Korzár logo Korzár
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pado napadol Trebuľu, že si kupuje hlasy Maďarov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

mať Padove problémy

toto len potvrdzuje realitu života občanov a "realitu" politikov... priority sú priority...
 
Hodnoť

tak že vo voľbách

bude v koalícii maďarónsko-boľševický spolok
 
Hodnoť

Súdruh Zdenko Trebuľa=dôverník.

Pán kandidát strany Smer je vo zvazkoch STB vedený ako spolupracovník kategórie dôverník, pod krycím menom
zdenko, registračné číslo 21482.
 
Hodnoť

Vášne alebo realita?

Ako rozdúcháva Pado vášne? Že konečne niekto ukázal ako sa veci majú? Ja som ten list čítal a nie je to podľa mňa o vášňach, ale o realite. Ak sa nemýlim, tak 11,2 % občanov dostalo z dotácií jeden rok 32% a druhý rok 28%. Toto sú vášne?
 

Nie, kalerábky

A kde bol mister Pado doteraz? Prečo na to neupozorňoval keď bola možnosť zasiahnuť a zmeniť to? Je poslancom NR SR, má prístup k podobným informáciám ak nie z nás všetkých najviac možností zasahovať aj do aktivít KSK na Zemplíne. Doteraz s týmito informáciami s podobným povykom nevyšiel. Zbadal sa až teraz v hodine dvanástej? A čo, akú ponúka alternatívu on, prípadne čo o tom, čo pre Zemplínčanov urobil on, môže pohovoriť? Osobne som háklivý na to keď niekto Zemplínčanov z juhu označí za Maďarov, Zemplínčanov z východu a severu za Rusnákov a pod optikou akejsi chorej spravodlivosti vnáša do spoločnosti vášne a nesympatie voči týmto ľuďom len preto, že na rozvoj dostali od krajov (aj od PSK) viac. Je to predsa logické, sú to prihraničné regióny, zaostalé v rozvoji vo všetkých smeroch, bez rozvinutého priemyslu, s cestami len II. a III. tried, so starými budovami škôl v obciach. Kam by mala ísť finančná podpora podľa Pada? Do obcí kde sa nebisiduje, nehovorí maďarsky, do takých, ktoré sú na tom lepšie než tie, čo zúfalo potrebujú každé euro? Nech nám pán poslanec NR SR láskavo vymenuje, čo za tie roky, čo prdí do poslaneckého kresla, urobil pre Zemplín? Nech nám pekne krásne vymenuje, ktoré obce v ňom navštívil osobne a čo pre riešenie ich problémov urobil. Som velice zvedavý.
 
Hodnoť

Padov list 1

Dostal som sa k textu listu, ktorý poslal Pado. Prečítajte si a posúďte, či sú tam invektívy a v čom je maďarská karta. Pošlem ho po častiach.

Milí priatelia, Zemplínčania,

dovoľte aby som sa Vám prihovoril v čase, keď mnohí z Vás neuvažujú o účasti na voľbách do VÚC, aby som sa Vám prihovoril ako človek, ktorý sa vo verejnom živote pohybuje už 20 rokov, a ako človek, ktorý sa na verejnej správe zúčastňuje. Nechcem Vám hovoriť, koho máte voliť, to sa rozhodnite sami, chcem Vám len povedať, prečo treba ísť voliť. Ale rozhodnutie je na Vás.

keď po nežnej revolúcii v roku 1989 došlo k zrušeniu vedúcej úlohy KSČ, jedným z najdôležitejších bodov demokratizácie života na Slovensku, bolo vytvorenie samosprávnych orgánov obcí a miest. Preto si od roku 1990 volíme starostov, primátorov a poslancov obcí a miest a o živote v našich obciach a mestách nerozhodujú ľudia, ktorých niekto nariadil, ale tí, ktorých si zvolia obyvatelia obcí a miest. Iste, nie vždy sú to tí, ktorým sme dali hlas, no zvíťazí ten, čo dostane najviac hlasov.

Tak ako tomu bolo pri obciach a mestách, tak tomu bolo aj pri krajoch, teraz Vyšších územných celkoch či samosprávnych krajoch (ten názov sa používa rôzny, raz Vyšší územný celok - VÚC, raz Košický samosprávny kraj – KSK, či Košický kraj alebo historický názov – župa). Kedysi bol v čele predseda krajského národného výboru a poslanci KNV, ktorých nadirigovala „rodná strana“. Pred ôsmimi rokmi, v roku 2001, bol Slovenským parlamentom schválený zákon O samospráve vyšších územných celkov, v skratke VÚC, ( alebo ho možno poznáte ako zákon o regionálnej samospráve), ktorý nám dal do rúk možnosť zvoliť si tých, ktorí budú spravovať región v ktorom žijeme. Pravda, nie vždy je to región na ktorý sme historicky privykli, tak ako náš Zemplín, no neznamená to, že by sme sa mali vzdať svojho práva rozhodovať, kto tento región reprezentuje a riadi, kto spravuje veci verejné, veci ktoré sa nás týkajú. Rozhodovať o tom, kto bude spravovať a rozdeľovať peniaze, NAŠE PENIAZE. Vyšší územný celok nemá svoje vlastné peniaze, on zarába. Má peniaze, ktoré patria nám všetkým a každý z nás sa musí zaujímať o to, ako sú naše, jeho, moje, Tvoje peniaze spravované, ako je s nimi nakladané, čo za ne máme a kam, alebo komu, idú.

Často počúvame, čo všetko nám poslanci zariadili, postavili alebo pre nás urobili. No neurobili to zo svojho, nerozdali vlastné. Urobili to z nášho, rozdali NAŠE peniaze. MOJE, TVOJE, JEJ či JEHO !! Toto si pamätajme! Nikto nedal a ani nedá nič zo svojho, všetko urobili, alebo urobia za NAŠE !!! Preto by sme nemali byť ľahostajní a mali by sme sa volieb zúčastniť.

Ozaj, viete s koľkými finančnými prostriedkami VÚC hospodári? Väčšina určite nie, veď prečo aj?

Na rok 2009 je rozpočet VÚC Košice vo výdavkovej časti stanovený vo výške : takmer 172 miliónov eur. To je 5 miliárd, 160 miliónov slovenských korún. V roku 2010 to má byť viac ako 163 mil. Eúr, teda viac ako 4,92 miliardy Sk.
Nič Vám tento objem peňazí nehovorí? Nuž vedzte, že na jedného obyvateľa nášho VÚC, teda aj na najmenšie dieťa pripadá 224,5 eura, teda viac ako 6735.-Sk. Nie je to malá suma však? Nuž aj preto je dôležité zúčastniť sa volieb. Vedieť, že som sa o správu vecí verejných pričinil.
 
Hodnoť

Padov list 2

Mimochodom, koľko peňazí poskytol samosprávny kraj obciam v našom regióne v rámci dotácii na rôzne aktivity? V roku 2008 viac ako 18 miliónov SK (presne 18.267.600.-Sk).
Tento rok, do 20.7.2009, to bolo 519155 euro, teda viac ako 15,6 milióna Sk. Zaujímavé však? To by nám nemalo byť jedno. Pán predseda VÚC, pán Trebuľa a poslanci VÚC nerozdávajú svoje vlastné peniaze, oni rozdávajú NAŠE, teda aj VAŠE a aj TVOJE. Za naše peniaze si robia vlastnú kampaň. Viete ako boli tieto dotácie rozdelené? Kam, do ktorých obcí a miest, do ktorých okresov išli? Z komunikácie medzi predsedom vlády Ficom a maďarskými stranami, SMK alebo MOST-HID (p.Csákyho alebo p.Bugára), by sa mohlo zdať, že Maďari sú na Slovensku diskriminovaní a že SMER-SD potláča maďarskú menšinu. Aspoň sa tak tvári. Aká je skutočnosť?

V našom kraji podľa sčítania z roku 2001 žilo 766.012 obyvateľov, z toho 85.415 obyvateľov maďarskej národnosti - takmer 11,2%. Podľa tohto percenta by na územie kde žije maďarská menšina mali plus-mínus použiť v roku 2008 približne 2.046.000.-Sk, a v roku 2009 približne 1.753.000.-Sk. Aká je realita? V roku 2008 išlo do týchto obcí 5.657.500.-Sk - takmer 31% všetkých dotácií. A v roku 2009? Do 20.7. išlo do týchto obcí viac ako 147.500 Eur (viac ako 4.444.006.-Sk), čo je viac ako 28% dotácií.
Aby sa Vám to ľahšie posudzovalo, uvádzam to prehľadne v tabuľke.


Vyšší územný celok Košice
počet obyvateľov spolu počet občanov maďarskej národnosti % podiel obyvateľov maď. nár.
766.012 85.415 11,2 %

dotácie za rok 2008 spolu dotácie pre obce s maď. nár. menšinou % podiel na celkovom objeme dotácií
18.267.600.-Sk 5.657.500.-Sk 31%

dotácie k 20.7.2009 spolu dotácie pre obce s maď. nár. menšinou % podiel na celkovom objeme dotácií
519155 euro 147.514 Euro 28%
(15.655.638.-Sk) (4.444.006.-Sk)

Pýtate sa ako je to možné? Prečo je to tak? SMER-SD a SMK sú v našom VÚC v koalícii. SMER-SD má síce v zastupiteľstve najviac poslancov, potrebuje ale pri hlasovaní aj hlasy SMK. A teda takto si ich kupuje. Takto NAŠE, TVOJE, JEJ aj MOJE peniaze podporujú rozvoj obcí na juhu, pričom naše obce, naši občania si musia na lepšie časy počkať. Dokedy? Kto vie! Veď aj dnes SMK a MOST-HÍD podporujú vo voľbách pána Trebuľu. A za toto bude treba znovu platiť. Nezaplatí to ten, čo účet podpíše. Zaplatíme to my všetci.

Vážení spoluobčania,

ak Vás nezaujíma čo VÚC robí, aké má právomoci a kompetencie, a pre toto sa Vám nechce ísť 14.11.2009 k volebným urnám, mali by ste pouvažovať nad tým, čo som napísal. Nad číslami, nad tým, kam idú aj Vaše peniaze. Mali by ste dobre uvažovať a nakoniec sa rozhodnúť aj vlastným pričinením pokúsiť sa zmeniť tento stav. Aj takto rozhodnúť, aby naše peniaze išli na dostavbu nemocnice, na nové pracovné príležitosti, na sociálnu starostlivosť našich občanov, našich Zemplínčanov, proste na rozvoj Zemplína,

Prajem Vám veľa rozvahy a odvahy zmeniť veci k lepšiemu.

Váš
Martin PadoTak nevie, posúďte sami.
 

Dik

Prečítal som si to pozorne dva razy. To len nejaký cholerik v karčme môže po tých informáciách búchať po stole. Ako som povedal- kalerábky. Pán Pado si mal nechať tú námahu a aj sa rozpísať na aké projekty peniaze išli. Možno by v polovici prišiel na to, že jeho list je neseriózny predvolebný úder pod pás. Práve takým zoznamom konkrétnych investícií a podporených projektov by oddelil zrno od pliev a možno by prišiel na to, na čo konkrétne a dobré v prospech ľudí peniaze išli. (Len či mal aj odvahu ten svoj list rozniesť aj po tých "protežovaných" obciach?
Ak by mne nejaký poslanec strčil do schránky list, že kraj protežuje dediny, napríklad kde prevládajú Rusíni a pohoršoval by sa nad tým, tak by si mohol byť istý, že taký papier by som nedal ani do piecky na "podpaľku". Ako človeka je mi ho ľúto, jeho optika posudzovania Zemplínčanov- kategorizácia je scestná, a len stratí aj tých posledných ľudí, ktorí mali k nemu ako ku politikovi dôveru. Pre koho to robí? Stojí mu to za to?
 

neklamal

pozrel som si čísla na stránke KSK a môžem potvrdiť, že neklamal.Podľa mňa ani nikoho nenapádal. Poskytol informácie. A asi je to aj realita. Je to jeho hodnotenie situácie.
 

S informáciami

nakladal účelovo.
 

 

Mohol by poskytovať aj iné informácie,napr.aká bola účasť a ako hlasovali za vstup do EU V OBCIACH kde žije madarská menšina a ako kde nežijú maďari .
 
Hodnoť

Madarov a bagáže...

Tento impotentný neobolševik si chce zase udržať výnosné miestečko..a tak 10 kg pribrať na váhe...
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop