A to napriek tomu, že počasie v tomto roku podujatiu nepriali a snehu bolo na trati minimum.
DOBŠINÁ. V absolútnom poradí sa víťazom stala posádka Jozef Béreš a Zoltán Répás na Forde Fiesta R5. Na druhom mieste skončila posádka Vlastimil Majerčák a Michaela Vejačková na Mitsubishi Lancer EVO IX so sekundovou stratou na víťaza.
Tretie miesto v absolútnom poradí patrilo Tomášovi Kukučkovi s Radovanom Moznerom ml. tiež na Mitsubishi Lancer EVO IX.
Novinky
Tohtoročná Dobšinská zima priniesla pár noviniek. Štartové pole bolo rozdelené do dvoch skupín, na Dobšinský pohár a Mini Rally Cup.
Ďalšou novinkou bolo zaradenie rýchlostnej skúšky Čierna hora. Tá nahradila plánovanú mestskú RS Tri ruže.
Posádky v Dobšinskom pohára začali na okruhovej RS Vyšná Maša a pokračovali na RS Čierna hora.
Posádky Mini Rally Cupu štartovali najprv do okruhovej RS Eurobus a potom ich čakala náročná RS Vlčia dolina – Podkova. Po odjazdení týchto skúšok nasledoval servis a potom si posádky RS vymenili.
Dobšinský pohár
V absolútnom poradí sa od začiatku usadil Béreš pred Majerčákom. Po druhej skúške sa začalo ukazovať, že o prvenstvo zvedú s najväčšou pravdepodobnosťou súboj Béreš a Majerčák.
Aj keď sa Kukučkovi podarilo byť na Čiernej hore druhý za Majerčákom. V tretej skúške na Eurobuse sa Bérešovi podarilo získať vedenie späť. Do poslednej RS Vlčia dolina – Podkova tak mohol ísť pokojnejšie.
Aj v nej bol najrýchlejší a stal sa tak aj celkovým víťazom Dobšinskej zimy 2016.
Mini Rally Cup
V Mini Rally Cupe zvádzali súboj o absolútne prvenstvo D. Lipták, I. Piatka a M. Pazderák. O víťazstve Lipták rozhodla RS Vyšná Maša, kde sa dokázal odpútať od Piatku. Tomu už finiš na Čiernej hore na prvenstvo nestačil.
Z výsledkov Dobšinskej zimy 2016
Dobšinský pohár
1. Jozef Béreš/ Zoltán Répás (Ford Fiesta R5) 13:31,74
2. Vlastimil Majerčák/ Michaela Vejačková (Mitsubishi Lancer EVO IX) 13:37,84
3. Tomáš Kukučka/ Radovan Mozner ml. (Mitsubishi Lancer EVO IX) 14:06,70
4. Tomáš Fusko/Jakub Slovák (Subaru Impreza N15) 14:31,06
5. Ondřej Bisaha/ Lukáš Šintal (Škoda Fabia S2000) 14:32,89
6. Štefan Rosina/ Marek Sýkora (Mitsubishi Lancer EVO IX) 14:58,14
7. František Bányász/ Ján Slovák (Subaru Impreza) 15:16,81
8. Lukáš Lapdavský/ Július Lapdavský (Mitsubishi Lancer EVO IX) 15:32,69
9. Ivan Mutňanský/ Róbert Baran (Subaru Impreza N12) 15:43,82
10. Rafal Pochlopieň/ Bartek Watroba (POL Opel Astra) 15:55,11
Mini Rally Cup
1. Dušan Lipták/ Jozef Dobis (Subaru Impreza WRX Sti) 15:12,90
2. Igor Piatka/ Juraj Maloš (Mitsubishi Lancer EVO VII) 15:15,21
3. Marek Pazderák/ Pavol Klapák (Mitsubishi Lancer EVO VI) 15:23,99
4. Martin Jasenský/ Ján Michalovič (Seat Ibiza) 15:54,34
5. Richard Gembický/ Lubomíra Fabová (Citroen C4) 16:06,00
6. Richard Baran/ Juraj Ďubek (Honda Civic) 16:17,81
7. Milan Škorpinsky/ Gábor Vanyo (Honda Civic) 16:18,24
8. Martin Jurečka/ Matej Beťko (BMW E30) 16:22,10
9. Marek Pikula/ Jaromír Medveď (Seat Ibiza) 16:23,21
10. Stanislav Seman/ Jan Skubíková (Subaru Impreza) 16:40,91
pp
Víťaz. Jozef Béreš zvládol trate Dobšinskej zimy najrýchlejšie.
Druhí. Na V. Majerčáka s M. Vejačkovou ostalo druhé miesto.
Z okruhu na rely. Dobšinské trate si vyskúšal aj okruhový jazdec Š. Rosina. Foto k článku: Peter Podolinský