Korzár logo Korzár
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto vybralo firmu na audit Kositu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Mohol ísť do Kositu

na kontrolu Daňový úrad a mesto mohlo ušetriť 1,9 milióna korún....
 

neboj sa

oni si to vyberu spat na parkovnom, pokial im to nezrusia, a my kosicania budeme len platit a platit ... ako take stado oviec
 
Hodnoť

transparentnosť pre KE typická

Podľa Business dictionary (zdroj http://www.businessdictionary....), Forenzný audit spočíva vo využití účtovných metód za účelom sledovania a zberu forenzných dôkazov, zvyčajne z dôvodov vyšetrovania a súdneho stíhania kriminálnych činov, ako sú sprenevera a podvod.
Ak forenzný audit je audit zameraný na odhalenie účtovných podvodov, sprenevier a obdobných protiprávnych stavov a jednaní - potom výsledkom forenzného auditu je odhalenie či neodhalenie podozrení.

Cieľom forenzného auditu je vyšetrovanie podvodov s cieľom získania dôkazov pre možné súdne konanie.

Nezverejenie výsledkov forenzného auditu vyvoláva otázky:
Buď
- forenzný audit niečo odhalil a nemáme o tom vedieť ?
alebo
- forenzný audit nič neodhalil a nemáme o tom vedieť?
 
Hodnoť

Podvod

Vážení Košičania, poslanec Alfonz Halenár to povedal veľmi jasne: "Audit bol podmienkou zvýšenia ceny za komunálny odpad o takmer 50 percent na sklonku roka 2007. Mesto to tají pred občanmi aj poslancami." Len na upresnenie, cena za zber a likvidáciu komunálneho odpadu vzrástla zo 650 na 948 korún už pred vyše rokom a pol a verejnosť (vrátane poslancov mestského parlamentu) doteraz nevie, prečo a na čo... Mne to pripadá ako veľmi sofistikovaný podvod na občanoch mesta Košice!
 
Hodnoť

Prečo podvod?

Nič výnimočné. Taliani sa jednoducho chceli nabaliť, kým to ešte išlo a ide. Pozri do článku - zmluva im končí v roku 2011, tak šup-šup, lebo čas sa setsakramensky rýchlo kráti. A občan to - ako inak, zaplatí - zvýšenie ceny odpadu o takmer 50 % je bezprecedentné - neviem o inom meste na Slovensku, kde by tento poplatok išiel hore takýmto výrazným skokom!
Inak, ten audit má logické opodstatnenie. Ak nie pre nič iné, tak preto, že mesto aspoň zistí, ako sa zhodnotil jeho 34-percentný podiel v talianskej spoločnosti KOSIT.
 

 

Tu je namiesto otázka, či za tých 948 Sk dostávajú občania Košíc to, čo právom očakávajú. (Pravidelný odvoz kontajnerov, keď dobre vieme, že tu to kríva - stačí sa prejsť po sídliskách a po víkende vidíte ako sú niekde kontajnery plné, pričom ich obsah rozvláčajú po okolí Rómovia, nakoľko nedostatočnú kapacitu či častejší zvoz odpadu tu nik nerieši).

Súhlasím s poslancom Halenárom, že konkurenčné prostredie ohľadom zberu odpadu treba minimálne vyskúšať. Nevidím žiadny dôvod, aby tu na odpad mal monopol len KOSIT. Nie sú ničím výnimočná, jedinečná firma, nemajú na to patent len oni.
 

Áno

Súhlasím s poslancom A. Halenárom a eMareqom. Mesto má vo svojich rukách páky, aby obmedzilo monopol KOSITU v nakladaní s komunálnym odpoadm. Len či to urobí - išlo by samo proti sebe, keďže má v tej kompánii 34 %...
 
Hodnoť

 

1, ja by som si rad vypocul stanovisko poslancov, ktori sedia v organov spolocnosti Kosit - o ekonomike, o pravnych suvislostiach a preto im linku na tento clanok + diskusiu zaslem a poziadam ich, aby ma (nas) informovali o svojich aktivitach (v zmysle zakona musia) v danej spolocnosti. Snad to tu dopisu.
http://kosit.sk/predstavitelia...
http://www.kosice.sk/clanok.as...
http://www.kosice.sk/clanok.as...
http://www.kosice.sk/clanok.as...

2, mam pocit, ze samotne mesto nevie co presne chce a som si isty, ze to ani 3 zbytocne audity to nevyriesia.

3, ved samotne VZN je diskriminacne a stale som tvrdil a tvrdim, ze obyvatelia panelakov ekonomicky sponzoruju obyvatelov v rodinnych domoch. Taktiez aj uhrady za odpad nie su v sulade so zakonom a aj protestom prokuratora, lebo zakon pozna len jednu cenu za jednotku. Ked tieto veci mesto nevidi, ako chce managovat cely kolos...

4, som za, aby sa zvoz odpadu riesil vydavanim niekolkorocnych licencii, alebo zmluvne (pripadne inou formou) pre viacero firiem na uzemi mesta, napriklad drazbou uzemi jednotlivych mestskych casti, ci ich vacsich celkov...
 

AHA HO

To aj ten Veme je v organoch Kositu ?. No dakujem pekne, tak to tam už može sedieť aj Aladar Horvat z Podjavorinskej 7 z Lunika 9.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na Korzár

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop