Korzár logo Korzár
Streda, 14. november, 2018 | Meniny má Irma
Nájdete nás na webe

Tipy na víkend - sobota 18. a nedeľa 19. júla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

(Zdroj: ilustračné – archív)

Košický región

SOBOTA

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata
ZLATÁ BAŇA. V obci Zlatá Baňa sa do nedele uskutočnia majstrovstvá v ryžovaní zlata. Pre divákov je pripravených množstvo sprievodných podujatí.

Mesiac autorského čítania
KOŠICE. Svoje diela budú aj počas nasledujúcich dní čítať známi autori, predstavia ich vždy o 18.00 hod. a 19.00 hod. v Kulturparku.

Turistika
KOŠICE. Turistický oddiel TJ Horec pozýva v sobotu do Vysokých Tatier. Trasa: St. Smokovec - Hrebienok - Reinerova chata - Obrovský vodopád - St. Smokovec (7 km). Zraz na ŽS, rýchlik odchádza o 8.14 hod. a akciu vedie Č. Čermák.

Free Summer 2015
KOŠICE. Festival elektronickej hudby sa bude konať v sobotu na lúke pod Bankovom blízko sídliska KVP. Pripravený je viac ako 12-hodinový hudobný maratón na troch tanečných pódiách, kde sa predstaví viac ako 50 DJs, hudobných skupín a iných umelcov v rôznych hudobných štýloch.

Sepultura
KOŠICE. Sepultura je brazílska metalová skupina, ktorá hrá kombináciu thrash metalu s death metalom. Jej koncert si vychutnáte v nedeľu o 19.00 hod. v Collosseu.

Článok pokračuje pod video reklamou

Spiš Expo
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 10. do 19. hod. a v nedeľu od 10. do 14 hod. sa na zimnom štadióne uskutočnia 48. Spišské výstavné trhy Spiš expo. Celoslovenská kontraktačno-predajná výstava bývania s medzinárodnou účasťou s tematickým zameraním: postav dom, domov a vkus, domov a žena, dvor a záhrada, auto-paráda.

Spišský trh
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na 60. ročníku Spišského trhu je v sobotu pripravený nasledovný program: 10. hod. rozprávka Čertovinky v podaní divadla Cililing z Prešova, 11. hod. choreografický súbor Impulz a Polotsk z Bieloruska, 12. hod. ĽH Vlada Kubáňa, 13. hod. Lolo a Piškót na Safari, najbláznivejšia a najfarebnejšia show pre deti s pesničkami, 14. hod. DFS Čabarok z Bieloruska, 15. hod. latino párty Buggiho percussion, 17.30 hod. recesistická hudobná skupina z Liptova Ploštín punk, 19. hod. FS Rozsutec.
Večerný program bude patriť o 21. hod. legendárnej českej rockovej skupine Olympic, 22.30 – 1. hod. hudobná skupina Tip.

Výstava kaktusov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Dome Matice slovenskej sa v sobotu od 9. do 17. hod. uskutoční 20. ročník Výstavy kaktusov, iných sukulentov a bonsajov. V tomto roku je spojená s oslavami 30. výročia vzniku Klubu kaktusárov Sp. Nová Ves. Počas výstavy sú zabezpečené predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín.

Dobšinský kopec 2015
DOBŠINÁ. Mesto Dobšiná bude do 19. júla 2015 hostiť už v poradí 32. ročník Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Počas oboch dní, soboty a nedele, sa uskutočnia o 9.00 hod. 1. kolá jázd a o 13.30 hod. 2. kolá jázd s vyhlásením výsledkov v nedeľu o 17.00 hod. Súčasťou podujatia budú aj kultúrne podujatia známych slovenských interpretov. V piatok 17. júla vystúpia od 19.00 hod. DJ Peet Love, HEX, Nerieš, DJ Spinhandz, Strapo. V sobotu 18. júla sa od 19.00 hod. predstavia Campana Batucada, Trial Show, Dj Erik, Chio, Ladylicious, Rakby, Dara Rolins.

NEDEĽA

Burza starožitností
KOŠICE. Na Dominikánskom námestí sa v nedeľu od 8.00 do 12.00 hod. uskutoční obľúbená burza starožitností.

Piknik v parku
KOŠICE. V nedeľu sa v parku pri železničnej stanici môžete zúčastniť pikniku. K dispozícii budú pre návštevníkov deky, spoločenské hry, lietajúci tanier a iné... Rozdávať sa budú grilované chuťovky a drinky.

Letné kino v Amfiku
KOŠICE. V nedeľu o 21.00 hod. sa bude premietať česká komédia Hodinový manžel.

Spiš Expo
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu od 10. do 14 hod. sa na zimnom štadióne uskutočnia 48. Spišské výstavné trhy Spiš expo. Celoslovenská kontraktačno-predajná výstava bývania s medzinárodnou účasťou s tematickým zameraním: postav dom, domov a vkus, domov a žena, dvor a záhrada, auto-paráda.

Výstava kaktusov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Dome Matice slovenskej sa v nedeľu od 9. do 13. hod. uskutoční 20. ročník Výstavy kaktusov, iných sukulentov a bonsajov. V tomto roku je spojená s oslavami 30. výročia vzniku Klubu kaktusárov Sp. Nová Ves. Počas výstavy sú zabezpečené predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku Mimoni, o 19. hod. drámu Magic Mike XXL.

Letný festival kapiel
SMIŽANY. V nedeľu od 13. hod. sa v areáli TJ Slovan Smižany uskutoční 5. smižiansky letný festival kapiel. O 20.15 hod. vystúpi hosť programu, rockový spevák Lukáš Adamec, o 21.15. hod. hudobná skupina Sám sebou z Jamníka.

Nedeľná zábavka – Drobnosti do kapsičky
ROŽŇAVA. Banícke múzeum v Rožňave si počas nedele 19. júla pripraví pre svojich návštevníkov tvorivé dielne. Podujatie je určené hlavne pre deti s rodičmi. Ručne sa budú vyrábať kľúčenky, peňaženky či puzdrá na mobil. Podujatie Nedeľná zábavka - Drobnosti do kapsičky sa uskutoční v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave na Námesti baníkov od 15.00 do 17.00 hod.
Dobšinský kopec 2015
DOBŠINÁ. Mesto Dobšiná bude do 19. júla 2015 hostiť už v poradí 32. ročník Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Počas oboch dní, soboty a nedele, sa uskutočnia o 9.00 hod. 1. kolá jázd a o 13.30 hod. 2. kolá jázd s vyhlásením výsledkov v nedeľu o 17.00 hod. Súčasťou podujatia budú aj kultúrne podujatia známych slovenských interpretov. V piatok 17. júla vystúpia od 19.00 hod. DJ Peet Love, HEX, Nerieš, DJ Spinhandz, Strapo. V sobotu 18. júla sa od 19.00 hod. predstavia Campana Batucada, Trial Show, Dj Erik, Chio, Ladylicious, Rakby, Dara Rolins.

Prešovský región

SOBOTA

Miss Domaša 2015
DOMAŠA. Tradičné podujatie v znamení krásnych žien, skvelého prostredia a bohatého kultúrneho programu, Miss Domaša 2015, privíta návštevníkov v rekreačnej oblasti Dobrá – Dobranská zátoka už túto sobotu. Počas večera krásy sa okrem finalistiek predstavia aj hviezdy ako Helena Vondráčková, Kristína, Heľenine oči, Rytmus, DJ EKG, Gipsy king revival. Moderátorského mikrofónu sa chytí Štefan Skrúcaný. Začiatok je v rekreačnom stredisku Domaša Dobrá o 17.00 hod., brány budú otvorené už o 13. hodine.

Nevesta hviezd
PREŠOV. Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou, spracovaná na motívy klasického laponského mýtu, je pripravená v sobotu o 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove.

Pat a Mat s kamarátmi
PREŠOV. V rámci Prešovského kultúrneho leta sa bude konať v sobotou o 16.00 hod. v kine Scala rozprávkový divadelný muzikál Pat a Mat s kamarátmi.

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata 2015
ZLATÁ BAŇA. Kvalifikačné kolá majstrovstiev v ryžovaní zlata štartujú v sobotu od 8.30 do 18.00 hod. Po ich skončení bude večerný program a pripravené je aj nočné ryžovanie.

Speed Badminton Lipany open 2015
LIPANY. Tretí ročník medzinárodného turnaja v speed badmintone pre milovníkov raketových športov ponúka zábavu a zápolenia v telocvični ZŠ Komenského 113 a SOŠ Lipany v sobotu o 9.00 hod.

Brezovocki jurmak
BREZOVICA. Kultúrne podujatie v Brezovici (okr. Sabinov) sa po 16. raz uskutoční v sobotu v centre obce. Začne sa pozývacím programom na jarmok a sprievodom obcou o 10.00 hod., slávnostne ho otvoria v centre obce a areáli školy o 11.00 hod., v programe vystúpia žiaci ZUŠ Lipany. Program v amfiteátri odštartuje o 14.00 hod. V rámci neho vystúpia DFS Briezka, mažoretky, DFSk Brezovičan, tanečná skupina a hudobné duo z Poľska, ľudová cimbalová hudba Šarišani a Ľubo Šimčík. Hosť programu bude i finalista SuperStar Adam Ďurica so skupinou. Tombolu vyžrebujú o 17.30 a deň vyvrcholí veselicou v amfiteátri Brezovica sa zabáva spolu so skupinou Toreska.

Nultý ročník nočnej Kendickej naberačky
KENDICE. Dobrovoľní hasiči z Kendíc (okr. Prešov) spolu s obcou pozývajú na 0. ročník nočnej naberačky. Konať sa bude po skončení súťaže O putovný pohár starostu obce Kendice. Začiatok je v sobotu o 21.00 hod.

Peter Lipa & Band koncert
BARDEJOV. V sobotu o 19.00 sa v záhrade Okresnej knižnice Dávida Gutgesela uskutoční koncert Petra Lipu a jeho kapely. Hudba Petra Lipu vychádza zo spojenia džezu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v džezovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného džezu.

Odpustová zábava
VYŠNÝ SLAVKOV. Na odpustovú zábavu pozývajú v sobotu od 21.00 hod. do Vyšného Slavkova (okr. Sabinov). O dobrú náladu sa postará hudobná skupina Socnic spolu s DJ Petrixom.

Arcidiecézna púť Gaboltov 2015
GABOLTOV. Program tohtoročnej arcidiecéznej púte v Gaboltove (okr. Bardejov) sa začne v sobotu o 15.00. Sv. omša bude o 18.00 s košickým arcibiskupom Boberom, novokňazi budú mať sv. omšu o 21.00 hod. O 22.30 hod. sa začne adorácia s Riekou života.

Rozprávková dielňa
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10.00 h sú pre deti pripravené tvorivé rozprávkové dielne. Na chodníku budete môcť vymaľovať bruško popradskej stonožke. Dielne sa konajú pod vedením Mariany Ďurasovej.

Čaj o piatej s hudbou
SPIŠSKÁ SOBOTA. V hasičskom dvore si v sobotu môžete od 16.00 h užiť čaj s príjemnou hudbou. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si môžete v sobotu o 21.00 h pozrieť americký film Ctihodný občan. Je to dramatický thriller o mužovi, ktorý sa bez zľutovania rozhodne pomstiť tomu, kto nechal z väzenia prepustiť vrahov jeho rodiny. A nielen jemu, ale tiež mestu, spoločnosti, vlastne všetkým.

O fúzatej Snehulienke
TATRANSKÁ LOMNICA. V altánku v parku na vás v sobotu o 16.00 h čaká divadelné predstavenie pre deti v podaní Divadla Na doske z Prešova, v rámci XII. Divadelného festivalu Stretnutia.

Popradčanka
NOVÝ SMOKOVEC. V areáli Kúpeľov sa v sobotu o 17.30 h uskutoční promenádny koncert dychového orchestra z Popradu.

Môj krásny svet
TATRANSKÁ LOMNICA. Kino Tatry v sobotu ponúka o 19.00 h v rámci XII. Divadelného festivalu Stretnutia nočné predstavenie v podaní Divadla Paľa Bielika.

Live music night
TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu od 19.00 h sú v kaviarni Hotela Slovan pripravené hudobné večery so živou hudbou. Účinkujú: Peter Pavličko (klávesy), Eva Halčinová a Lucia Hudačeková (spev).

Večery s horským vodcom
TATRANSKÁ POLIANKA. V reštaurácii v Sliezskom dome v sobotu o 20.30 h odštartuje posedenie so skúseným horským vodcom. Tešiť sa môžete na rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách zachytených aj vo filme.

Kino Úsmev
LEVOČA. Kino Úsmev premietne v sobotu o 19. hod. akčný film Ant man.

Rusínska vatra
MALÝ LIPNÍK. Program, ktorý je súčasťou Slávností Rusínov, bude pokračovať v sobotu v Malom Lipníku vo viacerých blokoch. O 16.30 hod. sa začína folklórny program, v ktorom vystúpia sólisti rusínskych ľudových piesní Anka Poráčová z Prešova, Štefan Štec z Košíc, Marianna Železná z Chmeľovej a bratia Gerekovci zo Svidníka. Domáci región budú zastupovať folklórne skupiny Majdan z Litmanovej a Šambrinci zo Šambrona a ako hostia sa budú prezentovať folklórne súbory Chemlon z Humenného, Ruthenia z Bratislavy a ľudová hudba Faťovi z Ukrajiny.

Druhý programový blok bude koncert Večer Rusínskych hlasov, v ktorom sa už pravidelne prezentujú zástupcovia rusínskej ľudovej hudby, rusínskej modernej hudby a rusínski interpreti vážnej hudby. Po tomto programe bude folklórnym kolektívom Kečera z Jakubjan zapálená vatra a nebude chýbať ani ohňostroj. Súčasťou sobotného programu bude i tanečná zábava s kapelou Song.

NEDEĽA

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata 2015
ZLATÁ BAŇA. Finálové kolá v umení ryžovania zlata sa budú konať v nedeľu od 9.00 do 12.00 hod. v komplexe Opalex Sigord. Výsledky súťaže budú vyhlásené o 14.00 hod.

Vystúpenie FS Sabinovčan
SABINOV. V rámci kultúrneho leta v Sabinove sa v nedeľu o 17.00 hod. predstaví programom v parku na námestí FS Sabinovčan.

Kandráčovci
FINTICE. Koncert Kandráčovcov bude v kaštieli vo Finticiach (okr. Prešov) v nedeľu o 19.30 hod.

Bardejovské potulky - Židia V. – pamätník
BARDEJOV. V nedeľu sa pred bardejovskou radnicou začnú ďalšie bardejovské potulky, tentoraz na tému Židia V. – pamätník. Miestom navštívenia tentoraz bude Pamätník holokaustu v Bardejove. Zároveň to bude pre potulkárov posledná možnosť pozrieť si synagógu a jej stav pred obnovou a reštaurovaním, ktoré by sa malo začať v najbližších dňoch. Júlové potulky sa uskutočnia v dvoch časoch, o 18.00 a 21.00 hod.

Dni Svidníka
SVIDNÍK. V nedeľu od 16.00 sa v svidníckej pešej zóne uskutoční Popoludnie pre deti. O zábavu sa postarajú skákací hrad, bábkové divadlo z Chrudimi a deti si budú môcť zajazdiť aj na koníkoch.

Súťaž O pohár starostu obce
CHMINIANSKA NOVÁ VES. Súťaž O pohár starostu obce hasičov sa bude po piaty raz v nedeľu konať v obci Chminianska Nová Ves (okr. Prešov).

Arcidiecézna púť Gaboltov 2015
GABOLTOV. Program sa v nedeľu na púti začne o polnoci sv. omšou, modlitby budú prebiehať po celú noc, omše budú o 6. a 8. hodine, slávnostná sv. omša bude o 10.30 hod.

FS Vagonár
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 h vystúpi súbor Vagonár, ktorý má za sebou viac ako 38 rokov existencie. Počas svojho pôsobenia sa v súbore vystriedalo neuveriteľné množstvo tanečníkov a hudobníkov, ktorí účinkovali v mnohých krajinách sveta. Vagonár vo svojej tvorbe zachováva pôvodné zvyky a tradície ľudu z podtatranského regiónu a v repertoári má tance a spevy z regiónov Spiš, Liptov, Horehronie, Šariš a Zemplín.

Janko Hraško a iné Hraškoviny
STARÝ SMOKOVEC. V salóniku Fridricha Augusta v nedeľu v Grandhoteli si o 11.00 h môžete pozrieť rozprávku malých a hladných o hrachu a o princeznej. Divadelné predstavenie v podaní Bábkového divadla v Košiciach sa koná v rámci XII. ročníka Divadelného festivalu Stretnutia.

Leto s Kométou
POPRAD/TATRY. Tatranská historická električka bude v nedeľu jazdiť na trati tatranských elektrických železníc z Popradu cez Starý Smokovec do Tatranskej Lomnice. Prvá jazda sa začína o 10.45. Cestovný poriadok nájdete na stránke mesta Vysoké Tatry.

Slávnosti Rusínov v skanzene
STARÁ ĽUBOVŇA. V rámci podujatia Slávnosti Rusínov sa nedeľňajší program odohrá tradične v skanzene pod hradom Ľubovňa. Začne sa o 12.30 hod. gréckokatolíckou svätou liturgiou v cirkevnoslovanskom jazyku, ktorou budú Rusíni prezentovať svoje duchovné a náboženské dedičstvo. Po svätej liturgii si budú môcť návštevníci pozrieť v areáli skanzenu výstavu obrazov rusínskych výtvarníkov zo zbierky Petra Mikulu z Beloveže. Program rusínskeho víkendu vyvrcholí galaprogramom Z rusinskoj studenky, v ktorom vystúpia Natália a Mikuláš Petrašovskí z Humenného, bratia Gerekovci zo Svidníka, folklórny súbor Barvinok z Kamienky, folklórny súbor Chemlon z Humenného, folklórny súbor Ruthenia z Bratislavy a ľudová hudba Faťovi z Podkarpatia z Ukrajiny. V prípade zlého počasia sa výstava a galaprogram uskutočnia v Dome kultúry v Starej Ľubovni. Jednotlivé podujatia rusínskeho víkendu boli podporené Úradom vlády SR – program Kultúra národnostných menšín 2015.

Vystúpenie Kristíny na odpuste
NOVÁ ĽUBOVŇA. V rámci odpustového popoludnia vystúpi na miestnom futbalovom ihrisku od 14.30 hod. slovenská speváčka Kristína s kapelou.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. OMV má riešenie na neohlásených kuriérov
 2. Platíte si poistenie domova zbytočne?
 3. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
 4. Prežije tisícročia. Papier vyrábajú 2000 rokov starou metódou
 5. Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní
 6. Objavte silu Q10 a zredukujte vrásky počas 4 týždňov
 7. SME pripravení na komunálne voľby vo veľkom štýle
 8. First moment na leto 2019 je tu: 13 letovísk s výraznými zľavami
 9. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
 10. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
 1. 5. ročník súťaže Equitone – originálne odvetrané fasády
 2. Platíte si poistenie domova zbytočne?
 3. Odborná exkurzia po vodných stavbách v Českej republike
 4. Diskusný stôl na tému Energetická certifikácia budov
 5. Druhy ochranných známok
 6. OMV má riešenie na neohlásených kuriérov
 7. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
 8. Prežije tisícročia. Papier vyrábajú 2000 rokov starou metódou
 9. Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní
 10. Modesta Real Estate úspešne sprostredkovala obchodnú transakciu
 1. First moment na leto 2019 je tu: 13 letovísk s výraznými zľavami 25 594
 2. Prežije tisícročia. Papier vyrábajú 2000 rokov starou metódou 24 386
 3. Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní 19 054
 4. SME pripravení na komunálne voľby vo veľkom štýle 9 737
 5. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí 8 315
 6. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku! 8 172
 7. Neukladajte si nič, čo vás môže ohroziť. Ako zabezpečiť telefón? 7 660
 8. 5 brigád, ktoré pomôžu v budúcej kariére 6 621
 9. 8 vecí, ktoré môžu ohroziť úspešné podnikanie 6 336
 10. Objavte silu Q10 a zredukujte vrásky počas 4 týždňov 3 875

Neprehliadnite tiež

Drvivú porážku Smeru v Košiciach zvýrazňujú mestské časti

Prišiel o 88 percent poslancov. Pravica posilnila o tretinu oproti minulým voľbám.

Porazená Alena Bašistová nevylúčila opätovnú kandidatúru

Chcela byť primátorkou, neuspela ani ako mestská poslankyňa.

Čo priniesli voľby v obciach Horného Zemplína

Najviac voličov prišlo voliť v Zbojnom v Medzilaborskom okrese.

Mladík podpálil detský domov, ohrozil dvadsať ľudí

Podpaľač chcel podmienku, súd ho poslal za mreže.

Nový most v Poprade bude slúžiť cyklistom

Cyklistický chodník bude hotový koncom novembra.

Hlavné správy zo Sme.sk

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak sa ukáže, že všetko je okej, pán poslanec?

Dobre, dôkazy sa dajú vyrobiť, ale nebuďme maloverní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Šikanuje polícia organizátorov protestov?

Nestačilo vypočuť len jedného z nich?

ŽENA

Zmrzačili ich na celý život. Írske ženy pritom chceli iba porodiť

Tisícky žien podstúpili barbarskú procedúru.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop