Basketbalisti rozhodli v druhej štvrtine

Prvý zdolal posledného. Deväť bodov 1. BKD zaznamenal Tomáš Mižák (s loptou).
Prvý zdolal posledného. Deväť bodov 1. BKD zaznamenal Tomáš Mižák (s loptou). (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|1. dec 2015 o 00:00

1. BKD Michalovce naďalej vedie tabuľku, naposledy si doma poradil s rezervou prešovského Akademika.

Naďalej vedie tabuľku, naposledy si doma poradil s rezervou prešovského Akademika.

MICHALOVCE. Netradične v utorok bol na programe súboj dvoch celkov z opačných pólov tabuľky východnej druhej ligy basketbalistov.

V dohrávanom dueli 7. kola privítal líder pelotónu 1. BKD Michalovce na svojom ihrisku posledný celok Akademik Prešov B.

Zemplínčania svojho protivníka podľa predpokladov zdolali poľahky 80:54, keď o svojom víťazstve rozhodli v druhej štvrtine, v ktorej dovolili dať Šarišanom iba dva koše.

Zverenci trénera Milana Janošova staršieho natiahli svoju víťaznú sériu už na šesť zápasov, počas najbližšieho víkendu sa predstavia na pôde košického Tydamu.

1. BKD Michalovce – PU Akademik Prešov B 80:54 (43:22)

Štvrtiny: 21:18, 22:4, 20:18, 17:14.

Najviac bodov 1. BKD: V. Mitterpák 18, Fabríci 10, T. Mitterpák 10, Mižák 9, B. Holda 8, Mir. Mihaľ 6, Mat. Mihaľ 5.

Zápas sa dohrával z toho dôvodu, že Prešovčania hrali cez víkend ligové súboje a s Michalovcami chceli hrať v čo najsilnejšej zostave.

Domácim, ktorí nastúpili v tradičnej základnej zostave s Branislavom Holdom, Vladislavom Mitterpákom, Tomášom Mižákom, Tomášom Mitterpákom a Michalom Maškulíkom sa snaha hrať rýchly protiútok v úvode veľmi nedarila, a keď sa k tomu pridala aj slabšia hra v obrane, hostia dokázali počas celej prvej štvrtiny s nimi držať krok.

O zmene vo vývoji zápasu rozhodla druhá štvrtina, keď hráči 1. BKD konečne výborne bránili priestor pred svojim košom, kde nedovolili Šarišanom príliš veľa, keď v obrannom doskoku vynikli Miroslav Mihaľ a bojovník Maškulík, a postupne sa im začalo dariť aj v útoku.

Do hry sa zapojili aj Ivan Kusko, Fabrici a Matej Mihaľ a zdalo sa, že polčasový 21-bodový náskok je dostačujúci. Domáci však v niektorých momentoch zápasu vedia urobiť zaujímavý zvrat, a inak tomu nebolo ani teraz...

Druhý polčas začali trojkou, hostia dali dva body a Michalovčania odpovedali dvoma rýchlymi košmi, takže po dvoch minútach už viedli o 26 bodov.

Potom však zase prestali brániť i presne zakončovať a hosťom ponúkli príležitosť zabojovať ešte o výhru. Počas ďalších troch minút akoby domáci ani neboli na ihrisku a Prešovčania túto časť vyhrali 10:0, preto bol zrazu náskok 1. BKD iba 16-bodový.

Ďalšie dve minúty sa síce hralo kôš na kôš, ale na záver štvrtiny líder tabuľky znova zabral v obrane, hosťom nedovolil dať ani bod a sám dal sedem, takže pred poslednou štvrtinou už viedol výrazným 23-bodovým rozdielom.

V tíme Michaloviec sa v poslednej štvrtine postupne dostali na ihrisko aj mladí hráči Cyril Hasaralejko a Kristián Sklár, a družstvo si výrazný náskok bezpečne udržalo do konca.

Zvyšné výsledky 7. kola

II. ligy mužov Východ:

UVLF Košice – Levoča 72:65 (38:28), Rožňava – Dolný Kubín 53:49 (28:31), Tydam Košice – voľno, Krompachy – Kapybary Košice 101:49 (52:26), Sabinov – Humenné 67:58.

1. Michalovce 7 6 1 541:416 13
2. Krompachy 6 6 0 496:347 12
3. UVLF Košice 7 5 2 507:476 12
4. Tydam Košice 6 5 1 462:405 11
5. Dolný Kubín 6 4 2 427:356 10
6. Rožňava 6 4 2 409:355 10
7. Kapybary Košice 7 1 6 415:536 8
8. Levoča 6 2 4 389:508 8