Korzár logo Korzár
Štvrtok, 27. január, 2022 | Meniny má Bohuš

Tipy na víkend - sobota 15. a nedeľa 16. augusta

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

SOBOTA

Krajina Haliganda
KOŠICE. Počas oboch víkendových dní sa areál na Janigovej ulici premení na krajinu pre deti a zvedavých dospelákov. Čítať si s deťmi bude Milo Kráľ, divadlu ich priučí Martin Mňahončák a zaspieva im aj česká skupina Yellow Sisters. Okrem toho sú pripravené tvorivé dielne, workshopy a prednášky.

Leto v parku
KOŠICE. Festival pokračuje aj počas víkendu. Koncert uznávanej slovenskej klaviristky Jordany Palovičovej bude na pódiu v parku v sobotu o 19.30 hod. V nedeľu sa predstaví Ateliér Babylon – Michaela Čobejová, Daniela Mackovičová, Štefan Martinovič a Lukáš Dóza v predstavení Kam chodí Oscar Wilde na večeru.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Poľovnícky deň v Krásnohorskom Podhradí
KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. V sobotu 15. augusta sa v areáli kempingu v Krásnohorskom Podhradí uskutoční Poľovnícky deň so začiatkom o 14.00 hod. Na hostí čakajú pestrý program a vynikajúce divinové hody. Súčasť podujatia bude aj výstava trofejí miestnych poľovníkov.

Folklórny večer
DOBŠINÁ. Kultúrny dom v Dobšinej bude hostiť Folklórny večer v sobotu 15. augusta so začiatkom o 20.00 hod. Ako účinkujúci sa predstavia folklórny súbor Gemer a folkloristi z Vlachova.

Spiš fest
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Sobotňajšie popoludnie od 13. hod. sa v amfiteátri Madaras parku uskutoční Spiš fest. V programe vystúpia B2 Bluegrass Akustick, Veslári, Žobráci, Shamrock Redheads, Lujza band, 3násť ciest, Zahuraci.

Divadlo Kontra
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pripravilo na sobotu o 19. hod. predstavenie Nenávidím. Vynikajúca komédia, ktorá získala na Kremnických gagoch Cenu Stana Radiča Objav roka. Uletene zábavná jazda o našej nie veľmi zábavnej každodennosti.

Letné kino
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Letné kino premietne v sobotu o 21.15 hod. komédiu Nejako sa to komplikuje.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v sobotu o 19. hod. akčný sci-fi film Fantastická štvorka.

Gelnický jarmok
GELNICA. XXIV. ročník Gelnického jarmoku bude pokračovať aj v sobotu. Pre najmenších je o 13. hod. pripravená rozprávka O hlúpej žene, tí starší si prídu na svoje ľudovým pásmom piesní a tancov V Geľnici na rínku. O 16. hod. zaujme prítomných súťaž v pití piva. O 17. hod. vystúpi hudobná skupina Nakama, o hodinu neskôr tanečná skupina Uno star. Humoristický kabaret Pánska jazda je pripravený na 19. hod. Večer so skupinou Big apple sa začne o 20. hod.

Skryť Vypnúť reklamu

NEDEĽA

Hľadanie múz
KOŠICE. V botanickej záhrade sa v nedeľu od desiatej do šestnástej uskutoční festival tvorivosti. Pri priaznivom počasí budú jednotlivé aktivity na Ekologickej náučnej ploche, pri nepriaznivom počasí v administratívnej budove botanickej záhrady na Mánesovej 23. Vyskúšať si budete môcť výrobu kamienkových magnetiek alebo sa oboznámiť so servítkovou technikou.

Letné kino v Amfiku
KOŠICE. Súboj dvoch oscarových drsniakov Seana Penna a Javiera Bardema prinesie v rytme výstrelov a svištiacich guliek akčný špionážny thriller Gunman: Muž na odstrel, ktorý uvidíte v nedeľu po 20.00 hod.

Promenádne podujatia
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Nedeľné popoludnie je vyhradené promenádnym podujatiam. O 16. hod. na Radničnom námestí vystúpi prešovské Divadlo Cililing s rozprávkou pre deti Guľko Bombuľko. O hodinu neskôr sa predstaví Ľudová hudba Romana Barabasa.

Divadlo Kontra
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Divadlo Kontra pripravilo na nedeľu o 19. hod. na svojej scéne predstavenie Nenávidím.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku V hlave, o 19. hod. akčnú dobrodružnú komédiu Krycie meno U.N.C.L.E.

Organový koncert
GELNICA. V rámci Gelnického jarmoku sa v nedeľu o 15. hod. uskutoční v Rímskokatolíckom kostole organový koncert, na ktorom vystúpi František Beer.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský región

SOBOTA

263 fest
PREŠOV. Aj druhý deň 263 festu prinesie od 15.00 hod. v prešovskom amfiteátri skvelých interpretov: Seki a DJ Rezume, Strana Vychodna, Shimo Oua, LENeRIK, Rousi, Rozobereto, Bronek Ola, Rebelution Sound System, Dj Barny, DJ Rezume, APG.

Bažant kinematograf
PREŠOV. Premietanie filmov pod holým nebom odštartuje už túto sobotu Bažant kinematograf. Návštevníci si budú môcť v Záhrade umenia (Svätoplukova) pozrieť o 20.30 hod. film Traja bratia.

Vesmírne otázniky
PREŠOV. Hudobný program pod umelou hviezdnou oblohou pre deti od 5 rokov je pripravený v sobotu od 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Večer československej hudby
PREŠOV. Večer plný nestarnúcich hitov z československej i svetovej scény bude v sobotu od 20.00 hod. v Jam clube, postará sa o to skupina Edena.

Edo Klena
PREŠOV. Koncert legendy prešovského folku Eda Klenu sa bude konať v sobotu od 19.00 hod. v Čajovni Balalajka.

Sobotná pohodička
PREŠOV. Sobotná prázdninová pohodička so skupinou Pohodička z Víťaza bude v sobotu od 19.00 hod. v Ranči - letná terasa. Špeciálnym hosťom večera bude člen skupiny Peter Armstrong Ondria.

Hornotoryský folklórny festival
KRIVANY. Druhý deň Hornotoryského folklórneho programu bude pokračovať programom o 16.00 hod. Niesť sa bude v duchu slov J. Lazorika „Naco som žil, i tak som nič nevidobil“. Pripravená je škola ľudového tanca, výučba ľudových tancov Hornej Torysy a vystúpenia folklórnych súborov z Krivan, Jablonova, Pečovskej N. Vsi, Jablonova, Krivian, Prešova, Popradu i Žiliny. Konať sa bude v krivianskom amfiteátri.

Noc hradných zrúcanín
KAMENICA. Noc hradných zrúcanín bude prebiehať v sobotu na hrade Kamenica (okr. Sabinov). Program sa začne o 19.00 hod. povesťou O dvoch bratoch, po nej bude prezentácia zbraní a šermiarske vystúpenie. Ohňová šou začne o 21.00 hod., signálnu vatru zapália o 21.30 hod. a do druhej sa bude tancovať a zabávať.

Zábava na hrade Šariš
VEĽKÝ ŠARIŠ. Skvelá zábava sa chystá v sobotu od 10. hod. na Šarišskom hrade. Pripravené je detské divadielko pre malých i veľkých (10.15, 13.15), sokoliarske vystúpenie (11.45. 14.45), dobové tance (12.30, 15.45) i workshopy pre návštevníkov. O 16.30 hod. vystúpi v rámci koncertu Adam Ďurica.

Odber krvi
FRIČOVCE. Miestny spolok Červeného kríža vo Fričovciach, OcÚ Fričovce a Transfúzna stanica Prešov pozývajú na spoločný odber krvi, ktorý bude v sobotu od 8.00 – 10.30 hod. v zasadačke Obecného úradu vo Fričovciach (okr. Prešov).

Výročie DHZ
ČERVENÁ VODA. Oslavy 85. výročia založenia DHZ v Červenej Vode (okr. Sabinov) sa budú konať v sobotu na „hornom“ ihrisku. Začnú sa o 8.00 hod. liturgiou v miestnom chráme, prezentácia družstiev bude o 10.00 hod. Slávnostný nástup družstiev bude o 10.45 hod., začiatok súťaže o 11.00 hod. Ukážka zásahu profesionálnych hasičov a ukážky prvej pomoci začnú o 15.00 hod. Ľudová zábava so skupinou Atletic začne o 20.00 hod. Pripravené je občerstvenie i dobrá zábava.

Akordic
GIRALTOVCE. Sobotňajšia zábava v Music club Letisko v Giraltovciach (okr. Svidník) bude so skupinou Akordic. Spolu s nimi to bude i Danny White.

Furmanské preteky
KALNIŠTE. Prvý ročník Kalništskej podkovy, furmanských pretekov, sa uskutoční v sobotu o 10.00 hod. v Kalništi (okr. Svidník). Súťažiť sa bude v disciplínach slalom s vozom a záťažou, práca s drevom a orba, silová disciplína.

YNFEST
SVIDNÍK. Druhý deň festivalu YNFEST v areáli minigolfového ihriska pri podniku vonku bude patriť kapelám Saprophyte, Killchain, Systemic Damage, My o vlkoch, Karge meri, Sistem erorr, Six Between, Yektal, Grindind Jesus Brothers, Pogo Factory.

Šarišské krídlo
historických RC modelov
ZBOROV. V sobotu od 8.00 sa na agroletisku Zborov uskutoční 6. ročník Šarišského krídla RC modelov. V programe bude súťažné lietanie s replikami historických modelov lietadiel skonštruovaných do roku 1950, rozlietavanie a nakoniec vyhlásenie výsledkov.

Hornošarišský vínny festival
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V sobotu od 13.00 sa v priestoroch kúpeľnej kolonády bude konať prvý ročník Hornošarišského vínneho festivalu. Pre návštevníkov je pripravená prezentácia viacerých slovenských vinárstiev a bohatý sprievodný program. Na úvod sa o zábavu postará folklórna skupina Sami sebe. Ďalej si návštevníci budú môcť pozrieť SABRAGE - exhibíciu v sekaní sektov, po ktorej nasleduje dražba vín, promenádny koncert, vystúpenie vranovských heligonkárov. Program ukončí tombola.

My sme východ – Bardejov
BARDEJOV. Na bardejovskom Radničnom námestí sa v sobotu od 14.00 hod. uskutoční pivný festival pivovaru Šariš – My sme východ. Vystúpia Drišľak, Chiki-liki tu-a, IMT Smile. Pripravené budú aj spoločenské aktivity vo východniarčine, karikaturista, východniarske pochúťky a pivné špeciality.

660. výročie prvej písomnej zmienky
TARNOV. V sobotu od 11.00 a v nedeľu od 15.00 obecné zastupiteľstvo v Tarnove, Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove a Matica slovenská pozývajú na obecné slávnosti pri príležitosti 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Tarnov (okr. Bardejov).

Cesta okolo sveta
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10. hod. pobaví všetky deti Ujo Ľubo z Košíc. V projekte „Cesta okolo sveta“ sa deti naučia pesničku Slovenské mamičky, s ktorou akože cestujú po svete. Vo Francúzsku ju spievajú ako pochod, na Jamajke ako lambadu, inde ako rokenrol, alebo country. Všade ako niečo typické pre danú krajinu. Nakoniec sa vrátia na Slovensko a tam už deti spievajú samy.

Čaj o piatej
POPRAD. V sobotu o 16. hod. v hasičskom dvore v Spišskej Sobote sa môžete zúčastniť Čaju o piatej. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si môžete v sobotu o 20.30 hod. pozrieť americký film Vampire Academy.

Hrdza
TATRANSKÁ LOMNICA. V altánku v parku v sobotu o 14. hod. sa uskutoční koncert folkovej skupiny z Prešova. O 17.00 sa ten istý koncert bude konať v Novom Smokovci v areáli Kúpeľov.

The best song ever
STARÝ SMOKOVEC. V hoteli Smokovec, v Kaviarni Hoepfner sa v sobotu o 19. hod. uskutoční klavírne spevácke vystúpenie Radoslava Gočiho z Kežmarku.

Transcendence
TATRANSKÁ LOMNICA. V Relax parku Jazierko si v sobotu o 20. hod. môžete pozrieť film Transcendence.

Večery s horským vodcom
SLIEZSKY DOM. V reštaurácii v Sliezskom dome sa v sobotu o 20.30 uskutoční ďalšie posedenie so skúseným horským vodcom – rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách zachytených aj vo filme.

Tajomná Levoča
LEVOČA. V rámci programu Tajomná Levoča v sobotu o 13. hod. sa na hlavnom pódiu predstaví ĽH Matúša Ondruša, o 14. hod. DFS Sabiník, o 15. hod. FS Kovačica, o 16. hod. skupina Shaman, o 18. hod. Beatles akustik, o 20. hod. bude koncertovať Pavol Hammel, o 22.30 hod. skupina Návrat. O 21.30 a 22. hod. sa zvonica historickej radnice premení na zaujímavý úkaz s prvkami diela Majstra Pavla a rôznych ďalších efektov. Videomapping má názov 7 minút z diela Majstra Pavla. Sprievodným podujatím je Karpatský remeselný trh.

Gelnický jarmok
GELNICA. XXIV. ročník Gelnického jarmoku bude pokračovať aj v sobotu. Pre najmenších je o 13. hod. pripravená rozprávka O hlúpej žene, tí starší si prídu na svoje ľudovým pásmom piesní a tancov V Geľnici na rínku. O 16. hod. zaujme prítomných súťaž v pití piva. O 17. hod. vystúpi hudobná skupina Nakama, o hodinu neskôr tanečná skupina Uno star. Humoristický kabaret Pánska jazda je pripravený na 19. hod. Večer so skupinou Big apple začne o 20. hod.

NEDEĽA

Bažant kinematograf
PREŠOV. Druhý deň, nedeľa, prinesie premietanie filmov pod holým nebom v rámci Bažant kinematograf titul 38. Premietať sa začne o 20.30 hod. v Záhrade umenia.

Restaurant day
PREŠOV. Aj tento rok sa v polovici augusta opäť organizuje Restaurant Day v parku Mestská oáza. Piknik sa bude konať v nedeľu o 17.00 hod. na Okružnej 59 (pri synagóge, pod lávkou). Návštevníci sa môžu tešiť na dobroty z domácej kuchyne, budú si môcť posedieť, zabaviť sa.

Čurbes
LIPANY. O večerný program sa na letnom pódiu v Lipanoch (okr. Sabinov) postará v nedeľu o 19.00 hod. skupina Čurbes.

Sabinovské kultúrne leto
SABINOV. Ďalším hosťom v rámci Sabinovského kultúrneho leta bude vystúpenie DFS Memoriálne stredisko Dr. Janka Bulíka Kovačica a DFS Sabiník. V nedeľu od 16.00 hod. v parku na námestí.

Hradné slávnosti
KAMENICA. Hradné slávnosti začnú na Kamenickom hrade o 13.00 hod. šermiarskym vystúpením (Starí Slovania). Po nich sa predstavia brušné tanečnice (Sarus) a prebiehať budú detské súťaže i žonglovanie. Divadielko pre deti bude o 16.00 hod., striedať sa bude so šermiarskymi vystúpeniami. Od 18.45 bude hrať do tanca skupina Select. V rámci sprievodného programu je pripravená jazda na koni, lukostreľba či razenie pamätnej mince.

Kamenická veža
KAMENICA. Šachový turnaj na hrade Kamenica sa po šiestykrát uskutoční v nedeľu o 12.30 hod. Hrať sa bude švajčiarskym systémom na 7 kôl.

Púť na Čarnu huru
KRÁSNA LÚKA. V nedeľu o 12.00 hod. sa uskutoční v Krásnej Lúke symbolická púť na Čarnu huru k Panne Márii. V rámci omše tu bude vysviacka altánku, kríža i sochy Panny Márie. Po jej skončení je pripravené i symbolické pohostenie.

Aby v údolí smrti bolo veselo
SVIDNIČKA. Štvrtý ročník folklórneho festivalu Aby v údolí smrti bolo veselo sa bude konať v nedeľu od 14.00 hod. vo Svidničke (okr. Svidník). V programe vystúpia FS Vargovčan, Rusinske holosy, FS Karpaťanin – senior, Drišľak, Kandráčovci, Silvayovci i Lúčnica. Moderátorských mikrofónov sa ujmú Vlado Kobielsky, Michal Iľkanin a Jožko Jožka.

Kermešovská zábava
LÚČKA. Kermešovská zábava s tombolou sa začne v nedeľu o 20.00 hod. na futbalovom ihrisku v Lúčke (okr. Giraltovce). Zabávať bude ĽH Čavargoš a Jožko Jožka. V prípade nepriaznivého počasia bude akcia v kultúrnom dome.

660. výročie prvej písomnej zmienky
TARNOV. V nedeľu od 15.00 obecné zastupiteľstvo v Tarnove, Hornošarišské osvetové stredisko v Bardejove a Matica slovenská pozývajú na obecné slávnosti pri príležitosti 660. výročia prvej písomnej zmienky o obci Tarnov.

Rockomotive – Koncert pre Aliu
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu od 15.30 bude pred kúpeľnou dvoranou v Bardejovských kúpeľoch benefičný koncert pre Aliu, ktorý organizuje občianske združenie Alia pre pomoc postihnutým občanom.

Bardejovské potulky – Bardejovské kúpele III. – Hlavy pomazané
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu o 18.00 sa uskutočnia ďalšie Bardejovské potulky na tému Bardejovské kúpele III. s podtitulom Hlavy pomazané. V pokračovaní potulkárskej tradície bude augustová potulka tak trochu výletová. Tentoraz si návštevníci pozrú naše kúpele, o ktorých sa na mnohých miestach píše, že sú svetoznáme. A že tieto kúpele boli známe aj v minulosti, o tom sa hostia presvedčia na najbližšej potulke. Bude sa totiž hovoriť o návštevách európskych panovníkov a ich rodinných príslušníkov v Bardejovských kúpeľoch.

Reflektor – Potrebuje príroda našu ochranu?
BARDEJOV. V nedeľu o 19.00 organizuje Jakub Lenart, občianske združenie Kandeláber, Mladí filantropi a Komunitná nadácia Bardejov v Hrubej bašte na Veternej ulici ďalší diskusný večer na tému Potrebuje príroda našu ochranu? Tentoraz bude hosťom lesoochranárske zoskupenie Vlk.

Prehliadka rusínskych a šarišských piesní
BARDEJOVSKÉ KÚPELE. V nedeľu od 13.30 sa v skanzene v Bardejovských kúpeľoch bude konať prehliadka rusínskych a šarišských piesní. Vystúpia známi folklórni speváci a súbory z Bardejova a okolitých obcí. Programom bude počas popoludnia sprevádzať Mária Šurkalová.

Kultúra zbližuje – Gazdovský dvor
SVIDNÍK. V rámci svidníckeho letného projektu kultúra zbližuje v nedeľu v Podduklianskom osvetovom stredisku vyvrcholí akcia Gazdovský dvor. O 16.00 hod. vystúpi spevácka skupina z Rakhiva Červená ruža a folklórny súbor Stropkovčan.

Detská tour
SVIT. Areál Koliba v nedeľu o 10. hod. bude hostiť detskú tour Petra Sagana. Cross country preteky pre deti sa uskutočnia vo viacerých kategóriách. Prezentácia sa uskutoční už 15. augusta od 15. a následne aj 16. augusta od 7. – 9.30 hod.

Kuštárovci
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 hod. vystúpi bratislavské zoskupenie štyroch mladých pánov, ktoré bude prezentovať slovenské a medzinárodné melódie, rómske piesne a tanečné skladby. Skupina účinkuje v zložení Peter Kuštár – prvé husle a sólo spev, Martin Kuštár – druhé husle a spev, Otto Čiernik – akordeón a spev, Juraj Tkáčik – kontrabas a spev.

Iľašofska pantľika
ILIAŠOVCE. V nedeľu od 14. hod. sa v miestnom amfiteátri uskutoční XIV. ročník sviatočného dňa folklóru Iľašofska pantľika. V programe vystúpia deti z miestnej MŠ, folklórne súbory Iľašovjan, Tepličan, Štvrtočan, Čačina a Bystrina.

Medzinárodný bridžový turnaj
STARÁ ĽUBOVŇA. V nedeľu od 10. – 15. hod. sa uskutoční 8. ročník medzinárodnej súťaže v kartovej hre v priestoroch zrekonštruovaného barokového podhradia hradu Ľubovňa. Toto podujatie vzniklo v spolupráci s partnermi z Poľskej republiky. Bridžový turnaj sa koná na počesť Andreja Zamoyského, ktorý bol veľkým milovníkom tejto hry a so svojou rodinou obýval priestory, v ktorých sa podujatie bude konať.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 3. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 9. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 10. Mecom ide na zelenú
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie
 3. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 4. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 7. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 8. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 9. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 10. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 9 098
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 739
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 632
 4. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 601
 5. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 3 503
 6. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 821
 7. Investovať do akcií a ETF v malom sa teraz dá výhodnejšie 2 743
 8. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať 2 550
 9. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 2 515
 10. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 377

Blogy SME

 1. Lukáš Ranik: Desiatkam tisíc domácností v panelákoch zdražie v januári teplo v priemere o 45%!
 2. Ján Marton: Roľníci všetkých regiónov spojte sa. Pre záchranu vidieka a dostatku potravín.
 3. Anna Milanová: Minulá Jeseň... 2021
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Porozmýšľajme o tom, ako rozmýšľame
 5. Martina Hilbertová: Odborníci: Aj deti treba chrániť pred koronavírusom. Priebeh môže byť ľahký, následky vážne
 6. Rudolf Pado: Ochranársky marazmus alebo všetky víťazstvá sú dočasné a všetky prehry trvalé
 7. Katarína Mikolášová: Ostrov lásky sa kúpe v troch moriach (1. časť)
 8. Marián Lukáč: Blog č. 73- Asistované ukončenie života
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 11 837
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 9 950
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 144
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 624
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 5 092
 6. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 4 015
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 4 010
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 3 909
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pavel Macko, generálporučík vo výslužbe.

NATO zvažuje vyslať tisíc vojakov aj na Slovensko.


8m
Ukrajina žije vo vojne od roku 2014.

Diplomacia zatiaľ neuspela, Rusko môže zaútočiť kedykoľvek.


2 h
Peter Schutz.

Z "razancie" vyjadrení predstaviteľov štátu cítiť obavy z protiútoku populisticko-proruskej opozície.


2 h

Bola za antisemitizmom nenávisť alebo závisť?


10 h

Blogy SME

 1. Lukáš Ranik: Desiatkam tisíc domácností v panelákoch zdražie v januári teplo v priemere o 45%!
 2. Ján Marton: Roľníci všetkých regiónov spojte sa. Pre záchranu vidieka a dostatku potravín.
 3. Anna Milanová: Minulá Jeseň... 2021
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Porozmýšľajme o tom, ako rozmýšľame
 5. Martina Hilbertová: Odborníci: Aj deti treba chrániť pred koronavírusom. Priebeh môže byť ľahký, následky vážne
 6. Rudolf Pado: Ochranársky marazmus alebo všetky víťazstvá sú dočasné a všetky prehry trvalé
 7. Katarína Mikolášová: Ostrov lásky sa kúpe v troch moriach (1. časť)
 8. Marián Lukáč: Blog č. 73- Asistované ukončenie života
 1. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 11 837
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 9 950
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 6 144
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 624
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 5 092
 6. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 4 015
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 4 010
 8. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 3 909
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 5. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 6. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 7. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu