Vašo Patejdl sa oženil
V šesťdesiatke začína celkom novú etapu života. Vašo Patejdl sa pred pár dňami oženil so svojou 43-ročnou partnerkou Milušou, s ktorou majú sedemročného syna Benjamina.
A keďže si muzikant súkromie úzkostlivo stráži, všetko prebehlo v absolútnej tajnosti. Na svadbe však okrem najmladšieho boli aj Vašovi dvaja starší synovia z predchádzajúceho manželstva.
Evidentne teda s otcom udržiavajú dobrý vzťah, hoci ich matku dostal do prekérnej situácie.
S Milušou totiž začal randiť pred piatimi rokmi, teda ešte v čase, keď bol ženatý s prvou manželkou Alenou a dva roky tajil aj ľavobočka - syna Benjamina. Ich 31-ročné manželstvo súd rozviedol začiatkom minulého roka, a preto už elánistovi nič nebránilo v tom, aby svojmu vzťahu s Milušou dal oficiálnu pečať.
Jiřího Bartošku hnevajú hlasivky
Všetko nasvedčuje tomu, že boj so zákernou chorobou slávny herec nateraz vyhráva. Bartoškovi diagnostikovali rakovinu uzlín v medzihrudí pred ôsmimi mesiacmi a odvtedy absolvoval sériu chemoterapií a ožarovaní.
Podľa doterajších výsledkov je liečba úspešná, no prišli iné komplikácie, ktoré Bartoškovi komplikujú život.
Lekárske procedúry majú totiž negatívny dopad na hercove hlasivky. Podľa pôvodnej prognózy sa mu mali zregenerovať do dvoch týždňov od posledného ožarovania, no ani po mesiaci zatiaľ hlas nefunguje tak, ako by mal.
A keďže sú hlasivky pre herca dôležitým „pracovným nájstrojom“, poriadne ho štve, že zatiaľ skôr „chrochtá“, ako normálne rozpráva.
Verí však, že všetko sa napokon ustáli do normálu.
Autor: Spracovala Anna Novotná
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.