Korzár logo Korzár
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - sobota 18. a nedeľa 19. júla

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

(Zdroj: ilustračné – archív)

Košický región

SOBOTA

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata
ZLATÁ BAŇA. V obci Zlatá Baňa sa do nedele uskutočnia majstrovstvá v ryžovaní zlata. Pre divákov je pripravených množstvo sprievodných podujatí.

Mesiac autorského čítania
KOŠICE. Svoje diela budú aj počas nasledujúcich dní čítať známi autori, predstavia ich vždy o 18.00 hod. a 19.00 hod. v Kulturparku.

Turistika
KOŠICE. Turistický oddiel TJ Horec pozýva v sobotu do Vysokých Tatier. Trasa: St. Smokovec - Hrebienok - Reinerova chata - Obrovský vodopád - St. Smokovec (7 km). Zraz na ŽS, rýchlik odchádza o 8.14 hod. a akciu vedie Č. Čermák.

Free Summer 2015
KOŠICE. Festival elektronickej hudby sa bude konať v sobotu na lúke pod Bankovom blízko sídliska KVP. Pripravený je viac ako 12-hodinový hudobný maratón na troch tanečných pódiách, kde sa predstaví viac ako 50 DJs, hudobných skupín a iných umelcov v rôznych hudobných štýloch.

Sepultura
KOŠICE. Sepultura je brazílska metalová skupina, ktorá hrá kombináciu thrash metalu s death metalom. Jej koncert si vychutnáte v nedeľu o 19.00 hod. v Collosseu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Spiš Expo
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu od 10. do 19. hod. a v nedeľu od 10. do 14 hod. sa na zimnom štadióne uskutočnia 48. Spišské výstavné trhy Spiš expo. Celoslovenská kontraktačno-predajná výstava bývania s medzinárodnou účasťou s tematickým zameraním: postav dom, domov a vkus, domov a žena, dvor a záhrada, auto-paráda.

Spišský trh
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Na 60. ročníku Spišského trhu je v sobotu pripravený nasledovný program: 10. hod. rozprávka Čertovinky v podaní divadla Cililing z Prešova, 11. hod. choreografický súbor Impulz a Polotsk z Bieloruska, 12. hod. ĽH Vlada Kubáňa, 13. hod. Lolo a Piškót na Safari, najbláznivejšia a najfarebnejšia show pre deti s pesničkami, 14. hod. DFS Čabarok z Bieloruska, 15. hod. latino párty Buggiho percussion, 17.30 hod. recesistická hudobná skupina z Liptova Ploštín punk, 19. hod. FS Rozsutec.
Večerný program bude patriť o 21. hod. legendárnej českej rockovej skupine Olympic, 22.30 – 1. hod. hudobná skupina Tip.

Výstava kaktusov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Dome Matice slovenskej sa v sobotu od 9. do 17. hod. uskutoční 20. ročník Výstavy kaktusov, iných sukulentov a bonsajov. V tomto roku je spojená s oslavami 30. výročia vzniku Klubu kaktusárov Sp. Nová Ves. Počas výstavy sú zabezpečené predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín.

Dobšinský kopec 2015
DOBŠINÁ. Mesto Dobšiná bude do 19. júla 2015 hostiť už v poradí 32. ročník Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Počas oboch dní, soboty a nedele, sa uskutočnia o 9.00 hod. 1. kolá jázd a o 13.30 hod. 2. kolá jázd s vyhlásením výsledkov v nedeľu o 17.00 hod. Súčasťou podujatia budú aj kultúrne podujatia známych slovenských interpretov. V piatok 17. júla vystúpia od 19.00 hod. DJ Peet Love, HEX, Nerieš, DJ Spinhandz, Strapo. V sobotu 18. júla sa od 19.00 hod. predstavia Campana Batucada, Trial Show, Dj Erik, Chio, Ladylicious, Rakby, Dara Rolins.

NEDEĽA

Skryť Vypnúť reklamu

Burza starožitností
KOŠICE. Na Dominikánskom námestí sa v nedeľu od 8.00 do 12.00 hod. uskutoční obľúbená burza starožitností.

Piknik v parku
KOŠICE. V nedeľu sa v parku pri železničnej stanici môžete zúčastniť pikniku. K dispozícii budú pre návštevníkov deky, spoločenské hry, lietajúci tanier a iné... Rozdávať sa budú grilované chuťovky a drinky.

Letné kino v Amfiku
KOŠICE. V nedeľu o 21.00 hod. sa bude premietať česká komédia Hodinový manžel.

Spiš Expo
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu od 10. do 14 hod. sa na zimnom štadióne uskutočnia 48. Spišské výstavné trhy Spiš expo. Celoslovenská kontraktačno-predajná výstava bývania s medzinárodnou účasťou s tematickým zameraním: postav dom, domov a vkus, domov a žena, dvor a záhrada, auto-paráda.

Výstava kaktusov
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Dome Matice slovenskej sa v nedeľu od 9. do 13. hod. uskutoční 20. ročník Výstavy kaktusov, iných sukulentov a bonsajov. V tomto roku je spojená s oslavami 30. výročia vzniku Klubu kaktusárov Sp. Nová Ves. Počas výstavy sú zabezpečené predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín.

Kino Mier
SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Kino Mier premietne v nedeľu o 17. hod. rozprávku Mimoni, o 19. hod. drámu Magic Mike XXL.

Letný festival kapiel
SMIŽANY. V nedeľu od 13. hod. sa v areáli TJ Slovan Smižany uskutoční 5. smižiansky letný festival kapiel. O 20.15 hod. vystúpi hosť programu, rockový spevák Lukáš Adamec, o 21.15. hod. hudobná skupina Sám sebou z Jamníka.

Nedeľná zábavka – Drobnosti do kapsičky
ROŽŇAVA. Banícke múzeum v Rožňave si počas nedele 19. júla pripraví pre svojich návštevníkov tvorivé dielne. Podujatie je určené hlavne pre deti s rodičmi. Ručne sa budú vyrábať kľúčenky, peňaženky či puzdrá na mobil. Podujatie Nedeľná zábavka - Drobnosti do kapsičky sa uskutoční v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave na Námesti baníkov od 15.00 do 17.00 hod.
Dobšinský kopec 2015
DOBŠINÁ. Mesto Dobšiná bude do 19. júla 2015 hostiť už v poradí 32. ročník Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Počas oboch dní, soboty a nedele, sa uskutočnia o 9.00 hod. 1. kolá jázd a o 13.30 hod. 2. kolá jázd s vyhlásením výsledkov v nedeľu o 17.00 hod. Súčasťou podujatia budú aj kultúrne podujatia známych slovenských interpretov. V piatok 17. júla vystúpia od 19.00 hod. DJ Peet Love, HEX, Nerieš, DJ Spinhandz, Strapo. V sobotu 18. júla sa od 19.00 hod. predstavia Campana Batucada, Trial Show, Dj Erik, Chio, Ladylicious, Rakby, Dara Rolins.

Skryť Vypnúť reklamu

Prešovský región

SOBOTA

Miss Domaša 2015
DOMAŠA. Tradičné podujatie v znamení krásnych žien, skvelého prostredia a bohatého kultúrneho programu, Miss Domaša 2015, privíta návštevníkov v rekreačnej oblasti Dobrá – Dobranská zátoka už túto sobotu. Počas večera krásy sa okrem finalistiek predstavia aj hviezdy ako Helena Vondráčková, Kristína, Heľenine oči, Rytmus, DJ EKG, Gipsy king revival. Moderátorského mikrofónu sa chytí Štefan Skrúcaný. Začiatok je v rekreačnom stredisku Domaša Dobrá o 17.00 hod., brány budú otvorené už o 13. hodine.

Nevesta hviezd
PREŠOV. Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou, spracovaná na motívy klasického laponského mýtu, je pripravená v sobotu o 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove.

Pat a Mat s kamarátmi
PREŠOV. V rámci Prešovského kultúrneho leta sa bude konať v sobotou o 16.00 hod. v kine Scala rozprávkový divadelný muzikál Pat a Mat s kamarátmi.

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata 2015
ZLATÁ BAŇA. Kvalifikačné kolá majstrovstiev v ryžovaní zlata štartujú v sobotu od 8.30 do 18.00 hod. Po ich skončení bude večerný program a pripravené je aj nočné ryžovanie.

Speed Badminton Lipany open 2015
LIPANY. Tretí ročník medzinárodného turnaja v speed badmintone pre milovníkov raketových športov ponúka zábavu a zápolenia v telocvični ZŠ Komenského 113 a SOŠ Lipany v sobotu o 9.00 hod.

Brezovocki jurmak
BREZOVICA. Kultúrne podujatie v Brezovici (okr. Sabinov) sa po 16. raz uskutoční v sobotu v centre obce. Začne sa pozývacím programom na jarmok a sprievodom obcou o 10.00 hod., slávnostne ho otvoria v centre obce a areáli školy o 11.00 hod., v programe vystúpia žiaci ZUŠ Lipany. Program v amfiteátri odštartuje o 14.00 hod. V rámci neho vystúpia DFS Briezka, mažoretky, DFSk Brezovičan, tanečná skupina a hudobné duo z Poľska, ľudová cimbalová hudba Šarišani a Ľubo Šimčík. Hosť programu bude i finalista SuperStar Adam Ďurica so skupinou. Tombolu vyžrebujú o 17.30 a deň vyvrcholí veselicou v amfiteátri Brezovica sa zabáva spolu so skupinou Toreska.

Nultý ročník nočnej Kendickej naberačky
KENDICE. Dobrovoľní hasiči z Kendíc (okr. Prešov) spolu s obcou pozývajú na 0. ročník nočnej naberačky. Konať sa bude po skončení súťaže O putovný pohár starostu obce Kendice. Začiatok je v sobotu o 21.00 hod.

Peter Lipa & Band koncert
BARDEJOV. V sobotu o 19.00 sa v záhrade Okresnej knižnice Dávida Gutgesela uskutoční koncert Petra Lipu a jeho kapely. Hudba Petra Lipu vychádza zo spojenia džezu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v džezovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného džezu.

Odpustová zábava
VYŠNÝ SLAVKOV. Na odpustovú zábavu pozývajú v sobotu od 21.00 hod. do Vyšného Slavkova (okr. Sabinov). O dobrú náladu sa postará hudobná skupina Socnic spolu s DJ Petrixom.

Arcidiecézna púť Gaboltov 2015
GABOLTOV. Program tohtoročnej arcidiecéznej púte v Gaboltove (okr. Bardejov) sa začne v sobotu o 15.00. Sv. omša bude o 18.00 s košickým arcibiskupom Boberom, novokňazi budú mať sv. omšu o 21.00 hod. O 22.30 hod. sa začne adorácia s Riekou života.

Rozprávková dielňa
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v sobotu o 10.00 h sú pre deti pripravené tvorivé rozprávkové dielne. Na chodníku budete môcť vymaľovať bruško popradskej stonožke. Dielne sa konajú pod vedením Mariany Ďurasovej.

Čaj o piatej s hudbou
SPIŠSKÁ SOBOTA. V hasičskom dvore si v sobotu môžete od 16.00 h užiť čaj s príjemnou hudbou. V prípade nepriaznivého počasia sa akcia uskutoční v divadelnej sále v Spišskej Sobote.

Filmy na plátne
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia si môžete v sobotu o 21.00 h pozrieť americký film Ctihodný občan. Je to dramatický thriller o mužovi, ktorý sa bez zľutovania rozhodne pomstiť tomu, kto nechal z väzenia prepustiť vrahov jeho rodiny. A nielen jemu, ale tiež mestu, spoločnosti, vlastne všetkým.

O fúzatej Snehulienke
TATRANSKÁ LOMNICA. V altánku v parku na vás v sobotu o 16.00 h čaká divadelné predstavenie pre deti v podaní Divadla Na doske z Prešova, v rámci XII. Divadelného festivalu Stretnutia.

Popradčanka
NOVÝ SMOKOVEC. V areáli Kúpeľov sa v sobotu o 17.30 h uskutoční promenádny koncert dychového orchestra z Popradu.

Môj krásny svet
TATRANSKÁ LOMNICA. Kino Tatry v sobotu ponúka o 19.00 h v rámci XII. Divadelného festivalu Stretnutia nočné predstavenie v podaní Divadla Paľa Bielika.

Live music night
TATRANSKÁ LOMNICA. V sobotu od 19.00 h sú v kaviarni Hotela Slovan pripravené hudobné večery so živou hudbou. Účinkujú: Peter Pavličko (klávesy), Eva Halčinová a Lucia Hudačeková (spev).

Večery s horským vodcom
TATRANSKÁ POLIANKA. V reštaurácii v Sliezskom dome v sobotu o 20.30 h odštartuje posedenie so skúseným horským vodcom. Tešiť sa môžete na rozprávanie o dobrodružných výpravách v horách zachytených aj vo filme.

Kino Úsmev
LEVOČA. Kino Úsmev premietne v sobotu o 19. hod. akčný film Ant man.

Rusínska vatra
MALÝ LIPNÍK. Program, ktorý je súčasťou Slávností Rusínov, bude pokračovať v sobotu v Malom Lipníku vo viacerých blokoch. O 16.30 hod. sa začína folklórny program, v ktorom vystúpia sólisti rusínskych ľudových piesní Anka Poráčová z Prešova, Štefan Štec z Košíc, Marianna Železná z Chmeľovej a bratia Gerekovci zo Svidníka. Domáci región budú zastupovať folklórne skupiny Majdan z Litmanovej a Šambrinci zo Šambrona a ako hostia sa budú prezentovať folklórne súbory Chemlon z Humenného, Ruthenia z Bratislavy a ľudová hudba Faťovi z Ukrajiny.

Druhý programový blok bude koncert Večer Rusínskych hlasov, v ktorom sa už pravidelne prezentujú zástupcovia rusínskej ľudovej hudby, rusínskej modernej hudby a rusínski interpreti vážnej hudby. Po tomto programe bude folklórnym kolektívom Kečera z Jakubjan zapálená vatra a nebude chýbať ani ohňostroj. Súčasťou sobotného programu bude i tanečná zábava s kapelou Song.

NEDEĽA

Majstrovstvá SR a ČR v ryžovaní zlata 2015
ZLATÁ BAŇA. Finálové kolá v umení ryžovania zlata sa budú konať v nedeľu od 9.00 do 12.00 hod. v komplexe Opalex Sigord. Výsledky súťaže budú vyhlásené o 14.00 hod.

Vystúpenie FS Sabinovčan
SABINOV. V rámci kultúrneho leta v Sabinove sa v nedeľu o 17.00 hod. predstaví programom v parku na námestí FS Sabinovčan.

Kandráčovci
FINTICE. Koncert Kandráčovcov bude v kaštieli vo Finticiach (okr. Prešov) v nedeľu o 19.30 hod.

Bardejovské potulky - Židia V. – pamätník
BARDEJOV. V nedeľu sa pred bardejovskou radnicou začnú ďalšie bardejovské potulky, tentoraz na tému Židia V. – pamätník. Miestom navštívenia tentoraz bude Pamätník holokaustu v Bardejove. Zároveň to bude pre potulkárov posledná možnosť pozrieť si synagógu a jej stav pred obnovou a reštaurovaním, ktoré by sa malo začať v najbližších dňoch. Júlové potulky sa uskutočnia v dvoch časoch, o 18.00 a 21.00 hod.

Dni Svidníka
SVIDNÍK. V nedeľu od 16.00 sa v svidníckej pešej zóne uskutoční Popoludnie pre deti. O zábavu sa postarajú skákací hrad, bábkové divadlo z Chrudimi a deti si budú môcť zajazdiť aj na koníkoch.

Súťaž O pohár starostu obce
CHMINIANSKA NOVÁ VES. Súťaž O pohár starostu obce hasičov sa bude po piaty raz v nedeľu konať v obci Chminianska Nová Ves (okr. Prešov).

Arcidiecézna púť Gaboltov 2015
GABOLTOV. Program sa v nedeľu na púti začne o polnoci sv. omšou, modlitby budú prebiehať po celú noc, omše budú o 6. a 8. hodine, slávnostná sv. omša bude o 10.30 hod.

FS Vagonár
POPRAD. Na Námestí sv. Egídia v nedeľu o 15.00 h vystúpi súbor Vagonár, ktorý má za sebou viac ako 38 rokov existencie. Počas svojho pôsobenia sa v súbore vystriedalo neuveriteľné množstvo tanečníkov a hudobníkov, ktorí účinkovali v mnohých krajinách sveta. Vagonár vo svojej tvorbe zachováva pôvodné zvyky a tradície ľudu z podtatranského regiónu a v repertoári má tance a spevy z regiónov Spiš, Liptov, Horehronie, Šariš a Zemplín.

Janko Hraško a iné Hraškoviny
STARÝ SMOKOVEC. V salóniku Fridricha Augusta v nedeľu v Grandhoteli si o 11.00 h môžete pozrieť rozprávku malých a hladných o hrachu a o princeznej. Divadelné predstavenie v podaní Bábkového divadla v Košiciach sa koná v rámci XII. ročníka Divadelného festivalu Stretnutia.

Leto s Kométou
POPRAD/TATRY. Tatranská historická električka bude v nedeľu jazdiť na trati tatranských elektrických železníc z Popradu cez Starý Smokovec do Tatranskej Lomnice. Prvá jazda sa začína o 10.45. Cestovný poriadok nájdete na stránke mesta Vysoké Tatry.

Slávnosti Rusínov v skanzene
STARÁ ĽUBOVŇA. V rámci podujatia Slávnosti Rusínov sa nedeľňajší program odohrá tradične v skanzene pod hradom Ľubovňa. Začne sa o 12.30 hod. gréckokatolíckou svätou liturgiou v cirkevnoslovanskom jazyku, ktorou budú Rusíni prezentovať svoje duchovné a náboženské dedičstvo. Po svätej liturgii si budú môcť návštevníci pozrieť v areáli skanzenu výstavu obrazov rusínskych výtvarníkov zo zbierky Petra Mikulu z Beloveže. Program rusínskeho víkendu vyvrcholí galaprogramom Z rusinskoj studenky, v ktorom vystúpia Natália a Mikuláš Petrašovskí z Humenného, bratia Gerekovci zo Svidníka, folklórny súbor Barvinok z Kamienky, folklórny súbor Chemlon z Humenného, folklórny súbor Ruthenia z Bratislavy a ľudová hudba Faťovi z Podkarpatia z Ukrajiny. V prípade zlého počasia sa výstava a galaprogram uskutočnia v Dome kultúry v Starej Ľubovni. Jednotlivé podujatia rusínskeho víkendu boli podporené Úradom vlády SR – program Kultúra národnostných menšín 2015.

Vystúpenie Kristíny na odpuste
NOVÁ ĽUBOVŇA. V rámci odpustového popoludnia vystúpi na miestnom futbalovom ihrisku od 14.30 hod. slovenská speváčka Kristína s kapelou.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 10. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 694
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 147
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 501
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 102
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 931
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 282
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 479
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 569
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 282
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 994
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Takto by mohlo po rekonštrukcii vyzerať okolie Angels arény.
Pľúcny lekár Pavol Pobeha má v súčasnosti najviac práce s pacientmi s koronavírusom.

V Sheffielde sa objavujú plagáty s negatívnym obsahom voči Slovákom

Rodená Krompašanka Bibiana: Sme posudzovaní podľa neprispôsobivých.

Plagát nalepený v časti Tinsley pripomína novoročné želanie namierené proti Slovkom.

Na výtlky a kanál osadili značky. Vodiči ich zbadajú na poslednú chvíľu

Mesto Košice čaká na lepšie počasie a výrobu teplých asfaltových zmesí.

Prekážka na ceste niektorých vodičov prekvapí.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ako prvý dostal vakcínu proti covidu profesor Krčméry.
Dobré ráno

Dobré ráno: Kotleba je navždy vodca, fašisti sa hádajú

Prečo nastal rozkol v ĽSNS.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Holý o výnimke nehovoril pravdu, papalášizmus dokazuje úspešný vedec

Pracuje v Anglicku, žiadosť mu zamietli.

Podpredseda vlády pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina)
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Kotlebovci sa bijú o peniaze

Milióny od štátu už zamávali aj inou čeliadkou.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop