Korzár logo Korzár
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - sobota 29. a nedeľa 30. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Festival ohňostrojov

KOŠICE. Do nedele si môžete pri OC Átrium Optima vychutnať Festival ohňostrojov. Pyrotechnici zo Slovenska, Poľska a Čiech predvedú to najlepšie, čo dokážu. Podujatie je spojené aj s večerným nakupovaním, všetky prevádzky budú otvorené až do 22. hodiny a čakajú na vás aj koncerty rôznych kapiel.

Turistika

KOŠICE. Turistický oddiel TJ Horec pozýva v sobotu na Banícke Ráztoky po trase: Grajnár - osada Domky - Ráztoky - Mráznica - Hnilčík (8 km). Zraz na železničnej stanici, odchod vlaku je o 7.18 hod. Akciu vedie Č. Čermák.

Detská železnica

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Stanice Čermeľ a Alpinka ožijú počas posledných prázdninových dní netradičným programom. Návštevníci si budú môcť v sobotu a nedeľu vyskúšať prácu okolo parnej lokomotívy a povoziť sa na stanovišti rušňovodiča. Pripravené sú aj divadlo, nočná jazda, dokumentárne filmy, hudba, hasiči, burza hračiek či ohňostroj.

Letom svetom

KOŠICE. Rekreačná lokalita Jazero na pláži Mestskej časti Košice - Nad jazerom organizuje v sobotu od 15. hodiny zábavné popoludnie. Pripravené sú tvorivé dielne, člnkovanie a vodné bicykle, ochutnávka špecialít a vystúpenia skupín Hufu a Takáčovci.

Deň otvorených dverí MČ Juh

KOŠICE. V sobotu sa od 15. hodiny uskutoční v T-Systems Športovo - zábavnom areáli na Alejovej ulici Deň otvorených dverí MČ Juh. Vystúpia sokoliari, Ujo Ľubo, hudobné skupiny a bude sa súťažiť vo futbale.

Divadlom proti chudobe

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Nadácia Milana Šimečku na sobotu od 18. hodiny pripravila tematický večer venovaný boju proti chudobe. Predstavia sa na ňom Divadlo bez domova z Bratislavy a divadlo Hopi hope z Košíc. Akcia sa koná v Tabačke.

Letné kino v Amfiku

KOŠICE. Záver leta si môžete užiť aj na Amfiku. V nedeľu je na programe český film Zakázané uvoľnenie, v utorok britský sci-fi thriller Ex Machina a vo štvrtok český kinohit Vybíjaná. Začiatok premietania je o 20. hodine.

Výstava orieškov a nepapierakov

KOŠICE. V nedeľu dopoludnia sa na Aničke uskutoční ďalší ročník obľúbenej súťaže psičkárov. Psíky a ich majitelia sa môžu vyblázniť v niekoľkých disciplínách, zároveň budú počas celého dňa pripravené sprievodné akcie. Podujatie moderuje Jana Hospodárová.

Velvet run

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Beh na trati dlhej päť kilometrov je určený dievčatám a ženám vo veku od 13 rokov. Začiatok behu je v nedeľu o 17.00 hod. na Aničke. Prihlásiť sa môžete priamo na mieste pred behom.

Prešovský región

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Sobotňajší program odštartuje o 10. hodine programom súborov z Bieloruska, Slovinska (11.00), napoludnie súbormi z Dujavy, Kurimy, Hankoviec. FS Topľan z Giraltoviec vystúpi o 14.00 hod. a rocková kapela Starkband o 15.00 hod. Ďalšími vystupujúcimi v programe budú The Buskers (16.00), The Cardinals (17.30), Rasťo Piško (18.00), Dixiecompany (18.30) a Happy Band (20.00). Na jazzovom koncerte vystúpi o 21.15 Gero Band and Erik Boboš Procházka, ktorých vystrieda rocková skupina Liquid Error o 22.30 hod.

Prešovský cyklomaratón

PREŠOV. 1. ročník Prešovského cyklomaratónu odštartuje na pešej zóne v sobotu o 13.00 hod. 1. cyklobál bude na Starej Dúbrave v štýle country od 16.30 hod. Taktiež aj popoludnie plné hier pre deti sa začne na Starej Dúbrave od 13.30 hod.

Pečovoskonovoveský remeselný jarmok

PEČOVSKÁ NOVÁ VES. 18. ročník jarmoku bude tento rok trvať dva dni. Sobotňajší program odštartuje o 8. hodine otvorením remeselných stánkov i stánkov so špecialitami. Zaujímavosťou bude súťaž vo varení naľešnikov a halušiek. Od 16. hodiny sa budú prezentovať folklórne skupiny z okolia o 17. vystúpi Stanislav Salanci s Violen show. Tombola bude o 18. hod. a ABBA show o 20.00 hod. V rámci jarmoku sa bude konať Jarmočná kvapka krvi.

Pirohy o tri rohy

HRABKOV. V Hrabkove (okres Prešov) sa v sobotu od 9.30 (začiatok registrácie družstiev), resp. 10.31 (otvorenie súťaže a začiatok kultúrneho programu) uskutoční 7. ročník súťaže trojčlenných družstiev v jedení zemiakovo-bryndzových pirohov - Pirohy o tri rohy.

Kapustové slávnosti

KENDICE. V Kendiciach (okres Prešov) sa v sobotu uskutoční 5. ročník festivalu Kendické kapustové slávnosti. Kapustové jedlá ponúknu domáce kuchárky a kuchári, ktorí sľubujú nielen obvyklé kendické špeciality, ale aj menej známe kapustové dobroty. Program sa začne pri kultúrnom dome o 14.00 balónovou a kúzelníckou šou kúzelníka Gabiho. Po ňom prídu folklórne skupiny Kendičan, Petroviančan a Hermanovčan, hudobná skupina Progres i Kollárovci. Večer uzavrie veselica s Progresom a DJ Lukom. Chystá sa aj súťaž o najkrajšiu kapustovú hlavu vypestovanú na kendických poliach.

Ondavské cyklopreteky

STROPKOV. 2. ročník pretekov na horských bicykloch bude v sobotu na troch tratiach v Stropkove.

Bardejovský jarmok

BARDEJOV. Posledný deň Bardejovského jarmoku vyvrcholí programom v nedeľu od 13. hodiny. Vystúpia v ňom Melody - Hotelová akadémia J. Andraščíka, DFS Javorina z Malcova, DFS Rešovian z Rešova, DFS Dubinčan z Dubinného, DUO Rozmaj z Rešova. Slávka Tkáčová so skupinou Slnovrat vystúpia z 16.00 hod., o 17. hodine to bude husľová šou Salanci Violin Show. Exkluzívny koncert Virtuoso di Praga – West side story bude o 19. hodine a bodkou Bardejovského jarmoku bude o 21. hodine Kristína.

Bratislava Hot Serenaders

PREŠOV. Orchester Bratislava Hot Serenaders je jedno z mála úzko vyprofilovaných hudobných telies na Slovensku. Vystúpi v nedeľu o 19.00 v sále PKO - Čierny orol v rámci Prešovského kultúrneho leta.

Šarišan na Šarišu

VEĽKÝ ŠARIŠ. V športovom areáli vo Veľkom Šariši (okres Prešov) sa v nedeľu od 10.00 uskutoční program Šarišan na Šarišu s českou hviezdou Olympic. V hlavnom programe vystúpia Šarišan (16.00), Kristína (17.30), Hudba Ministerstva vnútra (18.30), Olympic (19.00), Kali a Peter Pann (20.00).

Návrat rytierov

KAPUŠANY. Návrat rytierov na hrad Kapušany bude v nedeľu od 14.00 hod., začne sa dobývaním hradu. Skupiny budú vystupovať od 15.00 hod. Chýbať nebudú sprievodné akcie ako ochutnávka jedál, kováčstvo, hrnčiarstvo, lukostreľba a ďalšie.

Popoludnie na kúpalisku

SABINOV. V nedeľu od 14.00 sa uskutoční Tanečno-športové popoludnie na kúpalisku v Sabinove.

Dorotka

LIPANY. Dorotka z Fidorkova pozýva na rozprávku všetky deti v nedeľu popoludní do Troje v Lipanoch (okres Sabinov).

Širocká trinástka

ŠIROKÉ. Beh vidiacich srdcom v Širokom (okr. Prešov) odštartuje 6. ročník behom dospelých v nedeľu o 14.30 hod. pri chate Oáza.

Dožinky

ROŽKOVANY. Na gazdovskom dvore Pod hájom v Rožkovanoch (okres Sabinov) sa počas nedele uskutoční dožinková slávnosť so Zamiškovcami.

Kúpeľný koncert

BARDEJOV. V nedeľu o 19.30 sa v spoločenskej sále hotela Astória v Bardejovských kúpeľoch uskutoční záverečný koncert medzinárodného hudobného festivalu. Predtým zaznejú z balkóna hotela o 19.00 slávnostné fanfáry. Návštevníci si budú môcť v podaní Daniel ben David Párkányi (tenor), Lucy Junk (soprán), Tomáša Tobrmana (klavír) vypočuť neapolské, sicílske a ďalšie krásne piesne svetových autorov.

Alžbetínsky deň

BARDEJOV. Letnú kúpeľnú sezónu v Bardejovských kúpeľoch ukončí tradične v nedeľu Alžbetínsky deň. Táto slávnosť je pamätnou spomienkou na počesť návštevy cisárovnej Alžbety - Sissi v kúpeľoch v roku 1895. Záujemcovia sa budú môcť počas prechádzky cisárovnej Sissi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch po areáli kúpeľov s nimi vyfotografovať. Sprievodnými akciami budú: výstava fotografií z príležitosti pobytu kráľovnej Alžbety v priestoroch Kúpeľnej kolonády a predaj spomienkových predmetov a suvenírov k pamiatke kráľovnej a cisárovnej Alžbety (recepcie hotelov Ozón, Astória, Alžbeta, Kúpeľná kolonáda). Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková. Spomienková slávnosť sa začne o 14.30 historickým sprievodom cisárovnej Alžbety s manželom cisárom Františkom Jozefom po areáli Bardejovských kúpeľov. O 15.00 zaznejú v Kúpeľnej kolonáde slávnostné fanfáry a odznie uvítacia reč zástupcu kúpeľov. O 15.15 nasleduje položenie kvetov k pomníku Alžbety a prednes slávnostnej básne. Slávnosť zakončí koncert Prešovského salónneho orchestra na Kúpeľnej kolonáde.

Kultúra zbližuje

SVIDNÍK. V rámci svidníckeho letného projektu Kultúra zbližuje vystúpia v nedeľu popoludní vo svidníckej pešej zóne žiaci a učitelia ZUŠ Svidník a folklórna skupina Svidníčanka.

Tatranský región

Vystúpenia šermiarov

STARÁ ĽUBOVŇA. Vo vojenskom historickom tábore sa až do nedele konajú denné vystúpenia šermiarov zo skupiny Sirius. Predstavia sa o 13.30, 15.30 a 16.30 hod.

Oslavy 700. výročia v Chmeľnici

CHMEĽNICA. Okrúhle výročie sedemsto rokov prvej písomnej zmienky o Chmeľnici bude sprevádzať kultúrny program. Počas soboty a nedele vystúpia v obci vystúpia viaceré súbory, pričom v nedeľu o 19. hodine bude vyvrcholením koncert skupiny Hrdza.

Nočná súťaž hasičov

PODOLÍNEC. V sobotu večer o ôsmej hodine sa na Mariánskom námestí uskutoční Nočná hasičská súťaž – druhý ročník o putovný pohár vinárne.

Mechúrik Koščúrik

POPRAD. Námestie sv. Egídia bude v sobotu patriť rozprávke. Divadlo na predmestí zahrá v sobotu o 10. hod. najmä najmenším divákom rozprávku Mechúrik Koščúrik.

Filmy na plátne

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si v sobotu o 20.30 hod. pod holým nebom môžete pozrieť americký film Chlap na roztrhanie. Romantická komédia o okúzľujúcej bývalej športovej hviezde, ktorá sa vracia späť domov, aby si usporiadala život.

Kaviareň a čajovňa U vlka

STARÝ SMOKOVEC. Kaviareň a čajovňa U vlka pozýva na podujatie Tatranská gitara, ktoré sa začne v sobotu aj v nedeľu o 19. hod. Účinkujú: Miro Gregor, Martin Tamásfi, Anička a Markéta, Zuzka Šimová.

Koncert folkového dua

TATRANSKÁ LOMNICA/NOVÝ SMOKOVEC. V altánku v parku v Tatranskej Lomnici sa v sobotu o 15. hod. predstaví košické folkové duo Folk band oregon, o 17.30 vystúpi skupina v areáli Kúpeľov v Novom Smokovci.

Tatranské letné kino

TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu 20. hod. premietnu v Relax parku Jazierko film Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol.

Večery s horským vodcom

TATRANSKÁ POLIANKA. V sobotu 20.30 hod. si posedia návštevníci Sliezskeho domu so skúseným horským vodcom, ktorý porozpráva o dobrodružných výpravách v horách zachytených aj vo filme.

Deň obce Štrba

ŠTRBA. V nedeľu o d 13. hodiny sa na športovom štadióne uskutoční program Dňa obce a Tatranská noc bojovníkov. V uliciach bude vyhrávať dychovka Sviťanka, ďalej sa na podujatí predstavia FS Poľana zo Zvolena, hudobno-zábavná skupina Bravo, folková skupina Hrdza, zabávač a imitátor Vladimír Hron príde s Abecedou hviezd a zároveň bude vtipne sprevádzať celým popoludním. Prvá časť programu vyvrcholí koncertom populárnej hudobnej skupiny No Name. Podujatie bude pokračovať s hviezdami ako Roman Volák, Tomi Kid Kovács a Dominika Multáňová. Exhibičné vystúpenia tanečníkov rôznych štýlov a skupín doplní tanečná skupina Old School Brothers. Tiež sa budú prezentovať elektrobicykle, horské a cestné bicykle s možnosťou skúšobnej jazdy. Návštevníci budú môcť využiť mobilnú transfúznu stanicu a darovať krv. Nebude chýbať tombola, súťaže, detské atrakcie, elektrokolobežky, suveníry a občerstvenie. V tento deň si obec Štrba pripomenie aj 735. výročie prvej písomnej zmienky.

Deň hradu Plaveč

PLAVEČ. V nedeľu od 14. hodiny sa bude na hrade konať pestrý program. Začne svätou omšou, nasledovať budú šermiarske súboje, žonglérska šou, divadielkom, tvorivými dielňami, ukážkou výstroje a zbraní z druhej svetovej vojny, chýbať nebude ani jazda na koni. Počas celej akcie budú aj sprievodné aktivity ako zábava s maskotom, maľovanie na tvár, streľba z luku a vzduchovky, výroba náramkov, razenie vlastného mena, či výroba obranných štítov. Na mieste bude aj možnosť občerstvenia.

Spišský región

Kino Úsmev

LEVOČA. Kino Úsmev premietne v sobotu a v nedeľu o 17. hod. animovanú rozprávku Uuups! Archa je fuč..., o 19. hod. komédiu Griswoldovci.

Avitur

HARICHOVCE. V obci sa v sobotu od 9.30 hod. na športovom štadióne uskutoční 13. ročník podujatia za agroturistikou a vidieckym turizmom Avitur. Športuchtivým účastníkom ponúka Avitur turnaje v minifutbale a volejbale. Pre cyklistov je nachystaný cyklomaratón Harichovce – Danišovce – Odorica – Harichovce. Na svoje si prídu aj turisti, ich cieľom sa stane letohrádok San souci. Gurmáni si môžu zmerať svoje schopnosti v súťaži vo varení guľáša. V rámci hudobno-kultúrneho programu sú pozvané kapely – Ten more minutes a Družina. Večerný program uzavrie DJ Jaro Lipták.

Divadlo Kontra

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 19. hod. sa v divadle Kontra uskutoční divadelné predstavenie Diva. Životný príbeh opernej speváčky židovského pôvodu Nory Sedler, deportovanej r. 1941 do geta v Lodži. Akú pečať na nej zanechalo geto a dá sa vôbec vymazať z pamäti minulosť? Odpoveď na tieto otázky nám ponúka predstavenie znamenitej herečky Wiolety Komar ocenené na mnohých prestížnych svetových festivaloch. V nedeľu sa predstaví vynikajúci divadelný a filmový herec, režisér, básnik, esejista, profesor Boguslaw Kierc. Predstavenie Moja mŕtvola vzniklo na základe veršov Mickiwicza, kde bez pomoci svetla, hudby a novodobej techniky absolútne ovládne divákov. Má len jednu rekvizitu. Pohár vody, ktorý sa stane vulkánom plným lávy.

Spišský hrad

SPIŠSKÉ PODHRADIE. V sobotu sa na Spišskom hrade predstaví skupina Freerun Slovakia s projektom Castle run, na nočnej prehliadke si prídu na svoje obdivovatelia historického šermu, ktorý predvedú Páni Spiša. V nedeľu o 14.30 hod. si prídu na svoje aj deti s divadelným predstavením Mechúrik Koščúrik.

Oslavy výročia SNP – odhalenie tabule

PODBANSKÉ. V sobotu o desiatej hodine bude na Partizánskej lúke odhalená nová pamätná tabuľa pri príležitosti 71. výročia SNP. Tá odhalí mapu bojov SNP v oblasti Vysokých Tatier. Organizátorom programu je obec Štrba.

Jazdecké preteky

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu od 10. hod. sa uskutočnia v jazdeckom areáli vo Ferčekovciach jazdecké preteky o pohár primátora mesta Cena Spiša. Vstup zdarma.

Promenádne podujatia

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kultúrne leto v Spišskej Novej Vsi uzatvoria nedeľné promenádne podujatia. O 16. hod. na Radničnom námestí vystúpi Bábkové divadlo spod Spišského hradu s rozprávkou O kačičke, o 17. hod. bude koncertovať country skupina 3násť ciest. Rozprávku o Kačičke si budú môcť pozrieť aj v Novoveskej Hute o 17.30 hod.

Verejné korčuľovanie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 18. hod. sa uskutoční na zimnom štadióne verejné korčuľovanie.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. animovanú rozprávku Uuups! Archa je fuč... , o 19. hod. komédiu Griswoldovci.

Zemplínsky región

Podhoroďské slávnosti

PODHOROĎ. Otvorenie podujatia sa uskutoční v nedeľu už o 9.45 hod. pri kultúrnom dome. Program ponúkne tvorivé dielne pre deti, spoločný výstup na hrad, zážitkové učenie o lese, ukážky bojov hradnej stráže, vystúpenie skupiny Drišľak, rusínskych piesní v podaní Mikuláša Petrašovského a jeho dcéry Natálie. Vo večerných hodinách vystúpi Folklórny súbor Topoľan z Giraltoviec. Nebudú chýbať ulička remesiel, atrakcie pre deti a gastronomická súťaž Pirohy 2015.

Dni mesta Trebišov

TREBIŠOV. Druhý deň programu bude prebiehať v sobotu od 13. 00 hod. v amfiteátri. Predstavia sa country kapely, veterán show, speváčka Kristína, disco Trebishow a od 14.00 hod. je pre deti nachystaný detský svet s množstvom atrakcií.

Kino Centrum

Griswoldovci

MICHALOVCE. Komédia/dobrodružný film, 96 minút, začiatok premietania v sobotu a v nedeľu o 18.15 hod.

Uuups! Archa je fuč...

MICHALOVCE. Rodinný film/animovaný, 85 minút, začiatok premietania v sobotu a v nedeľu o 16.30 hod.

Hitman: Agent 47

MICHALOVCE. Triler/krimi/akčný film, 108 minút, začiatok premietania v sobotu a v nedeľu o 20.00 hod.

Kino Slávia

V hlave

TREBIŠOV. Animovaný/rodinný film, 90 minút, začiatok premietania v sobotu o 19.30 hod.

Popoluška

TREBIŠOV. Moderné spracovanie legendárnej Popolušky, ktorej život sa navždy zmení. Romantický/rodinný film, 114 minút, začiatok premietania v sobotu o 18.00 hod.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Hygge ako životný štýl
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 2. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 3. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 4. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Budovanie zelenej značky
 9. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 10. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 21 120
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 21 030
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 541
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 731
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 334
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 073
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 490
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 377
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 7 293
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 217
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tipy na nenáročný obed či večeru.

Teraz
Kontroverzný aktivista Slávik sa zapojil aj do povoľovacieho procesu k modernizácii cesty na Slaneckej.

Trestné oznámenie Sulíka spustilo lavínu.

24 h
Riaditeľ ZSS Arcus Juraj Briškár potvrdil ďalších sedem úmrtí.

Infikovaných je 70 klientov a 36 zamestnancov zariadenia.

10 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ak sa chcú seniori nad 65 rokov prihlásiť ako náhradníci na očkovanie musia pátrať po tom, aký systém prihlasovania používa ich najbližšie očkovacie centrum. Ilustračná fotografia.

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

4 h
Certifikát z celoplošného skríningového testovania na ochorenie COVID-19 prebiehajúceho od 18. - 26. januára 2021.

Zoznam zmien platných od 27. januára.

3 h

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.

1 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop