov je rôzna. Stretol som sa aj s takými aj s onakými. Určite by som všetkých nehádzal do jedného vreca. Chcel by som povedať, že to, čo robia policajti na ulici v mnohom závisí od ich vedenia. Ak vedenie vyžaduje dávať pokuty, tak dávajú pokuty. Ak je prevencia kdesi bokom záujmu vedenia, tak na rad prichádza represia. Aj keď povedzme si rovno, že polícia je asi v prvom rade represívna zložka. Na jednej strane nechceme aby dávali pokuty, na druhej ak ich nedávajú nadávame, že "nič nerobia". Nieje to schizofrénia? Jedni nadávajú, že dostali pokutu za parkovací lístok, iní nadávajú, že si lístok kúpili a okolo je plno áut, ktoré lístok nemajú a policajti ich nepokutujú. A takto je to vo všetkom. Vieme čo vlastne chceme? Alebo sme všetci chorobní sťažovatelia? Ak poslanci v zastupiteľstve a starostovia chcú aby vybrali čo najviac pokút a my platiť pokuty nechceme, chyba bude asi tam. Ryba smrdí od hlavy hovorí sa. Obracajte sa na svojich volených zástupcov a nekritizujte priamo jednotlivcov policajtov, ktorí plnia pokyny šéfov. Od mestských policajtov mnohí vyžadujú aby predchádzali kriminalite, ale to je v prvom rade úloha štátnej polície a nie mestskej. Policajt na ulici maká roky a možnosť, že dostane lepšie miesto je minimálna aj vďaka tomu o čom je tento článok - bývalí štátni policajti na vybraných miestach. Ďalej sa tu objavili názory, že sa mestskí len vozia v aute a pešo ich nevidno. Skúsil niekto s takýmto názorom chodiť v nekvalitnom oblečení a obuvi denne hodiny a hodiny a ovešaný zbraňou, vysielačkou, obuškom a neviem čím ešte v horúčave, daždi, zime, vetre....? A kto si naivne myslí, že pešia hliadka ochráni ľudí na ulici efektívnejšie je na omyle. Má obmedzenú rýchlosť zásahu a v zime stačí hodina na to, aby keď mu je zima nevládal ani behať tobôž nie zasahovať proti niekomu, kto práve vyšiel z vyhriateho baru a je ešte aj pod vplyvom alkoholu. A skúsil niekto z kritikov zobrať pero do ruky keď ich má premrznuté a písať niečo? Napríklad údaje z občianskeho? ......
 
Hodnoť

 

Ale čo chcete keď v samotných radoch sa nachádzajú velitelia ktorý sami nevedia čo je to byť čo len hodinu na ulici ,ŠOLC a jemu podobný .
 
Hodnoť

Inak

Dobrý deň. Až teraz som sa dostal k neustále komentovanej situácii v MSP. Pre ostatných chcem podotknúť, že som bývalý štátny policajt. Odslúžil som si 5 rokov. A rovnako, ako iný kolegovia, ktorí nemali potuchy o našej práci, sme nastúpili pred 3 rokmi. Pritom na mňa boli kladené vyššie nároky. Dodnes som na ulici a nie som ako bývalý štátny policajt nijako uprednostňovaný. Mám 3 maturitné skúšky. Úplné vzdelanie v oblasti bezpečnosť a i tak šlapem mestom a nemám žiadne výhody. Robím si len svoju prácu, robím to rád a nie je to pre peniaze a vyššie odmeny, ako sa mnohí domnievajú. Každí z nás to robí z presvedčenia, nie z donútenia. Práca policajta je poslanie, nie zamestnanie. Keby sme mali brať do úvahy, že vyberieme pokuty a mali mať lepšie platy, tak každého priestupcu riešim za priestupok v maximálnej výške. A na reakcie, či nemáme nič iného na práci, ako vyberať pokuty, je naporúdzi jasná odpoveď: Nie, nemáme. Ale nie sme tu len preto, aby sme trestali. Sme tu, aby sme čomukoľvek nekalému predchádzali a dali každému pocit istoty. Je to naša práca dohliadať na dodržiavanie zákonnosti. Takýmto systémom sa kedysi uberali škandinávske krajiny a Švajčiarsko. Preto máte v týchto krajinách pocit bezpečia. Pretože každí vie, že sankcia je veľká za každé porušenie. Až historickým vývojom môžeme takýto stav závidieť a k tomu sa chceme predsa všetci uberať. A ešte jedna pripomienka: Keby sme neriešili priestupky povedzme na úseku dopravy, na ktorých porušenie vás nikto nenavádza, viete si predstaviť, ako by sme vysvetlili pozostalým možnej tragédie, kde sme boli a že sme nič neriešili? Sú to veci, ktoré keď sa vás priamo nedotýkajú, tak ich riešite kritikou, ktorá je občas zaslepená zlosťou za chybu, ktorú sme práve mi odhalili. Kritika pomáha meniť veci k lepšiemu, ale nie je vhodnejšie to podať ako návrh, či podnet?
 

5 rokov

Ako sám píšeš, slúžil si v štátnej polícii 5 rokov. Predpokladám, že ako "hliadkovák" a nie ako funkcionár. Tento článok je ale o bývalých štátnych policajtoch ktorí majú odslúžené oveľa viac a teda poberajú aj výsluhový dôchodok a dostali vďaka známosti miesto v kancelárii.
 

Dopyt

A prečo so odišiel od PZ? A prečo si nastúpil k MP? Nechcel si výhody? A teraz ich už chceš?Alebo ťa vyhodili?
Šak sa pochváľ.
Inač o práci hovoríš pravdu, ale je tu aj tlak na pokuty.
 

 

Od PZ som odišiel na vlastnú žiadosť a až po 2 rokoch som nastúpil k MP, pretože ma krivo niekto obvinil a ja som nezniesol tlak na to, že som nežiadúci. Ale vždy sa hrdo postavím proti všetkému krivému, pretože som až príliš príliš prísny a netolerujem krivdu a zamlčanie porušení zákona. A vzoprel som sa aj nadriadeným, s ktorými si do dnes možem pokývať pravicou. Ja som si svoje užil a šlapali po mne. Bol som som dobrým výsledkom pre iných, ktorý sedia v kancelárii a vedia vyhrať bitku nad spisom, zatiaľ čo ja som mal vo výkone pár sekúnd na rozhodnutie. proste rozhodovanie pár mesiacov o pár sekundách. A nikdy som nechcel výhody. Ja takúto prácu robím z presvedčenia a moji kolegovia vedia, že budem šlapať alebo sa voziť autom celú noc a vždy budem akčne riešiť čokoľvek. Vždy budem tam, kde iní to potrebujú. Prosím, súdili ma mnohí. A nemám sa čím chváliť. Až naozaj zachránim život, čomu len svojou prácou predchádzam, tak potom sa pochválim. A ohľadom pokút to nie je ani trošku pravda. Nie je tlak. Ak je nejaký tlak, tak len prirodzený, aby sme dačomu zlému predchádzali. Nikdy nebol na nikoho za posledné roky vyvíjaný nátlak. Možno to nebolo podané každému správne a podľa jeho chuti, ale myslím, že vždy bol kladený dôraz na to, aby sme pristupovali k všetkému zodpovedne a dali každému pocítiť, že život má svoje pravidlá a každí musí rešpektovať ostatných. SO všetkou úctou ostávam s pozdravom.
 

komentár

Už teraz nemá pomaly kto šľapať chodník v MP ,lebo každý kto príde z PZ ,tak ide rovno na funkciu ,prečo nejde do priameho výkonu ,lebo inač by neprišiel do MP.Taká je realita ,približne z cca 8 policajtov je jeden v priamom výkone .Čo majú povedať tí ktorí slúžia cca 15 rokov a stále sú na ulici.Ešte aj skladník je bývalí PZ ,prečo by to nemohol robiť starý policajt? lebo nepozná p.Dvorožnaka.Všetci nadávate na MP ,ale treba si to vyskúšať.Keby nemuseli vyberať pokuty ,tak by nevyberali.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop