Korzár logo Korzár
Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Košiciach hľadajú miesto pre Štefánika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Je to veľká hanba...

K tomu sa skutočne nedá nič iné povedať iba to, že je to veľká hanba, že za toľké roky sa nezmohli toto vyriešiť.

Zaujímavá je tá skutočnosť, že primátor až teraz che vyzvať k diskusii tým odborníkov a aj širokú verejnosť.

To nemohol urobiť už oveľa skôr, alebo je to tak preto, že sa blížia voľby a pán Knapík sa chce zviditeľniť, že niečo užitočné robí pre mesto?!

Ladislav Serenča
 

 

Zvláštne, že sa o hanbe hovorí teraz, keď sa hanba prekonáva. Jednoducho, Trebuľa nemal najmenší záujem dostavať sochu Štefánika. Asi nám je poväčšine jasné, prečo. Prišiel Knapík, do rozbitého a zadĺženého mesta - akože - bol by hlúpy, keby to málo peňazí, čo Košice mali, investoval do Štefánikovej sochy a ja by som bol vtedy určite proti. Teraz, keď akotak prešla kríza, keď mestské dlhy klesajú a mesto má dostatok financií, tak sa do toho pustil. Paradoxom je, že sa to robí pred voľbami. No a čo? Rok pred voľbami sa nemá robiť nič? Len sedieť a čušať? Tak už nebuďme zase až takí prísni na pozitívne počiny primátora :).
 

Magistrát je naďalej predlžený

a nemá dostatok finančných prostriedkov. Pritom sa chová tak, ako keby sa ho to vôbec nedotýkalo! Ak má socha Štefánika stáť na takom nedôstojnom mieste, ako busta Masaryka a Štefánika, tak ho radšej nech neinštalujú...!
 

Nekritizoval by som...

Veci treba vidieť objektívne:
- bol by hlúpy, keby to málo peňazí, čo Košice mali, investoval do Štefánikovej sochy a ja by som bol vtedy určite proti.(Koniec Tvojho citátu.)

Hlúpy bol, že investoval do Luníka IX. Zaujímave, že zrazu po mojej petícii už prehlásil, že ten svinčík si budú Cigáni od teraz vyvážať na vlastné náklady a čo mu bránilo toto urobiť už aspoň pred dvoma rokmi?!

Laco
 
Hodnoť

Dať ho na pôvodné miest.

Dať ho na miesto, kde stál kedysi súdruh Gottwald.
 

 

Nepochopím ,prečo ho zobrali z toho parku.Ja napr.ak sa mám s niekym stretnút tak sa dohovorím že pri Štefanikovej soche a každý vie kde to je.Chudák Štefanik zatial trčí zapadnutý prachom.
 

vidíte

a to je tá neskutočná úbohosť nás Slovákov. Viete si predstaviť Čecha, Maďara, Poliaka, aby sa tak zachovali k najvyššej postave svojich dejín? Ja nie.
U nás, keď niekto robí akciu pro slovenskú, tak tlupa poturčencov sa z tohho rehoce a žiaľ aj kopa novinárov - Tí ktorí by naopak mali svojimi postojmi formovať národné povedonie nášho ľudu.
Vôbec im nie je do smiechu - rehotu, keď stojí pri znení americkej hymny človek akejkoľvek farby plete a má ruku položenú na srdci
Je jasné kto ich platí a kto ich núti sa správať tak ako sa správajú!
 

 

suhlasim, niet co riesit. Najlepsie je ho dat na povodne miesto.
 
Hodnoť

 

Dajte ho na pôvodé miesto , anjela s erbom dajte namiesto Lenina pred " biely dom"
 
Hodnoť

Veď miesto je už známe mnoho desaťročí,

len si treba trochu spomenúť, kde stála pôvodná socha generála Štefánika. To na každú samozrejmosť je treba komisie a pomaly referendá???
 
Hodnoť

 

a kam by ste dali Knapikovu sochu ?
 

 

do stredu Auparku, prípadne toho Disneylandu kvôli, ktorému sa ide rúbať 50 ha lesa pri Sídlisku Ťahanovce
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop