Korzár logo Korzár
Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - sobota 15. a nedeľa 16. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

SOBOTA

Krajina Haliganda
KOŠICE. Počas oboch víkendových dní sa areál na Janigovej ulici premení na krajinu pre deti a zvedavých dospelákov. Čítať si s deťmi bude Milo Kráľ, divadlu ich priučí Martin Mňahončák a zaspieva im aj česká skupina Yellow Sisters. Okrem toho sú pripravené tvorivé dielne, workshopy a prednášky.

Leto v parku
KOŠICE. Festival pokračuje aj počas víkendu. Koncert uznávanej slovenskej klaviristky Jordany Palovičovej bude na pódiu v parku v sobotu o 19.30 hod. V nedeľu sa predstaví Ateliér Babylon – Michaela Čobejová, Daniela Mackovičová, Štefan Martinovič a Lukáš Dóza v predstavení Kam chodí Oscar Wilde na večeru.

Článok pokračuje pod video reklamou

Poľovnícky deň v Krásnohorskom Podhradí
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. V sobotu 15. augusta sa v areáli kempingu v Krásnohorskom Podhradí uskutoční Poľovnícky deň so začiatkom o 14.00 hod. Na hostí čakajú pestrý program a vynikajúce divinové hody. Súčasť podujatia bude aj výstava trofejí miestnych poľovníkov.

Folklórny večer
DOBŠINÁ. Kultúrny dom v Dobšinej bude hostiť Folklórny večer v sobotu 15. augusta so začiatkom o 20.00 hod. Ako účinkujúci sa predstavia folklórny súbor Gemer a folkloristi z Vlachova.

Spiš fest
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Sobotňajšie popoludnie od 13. hod. sa v amfiteátri Madaras parku uskutoční Spiš fest. V programe vystúpia B2 Bluegrass Akustick, Veslári, Žobráci, Shamrock Redheads, Lujza band, 3násť ciest, Zahuraci.

Divadlo Kontra
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pripravilo na sobotu o 19. hod. predstavenie Nenávidím. Vynikajúca komédia, ktorá získala na Kremnických gagoch Cenu Stana Radiča Objav roka. Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.

Letné kino
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Letné kino premietne v sobotu o 21.15 hod. komédiu Nejako sa to komplikuje.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 19. hod. akčný sci-fi film Fantastická štvorka.

Gelnický jarmok
GELNICA. XXIV. ročník Gelnického jarmoku bude pokračovať aj v sobotu. Pre najmenších je o 13. hod. pripravená rozprávka O hlúpej žene, tí starší si prídu na svoje ľudovým pásmom piesní a tancov V Geľnici na rínku. O 16. hod. zaujme prítomných súťaž v pití piva. O 17. hod. vystúpi hudobná skupina Nakama, o hodinu neskôr tanečná skupina Uno star. Humoristický kabaret Pánska jazda je pripravený na 19. hod. Večer so skupinou Big apple sa začne o 20. hod.

NEDEĽA

Hľadanie múz
KOŠICE. V botanickej záhrade sa v nedeľu od desiatej do šestnástej uskutoční festival tvorivosti. Pri priaznivom počasí budú jednotlivé aktivity na Ekologickej náučnej ploche, pri nepriaznivom počasí v administratívnej budove botanickej záhrady na Mánesovej 23. Vyskúšať si budete môcť výrobu kamienkových magnetiek alebo sa oboznámiť so servítkovou technikou.

Letné kino v Amfiku
KOŠICE. Súboj dvoch oscarových drsniakov Seana Penna a Javiera Bardema prinesie v rytme výstrelov a svištiacich guliek akčný špionážny thriller Gunman: Muž na odstrel, ktorý uvidíte v nedeľu po 20.00 hod.

Promenádne podujatia
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Nedeľné popoludnie je vyhradené promenádnym podujatiam. O 16. hod. na Radničnom námestí vystúpi prešovské Divadlo Cililing s rozprávkou pre deti Guľko Bombuľko. O hodinu neskôr sa predstaví Ľudová hudba Romana Barabasa.

Divadlo Kontra
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pripravilo na nedeľu o 19. hod. na svojej scéne predstavenie Nenávidím.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. akčnú dobrodružnú komédiu Krycie meno U.N.C.L.E.

Organový koncert
GELNICA. V rámci Gelnického jarmoku sa v nedeľu o 15. hod. uskutoční v Rímskokatolíckom kostole organový koncert, na ktorom vystúpi František Beer.

Prešovský región

SOBOTA

263 fest
PREŠOV. Aj druhý deň 263 festu prinesie od 15.00 hod. v prešovskom amfiteátri skvelých interpretov: Seki a DJ Rezume, Strana Vychodna, Shimo Oua, LENeRIK, Rousi, Rozobereto, Bronek Ola, Rebelution Sound System, Dj Barny, DJ Rezume, APG.

Bažant kinematograf
PREŠOV. Premietanie filmov pod holým nebom odštartuje už túto sobotu Bažant kinematograf. Návštevníci si budú môcť v Záhrade umenia (Svätoplukova) pozrieť o 20.30 hod. film Traja bratia.

Vesmírne otázniky
PREŠOV. Hudobný program pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 5 rokov je pripravený v sobotu od 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Večer československej hudby
PREŠOV. Večer plný nestarnúcich hitov z československej i svetovej scény bude v sobotu od 20.00 hod. v Jam clube, postará sa o to skupina Edena.

Edo Klena
PREŠOV. Koncert legendy prešovského folku Eda Klenu sa bude konať v sobotu od 19.00 hod. v Čajovni Balalajka.

Sobotná pohodička
PREŠOV. Sobotná prázdninová pohodička so skupinou Pohodička z Víťaza bude v sobotu od 19.00 hod. v Ranči - letná terasa. Špeciálnym hosťom večera bude člen skupiny Peter Armstrong Ondria.

Hornotoryský folklórny festival
KRIVANY. Druhý deň Hornotoryského folklórneho programu bude pokračovať programom o 16.00 hod. Niesť sa bude v duchu slov J. Lazorika „Naco som žil, i tak som nič nevidobil“. Pripravená je škola ľudového tanca, výučba ľudových tancov Hornej Torysy a vystúpenia folklórnych súborov z Krivan, Jablonova, Pečovskej N. Vsi, Jablonova, Krivian, Prešova, Popradu i Žiliny. Konať sa bude v krivianskom amfiteátri.

Noc hradných zrúcanín
KAMENICA. Noc hradných zrúcanín bude prebiehať v sobotu na hrade Kamenica (okr. Sabinov). Program sa začne o 19.00 hod. povesťou O dvoch bratoch, po nej bude prezentácia zbraní a šermiarske vystúpenie. Ohňová šou začne o 21.00 hod., signálnu vatru zapália o 21.30 hod. a do druhej sa bude tancovať a zabávať.

Zábava na hrade Šariš
VEĽKÝ ŠARIŠ. Skvelá zábava sa chystá v sobotu od 10. hod. na Šarišskom hrade. Pripravené je detské divadielko pre malých i veľkých (10.15, 13.15), sokoliarske vystúpenie (11.45. 14.45), dobové tance (12.30, 15.45) i workshopy pre návštevníkov. O 16.30 hod. vystúpi v rámci koncertu Adam Ďurica.

Odber krvi
FRIČOVCE. Miestny spolok Červeného kríža vo Fričovciach, OcÚ Fričovce a Transfúzna stanica Prešov pozývajú na spoločný odber krvi, ktorý bude v sobotu od 8.00 – 10.30 hod. v zasadačke Obecného úradu vo Fričovciach (okr. Prešov).

Výročie DHZ
ČERVENÁ VODA. Oslavy 85. výročia založenia DHZ v Červenej Vode (okr. Sabinov) sa budú konať v sobotu na „hornom“ ihrisku. Začnú sa o 8.00 hod. liturgiou v miestnom chráme, prezentácia družstiev bude o 10.00 hod. Slávnostný nástup družstiev bude o 10.45 hod., začiatok súťaže o 11.00 hod. Ukážka zásahu profesionálnych hasičov a ukážky prvej pomoci začnú o 15.00 hod. Ľudová zábava so skupinou Atletic začne o 20.00 hod. Pripravené je občerstvenie i dobrá zábava.

Akordic
GIRALTOVCE. Sobotňajšia zábava v Music club Letisko v Giraltovciach (okr. Svidník) bude so skupinou Akordic. Spolu s nimi to bude i Danny White.

Furmanské preteky
KALNIŠTE. Prvý ročník Kalništskej podkovy, furmanských pretekov, sa uskutoční v sobotu o 10.00 hod. v Kalništi (okr. Svidník). Súťažiť sa bude v disciplínach slalom s vozom a záťažou, práca s drevom a orba, silová disciplína.

YNFEST
SVIDNÍK. Druhý deň festivalu YNFEST v areáli minigolfového ihriska pri podniku vonku bude patriť kapelám Saprophyte, Killchain, Systemic Damage, My o vlkoch, Karge meri, Sistem erorr, Six Between, Yektal, Grindind Jesus Brothers, Pogo Factory.

Šarišské krídlo
historických RC modelov
ZBOROV. V sobotu od 8.00 sa na agroletisku Zborov uskutoční 6. ročník Šarišského krídla RC modelov. V programe bude súťažné lietanie s replikami historických modelov lietadiel skonštruovaných do roku 1950, rozlietavanie a nakoniec vyhlásenie výsledkov.

Hornošarišský vínny festival
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V sobotu od 13.00 sa v priestoroch kúpeľnej kolonády bude konať prvý ročník Hornošarišského vínneho festivalu. Pre návštevníkov je pripravená prezentácia viacerých slovenských vinárstiev a bohatý sprievodný program. Na úvod sa o zábavu postará folklórna skupina Sami sebe. Ďalej si návštevníci budú môcť pozrieť SABRAGE - exhibíciu v sekaní sektov, po ktorej nasleduje dražba vín, promenádny koncert, vystúpenie vranovských heligonkárov. Program ukončí tombola.

My sme východ – Bardejov
BARDEJOV. Na bardejovskom Radničnom námestí sa v sobotu od 14.00 hod. uskutoční pivný festival pivovaru Šariš – My sme východ. Vystúpia Drišľak, Chiki-liki tu-a, IMT Smile. Pripravené budú aj spoločenské aktivity vo východniarčine, karikaturista, východniarske pochúťky a pivné špeciality.

660. výročie prvej písomnej zmienky
TARNOV. V sobotu od 11.00 a v nedeľu od 15.00 obecné zastupiteľstvo v Tarnove, Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove a Matica slovenská pozývajú na obecné slávnosti pri príležitosti 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Tarnov (okr. Bardejov).

Cesta okolo sveta
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10. hod. pobaví všetky deti Ujo Ľubo z Košíc. V projekte „Cesta okolo sveta“ sa deti naučia pesničku Slovenské mamičky, s ktorou akože cestujú po svete. Vo Francúzsku ju spievajú ako pochod, na Jamajke ako lambadu, inde ako rokenrol, alebo country. Všade ako niečo typické pre danú krajinu. Nakoniec sa vrátia na Slovensko a tam už deti spievajú samy.

Čaj o piatej
POPRAD. V sobotu o 16. hod. v hasičskom dvore v Spišskej Sobote sa môžete zúčastniť Čaju o piatej. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si môžete v sobotu o 20.30 hod. pozrieť americký film Vampire Academy.

Hrdza
TATRANSKÁ LOMNICA. V altánku v parku v sobotu o 14. hod. sa uskutoční koncert folkovej skupiny z Prešova. O 17.00 sa ten istý koncert bude konať v Novom Smokovci v areáli Kúpeľov.

The best song ever
STARÝ SMOKOVEC. V hoteli Smokovec, v Kaviarni Hoepfner sa v sobotu o 19. hod. uskutoční klavírne spevácke vystúpenie Radoslava Gočiho z Kežmarku.

Transcendence
TATRANSKÁ LOMNICA. V Relax parku Jazierko si v sobotu o 20. hod. môžete pozrieť film Transcendence.

Večery s horským vodcom
SLIEZSKY DOM. V reštaurácii v Sliezskom dome sa v sobotu o 20.30 uskutoční ďalšie posedenie so skúseným horským vodcom – rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách zachytených aj vo filme.

Tajomná Levoča
LEVOČA. V rámci programu Tajomná Levoča v sobotu o 13. hod. sa na hlavnom pódiu predstaví ĽH Matúša Ondruša, o 14. hod. DFS Sabiník, o 15. hod. FS Kovačica, o 16. hod. skupina Shaman, o 18. hod. Beatles akustik, o 20. hod. bude koncertovať Pavol Hammel, o 22.30 hod. skupina Návrat. O 21.30 a 22. hod. sa zvonica historickej radnice premení na zaujímavý úkaz s prvkami diela Majstra Pavla a rôznych ďalších efektov. Videomapping má názov 7 minút z diela Majstra Pavla. Sprievodným podujatím je Karpatský remeselný trh.

Gelnický jarmok
GELNICA. XXIV. ročník Gelnického jarmoku bude pokračovať aj v sobotu. Pre najmenších je o 13. hod. pripravená rozprávka O hlúpej žene, tí starší si prídu na svoje ľudovým pásmom piesní a tancov V Geľnici na rínku. O 16. hod. zaujme prítomných súťaž v pití piva. O 17. hod. vystúpi hudobná skupina Nakama, o hodinu neskôr tanečná skupina Uno star. Humoristický kabaret Pánska jazda je pripravený na 19. hod. Večer so skupinou Big apple začne o 20. hod.

NEDEĽA

Bažant kinematograf
PREŠOV. Druhý deň, nedeľa, prinesie premietanie filmov pod holým nebom v rámci Bažant kinematograf titul 38. Premietať sa začne o 20.30 hod. v Záhrade umenia.

Restaurant day
PREŠOV. Aj tento rok sa v polovici augusta opäť organizuje Restaurant Day v parku Mestská oáza. Piknik sa bude konať v nedeľu o 17.00 hod. na Okružnej 59 (pri synagóge, pod lávkou). Návštevníci sa môžu tešiť na dobroty z domácej kuchyne, budú si môcť posedieť, zabaviť sa.

Čurbes
LIPANY. O večerný program sa na letnom pódiu v Lipanoch (okr. Sabinov) postará v nedeľu o 19.00 hod. skupina Čurbes.

Sabinovské kultúrne leto
SABINOV. Ďalším hosťom v rámci Sabinovského kultúrneho leta bude vystúpenie DFS Memoriálne stredisko Dr. Janka Bulíka Kovačica a DFS Sabiník. V nedeľu od 16.00 hod. v parku na námestí.

Hradné slávnosti
KAMENICA. Hradné slávnosti začnú na Kamenickom hrade o 13.00 hod. šermiarskym vystúpením (Starí Slovania). Po nich sa predstavia brušné tanečnice (Sarus) a prebiehať budú detské súťaže i žonglovanie. Divadielko pre deti bude o 16.00 hod., striedať sa bude so šermiarskymi vystúpeniami. Od 18.45 bude hrať do tanca skupina Select. V rámci sprievodného programu je pripravená jazda na koni, lukostreľba či razenie pamätnej mince.

Kamenická veža
KAMENICA. Šachový turnaj na hrade Kamenica sa po šiestykrát uskutoční v nedeľu o 12.30 hod. Hrať sa bude švajčiarskym systémom na 7 kôl.

Púť na Čarnu huru
KRÁSNA LÚKA. V nedeľu o 12.00 hod. sa uskutoční v Krásnej Lúke symbolická púť na Čarnu huru k Panne Márii. V rámci omše tu bude vysviacka altánku, kríža i sochy Panny Márie. Po jej skončení je pripravené i symbolické pohostenie.

Aby v údolí smrti bolo veselo
SVIDNIČKA. Štvrtý ročník folklórneho festivalu Aby v údolí smrti bolo veselo sa bude konať v nedeľu od 14.00 hod. vo Svidničke (okr. Svidník). V programe vystúpia FS Vargovčan, Rusinske holosy, FS Karpaťanin – senior, Drišľak, Kandráčovci, Silvayovci i Lúčnica. Moderátorských mikrofónov sa ujmú Vlado Kobielsky, Michal Iľkanin a Jožko Jožka.

Kermešovská zábava
LÚČKA. Kermešovská zábava s tombolou sa začne v nedeľu o 20.00 hod. na futbalovom ihrisku v Lúčke (okr. Giraltovce). Zabávať bude ĽH Čavargoš a Jožko Jožka. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia v kultúrnom dome.

660. výročie prvej písomnej zmienky
TARNOV. V nedeľu od 15.00 obecné zastupiteľstvo v Tarnove, Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove a Matica slovenská pozývajú na obecné slávnosti pri príležitosti 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Tarnov.

Rockomotive – Koncert pre Aliu
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu od 15.30 bude pred kúpeľnou dvoranou v Bardejovských kúpeľoch benefičný koncert pre Aliu, ktorý organizuje občianske združenie Alia pre pomoc postihnutým občanom.

Bardejovské potulky – Bardejovské kúpele III. – Hlavy pomazané
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu o 18.00 sa uskutočnia ďalšie Bardejovské potulky na tému Bardejovské kúpele III. s podtitulom Hlavy pomazané. V pokračovaní potulkárskej tradície bude augustová potulka tak trochu výletová. Tentoraz si návštevníci pozrú naše kúpele, o ktorých sa na mnohých miestach píše, že sú svetoznáme. A že tieto kúpele boli známe aj v minulosti, o tom sa hostia presvedčia na najbližšej potulke. Bude sa totiž hovoriť o návštevách európskych panovníkov a ich rodinných príslušníkov v Bardejovských kúpeľoch.

Reflektor – Potrebuje príroda našu ochranu?
BARDEJOV. V nedeľu o 19.00 organizuje Jakub Lenart, občianske združenie Kandeláber, Mladí filantropi a Komunitná nadácia Bardejov v Hrubej bašte na Veternej ulici ďalší diskusný večer na tému Potrebuje príroda našu ochranu? Tentoraz bude hosťom lesoochranárske zoskupenie Vlk.

Prehliadka rusínskych a šarišských piesní
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu od 13.30 sa v skanzene v Bardejovských kúpeľoch bude konať prehliadka rusínskych a šarišských piesní. Vystúpia známi folklórni speváci a súbory z Bardejova a okolitých obcí. Programom bude počas popoludnia sprevádzať Mária Šurkalová.

Kultúra zbližuje – Gazdovský dvor
SVIDNÍK. V rámci svidníckeho letného projektu kultúra zbližuje v nedeľu v Podduklianskom osvetovom stredisku vyvrcholí akcia Gazdovský dvor. O 16.00 hod. vystúpi spevácka skupina z Rakhiva Červená ruža a folklórny súbor Stropkovčan.

Detská tour
SVIT. Areál Koliba v nedeľu o 10. hod. bude hostiť detskú tour Petra Sagana. Cross country preteky pre deti sa uskutočnia vo viacerých kategóriách. Prezentácia sa uskutoční už 15. augusta od 15. a následne aj 16. augusta od 7. – 9.30 hod.

Kuštárovci
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 hod. vystúpi bratislavské zoskupenie štyroch mladých pánov, ktoré bude prezentovať slovenské a medzinárodné melódie, rómske piesne a tanečné skladby. Skupina účinkuje v zložení Peter Kuštár – prvé husle a sólo spev, Martin Kuštár – druhé husle a spev, Otto Čiernik – akordeón a spev, Juraj Tkáčik – kontrabas a spev.

Iľašofska pantľika
ILIAŠOVCE. V nedeľu od 14. hod. sa v miestnom amfiteátri uskutoční XIV. ročník sviatočného dňa folklóru Iľašofska pantľika. V programe vystúpia deti z miestnej MŠ, folklórne súbory Iľašovjan, Tepličan, Štvrtočan, Čačina a Bystrina.

Medzinárodný bridžový turnaj
STARÁ ĽUBOVŇA. V nedeľu od 10. – 15. hod. sa uskutoční 8. ročník medzinárodnej súťaže v kartovej hre v priestoroch zrekonštruovaného barokového podhradia hradu Ľubovňa. Toto podujatie vzniklo v spolupráci s partnermi z Poľskej republiky. Bridžový turnaj sa koná na počesť Andreja Zamoyského, ktorý bol veľkým milovníkom tejto hry a so svojou rodinou obýval priestory, v ktorých sa podujatie bude konať.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch
 2. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo
 3. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
 4. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
 5. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
 6. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
 7. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
 8. Nestarnú, ale dozrievajú
 9. Rýchlejšie doma. Už čoskoro.
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Pripojte sa na nový internet už aj v oblasti Gemera a Novohradu
 2. Na Kysuciach budete môcť surfovať na internete rýchlejšie
 3. Na Orave dobre aj s novým optickým internetom
 4. Aj do Liptovského Mikuláša dorazí nová optická sieť
 5. Najnovšia ponuka optického internetu na Spiši
 6. V oblasti Prešova budete môcť využiť nový optický internet
 7. V okolí Levíc budete mať možnosť využiť nový, rýchly internet
 8. Moderný a spoľahlivý internet aj na Hornom Zemplíne
 9. Surfujte na novej optickej sieti aj na Dolnom Zemplíne
 10. Už aj v Košiciach sa pripojíte do modernej optickej siete
 1. IBA DNES: Získajte plný prístup na SME.sk na 30 dní zadarmo 15 209
 2. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie 14 362
 3. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope 13 927
 4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant 8 348
 5. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci 7 923
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 7 822
 7. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 % 7 572
 8. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov? 7 494
 9. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti) 7 373
 10. Čo všetko dnes majú deti v mobiloch? Boli by ste prekvapení 6 431

Neprehliadnite tiež

Löffler miloval Košice. Schádzali sa u neho umelci

Stretol sa s Picassom. K sochám sa dostal náhodou.

Uznávaný umelec pracoval s ebenovom, striebrom, olovom, bronzom či slonovinou. Plastika zdobí aj jeho rodný dom na Kmeťovej.

Zahraniční Slováci sa na východe stretli s Warholom i Máraiom

Novinári z 10 krajín sprostredkúvajú rodákom kontakt s domovom.

Košice hostí skutočne očarili.

Mužom roka v Česku môže byť 33-ročný Prešovčan

Milosh Harajda konkuruje neurochirurgovi a spisovateľovi.

Producent Milosh Harajda.

Laco Tverďák: Humor bez vtipu je ako guláš bez korenia a papriky

Jeden z najznámejších karikaturistov oslavuje. Už bez alkoholu

Ladislav Tverďák.

Hlavné správy zo Sme.sk

Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje

Na zabíjačke u Rehákovcov bol aj predseda bratislavského súdu. Kvôli Kočnerovi neodišiel.

Dávid Lindtner.
Boris Johnson zažil v parlamente ďalšiu prehru.
Poľský reportér a publicista. Študoval žurnalistiku, holandčinu a sociológiu na univerzite vo Vroclave, a potom ročný reportážny program vo Varšave. Pracuje v neziskovke Instytut Reportażu (Reportážny inštitút) vo Varšave a ako novinár na voľnej nohe. Jeho prvá kniha nedávno vyšla na Slovensku pod názvom Všechny Louisovy děti. V súčasnosti píše tretiu knihu, ktorá bude o súčasnom Holandsku. Je ženatý a je hrdým otcom deväťmesačnej dcérky. Na Slovensko prišiel na diskusiu na festivale Jeden svet.
Hráči Prievidze na ilustračnej fotografii.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop