Slnko a teplo sa nám zvyčajne páčia dovtedy, kým sa neobjaví ich sprievodný jav, ktorý nám veľmi nevonia. A to doslova. Viete, ktoré prípravky sú najvhodnejšie a najúčinnejšie?
Ak potrebujete extra silnú dávku antiperspirantu, nemali by ste hľadať medzi kozmetikou, ale zájsť do lekárne. Tam si vypýtajte prípravok, ktorý obsahuje soli hliníka. Nanáša sa väčšinou pred spaním a postupne znižuje potenie počas dňa.
Niektoré deodoranty a antiperspiranty schnú o čosi dlhšie, čo nemusí vyhovovať uponáhľaným ženám. Pre tie je teda najvhodnejší minerálny prípravok, ktorý sa rýchlo vstrebe a má výborné absorpčné schopnosti, takže vás rýchlo zbaví vlhkosti a tým aj nepríjemného pachu.
A keďže sú minerály prírodné látky, pokožka ich väčšinou dobre znáša.
Ženy s citlivou pokožkou mávajú často problém nájsť si vhodný prípravok, keďže na mnohé ich pleť reaguje svrbením, sčervenaním a pálením.
Pre vás sú ideálne fyziologické prostriedky proti poteniu, ktoré rešpektujú prirodzenú rovnováhu pokožky.
Oblúkom sa však vyhnite prípravkom, ktoré obsahujú alkohol a hliníkové (alumíniové) soli.
Chemikálií máme vo svojom živote viac než dosť, preto by sme ich kontakt s telom a pokožkou mali znížiť na minimum.
Ak vyznávate prírodné prostriedky, vyskúšajte použiť kamenec. V tom rozhodne nie je žiadna chémia, preto pôsobí dobre aj na citlivú pleť.
Nanáša sa na vlhkú pokožku a vytvára na nej tenký film, ktorý zabraňuje množeniu baktérií a teda aj vzniku zápachu. Je to však len deodorant, ktorý rieši vôňu, nie antiperspirant, ktorý by zabránil vzniku potu samotného.
Najradikálnejším bojovníkom proti poteniu je botulotoxín. Jeho aplikácia síce poriadne prevetrá vašu peňaženku, no efekt je dlhodobý a trvá vraj od šiestich mesiacov do jedného roka.
Autor: Spracovala: Anna Novotná
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.