V dolných úsekoch v meste Snina bolo na prvom úseku odlovených vyše 14 kg rýb siedmich druhov, ale jalec hlavatý z tohto množstva tvoril takmer 70–percentnú početnosť a vyše 90–percentnú biomasu pri prepočte na jeden hektár.
Častý výskyt bol zaznamenaný u čereble pestrej, ktorá bola práve vo výterovom období a hrúza škvrnitého. Pstruh potočný sa neulovil. Na úseku vzdialenom od ústia potoka do Cirochy približne 6 – 7 km sa druhové zastúpenie a množstvo rýb dramaticky stenčilo na dva druhy rýb, na jalca hlavatého a čerebľu pestrú, ktorá bola na základe zisteného počtu ulovených rýb dominantným druhom pred jalcom hlavatým.
Okrem toho sa ulovili dva raky riečne.
Dôvodom prieskumu bola žiadosť rybárskej organizácie v Snine zmeniť charakter revíru na kaprovú vodu. Limitujúcim faktorom pre život v potoku je však dostatok vody, a tej v potoku v letných, suchých obdobiach chýba, preto na sledovaných úsekoch sa pstruh neulovil, ale rak riečny áno, teda voda je čistá a naďalej vhodná pre pstruhy.
Úlovky pstruha potočného za posledných päť rokov klesali, naopak úlovky jalca sú stabilné. V roku 2014 bol na potoku úhyn rýb, pôvodcu sa nepodarilo zistiť. Je otázne, či prípadná zmena charakteru revíru bude pre rybárov prínosom. V horných úsekoch potoka má pstruh svoje opodstatnenie naďalej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.