Korzár logo Korzár
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Išli na hroby, stĺp im zničil auto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

"Informáciu o tom, že stĺp vyvrátil a doslova od chodníka odtrhol silný vietor, by potvrdzovala jedna očividná skutočnosť. Na mieste zlomu sa dalo zreteľne vidieť, že kovová rúra bola celá prehrdzavená."

Kiežby bol jediný...
http://www.imagebam.com/image/...
http://www.imagebam.com/image/...
http://www.imagebam.com/image/...
http://www.imagebam.com/image/...
http://www.imagebam.com/image/...

ale čo čakať od mesta, kde sa stĺpy opravujú takto
http://img39.imageshack.us/img...
http://img96.imageshack.us/img...
že :)
 
Hodnoť

Cintorín

Tiež som bol včera na cintoríne. Videl som to auto, chudáci tí ľudia. Ešte dobre, že nesedeli v tom aute.Ale všimol som si aj iné el. stlpy, sú tiež v hroznom stave, skorodované a to nie iba dole, ale po celej dlžke. Je len otázkou času kedy spadnú tiež. Na nové mesto nemá peniaze, ale na upratovanie Luníka IX má 66.7OO,- Euro a predtým tiež na mnoho milionovú podporu tzv. futbalistov z MFK Košice sa peniaze našli. Fuj, je to jeden hnus!
 

Na údržbu verejného

osvetlenia v meste má lukratívnu zmluvu s magistrátom firma Eltodo Osvetlenie sro.

A len tak mimochodom citujem jej prezidenta:

Prezident spoločnosti Eltodo EG Libor Hájek: „Na naší zakázce pro město Košice nám velmi záleží, a proto jsme chtěli mít veškeré pravomoci, abychom s vedením města mohli dospět k dohodě. To se nyní podařilo. Věřím, že město bude nyní stejně spokojené jako desítky měst v České republice, kde se naše společnost o veřejné osvětlení stará."
Podpisom dodatku k zmluve spoločnosť VEROS zahájila podľa schváleného plánu opäť údržbu, prevenciu, obnovu a opravy verejného osvetlenia v plnom rozsahu. Postupne budú natreté stĺpy verejného osvetlenia, budú menené dožité stĺpy verejného osvetlenia a bude prevedená obnova zastaraných technických súčastí verejného osvetlenia vrátane obnovy poruchových častí zemnej káblovej siete. Poruchové káble v týchto lokalitách boli doposiaľ nahradzované káblami vedúcimi medzi stĺpmi verejného osvetlenia vzduchom.
Okrem toho už bol započatý program preventívnej starostlivosti, ktorý zníži množstvo porúch na verejnom osvetlení a predĺži jeho životnosť.

Jediný výsledok lukratívnej zmluvy: znížená intenzita osvetlenia a padajúce stožiare....
 
Hodnoť

A ešte pár poznámok:

Aj v iných mestách na Slovensku mestské úrady podpísali zmluvy na rekonštrukciu, resp. modernizáciu a údržbu verejného osvetlenia - spomeniem napr. Trenčín, Poprad, Michalovce a ďalšie. Tam všade sa začalo VO ozaj rekonštruovať - od pokládky nových káblov, cez nové rozvodné skrine, nové stožiare a končiac výzbrojou vrátane nových osvetľovacích telies. A občania a firmy sídliace v týchto mestách sú spokojné, lebo aj vidia zretelne, kde idú ich dane. A v Košiciach ? Prvé čo začal robiť Veros ? Vymieňať pôvodné osvetľovacie telesá za nové, s tretinovou intenzitou. V meste zavládla tma, občania sa sťažovali, Technická univerzita spracovávala jeden posudok za druhým, len aby sa dostali výsledky osvetlenia presne na hranicu, ktorú ešte pripúšťajú platné normy. Výsledok - napr. na triede SNP - všade ostali výložníky s dvomi ramenami, samozrejme osvetľovacie teleso už je iba jedno, to druhé tam trčí prázdne tak akurát na to, aby mali na čom sedieť vrany. Nikomu nevadí, že to pôvodné osvetľovacie teleso osvetľovalo hlavne chodník, ktorý je dnes neosvetlený. A tak je to prakticky po celom meste. Že je ozaj slabá intenzita osvetlenia slabá svedčí fakt, že napr. na triede KVP sa dosvecujú priechody pre peších - a tak vedľa pôvodného stožiara s predtým dvomi a dnes jedným osvetľovacím telesom sa vo vzdialenosti 3-4 metre postavili nové stožiare s ďalším, silnejším osvetľovacím telesom ??? A len tak mimochodom - prečo sa hneď na začiatku znižoval počet svetelných bodov a ich intenzita osvetlania ? Lebo zmluva mesta s Verosom znela na určitý mesačný paušál, z ktorého Veros uhrádzal presvietenú elektrickú energiu. Ak začal znižovať intenzitu osvetlenia a rušiť výbojky, tak menej platil a ušetril... A tak máme v Košiciach ledva svietiace VO, ktoré Vás núti najmä za šera a dažďa jazdiť po meste s diaľkovými svetlami, lebo so stretávacími temer nič neuvidíte, ale všetky staré hrdzavé stožiare ostali, nevymenil sa meter kábla v zemi, zapínanie verejného osvetlenia sa reguluje ručne, stožiare padajú, ľudia nadávajú a niekto si mastí vrecká. Opäť jedna z ukážok, čo mesto Košice a jeho vedenie dokáže....
 

 

Súhlasím s Vami. Len doplním tie štyri bodky na konci Vašej reakcie: "Košice - mesto, ktoré to vie."
 

 

teraz som si vsimol,ze aj teba napadol ten uzasny slogan :)
 

pravda

u nas na ulici predtym svietila jedna lampa, potom ju dali prec, miesto toho namontovali styri a svietia nakoniec menej ako ta jedna. No ma toto logiku?
 

 

Kosice,mesto,ktore to vie!
 
Hodnoť

ale budeme mať Éhahahahaemká

a emefká a emes.
Nič to, že nám všetko padá na hlavu, hlavne že je veselo
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop