, tečie južným smerom a nad obcou Ždaňa vo výške 172 m n.m. ústi do Hornádu.
Tok kaprového úseku Olšavy sa zarezáva do okolitého terénu, preto jeho brehy sú vysoké až do 2,5 metra. Riečka silno meandruje, dno je štrkovité miestami s nánosmi bahna. Žije tu viac ako 10 druhov rýb.
Pre Olšavu je charakteristická mierne tečúca voda, ktorú striedajú plytké prúdivé úseky, v ktorých býva množstvo jalcov, plosiek, slížov, hrúzov, mrien škvrnitých a občas natrafíte aj na pĺža.
Na tomto revíri sa v máji 2005 realizoval ichtyologický prieskum medzi Vyšnou Myšľou a Bohdanovcami a pri Ruskove. Na prvej lokalite sa ulovilo šesť druhov rýb a na druhej deväť druhov.
Pri Bohdanovciach prevládal svojou biomasou jalec hlavatý, ale najpočetnejším druhom bola ploska pásavá, nasledovaná podustvou severnou. V úlovku sa ani na jednej z lokalít neobjavil nosáľ sťahovavý.
Takmer presne po desiatich rokoch sa v rámci odlovu vzoriek mreny škvrnitej pre potreby parazitologického výskumu pri Bohdanovciach a Blažicach už nosáľ sťahovavý objavil a nešlo sa o jeho ojedinelý výskyt.
Okrem neho pod mostom v Bohdanovciach sa zistilo viac jedincov pĺža severného, ktorý sa v úlovkoch počas prieskumov objavuje len sporadicky a navyše ide o rybku celoročne chránenú.
Rybky sa zrejme pripravovali na neres.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.