Korzár logo Korzár
Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - sobota 22. a nedeľa 23. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Stredoveké boje na hrade

KOŠICE. Pán z Perína a hradný kastelán vás pozýva v sobotu na Košický hrad na turnaj ušľachtilých pánov. Boje začínajú o 14.00 hod. Bojovať sa bude podľa francúzskeho vojvodu Reného z Anjou. V nedeľu ste zas pozvaní na hrad na lov divokej zveri.

Turistika

KOŠICE. Turistický oddiel TJ Horec pripravuje na sobotu túru do Vysokých Tatier. Na programe je trasa Tatranská Lomnica - Múzeum TANAP-u - Botanická záhrada Stará Lesná. Zraz je na železničnej stanici, odchod rýchlika je o 8.14 hod. Akciu vedie Č. Čermák.

Koncert Kiss Forever

Článok pokračuje pod video reklamou

KOŠICE. Maďarská kapela Kiss Forever na svojich vystúpeniach predvádza šou, ktorá je vernou kópiou originálnej kapely Kiss. Presvedčiť sa o tom môžete v sobotu od 17. hodiny v športovom areáli Šaca.

Hľadáme múzy v Botanickej záhrade

KOŠICE. Ďalšia časť nezvyčajnej akcie sa uskutoční v nedeľu a pre návštevníkov budú pripravené atrakcie LARP klubu – lukostreľba a šerm, ukážky práce s kožou, celodenná tvorivá dielňa, mobilné ihriská, maľovanie na tvár a výstava Okamih vo fotografii. Akcia potrvá od 10. do 16. hodiny.

Pre zberateľov

KOŠICE. V Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej ulici sa v nedeľu od 7. do 12. hodiny uskutoční medzinárodná burza všetkých zberateľských odborov.

Divadlo Actores – Pipi dlhá pančucha

KOŠICE. Neuveriteľné dobrodružstvá obľúbenej detskej hrdinky v podaní divadla Actoress si rodiny s deťmi môžu pozrieť v nedeľu od 16. hodiny v Kasárňach Kulturpark.

Letné kino v Amfiku

KOŠICE. Premietanie pod holým nebom pokračuje. V nedeľu je na programe česká komédia Život je život. Začiatok je vždy o 20. hodine.

Festival Traktor Rockfest

ČIŽATICE. Festival, ktorý podporuje hlavne mladé a klubové kapely z Košického a Prešovského kraja sa uskutoční v sobotu v Čižaticiach. Okrem začínajúcich kapiel bude hlavným headlinerom metalová kapela Ektomorf.

Koncert Kandráčovcov

PAŇOVCE. Megaúspešná kapela žne úspechy kade chodí a tentoraz rozprúdia dobrú náladu v nedeľu popoludní na ihrisku v Paňovciach. Koncert sa začína o 16. hodine.

Prešovský región

Šváby v akcii

PREŠOV. Sídliskový festival športu a umenia Šváby v akcii sa už po tretíkrát uskutoční na sídlisku Šváby (areál ZŠ Važecká). Pripravené sú amatérske športové turnaje vo volejbale, streetballe a futbale, workshopy, hudobné i tanečné vystúpenia, súťaže a tvorivé dielne. Strettballový a volejbalový turnaj bude v sobotu. Podujatie začne od 9.00 do 22.00 hod.

Ariadnina čelenka

PREŠOV. Rozprávka vo Hvezdárni a planetáriu pre najmenších školákov, spracovaná podľa gréckej báje o súhvezdí Severná koruna. Pripravená bude pre návštevníkov v sobotu o 11.00 hod.

Sabinovský happening

SABINOV. Akcia pod názvom Sabinovský happening sa bude konať v sobotu na mestskom kúpalisku v Sabinove. Začne sa o 9.00 hod. registráciou družstiev. Od 10. do 16.00 hod. budú prebiehať zápolenia v bedmintone, beach volejbale, vodnom futbale a súťaž plavčíkov. Makuka, vodný aerobik bude o 12.00 hod. Od 18. zahrá ľudová živá hudba, ktorú o 20.00 hod. vystrieda DJ Pavol Matija. Večerné kúpanie bude od 19.00 hod.

Finta v kotlíku

FINTICE. Súťaž v príprave výborného jedla v kotlíku Finta v kotlíku sa bude konať v sobotu vo Finticiach (okr. Prešov). Variť sa začne o 13.00 hod., vyhodnotenie jedál bude o 16.30 hod. Kultúrny program začne o 17. hodine, pripravená je tiež tombola a diskotéka. Výťažok z akcie bude venovaný deťom z materských škôl.

Archieparchiálna odpustová slávnosť

ĽUTINA. Archieparchiálna odpustová slávnosť začne v sobotu v Ľutine. Program bude prebiehať paralelne v bazilike minor aj na ľutinskej hore. Na hore začne o 15. hodine svätením vody a programom detí, o 20.00 bude modlitba chvál a po nej program rehoľných spoločenstiev a hudobno-slovné pásmo (21.30), katechéza (23.00) a o polnoci svätá liturgia. V bazilike to bude o 15. hodine mariánske večeradlo, po ňom posviacka dreveného chrámu a paraklis k Presvätej Bohorodičke. Slávnostná archijerejská sv. liturgia bude o 18.00 hod. Celonočné bdenie a krížová cesta začnú o 21.00 hod.

Vidiek

KAPUŠANY. V rámci Kapušianskeho folklórneho leta vystúpi skupina Vidiek a Pacora trio v sobotu o 19.00 hod. na amfiteátri v Parku sv. Cyrila a Metoda v Kapušanoch (okr. Prešov).

Ružový bicykel – Zaraď kultúrny prevod

BARDEJOV. V sobotu od 16.00 občianske združenie Kandeláber pozýva na 3. ročník multižánrového večera Ružový bicykel. Podujatie plné výtvarného umenia, hudby, divadla, filmu či inšpiratívnych hostí z blízka aj zďaleka sa tradične uskutoční v priestoroch Hrubej bašty na Veternej ulici. Akcia sa koná vďaka partnerskej spolupráci občianskeho združenia Different.

Šváby v akcii

PREŠOV. Sídliskový festival športu bude pokračovať svojím druhým dňom aj v nedeľu. Bohatý program plný športu, workshopov a tanečných i hudobných vystúpení začne o 9.00 hod. V nedeľu bude tiež futbalový turnaj.

Festival folklóru Rusínov

BAJEROVCE. 20. ročník Festivalu folklóru Rusínov v obci Bajerovce sa uskutoční v nedeľu od 13.30 hod. na amfiteátri pri ZŠ s MŠ v Bajerovciach (okr. Sabinov). V programe vystúpia PUĽS, Hanka Servická a ĽH Dribna, FS Bajerovčan, Rusinske holosy, laureáti Makoviceksj sruny, žiaci ZUŠ Lipany, FS Polomjanka, ĽH Antona Liptáka, ĽH Pastronoci.

Archieparchiálna púť

ĽUTINA. Bohatý program archieparchiálnej odpustovej slávnosti v Ľutine (okr. Sabinov) je pripravený i na nedeľu. Dve hodiny po polnoci sa bude na ľutinskej hore premietať film, o 7.00 hod. sa pomodlia Akatist k sv. Mikulášovi, po ňom ruženec a katechéza na tému rodín bude o 8.40 hod. Akatist požehnania rodín bude o 9.15 hod. a archijerejská sv. liturgia o 10.00 hod. V bazilike bude program od 6.00 hod. s eucharistickou pobožnosťou, posvätným ružencom, liturgiou, moleben a o 9.40 hod. sprievod na ľutinskú horu.

Najkrajšie piesne

LIPANY. Hudobný koncert skupiny Carmen s krásnymi melodickými piesňami, ktoré sa dotknú srdca a potešia. Uskutoční sa v rámci Kultúrneho leta na pódiu v dolnom parku v nedeľu o 19.00 hod.

Kultúra zbližuje – Gazdovský dvor

SVIDNÍK. V nedeľu sa v rámci svidníckeho letného projektu Kultúra zbližuje uskutoční na svidníckej pešej zóne koncert hudobnej skupiny z Vrbasu Crazy Cousins.

Tatranský región

Slávnosti v Jarabine

JARABINA. V obci sa uskutoční podujatie Poznávaj a uchovávaj tradície svojich predkov. V sobotu od 13. hodiny sa začne program prehliadkou výstavy miestneho ľudového kroja. Prebiehať budú aj ukážky ľudových remesiel a tradícií s ochutnávkou jarabinskej kuchyne. V rámci folklórnych vystúpení sa od 16. hodiny predstavia súbory z Litmanovej, Kamienky, Anna Servická a ľudová hudba A. Liptáka, rozprávač Jožko Jožka a Poľana z Brna. Na záver je pripravená ľudová veselica.

Stretnutie goralov

ČERVENÝ KLÁŠTOR. V kúpeľoch Smerdžonka sa v sobotu od 15. hodiny uskutoční stretnutie goralov. Vystúpia Kollárovci, Veselá trojka P. Kršky, Duo Jamaha, Legendy se vraci a Franta Uher.

Vystúpenia šermiarov

STARÁ ĽUBOVŇA. Vo vojenskom historickom tábore sa až do nedele konajú denné vystúpenia šermiarov zo skupiny Sirius. Predstavia sa o 13.30, 15.30 a 16.30 hod.

Tvorivá dielňa pre deti

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10. hod. sa uskutoční tvorivá dielňa pod vedením Marianny Ďurasovej pre šikovné deti a pre ich rodičov.

Filmy na plátne

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si v sobotu o 20.30 hod. pod holým nebom môžete pozrieť český film Nežné vlny. Komédia o sympatickom a nesmelom Vojtovi a jeho „šibnutej“ rodine.

Country weekend

ŠUŇAVA. Country klub Šuňava v spolupráci s obcou pripravil opäť country víkend. V sobotu od 14. hod. a v nedeľu na vás čakajú spanilá chopper country jazda, stánky so štýlovým tovarom, country bál, ródeo býk, maľovanie na tvár, kone a poníky, súťaže pre deti a dospelých a chýbať nebudú ani kovboji a indiáni či vystúpenia rôznych country skupín ako Kentucky, Veteráni, Veslári, Mloci a iné.

Maguráčik

NOVÝ SMOKOVEC. V areáli Kúpeľov vystúpi v sobotu o 17.30 hod. detský folklórny súbor z Kežmarku.

Lyžovanie v tieni Džingischána

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni a čajovni U Vlka si v sobotu o 19. hod. môžete pozrieť kanadský film režiséra Nilsa Larsena.

Acoustic Pop

STARÝ SMOKOVEC. V Hoteli Smokovec, kaviarni Hoepfner, vystúpi v sobotu o 19. hod. Duo Alein z Popradu. Účinkujú: Štefan Šanta - gitara a Alena Stoklasová - spev.1

Kandidát

TATRANSKÁ LOMNICA. V Relax parku Jazierko v sobotu o 20. hod. premietnu česko - slovenský film Kandidát.

Večery s horským vodcom

TATRANSKÁ POLIANKA. V reštaurácii v Sliezskom dome si v sobotu o 20.30 hod. môžete posedieť so skúseným horských vodcom. Čaká vás rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách, zachytených aj vo filme.

Spišská burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 8. do 15. hod. sa na starom trhovisku uskutoční Spišská burza starožitností a kuriozít. Možnosť predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Rozprávková nedeľa

STARÁ ĽUBOVŇA. V dome kultúry sa v nedeľu o 15. hodine predstaví divadlo Babadlo s rozprávkou Ako išlo vajce do sveta.

Na skle maľované

POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 h vystúpi Drak Prešov, ktorý zahrá piesne z legendárneho poľského muzikálu Na skle maľované. K inscenovaniu tohto titulu pristúpilo v roku 1993 aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove a po trojročnej prestávke sa rozhodlo Kočovné divadlo toto dielo na dosky prešovského divadla vrátiť. Nie však v podobe veselohry, ale ako hudobný recitál piesní z tohto legendárneho predstavenia. Účinkujú - Petra Humeňanská / Zdenka Kvasková, Janka Humeňanská, Alexandra Bilasová, Peter Ivan, Janko Ivan / Jarko Ďurček, Jano Karas, Dávid Suchár, Silvia Majorošová.

Vlastnou silou

STARÝ SMOKOVEC. V kaviarni a čajovni U Vlka v nedeľu o 19.00 h premietnu švédsky film režisérky Renaty Chlumskej.

Spišský región

Spišská burza starožitností

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 8. do 15. hod. sa na starom trhovisku uskutoční Spišská burza starožitností a kuriozít. Možnosť predať, kúpiť alebo vymeniť starožitnosti, zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Harhovske čuda a zabaviska

SPIŠSKÝ HRHOV. Podujatie Harhovske čuda a zabaviska bude pokračovať aj v sobotu. O 10. hod. je na programe detský beh, o 11. hod. Harhovská desiatka. O 16. hod. sa uskutoční súťaž pre deti Hľadanie ihly v kope sena, o 16.30 hod. vystúpenie folklórneho súboru, o 17.45 hod. vyhlásenie výsledkov v pokuse o zápis do knihy Guinnessových rekordov o najväčší úľ a cep. O 18. hod. bude návštevníkov zabávať Drišľak, o 20. hod. Elán tribut. O 21. hod. bude zábava pokračovať diskotékou.

Divadlo Kontra

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra sa na svojej scéne v sobotu o 19. hod. predstaví hrou Rum a vodka. Skvelá komédia. Mix, čo aj mŕtveho postaví na nohy. Iba pre milovníkov silných dojmov a silných drinkov.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. dokument Rytmus sídliskový sen.

Letné kino

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Letné kino v sobotu o 21.15 hod. pred Redutou pozýva na hudobnú komédiu Ladíme. Majú skvelé hlasy a sú kráľovné v spievaní, takže vo svojich vystúpeniach nepoužívajú hudobné nástroje...

Markušovský kaštieľ

MARKUŠOVCE. V sobotu o 19., 20. a 21. hod. sa uskutoční nočná prehliadka kaštieľa, ktorá má názov Tajomstvá obrazov. Návštevníci budú sledovať na obrazoch to, čo je zjavné, a predsa skryté.

Zahurawood 2015

SPIŠSKÉ VLACHY. V amfiteátri Zahura sa uskutoční rockový festival Zahurawood. Festival otvorí v sobotu o 16. hod. kapela Holy fuckt! zo Spišskej Novej Vsi. O hodinu neskôr sa predstaví košická formácia Podfuck, o 18. hod. hard-rocková kapela Pyrit z Bijacoviec. Domáca kapela zo Spišských Vlách Impresario vystúpi o 19.30 hod. pred legendou slovenského punk-rocku, kapelou Slobodná Európa z Bratislavy (21. hod.). Na záver o 22.30 hod. to odpáli kapela Cliftons zo Spišskej Novej Vsi. Celý večer bude návštevníkov festivalu zabávať hudbou i slovom folkový spevák Tiger.

Doneba

KROMPACHY. Mesto Krompachy pripravilo hudobný festival Doneba, ktorý sa uskutoční v sobotu o 17. hod. v areáli pred hotelom Plejsy. V programe vystúpia Head'n'Heel (punk-rock), Bod Omylu (alternative-rock), The Kowal Chicks (rock-punk), Comez Rodeez (rap), Fuera Fondo (ska-heavy), The Cellmates (rockabilly), The Paranoid (rock-screamo).

Promenádne podujatia

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V rámci promenádnych podujatí vystúpi v nedeľu o 16. hod. na Radničnom námestí bábkové divadlo Babadlo s rozprávkou Palculienka. O 17. hod. sa uskutoční koncert Spišský výber, ktorý je venovaný zosnulému kamarátovi a záchranárovi Dušanovi Leskovjanskému.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. dokument Rytmus sídliskový sen.

Verejné korčuľovanie

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 18. hod. sa na zimnom štadióne uskutoční verejné korčuľovanie.

Čajovňa Alchýmka

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Nedeľný podvečer v čajovni Alchýmka o 18. hod. bude venovaný čítaniu mladej talentovanej študentky Diany Dzurillovej. Okrem čítanej poézie sa môžete tešiť aj na jej hudobné prevedenie.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nestarnú, ale dozrievajú
 2. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 5. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 6. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 7. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 8. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 9. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 10. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 1. Bezpečnosť pri práci je priorita, pomáhajú i moderné technológie
 2. Pripojte sa na nový internet už aj v oblasti Gemera a Novohradu
 3. Na Kysuciach budete môcť surfovať na internete rýchlejšie
 4. Na Orave dobre aj s novým optickým internetom
 5. Aj do Liptovského Mikuláša dorazí nová optická sieť
 6. Najnovšia ponuka optického internetu na Spiši
 7. V oblasti Prešova budete môcť využiť nový optický internet
 8. V okolí Levíc budete mať možnosť využiť nový, rýchly internet
 9. Moderný a spoľahlivý internet aj na Hornom Zemplíne
 10. Surfujte na novej optickej sieti aj na Dolnom Zemplíne
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 16 286
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 15 682
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 14 753
 4. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 9 119
 5. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 8 321
 6. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch 7 996
 7. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 765
 8. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 7 102
 9. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 7 018
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 011

Neprehliadnite tiež

Dal gól, vylúčili ho, zbil rozhodcu. Klub dostal pokutu, hráč dištanc a končí

Osemnásťročného arbitra napadol 34-ročný futbalista. Incidentov pribúda.

„Rozhodca nedostal 4 rany do tváre, to by mal rozbitý nos a monokel. Dostal otcovské zaucho, dve alebo tri,“ tvrdí hráč.

Kontrolór vyčíta Trnkovi viac právnikov i advokátov. Úrad mu kritiku vracia

Majú sa venovať aj problému majetkového priznania poslanca Petrovčika.

Župan Trnka je s kontrolórom Hudákom v konflikte.

Prešovu chýbajú milióny eur, skúša zvýšiť dane o štvrtinu aj polovicu

V komisiách ani mestskej rade to neprešlo, rozhodne zastupiteľstvo.

Prešov plánuje zvýšiť daň z nehnuteľností a poplatok za odpad.

Riaditeľku školy a jej predchodkyňu obvinili zo zneužívania právomoci

Michalovská polícia im kladie za vinu zamestnávanie odsúdeného riaditeľa.

Základná škola na Krymskej ulici v Michalovciach. Riaditeľka i jej predchodkyňa čelia trestnému stíhaniu.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop