Korzár logo Korzár
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kalamita naďalej sužuje Košičanov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

...

Ten druhy stupen pravdepodobne znamena, ze "kasleme na obcanov, na sidliska, na parkoviska, a cistit budeme len najhlavnejsie cesty"???
 

 

to si mi vzal z úst, chodníky na sídliskách nie sú zaviaté, ľudia musia sa pliesť po zamrznutých cestách pomedzi autá, ale nezamestnaných, ktorí žijú na náš úkor zo sociálnych dávok ani nezavolali na odpratávanie snehu. To je ten sociálny štát, nech už spadne raz na zadok a zlomí si kostrč- ten sociálny štát.
 

Nezamestnani

maju čo s odpratávaním ciest?... Stratili prácu, pretože je kríza, podnik, firma ukončila prevádzku a oni skončili doma. To teraz ti maju isť lízať zadok akože lebo ty pracuješ? ... ale je dosť možne že zajtra už nemusíš, hneď ťa majú volať čistiť ulice?... sa spamätaj!!!
 

ale samozrejme

že nebudú doma sedieť a pažravo dlane naťahovať, sú nezamestnaní OK, našli sme im prácu;-)...či ako doma sedieť a my nech im dávame?...
 

 

a brať sociálne dávky môžu?
Nemyslím ľudí, čo sú mesiac dva, kým si nájdu niečo iné, ale dlhodobo nezamestnaných, čo si ani nič nehľadajú, len každý mesiac natrčia dlane. Dokonca si myslím, že mesto by im malo dať aj zarobiť, ale sneh treba odpratať.
Kalamita bude ešte raz, keď sa bude topiť a budeme po členky chodiť po mlákach.
 

 

Ty myslíš aj tých starších ľudí, čo ich nikde nechcú vziať do práce kvôli ich veku? Alebo myslíš aj tých dlhodobo nezamestnaných, ktorí žijú zo sociálnych dávok, majú zdravotné problémy, ale nedostanú invalidný dôchodok, lebo nespĺňajú úplnú invaliditu?
Predpokladám, že ty vieš len hádzať do jedného vreca všetkých, lebo ty máš robotu, máš zdravie, tipnem si že máš aj robotu kde nič nerobíš že? Asi nevieš o tom, že mesto má svoju údržbu a naopak ak to nezvláda, tak prečo nejde pratať mesto tých 600 pracovníkov z magirostrátu, ktorí aj tak nič nerobia, len berú peneži za birokraciu a berú viac ako nezamestnaní! Prečo nejdú pratať tí, čo zodpovedajú za chod mesta a sú za to platení?
Najlepšie vybrať toho čo má i tak svoje problémy a má problém si nájsť prácu...
P.S. Ja nezamestnaný nie som, zastávam sa ich preto, lebo milujem tých mudrlantov, čo hneď nájdu riešenie, ale ani samí nevedia čo píšu! Ak si myslel nezamestnaných rómov, čo len deti robia a tí majú pratať tak súhlasím...prípadne tých, čo využívajú ten systém tak áno, ale nie je nezamestnaný ako nezamestnaný. Presne tak, zajtra môžeš mať úraz, prepustia Ťa z práce, robotu si nenájdeš, invalidný nedostaneš...čo budeš potom ty???
 

 

ja som na dôchodku a vďaka neuprataným chodníkom nemôžem si ísť anu nakúpiť!!!!!!!!!
 

presne tak

pakáž bude drístať o starých, nevládnych invalidoch...vôbec ma tátop slabofuchá reakcia neprekvapuje, vy ste ako cez kopirák, chceme aby nezamestnaní makali a prvé čo čvargu napadne je argumentovať chorými, starými, invalidmi:-)
 

čvargu myslíš seba a spol.
 

lenivých nezamestnaných..je to aj celkom

zjavné...našiel/šla si sa tam?
 

 

Čvarga sú možno tvoje deti ***** Ty si asi ten najmúdrejší človek na svete že? Tak prečo si nezobral lopatu a cez noc nepopratal celé Košice sám? Načo čakať na nezamestnaných, keď ty tu vysedávaš na internete a len kibicuješ?
A ako by si donútil nezamestnaných pratať ten sneh? Že im zoberieš peniaze ak nepôjdu? Inteligent, asi nevieš, že sú čoskoro voľby a aj nezamestnaní sú voliči. A nemôžeš nezamestnanému dať prácu pod jeho úroveň - vzdelanie. Skús porozmýšľať, nie len dristať...
 

tzv. nezamestnaní berú od štátu podporu!

za túto by mohli v takomto prípade priložiť svoje ruky k práci v prospech spoločnosti...
 

 

Ono je to asi tak. Ja som zamestnaný v nedeľu ráno som vstal vykopal auto, upratal cestičku pred ním, aby som sa poistil, že v pondelok odídem do práce. Večer som spravil to isté, pretože nasnežilo opäť. V pondelok ráno som vyrazil s lopatou znovu očistil auto a čuduj sa svete prídem z práce a na mojom vyčistenom mieste parkuje auto môjho nezamestnaného suseda iba preto, že jeho celodenná práca bola preniesť auto z parkoviska pred Lidlom na miesto pred blokom, ktoré vyčistil niekto zamestnaný. Som rád, že som pomohol chudákovi nezamestnanmu susedovi. Ešťe že je zdraví a relatívne mladý, len akosi nevládze. A tiež sa teším, že ja ešte vládzem zobrať lopatu do ruky aj po tom keď poctivo odmakám minimálne 8 hodín v práci.
Máš pravdu nezamestnaní nech sedia doma a čakajú na zázrak. Popri tom môžu ešte nadávať na Fica, Knapíka alebo aj na toho kto nasnežil...
 

 

si smiešny....a čuduj sa svete,že na tvojom mieste stalo auto nezamestnaneho suseda...a keby tam postavil auto tvoj zamestanany sused ta čo napíšeš, alebo c celej bytovke si zamestnany len ty, sakra to maš šťastíééééééééé
 

 

a ešte dačo...na TVOJOM????? mieste...keď maš nalepku invalida tak jedine vtedy...a šup šup pratať sneh pred autom,sneží a ty ráno vstavaš do prace,tak ber lopatu a choď si pripraviť SVOJE miesto...(sused už čaká)
 

 

smiešny si ty. Čítaj dobre, ja som reagoval na nik s menom envor, ktorý sa zastáva nezamestnaných. Ale ty na tom iste nebuš lepšie. Máš pravdu nerob nič a veselo kritizuj. Ja si to miesto očistím. Ešte vládzem.
 

 

keď príde nezamestnaný na urad práce,tak tá pani za prepážkou mu iste povie,keď napadá sneh tak prídete a budete ho odpratávať...to isté v jeseni keď padá lístie,v lete polievať suché stromčeky a na jar pratať papiere čo sneh odkryje...nie každý kto nemá robotu zato može že ju nemá...keď som zarabal 500-600 eur mesačne tak isto nepojdem hrabať nejakemu volovy auto na sidlisko za pár centov...to radšej budem sedieť doma a podj..o..ť na diskusiach ................ešte že mám robotu!!!
 

 

Súhlasím, ale svoje auto odharbať môže. O nič iné mi nešlo. Alebo je tvoja predstava taká, že keď je nezamestnaný, tak nemusí vôbec nič, ami sa postarať o to, aby mal kde zaparkovať. Držm mu palce a nebudem sa čudovať sa, keď pri takomto postoji bude nezamestnaný aj ďalej.
 

nie

všetko,iba jednu "Leninovu",leb ako sa zdá iba tá existuje...
 
Hodnoť

Nie ten druhý stupeň

znamená, že pán primátor a zopár ľudí z magistrátu sa aspoň dvakrát za deň vytŕča pred kamerami a mikrofónmi, a sťažuje sa svojim voličom, ako je namáhavé vyčistiť ulice a chodníky od snehu. Najmä keď už dva dni nesneží a ani nefúka.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop