Brandon Bays (62) z New York City objavila ozdravujúci proces, vďaka ktorému si človek vylieči nielen následky choroby, ale hlavne jej príčinu. Na seminári v Košiciach sa s ňou môžete stretnúť už v novembri.
KOŠICE. Keď mala Brandon 39 rokov, našli jej v bruchu nádor vo veľkosti basketbalovej lopty. Prekvapilo ju to, lebo v tom čase už jedla zdravo, športovala a prednášala o zdravom životnom štýle.
Chcela zistiť, čo za tou chorobou je, a tak od doktorov dostala mesiac na to, aby sa vyliečila sama. Ak by to nevyšlo, išla by na operáciu. Ale vyšlo to a nádor zmizol.
Cesta funguje na princípe uvoľnenia emocionálnych blokov na bunkovej úrovni.
„Klasická medicína potvrdila, že 85 % všetkých chorôb má emocionálny podklad. To znamená, že ak človek cíti silnú emóciu (hnev, strach, zlosť...) a potlačí ju, vyústi to do biochemickej reakcie, ktorá zablokuje bunkové receptory. Z nahromadených zablokovaných buniek potom môžu vzniknúť rôzne choroby. Ozdravujúca Cesta spočíva v tom, že sa treba dostať k zablokovaným bunkám a odblokovať ich. Ďalšie bunky sa už potom rodia otvorené, zdravé, a nie zablokované. V mojom konkrétnom prípade to znamenalo nájsť koreň nádoru, čo boli potlačené emócie, ktoré vznikli, keď som mala osem rokov a rodičia ma zbili. Musela som sa vrátiť k tomuto zážitku a odpustiť rodičom. Tým som zastavila proces bujnenia rakovinových buniek. Cesta už pomohla ľuďom so psoriázou, akné, depresiami, sklerózou, neplodnosťou, astmou, celiakiou, ekzémom atď," hovorí Brandon Bays.
Detská úprimnosť lieči
Princíp spočíva v tom, že si musíte dané emócie úprimne priznať, uvedomiť si ich a nechať ich cez seba prejsť.
„Ak precítime emócie, bunkové receptory sa v nás nezablokujú. Ruská a americká armáda robili štúdie, v ktorých odobrali pacientovi vzorku DNA a umiestnili ju 75 km od jej nositeľa. Potom pacientovi pustili veľmi hororové scény. Keď potlačil svoje pocity, aj jeho vzdialená vzorka DNA sa vtedy stiahla, došlo ku kontrakcii." Zadržiavať emócie je však naučená ľudská vlastnosť. Nemôžeme za to, tak nám to kázali už od detstva. „Všimnite si deti, aké sú úprimné. Keď sú šťastné, vidno to na nich, smejú sa. Keď sú smutné, plačú alebo kričia. No časom to vplyvom výchovy obmedzia, čo je koreň problémov."
Spúšťač chorôb môžu byť staré krivdy, nevypovedané veci, neochota odpustiť, potláčaná nenávisť... Niektoré bunkové spomienky môžu byť dokonca geneticky zdedené po predkoch.
„Existujú aj ľudia, ktorým Cesta nepomohla. Nie je to totiž jediný spôsob, ako sa vyliečiť, iba jedna z možností," hovorí Brandon Bays.
Lieči vzťahy aj choroby
Američanka však, paradoxne, nie je proti klasickej medicíne, ani klientom neradí, aby prestali brať lieky.
„Ja s lekármi práve že spolupracujem. Vravím pacientom, aby sa liečili klasicky a zároveň absolvovali Cestu. Môžu tak urobiť prostredníctvom praktickej knihy Cesta, ktorú som vydala. Pre tých, ktorí chcú ísť hlbšie, robíme semináre po celom svete. Najnovšie aj u vás, v Košiciach, 21. a 22. novembra."
Tvrdí, že Cesta nie je len pre ťažko chorých ľudí, ale funguje aj preventívne.
„Na semináre chodí veľa zdravých ľudí. Pretože každý z nás prežíva svoje každodenné zlosti, návaly hnevu alebo menšie zdravotné obmedzenia. Nečakajte, kým sa vo vás prebudia nejaká choroba alebo problém, to môže trvať celé roky. Cesta pomáha uzdraviť problémy vo vzťahoch, v práci, žiarlivosť, nízke sebavedomie a iné bariéry, ktoré vám bránia naplno rozvíjať svoj život."
Pozýva na seminár v Košiciach. „Nie je len pre chorých," zdôrazňuje. Foto: Judita Čermáková
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.