Korzár logo Korzár
Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

Tipy na víkend - sobota 16. a nedeľa 17. mája

Naše tipy na zaujímavé kultúrne a spoločenské akcie a podujatia v regióne.

Košický región

Dni otvorených dverí v botanickej záhrade

KOŠICE. V sobotu sa môžete v botanickej záhrade pokochať záplavou jarných kvetov. Nebudú medzi nimi chýbať jedinečné a raritné rastlinky a pozoruhodnosti uvidíte aj v tropických skleníkoch.

The next Step

KOŠICE. Najväčšia tanečná súťaž na Slovensku zameraná na hip hop a street dance sa uskutoční v sobotu v Kunsthalle. V porote budú slovenskí a českí tanečníci a choreografi

Potápanie včera a dnes

KOŠICE. Východoslovenské múzeum otvorilo výstavu, ktorá poskytuje komplexný pohľad na potápačskú techniku, jej vývoj i na históriu potápania ako takého.

Restaurant Day Ligy proti rakovine

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. Košické Centrum pomoci Ligy proti rakovine pripravilo na sobotu zaujímavý program. Od 12. hodiny sa v priestoroch na Paulínyho ulici uskutoční rodinná opekačka, bude sa variť pravý, ale zdravý ligácky guláš, nebudú chýbať koláče a iné dobroty. Na programe je aj rýchlokurz jogy, či výroba bytových dekorácií.

Cassovia Skate Cup

KOŠICE. Tradícia košickej skejtovej súťaže sa vrátila. Uskutoční sa v sobotu od 10. do 23. hodiny na najnovšom košickom spote Kasární Kulturparku.

Otváračka Tabačky

KOŠICE. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa kultúrne centrum Tabačka opäť otvára pre verejnosť. Stane sa z nej otvorená zóna pre kultúru, kreativitu a spoluprácu. Počas soboty bude návštevníkom sprístupnená celá budova, aj zákulisie. Súčasťou otváračky budú vystúpenia umelcov, divadelné etudy, premietanie filmov a množstvo iných zaujímavostí.

Noc múzeí a galérií

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. V noci zo soboty na nedeľu opäť ožijú všetky slovenské múzeá a galérie, tie košické nevynímajúc. Bohatý program je pripravený pre mladých aj skôr narodených, budete môcť vstúpiť do depozitárov, vidieť ukážky reštaurovania a pracovníci vám porozprávajú aj neuveriteľné príhody. Súčasťou programu budú koncerty, workshopy a vystúpenia.

Socík disco – posedenie pri samovare

KOŠICE Nezvyčajná akcia sa bude konať v sobotu večer v podkroví Východoslovenského múzea. Od 18. hodiny tam môžete zažiť nefalšovanú diskotéku z čias socializmu s legendárnym DJ Tiborom APA Egrym.

Trh maďarských ľudových remesiel

KOŠICE. Pozrieť si ľudové remeslá a kúpiť jedinečné výroby budete môcť v sobotu na nádvorí Csákyho-Dessewffyho paláca na Hlavnej 72.

Mobilný staromestský odber

Skryť Vypnúť reklamu

KOŠICE. V sobotu, sa od 10. do 14. hod. na staromestskom úrade na Hviezdoslavovej uskutoční mobilný odber krvi. Podujatie Daruj krv – daruješ život organizujú Komunitná zóna - Staré Mesto a úrad mestskej časti a zabezpečí ho Národná transfúzna služba. Do radničnej sály pozývajú všetkých, ktorí darovať krv chcú a môžu.

Burza starožitností

KOŠICE. V sobotu v Budimíre a v nedeľu na Dominikánskom námestí sa od 8.00 hod. začínajú burzy starožitností.

Koncert Juraja Grigláka

KOŠICE. V rámci slovenského turné sa skvelý basgitarista Juraj Griglák spolu s americkým muzikantom Marcusom Millerom a jeho hudobníkmi zastavia aj v Košiciach. Vystúpia v nedeľu o 19. hodine v divadle Thália.
Košická hudobná jar Slávnostným koncertom k 70. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny vyvrcholí v nedeľu 17. mája Košická hudobná jar. Účinkujú: Slovenský filharmonický zbor, Adriana Kohoutková (soprán), Tereza Kružliakova (alt), József Mukk (tenor), Peter Mikuláš (bas). Zaznie Beethovenova Symfónia č. 9 d mol, s „Ódou na radosť“.

Výstava Nestálosť molekúl

KOŠICE. Erik Šille a Peter Kvíčala predstavia svoju tvorbu v Kulturparku. Výstava Nestálosť molekúl potrvá do 21. júna.

Košická hudobná jar

KOŠICE. V nedeľu o 19.00 hod. sa v Dome umenia uskutoční slávnostný koncert k 70. výročiu ukončenia 2. svetovej vojny.

Prešovský región

Noc múzeí

PREŠOV. Múzeum Národná kultúrna pamiatka Solivar sa aj tento rok zapája do medzinárodného podujatia Noc múzeí 2015. Klasické nočné prehliadky múzea a vozenie detí na koňoch doplní zaujímavá aktivita s názvom Hľadaj stratený exponát a hľadaj poklad. Každé nájdenie strateného exponátu bude odmenené drobným suvenírom. Program bude v sobotu od 10. do 16.00 hod. v SNM – Múzeu rusínskej kultúry v Prešove. Od 16.00 hod. to bude Nájdi stratený exponát a hľadaj poklad alebo prehliadky múzea trochu inak. Na koňoch sa budú môcť deti povoziť od 18.00 do 19.30 hod. Klasická prehliadka múzea bude od 19.00 hod. Skupina „Soľnobanská heligónka“ vystúpi od 20.15. Nočná prehliadka areálu múzea s výstupom na Klopačku začne o 21.00 hod.

Noc múzeí a galérií - Šarišská galéria

PREŠOV. V Šarišskej galérii sa začne sobotňajší program o 16.00 hod. divadelným predstavením pre deti Snehulienka (OZ Na doske). V tom istom čase začne a potrvá do 19.00 hod. reštaurovanie obrazov pod dohľadom odborníka. Tvorivá dielňa s E. Tkáčikovou bude o 17.00 hod., po nej ju povedie P. Kocák (18.00) a za ním I. Živčáková (19.30). Cestovateľské zážitky predstaví vo videoprojekcii Dionýz Dugas od 19.30 hod. Nočné premietanie pre odvážne deti odštartuje o 21.00 hod.

Zemplínska ostrá kosa

NIŽNÝ HRUŠOV. Majstrovstvá v kosení ručnou kosou sa uskutočnia v Nižnom Hrušove (okr. Vranov nad Topľou) pri ihrisku v sobotu. Otvorenie 6. ročníka bude o 10.00 hod. prezentáciou súťažiacich, o 10.30 hod. je otvorenie súťaže, tá bude prebiehať do 15.00 hod, kedy bude vyhodnotenie a exhibičné kosenie domácich a hostí. O kultúrny program sa o 15.30 hod. postará PUĽS s programom Návraty.

Babadlo dokorán

PREŠOV. Druhý deň otvorených dverí v Babadle sa začne v sobotu o 10.00 hod. Výtvarným workshopom, dielňou výtvarných techník pre rodičov aj ich deti. Cirkusový workshop, dielňa s Jurajom Benčíkom, hercom, mímom a klaunom, bude od 14.00 hod. Bábkový workshop od 15.00 hod. povedie riaditeľka Babadla Júlia Labudová. Všetky workshopy sa budú konať v malej tanečnej sále Kultúrneho domu Solivar.

Sen jedného duba

PREŠOV. Predstavenie s ekologickou tematikou Sen jedného duba odohrajú v Kultúrnom dome Solivar v sobotu o 10.00 hod.

Popoludnie s predstaveniami

PREŠOV. Tri predstavenia si Babadlo pripravilo na sobotňajšie popoludnie v priestoroch Kultúrneho domu. Prvé predstavenie O psíčkovi a mačičke si môžu návštevníci pozrieť o 15.00 hod., O malom nervóznom prasiatku odohrajú o 16.30 hod. a Pačmaga sa predstaví o 18.00 hod.

Divadelný koncert

PREŠOV. Hudobný program s koncertom, na ktorom sa predstavia herci a spolupracovníci Babadla bude v sobotu od 20.00 hod.

Shadows & Swing & Oldies

PREŠOV. O živú hudbu zo 60. rokov, poctivý big beat, rock&roll, cha-cha, rumba a jive sa postará skupina The Shadoogies, ktorá hrá skladby od legendárnej britskej skupiny The Shadows. O živú hudbu z 30. až 60. rokov a rôznych aj neskorších období swingu sa postará skupina Swing Time For. To všetko doplní DJ Robo Baláž a jeho oldies diskotéka. Začiatok bude v sobotu o 19.00 hod. v historickej sále PKO.

Festa brasileira

PREŠOV. DJ Regis de Melo /Global Beat/ Brazil a extra: capoeira angola performance v sobotu o 22.00 hod. vo Wave clube.

Mesiac na vandrovke

PREŠOV. Program pod umelou hviezdnou oblohou o Mesiaci a Slnku pre najmenších školákov je pripravený na sobotu od 11.00 hod. vo Hvezdárni a planetáriu.

Ovce mojo, ovce

KRIVANY. Sobotňajšie popoludnie zamerané na bačovstvo spolu s tradičnými zvykmi bude v sobotu v Kamennom mlyne v Krivanoch (okr. Sabinov).

Choď do pekla

SABINOV. V sobotu o 19.00 hod. v kine Torysa odpremietajú premiéru francúzskej drámy o vine a treste, ale tiež o nájdení duchovnej slobody.

Marakana kotlík open

PREŠOV. V sobotu sa uskutoční 4. ročník úspešnej akcie vo varení guláša. O zábavu sa postarajú skupiny Čurbes a The Fathers. Varenie sa začne o 9.00, pre návštevníkov bude pripravené od 14.00 hod. Na tohtoročné varenie je prihlásených rekordných 18 súťažných družstiev.

Merida Road Cup

PREŠOV. 2. kolo cyklistických pretekov Merida Road Cup 2015 a Kritérium o pohár primátorky mesta Prešov je naplánovaný na sobotu od 10.00 hod. Trať pretekov bude v uzatvorenom okruhu mestom v dĺžke 3200 m.

Noc múzeí a galérií – Krajské múzeum

PREŠOV. Noc múzeí a galérií bude počas soboty aj v Krajskom múzeu v Prešove. Na programe je prehliadka aktuálnych výstav a expozícií, statické ukážky hasičskej techniky, výstroje a výzbroje v spolupráci s OR HaZZ v Prešove, vedomostný kvíz pre deti a mládež, tvorivé dielne pre najmenších a od 19.00 hod. vystúpenie folklórneho súboru Haršačan zo Záborského (od 19.00). Múzeum bude otvorené od 15.00 – 23.00 hod.

SNM – Múzeum rusínskej kultúry

PREŠOV. Podujatie otvoria v Múzeu rusínskej kultúry v sobotu o 9.30 hod. Netradičné prehliadky výstavných priestorov múzea budú od 10. – 16.00 hod. Od 13. hodiny sú pripravené rôzne aktivity pre deti. Program bude pokračovať od 16.00 hod. v STM – NKP Solivar.

Turnaj o Pohár starostu

ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY. Stolnotenisový turnaj staršieho žiactva o Pohár starostu obce sa uskutoční v sobotu v stolnotenisovej herni OŠK Šarišské Michaľany. Turnaj otvoria o 9.00 hod.

Beh májovým Tulčíkom

TULČÍK. Obec Tulčík (okr. Prešov) pozýva na 9. ročník Behu májovým Tulčíkom. Preteky sa budú konať v sobotu od 17.00 hod., prezentácia bude v miestnom kultúrnom dome.

Stavanie mája

KRIVANY. Stavanie májov v Krivanoch (okr. Sabinov) bude v sobotu o 18.30 hod., obecný máj postavia v centre obce o 20.00 hod.

Babadlo dokorán

PREŠOV. Tretí deň v Babadle odštartuje v nedeľu o 10.00 hod. Výtvarný workshop, v malej tanečnej sále. V divadelnej sále Domu kultúry Solivar to bude inscenácia Danka a Janka (10.00) a o 14.00 hod. Škaredé káčatko. Premiéra nového predstavenia Palculienka bude o 16.00 hod.

VI. prešovská zberateľská burza

PREŠOV. Burza mincí, bankoviek, medailí, známok, odznakov, pohľadníc, kníh, tel. kariet, bižutérie, hračiek, modelov, áut, železníc, lietadiel, pivných etikiet, CD, platní, DVD, videopásov bude prebiehať v nedeľu od 9.00 do 15.00 hod. v priestoroch historickej sály PKO v nedeľu.

Kabaret

PREŠOV. Predstavenie z čias medzivojnového Berlína Kabaret uvedú na doskách DJZ, v historickej budove, v nedeľu o 18.30 hod.

Nedeľné popoludnie

PREŠOV. Počas tejto nedele navštívi OC Max o 16.00 hod. kamarát Alexander Pallesitz a vyrozpráva s pomocou detí rozprávku o perníkovej chalúpke.

Sabinovská hudobná jar

SABINOV. V rámci Sabinovskej hudobnej jari sa organovým koncertom v rímskokatolíckom kostole predstaví Tomáš Mihalik v nedeľu o 17.00 hod.

Deň múzeí – Šarišské múzeum

BARDEJOV. V nedeľu sa v Šarišskom múzeu uskutoční Deň múzeí, kedy bude vo všetkých expozíciách múzea zľavnené vstupné.

Bardejovské potulky

BARDEJOV. Ďalšie Bardejovské potulky, na tému cechov v meste, sa uskutočnia v nedeľu. Porozprávajú o remeslách a remeselníkoch stredovekého Bardejova, mesta, ktoré bolo v tej dobe „ekonomickým ťahúňom horného Uhorska“. Návštevníci sa dozvedia o kováčoch a obuvníkoch, krajčíroch, klobučníkoch. Spoločné stretnutie bude o 17.00 hod. na námestí pred radnicou

Mamička jediná – mamička zlatá

LIPANY. Slávnostná akadémia pri príležitosti Dňa matiek sa v Mestskej galérii v Lipanoch (okr. Sabinov) uskutoční v nedeľu od 15.00 hod. Garantom programu sú deti z MŠ Centrum.

Holub sedel na konári a premýšľal o živote

SABINOV. Premiéra komediálnej drámy Holub sedel na konári a premýšľal o živote bude v nedeľu o 19.00 hod. v kine Torysa.

Deň matiek

KRIVANY. Mamy si uctia v Krivanoch (okr. Sabinov) slávnostným programom Deň matiek v nedeľu o 14.00 hod. v miestnom kultúrnom dome. Vystúpia žiaci materskej a základnej školy, Škola ľudového tanca, Spevácky kostolný zbor, ĽH Figľar a stretnutie vyvrcholí spoločenským posedením.

Spišský región

Exkurzia na Čingovské hradisko

SLOVENSKÝ RAJ. ŠOP SR – Správa NP Slovenský raj zorganizovala 2. ročník prírodovedných exkurzií do NP Slovenský raj, tentokrát na Čingovské hradisko. Trasa: Smižianska Maša – Čingov – Smižianska Maša. Zraz je v sobotu o 8.30 hod. na Smižianskej Maši.

Keď zbrane utíchnu, znie tikot hodín

MARKUŠOVCE. Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi – kaštieľ v Markušovciach pripravil večernú prehliadku kaštieľa pri svetle sviečok, počas ktorej bližšie predstavia zaujímavú zbierku historických hodín, ktorá sa nachádza v zbierkovom fonde Múzea Spiša. Uskutoční sa v sobotu s nasledovným programom – o 18. hod. sa predstaví mezzosopranistka Veronika Huttová, o 19. hod. je vstup do kaštieľa pre účastníkov koncertu. Pre verejnosť je prehliadka sprístupnená o 20. a 21. hod.

Maratón aktivít

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu sa od 11. do 22. hod. uskutoční v rámci Medzinárodného dňa múzeí a galérií v Galérii umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi Maratón aktivít so zameraním na kultúru moslimského a orientálneho sveta s nasledovným programom od 12. – 18. hod. Arabská kuchyňa – ochutnávky jedál, Galerijný trh – ponuka netradičných produktov z ďalekého sveta, BaBinec – tvorivá dielňa, viazanie hidžábu a skúšanie abají, fotografický ateliér pre portrétovanie návštevníka v moslimskom odeve. Od 13. – 16. hod. Arabský svet – filmy, od 14. – 15. hod. Ženy a islam – prednáška, od 14.00 – 17. hod. Maľovanie hennou, od 11. - 22. hod. budú sprístupnené výstavy v priestoroch GUS.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu o 16. hod. premietne kino Mier rozprávku Ovečka Shaun, o 17. hod. hudobnú komédiu Ladíme 2, o 19. hod. thriller Mad Max: Zbesilá cesta.

Multimediálny večer

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu sa od 19. hod. uskutoční v priestoroch Galérie umelcov Spiša Multimediálny večer: Andy Warhol – King of pop art. Skupina Igor Kucer Emotion Group, Košice. Piesne matky Júlie Warholovej v jedinečnom predvedení formou hudby, projekcií a performance.


Spišské divadlo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V sobotu sa Spišské divadlo predstaví dvomi predstaveniami. O 10.30 hod. predpremiérou a o 16. hod. premiérou hry Jakub s veľkými ušami. Príbeh plný dobrodružstva, pesničiek, rozprávkových bytostí a zvieratiek.

Kino Mier

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V nedeľu o 15. hod. premietne kino Mier animovanú rodinnú komédiu Konečne doma, o 17. hod. hudobnú komédiu Ladíme 2, o 19. hod. thriller Mad Max: Zbesilá cesta.

O dvanástich mesiačikoch

SMIŽANY. V nedeľu o 15. hod. sa v spoločenskej sále kultúrneho domu žiaci ZŠ Pov. Sv. Kríža predstavia s hrou O dvanástich mesiačikoch.

Noc múzeí

LEVOČA. V sobotu pozýva Spišské múzeum na podujatie Sprevádzanie s Levočskou bielou paňou v historickej radnici od 10. – 15. hod. a 19. a 20. hod. Návštevníci stretnú Julianu Korponayovú, ktorá rozpovie svoj príbeh a prevedie ich zákutiami levočskej radnice. V Dome Majstra Pavla z Levoče sa od 10. do 15. hod. uskutoční premietanie filmu Tajomstvo levočského podzemia historika Pavla Dvořáka z cyklu Hľadanie stratených svetov. Príbeh o objavení oltára Narodenia od Majstra Pavla z Levoče.

Kino Úsmev

LEVOČA. Kino Úsmev premietne v sobotu o 19. hod. triler Mad Max: Zbesilá cesta.

Kino v Margecanoch

MARGECANY. V nedeľu o 15.00 hod. je pre deti pripravené premietanie rozprávky Jack zabijak obrov, o 20.45 hod. si môžu dospelí pozrieť v kine priamy prenos z finálového zápasu MS 2015 v hokeji.

Zemplínsky región

Ladíme 2

MICHALOVCE. Celá Amerika im leží pri nohách a dokonca ich pozvú, aby zaspievali prezidentovi Obamovi k narodeninám. Lenže stačí drobná technická komplikácia a z doterajších miláčikov sa stáva terč. Hudobnú komédiu premietne kino Centrum v sobotu o 18.30 hod. a v nedeľu o 17.40 hod.

Pieseň mora

MICHALOVCE. V bájnej krajine starých Keltov žije na osamelom majáku otec s dcérou a synom. Život celej rodiny sa obráti hore nohami vo chvíli, keď sa ukáže, že malá dcérka Saoirse je poslednou z tuleních víl. Rodinný, animovaný film si môžete pozrieť v kine Centrum v nedeľu o 16.00 hod.

Gemerský región

Noc múzeí v Betliari

ROŽŇAVA. Dvere Betliarskeho katieľa zostanú v sobotu otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín. V rámci 11. ročníka Noci múzeí sa bežný program obohatí o tvorivé dielne v čase od 13.00 do 16.00 hod. Nasledovať bude otvorenie Múzeum Contemporary, čo je výstava diela súčasného umelca Jara Vargu. Od 17.30 do 23.00 budú môcť návštevníci vidieť prehliadky v historických kostýmoch s hudobnými prekvapeniami a taktiež objaviteľské prehliadky kaštieľa baterkami cez bežne nesprístupnené miestnosti a schodiská. Na záver je pripravený ohňostroj.

Tatranský región

Svit.kom

SVIT. V sobotu bude Kultúrny dom Svit a Námestie Jána Antonína Baťu žiť komunitným festivalom. Pripravený je bohatý kultúrny program, workshopy a súťaže pre všetky vekové kategórie. Na svoje si prídu aj milovníci dobrého jedla a kvalitného pitia. Podrobný program nájdete na stránke mesta.

Noc múzeí a galérií

TATRANSKÁ LOMNICA. Múzeum Tatranského národného parku pri Štátnych lesoch TANAP–u v sobotu po prvýkrát usporadúva Noc múzeí a galérií. Návštevníci podujatia budú mať možnosť vidieť okrem expozície aj zaujímavý program. Ukážky preparácie živočíchov, tvorba 3D exponátov rastlín, minerálov, škodcov lesov, záchrana v horách a hry pre deti. Hosťami podujatia budú Zdeno Vlach – tvorca prírodovedných filmov a parazitologičky z Parazitologického ústavu SAV v Košiciach.

Deň kože

ČERVENÝ KLÁŠTOR. Pri príležitosti dňa kože - dňa dotykov ponúkajú v sobotu miestne kúpele konzultácie s lekárom zdarma od 9.00 do 17.00.

Kúzelný svet víly

POPRAD. V nedeľu v divadelnej sále Domu kultúry sa o 10.00 h ponoríte do kúzelného sveta víl. Divadelno–tanečná rozprávka o dvoch sestrách Láske a Zlobe, ktoré medzi sebou zvádzajú neustály boj. Je to príbeh plný kúziel a tanca v podaní divadla Alimah Fusion & Alchýmie.

Noc múzeí

STARÁ ĽUBOVŇA. O 20. hodine sa v nedeľu v rámci Nocí múzeí a galérií uskutoční nočná prehliadka hradu a skanzenu.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 2. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 3. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 4. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
 5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 6. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
 7. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 8. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
 9. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
 10. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
 1. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
 2. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
 3. V COOP Jednote aj počas pandémie vybavíte všetko
 4. DPDgroup zanalyzovala správanie zákazníkov počas pandémie
 5. Čo bude v 2021 inak pri stavebnom povolení pre domy
 6. Konečne! PLANEO Elektro opäť otvára predajne
 7. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
 8. Obnoviteľné zdroje energie na FVT
 9. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
 10. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 25 763
 2. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku 22 338
 3. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 18 150
 4. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 8 610
 5. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 8 359
 6. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť! 8 014
 7. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 7 849
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 843
 9. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 766
 10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 693
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košická Kalvária má v sebe potenciál byť pre návštevníkov mesta lákadlom. Napriek tomu je v dezolátnom stave.

Riešenia komplikuje vlastníctvo.

4 h
Pri toku sú označené aj stromy, ktoré majú pri úprave svahu padnúť.

Račí potok sa kedysi pýšil čistou vodou. Teraz pôjde zrejme do rúry.

4 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Slovensko sa zrejme nevyhne vyhosteniu ruských diplomatov.

9 h

Čo sa udialo v českých Vrběticích.

5 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop