Nevyzerá to tak dobre, ako od profesionálky a už zakrátko sa vám z nechtov začnú odlupovať kúsky laku? Možno niekde robíte chybu. Skúste to takto:
1. Odstráňte mastnotu
Necht je síce mŕtve tkanivo, no z lôžka a kožtičky sa zvykne premasťovať. No ak sa má lak naň dobre prichytiť, musíte ho predtým dôkladne odmastiť.
Poslúžia vám na to špeciálne vankúšiky na gélovú manikúru, ktoré zoženiete v drogériách, alebo lieh, ktorý kúpite v lekárni.
V prípade núdze nechty aspoň pretrite tampónom namočeným v odlakovači.
2. Buďte dôkladná
Aj keď vám lakovanie príde zdĺhavé, nesnažte sa nič urýchliť. V prvom rade nevynechávajte podkladový lak.
Okrem toho, že chráni nechty, vďaka svojmu zloženiu ich vyživuje, lepšie drží na nechte a dobre na sebe drží farebný lak.
Pri nanášaní laku buďte naozaj starostlivá a nezabudnite dôkladne pretrieť aj špičku nechta. Veď práve tam sa lak odlupuje najčastejšie.
3. Vydeľte si čas na schnutie
Je síce otravné čakať, kým lak uschne, no ak chcete mať pazúriky tip-top, nesmiete to uponáhľať.
Keď nanesiete podkladový lak, nechajte ho naozaj dokonalo uschnúť, kým začnete s farebnou vrstvou. Inak bude držať podstatne horšie.
Pokojne si medzi jednotlivými vrstvami dajte aj 15 minút. Ak sa ponáhľate, kúpte si špeciálny sprej na urýchlenie schnutia laku.
Alebo ruky opatrne ponorte do misky so studenou vodou a kockami ľadu.
4. Fixujte
Postupnosť lakovania by mala vyzerať takto: podkladový lak, prvá vrstva farebného, druhá vrstva farebného a potom by mal nasledovať nadlak.
Nevynechajte ho, pretože celé lakovanie zafixuje a predĺži jeho trvanlivosť a dodá nechtom dokonalý lesk. Tiež ho zodpovedne nanášajte aj na špičky a hrany nechta.
Potom ho nanášajte zhruba každý tretí deň a tým predĺžite výdrž manikúry.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.