Korzár logo Korzár
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - sobota 22. a nedeľa 23. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Stredoveké boje na hrade

KOŠICE. Pán z Perína a hradný kastelán vás pozýva v sobotu na Košický hrad na turnaj ušľachtilých pánov. Boje začínajú o 14.00 hod. Bojovať sa bude podľa francúzskeho vojvodu Reného z Anjou. V nedeľu ste zas pozvaní na hrad na lov divokej zveri.

Turistika

KOŠICE. Turistický oddiel TJ Horec pripravuje na sobotu túru do Vysokých Tatier. Na programe je trasa Tatranská Lomnica - Múzeum TANAP-u - Botanická záhrada Stará Lesná. Zraz je na železničnej stanici, odchod rýchlika je o 8.14 hod. Akciu vedie Č. Čermák.

Koncert Kiss Forever

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Maďarská kapela Kiss Forever na svojich vystúpeniach predvádza šou, ktorá je vernou kópiou originálnej kapely Kiss. Presvedčiť sa o tom môžete v sobotu od 17. hodiny v športovom areáli Šaca.

Hľadáme múzy v Botanickej záhrade

KOŠICE. Ďalšia časť nezvyčajnej akcie sa uskutoční v nedeľu a pre návštevníkov budú pripravené atrakcie LARP klubu – lukostreľba a šerm, ukážky práce s kožou, celodenná tvorivá dielňa, mobilné ihriská, maľovanie na tvár a výstava Okamih vo fotografii. Akcia potrvá od 10. do 16. hodiny.

Pre zberateľov

KOŠICE. V Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej ulici sa v nedeľu od 7. do 12. hodiny uskutoční medzinárodná burza všetkých zberateľských odborov.

Divadlo Actores – Pipi dlhá pančucha

KOŠICE. Neuveriteľné dobrodružstvá obľúbenej detskej hrdinky v podaní divadla Actoress si rodiny s deťmi môžu pozrieť v nedeľu od 16. hodiny v Kasárňach Kulturpark.

Letné kino v Amfiku

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Premietanie pod holým nebom pokračuje. V nedeľu je na programe česká komédia Život je život. Začiatok je vždy o 20. hodine.

Festival Traktor Rockfest

ČIŽATICE. Festival, ktorý podporuje hlavne mladé a klubové kapely z Košického a Prešovského kraja sa uskutoční v sobotu v Čižaticiach. Okrem začínajúcich kapiel bude hlavným headlinerom metalová kapela Ektomorf.

Koncert Kandráčovcov

PAŇOVCE. Megaúspešná kapela žne úspechy kade chodí a tentoraz rozprúdia dobrú náladu v nedeľu popoludní na ihrisku v Paňovciach. Koncert sa začína o 16. hodine.

Prešovský región

Šváby v akcii

PREŠOV. Sídliskový festival športu a umenia Šváby v akcii sa už po tretíkrát uskutoční na sídlisku Šváby (areál ZŠ Važecká). Pripravené sú amatérske športové turnaje vo volejbale, streetballe a futbale, workshopy, hudobné i tanečné vystúpenia, súťaže a tvorivé dielne. Strettballový a volejbalový turnaj bude v sobotu. Podujatie začne od 9.00 do 22.00 hod.

Ariadnina čelenka

Skryť Vypnúť reklamu

PREŠOV. Rozprávka vo Hvezdárni a planetáriu pre najmenších školákov, spracovaná podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna. Pripravená bude pre návštevníkov v sobotu o 11.00 hod.

Sabinovský happening

SABINOV. Akcia pod názvom Sabinovský happening sa bude konať v sobotu na mestskom kúpalisku v Sabinove. Začne sa o 9.00 hod. registráciou družstiev. Od 10. do 16.00 hod. budú prebiehať zápolenia v bedmintone, beach volejbale, vodnom futbale a súťaž plavčíkov. Makuka, vodný aerobik bude o 12.00 hod. Od 18. zahrá ľudová živá hudba, ktorú o 20.00 hod. vystrieda DJ Pavol Matija. Večerné kúpanie bude od 19.00 hod.

Finta v kotlíku

FINTICE. Súťaž v príprave výborného jedla v kotlíku Finta v kotlíku sa bude konať v sobotu vo Finticiach (okr. Prešov). Variť sa začne o 13.00 hod., vyhodnotenie jedál bude o 16.30 hod. Kultúrny program začne o 17. hodine, pripravená je tiež tombola a diskotéka. Výťažok z akcie bude venovaný deťom z materských škôl.

Archieparchiálna odpustová slávnosť

ĽUTINA. Archieparchiálna odpustová slávnosť začne v sobotu v Ľutine. Program bude prebiehať paralelne v bazilike minor aj na ľutinskej hore. Na hore začne o 15. hodine svätením vody a programom detí, o 20.00 bude modlitba chvál a po nej program rehoľných spoločenstiev a hudobno-slovné pásmo (21.30), katechéza (23.00) a o polnoci svätá liturgia. V bazilike to bude o 15. hodine mariánske večeradlo, po ňom posviacka dreveného chrámu a paraklis k Presvätej Bohorodičke. Slávnostná archijerejská sv. liturgia bude o 18.00 hod. Celonočné bdenie a krížová cesta začnú o 21.00 hod.

Vidiek

KAPUŠANY. V rámci Kapušianskeho folklórneho leta vystúpi skupina Vidiek a Pacora trio v sobotu o 19.00 hod. na amfiteátri v Parku sv. Cyrila a Metoda v Kapušanoch (okr. Prešov).

Ružový bicykel – Zaraď kultúrny prevod

BARDEJOV. V sobotu od 16.00 občianske združenie Kandeláber pozýva na 3. ročník multižánrového večera Ružový bicykel. Podujatie plné výtvarného umenia, hudby, divadla, filmu či inšpiratívnych hostí z blízka aj zďaleka sa tradične uskutoční v priestoroch Hrubej bašty na Veternej ulici. Akcia sa koná vďaka partnerskej spolupráci občianskeho združenia Different.

Šváby v akcii

PREŠOV. Sídliskový festival športu bude pokračovať svojím druhým dňom aj v nedeľu. Bohatý program plný športu, workshopov a tanečných i hudobných vystúpení začne o 9.00 hod. V nedeľu bude tiež futbalový turnaj.

Festival folklóru Rusínov

BAJEROVCE. 20. ročník Festivalu folklóru Rusínov v obci Bajerovce sa uskutoční v nedeľu od 13.30 hod. na amfiteátri pri ZŠ s MŠ v Bajerovciach (okr. Sabinov). V programe vystúpia PUĽS, Hanka Servická a ĽH Dribna, FS Bajerovčan, Rusinske holosy, laureáti Makoviceksj sruny, žiaci ZUŠ Lipany, FS Polomjanka, ĽH Antona Liptáka, ĽH Pastronoci.

Archieparchiálna púť

ĽUTINA. Bohatý program archieparchiálnej odpustovej slávnosti v Ľutine (okr. Sabinov) je pripravený i na nedeľu. Dve hodiny po polnoci sa bude na ľutinskej hore premietať film, o 7.00 hod. sa pomodlia Akatist k sv. Mikulášovi, po ňom ruženec a katechéza na tému rodín bude o 8.40 hod. Akatist požehnania rodín bude o 9.15 hod. a archijerejská sv. liturgia o 10.00 hod. V bazilike bude program od 6.00 hod. s eucharistickou pobožnosťou, posvätným ružencom, liturgiou, moleben a o 9.40 hod. sprievod na ľutinskú horu.

Najkrajšie piesne

LIPANY. Hudobný koncert skupiny Carmen s krásnymi melodickými piesňami, ktoré sa dotknú srdca a potešia. Uskutoční sa v rámci Kultúrneho leta na pódiu v dolnom parku v nedeľu o 19.00 hod.

Kultúra zbližuje – Gazdovský dvor

SVIDNÍK. V nedeľu sa v rámci svidníckeho letného projektu Kultúra zbližuje uskutoční na svidníckej pešej zóne koncert hudobnej skupiny z Vrbasu Crazy Cousins.

Tatranský región

Slávnosti v Jarabine

JARABINA. V obci sa uskutoční podujatie Poznávaj a uchovávaj tradície svojich predkov. V sobotu od 13. hodiny sa začne program prehliadkou výstavy miestneho ľudového kroja. Prebiehať budú aj ukážky ľudových remesiel a tradícií s ochutnávkou jarabinskej kuchyne. V rámci folklórnych vystúpení sa od 16. hodiny predstavia súbory z Litmanovej, Kamienky, Anna Servická a ľudová hudba A. Liptáka, rozprávač Jožko Jožka a Poľana z Brna. Na záver je pripravená ľudová veselica.

Stretnutie goralov

ČERVENÝ KLÁŠTOR. V kúpeľoch Smerdžonka sa v sobotu od 15. hodiny uskutoční stretnutie goralov. Vystúpia Kollárovci, Veselá trojka P. Kršky, Duo Jamaha, Legendy se vraci a Franta Uher.

Vystúpenia šermiarov

STARÁ ĽUBOVŇA. Vo vojenskom historickom tábore sa až do nedele konajú denné vystúpenia šermiarov zo skupiny Sirius. Predstavia sa o 13.30, 15.30 a 16.30 hod.

Tvorivá dielňa pre deti

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10. hod. sa uskutoční tvorivá dielňa pod vedením Marianny Ďurasovej pre šikovné deti a pre ich rodičov.

Filmy na plátne

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si v sobotu o 20.30 hod. pod holým nebom môžete pozrieť český film Nežné vlny. Komédia o sympatickom a nesmelom Vojtovi a jeho „šibnutej“ rodine.

Country weekend

ŠUŇAVA. Country klub Šuňava v spolupráci s obcou pripravil opäť country víkend. V sobotu od 14. hod. a v nedeľu na vás čakajú spanilá chopper country jazda, stánky so štýlovým tovarom, country bál, ródeo býk, maľovanie na tvár, kone a poníky, súťaže pre deti a dospelých a chýbať nebudú ani kovboji a indiáni či vystúpenia rôznych country skupín ako Kentucky, Veteráni, Veslári, Mloci a iné.

Maguráčik

NOVÝ SMOKOVEC. V areáli Kúpeľov vystúpi v sobotu o 17.30 hod. detský folklórny súbor z Kežmarku.

Lyžovanie v tieni Džingischána

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni a čajovni U Vlka si v sobotu o 19. hod. môžete pozrieť kanadský film režiséra Nilsa Larsena.

Acoustic Pop

STARÝ SMOKOVEC. V Hoteli Smokovec, kaviarni Hoepfner, vystúpi v sobotu o 19. hod. Duo Alein z Popradu. Účinkujú: Štefan Šanta - gitara a Alena Stoklasová - spev.1

Kandidát

TATRANSKÁ LOMNICA. V Relax parku Jazierko v sobotu o 20. hod. premietnu česko - slovenský film Kandidát.

Večery s horským vodcom

TATRANSKÁ POLIANKA. V reštaurácii v Sliezskom dome si v sobotu o 20.30 hod. môžete posedieť so skúseným horských vodcom. Čaká vás rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách, zachytených aj vo filme.

Spišská burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 8. do 15. hod. sa na starom trhovisku uskutoční Spišská burza starožitností a kuriozít. Možnosť predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Rozprávková nedeľa

STARÁ ĽUBOVŇA. V dome kultúry sa v nedeľu o 15. hodine predstaví divadlo Babadlo s rozprávkou Ako išlo vajce do sveta.

Na skle maľované

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 h vystúpi Drak Prešov, ktorý zahrá piesne z legendárneho poľského muzikálu Na skle maľované. K inscenovaniu tohto titulu pristúpilo v roku 1993 aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a po trojročnej prestávke sa rozhodlo Kočovné divadlo toto dielo na dosky prešovského divadla vrátiť. Nie však v podobe veselohry, ale ako hudobný recitál piesní z tohto legendárneho predstavenia. Účinkujú - Petra Humeňanská / Zdenka Kvasková, Janka Humeňanská, Alexandra Bilasová, Peter Ivan, Janko Ivan / Jarko Ďurček, Jano Karas, Dávid Suchár, Silvia Majorošová.

Vlastnou silou

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni a čajovni U Vlka v nedeľu o 19.00 h premietnu švédsky film režisérky Renaty Chlumskej.

Spišský región

Spišská burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 8. do 15. hod. sa na starom trhovisku uskutoční Spišská burza starožitností a kuriozít. Možnosť predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Harhovske čuda a zabaviska

SPIŠSKÝ HRHOV. Podujatie Harhovske čuda a zabaviska bude pokračovať aj v sobotu. O 10. hod. je na programe detský beh, o 11. hod. Harhovská desiatka. O 16. hod. sa uskutoční súťaž pre deti Hľadanie ihly v kope sena, o 16.30 hod. vystúpenie folklórneho súboru, o 17.45 hod. vyhlásenie výsledkov v pokuse o zápis do knihy Guinnessových rekordov o najväčší úľ a cep. O 18. hod. bude návštevníkov zabávať Drišľak, o 20. hod. Elán tribut. O 21. hod. bude zábava pokračovať diskotékou.

Divadlo Kontra

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra sa na svojej scéne v sobotu o 19. hod. predstaví hrou Rum a vodka. Skvelá komédia. Mix, čo aj mŕtveho postaví na nohy. Iba pre milovníkov silných dojmov a silných drinkov.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. dokument Rytmus sídliskový sen.

Letné kino

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Letné kino v sobotu o 21.15 hod. pred Redutou pozýva na hudobnú komédiu Ladíme. Majú skvelé hlasy a sú kráľovné v spievaní, takže vo svojich vystúpeniach nepoužívajú hudobné nástroje...

Markušovský kaštieľ

MARKUŠOVCE. V sobotu o 19., 20. a 21. hod. sa uskutoční nočná prehliadka kaštieľa, ktorá má názov Tajomstvá obrazov. Návštevníci budú sledovať na obrazoch to, čo je zjavné, a predsa skryté.

Zahurawood 2015

SPIŠSKÉ VLACHY. V amfiteátri Zahura sa uskutoční rockový festival Zahurawood. Festival otvorí v sobotu o 16. hod. kapela Holy fuckt! zo Spišskej Novej Vsi. O hodinu neskôr sa predstaví košická formácia Podfuck, o 18. hod. hard-rocková kapela Pyrit z Bijacoviec. Domáca kapela zo Spišských Vlách Impresario vystúpi o 19.30 hod. pred legendou slovenského punk-rocku, kapelou Slobodná Európa z Bratislavy (21. hod.). Na záver o 22.30 hod. to odpáli kapela Cliftons zo Spišskej Novej Vsi. Celý večer bude návštevníkov festivalu zabávať hudbou i slovom folkový spevák Tiger.

Doneba

KROMPACHY. Mesto Krompachy pripravilo hudobný festival Doneba, ktorý sa uskutoční v sobotu o 17. hod. v areáli pred hotelom Plejsy. V programe vystúpia Head'n'Heel (punk-rock), Bod Omylu (alternative-rock), The Kowal Chicks (rock-punk), Comez Rodeez (rap), Fuera Fondo (ska-heavy), The Cellmates (rockabilly), The Paranoid (rock-screamo).

Promenádne podujatia

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rámci promenádnych podujatí vystúpi v nedeľu o 16. hod. na Radničnom námestí bábkové divadlo Babadlo s rozprávkou Palculienka. O 17. hod. sa uskutoční koncert Spišský výber, ktorý je venovaný zosnulému kamarátovi a záchranárovi Dušanovi Leskovjanskému.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. dokument Rytmus sídliskový sen.

Verejné korčuľovanie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 18. hod. sa na zimnom štadióne uskutoční verejné korčuľovanie.

Čajovňa Alchýmka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Nedeľný podvečer v čajovni Alchýmka o 18. hod. bude venovaný čítaniu mladej talentovanej študentky Diany Dzurillovej. Okrem čítanej poézie sa môžete tešiť aj na jej hudobné prevedenie.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 254
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 360
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 13 256
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 155
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 156
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 513
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 770
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 905
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 760
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 730
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: V kúpeľoch odhalili 15 pozitívne testovaných (minúta po minúte)

Naď: Záujem o testovanie neutícha. V meste musia zavrieť škôlku.

Minister Naď: Hlasy pochybovačov začali utíchať

Infekčných je v priemere 3,55 percenta, v Bardejove menej.

Minister obrany Jaroslav Naď prišiel do Bardejova.

Domov v Sabinove ostáva v karanténe, jeho klientka zomrela

Väčšina osadenstva i zamestnancov, spolu 124 ľudí, je pozitívna.

Sabinov.
Jedno z poškodených áut.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Záujem je vyšší ako v piatok, Naď upozorňuje, že ľudí z iných okresov nemusia otestovať (minúta po minúte)

Na Slovensku pribudlo 2890 pozitívne testovaných na koronavírus a 25 úmrtí pacientov s Covid-19. Na Orave a v Bardejove pokračuje celoplošné testovanie na Covid-19.

Ľudia čakajú na testovanie v obci Kľušov v bardejovskom okrese.
Premiér Igor Matovič pomáha priamo v odbernom tíme v Tvrdošíne.

Prečo sú tu vojaci, nemajú čo robiť? Veľká reportáž z Oravy

Na testy čakali ľudia v chladnom počasí aj hodinu.

Celološné testovanie na Orave.
Tao Hart.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop