Pod Vihorlatom dominovali štyridsiatnici

Sportnet|5. máj 2016 o 00:00

Mesto Michalovce v spolupráci s miestnym AC a obcou Vinné usporiadali 32. ročník Podvihorlatského maratónu.

Mesto Michalovce v spolupráci s miestnym AC a obcou Vinné usporiadali 32. ročník Podvihorlatského maratónu so štartom i cieľom v Michalovciach, pričom 42 195 m dlhá trať viedla okolo vodnej nádrže Zemplínska Šírava.

MICHALOVCE. Za účasti 83 bežeckých vytrvalcov paradoxne prví traja dobehli muži od 40 rokov. Prvenstvo z vlaňajška obhájil Tomáš Kopčík (Trnava) za 2:47:10 h. Druhý dobehol Ukrajinec Orest Babjak (JMD Bardejov) za 3:00:20 h a tretie miesto obsadil Vladislav Lipovský (MBO Strážske) za 3:02:27 h. Štvrtý finišoval víťaz kategórie mužov do 39 rokov Richard Stohl (Patriot Runners Vranov) za 3:05:50 h. Celkovo šiesty dobehol víťazný päťdesiatnik Rudolf Lorenčík (obec Ťahanovce) za 3:11:03 h.

Zo siedmich štartujúcich žien bola najrýchlejšia Danica Božová (Svit) za 3:36:02 h pred Maďarkou Ildikó Vargovou (Forró) za 3:47:59 h. Tretie miesto obsadila Alžbeta Tiszová (Tubecity IMS Košice) za 3:52:30 h. Uvedený maratón bol zaradený do bežeckej súťaže VVCV 2016.

Súčasť podujatia bol 14. Michalovský polmaratón v uliciach Michaloviec. V konkurencii 139 bežcov na 21,1 km trati zvíťazil Erik Repák (TJ Obalservis Košice) za 1:18:50 h pred Ukrajincom Ivanovom za 1:20:09 h a tretie miesto obsadil Erik Onofrej (05 BK Furča Košice) za 1:22:47 h. Štvrtý finišoval víťazný päťdesiatnik Ladislav
Vyšnický (BK Steel Košice) za 1:26:11 h. a piaty víťaz kategórie mužov od 40 rokov Miroslav Papcun (Košice) za 1:28:24 h. V kategórii žien vyhrala Andrea Grendová (Revúca) za 1:41:35 h.