Rybárskym organizáciám robí veľké problémy premnožená osádka sumca veľkého v malých vodných nádržiach, ale aj vo väčších revíroch. Ak sumec nájde v novom prostredí vhodné podmienky na rozmnožovanie, čo je takmer vždy isté pravidlo, beda ostatným druhom rýb.
Privlastnený sumec na háčiku rybárov v revíroch so štandardným spôsobom lovu je skôr vec náhody, ale v revíroch v režime chyť a pusť je to nemožné, resp. bolo to nemožné.
Potom, čo ministerstvo životného prostredia na základe žiadosti Rady SRZ Žilina, ktorej predchádzala žiadosť MsO SRZ v Košiciach, zmenilo účel využitia rybárskeho revíru Štrkovisko Krásna nad Hornádom z účelu „bez privlastnenia si úlovku“ na účel „lovný“ na dobu 48 hodín za taxatívneho dodržania podmienok určených ministerstvom, tak v uvedenom čase prebehol na tomto košickom revíri odlov tohto druhu ryby a rybári boli vcelku úspešní.
Desať sumčiarskych tímov ulovilo 29 kusov sumca o veľkosti nad minimálnu lovnú mieru aj napriek extrémnym podmienkam, keď najprv teplota ovzdušia dosahovala 36 -37 stupňov C, ktorú následne vystriedali zmena tlaku a s ňou veterná smršť a prívalový dážď.
Veľkosť najväčších ulovených sumcov sa pohybovala okolo 160 cm.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.