Ďalší nádejný animák práve prichádza do kín. Vytvorili ho netradične vo Francúzsku a opäť sa na ňom budú diváci najmä smiať.
Napínavý príbeh Edwarda, staršieho syna kráľa Simianov (praľudia), ktorý sa narodil príliš maličký a bol preto zatratený svojím kmeňom. Vyrástol v izolácii pod ochranou svojho priateľa Iana.
Neuveriteľne geniálny Edward objaví tajomstvo ohňa, lovu, moderného spôsobu bývania, lásky a dokonca nádeje.
A pretože je od prírody veľkorysý, chce sa o všetko podeliť. Zvráti všetky zaužívané poriadky a dovedie svoj druh s drzosťou a humorom jemu vlastným v ústrety skutočnej ľudskej existencii - kde zjesť niekoho otca proste nie je v poriadku.
Hlasy postavičkám prepožičali herci ako Juraj Kemka, Gabriela Dzúriková, Štefan Skrúcaný, Roman Pomajbo alebo Petra Polnišová.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.