Korzár logo Korzár
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

DPMK na nespravodlivosť upozornil "oranžovými" stužkami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tkač i Dekanek si zaslúžia čiernu stužku

Tkáč i Dekánek, ktorí zničili dopravu v meste by si zaslúžili na krk čiernu stužku.
Hrozne linkove vedenie.
 

a nie náhodou mesto?

cestovné poriadky schvaľuje mesto a mimochodom návrh nového linkového vedenia je vypracovaný už od minulého roka, akurát mesto ho neschválilo... tak nerozumiem prečo narážaš na DP, keď na vine je mesto? Ak si z KE, prečo sa neopýtaš "svojho" poslanca, prečo to tak je???
 

 

Chyba nie je na DPMK, to súhlasím, ale ani na meste. V podstate istý podiel na tom vďaka svojej nečinnosti má, ale primárne tu pochybili tí, ktorí schválili spoplatnenie ciest v takomto rozsahu. Nie je normálne, aby sa za cesty v meste, medzi dvoma mestskými časťami, platilo. Je to diskriminujúce pre ľudí žijúcich napríklad v Šebastovciach, Šaci, pretože sú to presne takí istí obyvatelia mesta, ako Ťahanovčania, platia presne tak isto dane, ostatní Košičania, no k svojim domom sa inak, ako po spoplatnenej ceste jednoducho nedostanú.

Takže chybu by som hľadal ešte niekde vyššie, ako na magistráte.
 

 

Tak ale, pokiaľ sú to cesty v meste a mesto ich chce "bezplatne" využívať, nech sa o ne aj stará mesto. Lebo systém, že niekto iný (štát) platí a ja zadarmo jazdím, tak úplne spravodlivý nie je.
 

 

To má na starosti Kosit. Cesty prvej triedy, ktoré spravujú Národná diaľničná spoločnosť sú taktiež dotované štátom. Mestská doprava nemôže pykať za to, že tranzit (NDS) má spoločné komunikácie, ako vnútromestská doprava.

Konflikt medzi mestom a NDS (správcom spoplatnených úsekov), resp. je nesúlad, nesynchronizovanosť, absencia jednotného postupu a prenášanie dopravného prúdu je krásne vidieť na spoplatnení privádzača Červený rak. Teraz by som mohol poukázať na to, že ak chce SkyToll spoplatniť tranzitnú komunikáciu, nech postaví inú paralelnú a nenúti tranzit sťahovať sa na Alejovú, čiže na plecia mesta. Lebo mne sa zdá nespravodlivé zas toto.
 

 

Odkedy Kosit opravuje výtlky v asfalte?
To, aby štátne cesty boli menej dotované všetkými a viac tými, čo ich reálne používajú, je práve základným cieľom zavedenia mýta...som myslel, že ako pravičiar také niečo budeš podporovať :)
 

 

Zameral som sa len na zimnú údržbu, áno, takže správne si ma opravil. Samozrejme, že mýto podporujem, platiť majú tí, ktorí cesty reálne využívajú a nie som ani proti tomu, aby ho platili autobusy. Ale nie na ceste medzi dvoma mestskými časťami. Tieto mestské časti sa k mestu pripojili za istých podmienok, ktoré sa bez ich vedomia zmenili. K ich obyvateľom je tento systém nespravodlivý (keď odhliadneme od MHD).
.
Takže aby som to zhrnul - mýto áno, ale spravodlivo (platiť len za reálne prejdenú vzdialenosť), mýto pre MHD áno, ale nie na cestách, ktoré sú jediné použiteľné pre spojenie vrámci mestských častí, mýto áno, ale nie na rozbitých cestách nehodných označenia prvej triedy.
.
A ešte ako pravičiar, ktorý podporuje systém, ktorý si spomenul sa pýtam, kde bude stáť diaľnica, na ktorú sa teraz skladá CELÉ Slovensko? Samozrejme, odpovedať na to netreba, to len tak na zamyslenie.
 

Cesty I.tr.

Cesty prvej triedy by v žiadnom prípade nemali byť spoplatňované.Nepoviem dialnice.Aje jedno ,či to je kamión dnes,alebo os.auto o 4 roky.
 

 

Uz som Vam vysvetloval, ako je to s linkovym vedenim. Ale zda sa, ze to nechcete pochopit.
 

 

co tu miesas hrusky s jablkami !!! ide o myto a nie o linkove vedenie. Nevravim ze vsetko je v DPMK v poriadku ale vyber elektronickeho myta pre MHD je v mestach totalna blbost. Ale tak co uz ked mame na cele samich cervenych blbcov ktory hrabu len pre seba. MHD len musi plnit zakon ktory vzisiel od stola nejakeho uradnicka, ktory MHD nesiel ani napamata.
 

 

presne tak, keby do Sebastoviec, Sace či Polova nejazdilo vobec nic, tak taketo problemy absolutne nie su!!! "PAH" za riaditela dopravy!
 
Hodnoť

A čo dane

Myslite si že málo mesto Košice profituje na daniach ktoré by ináč prináležali Šaci!
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop