Tréner košických hádzanárov: Keď nemáš tréningy, potom to tak vyzerá

Erik Ľoch. Cez bratislavskú obranu neprerazil.
Erik Ľoch. Cez bratislavskú obranu neprerazil. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|22. mar 2015 o 23:00

Konfrontačný duel vyznel v prospech hostí až príliš jednoznačne.

Ak budeme ignorovať Modru a Martin, ktorí v hádzanárskej extralige mužov aj tak veľa vody nenamútia, mal to byť akýsi zápas pravdy, kto je v nadstavbovej skupine B (o záchranu) lepší - Košice či Bratislava. Pre fanúšikov oranžovo-čiernych (košických, lebo v takých farbách, na prekvapenie, hrali v sobotu bratislavskí policajti) to bolo trošku sklamanie, lebo konfrontačný duel vyznel v prospech hostí až príliš jednoznačne.

KOŠICE. Tréner na „záskok“, Ján Hruščák, sa možno tešil, že si to lavičke A mužstva trošku užije, ale...

„To sa užiť nedá. Videli ste sami, bez tréningu to takto vyzerá.“

Po nečakanej abdikácii Jána Kolesára z postu trénera nebol prakticky žiaden čas na zblíženie sa Jána Hruščáka s extraligovým mančaftom, aj keď on tam mal aj zopár svojich hráčov zo staršieho dorastu.

„Veď pred zápasom s ŠKP bol iba jeden tréning a boli na ňom iba piati muži, takže prakticky nič sa nedalo robiť, nacvičovať.“

Tak to na ihrisku aj vyzeralo, hostia pôsobili oveľa „hádzanárskejšie“ ako ich hostitelia.

„Tu je vidieť, aká je trénovanosť. A u nás, bohužiaľ, aj keď sa prešlo na amaterizmus či poloprofesionalizmus, to nemôže fungovať tak, že chlapi prídu na tréning poobede rovno z roboty, aj to nie každý deň... Všetko vychádza z tréningov. Nemáš tréningy, tak to potom vyzerá tak, ako to dnes vyzeralo...“

Musia byť určené nejaké pravidlá

V momentálnej situácii by proti ŠKP nepomohli už ani narýchlo vypísané prémie za víťazstvo...

„Ha-ha-ha. Možnože hráči o nejakých prémiách vedeli, ale ja nie,“ pochopil Ján Hruščák, že na úkor košických hádzanárov a ich žalostnej situácie trošku špásujeme.

A nič si nerobí z toho, že jeho trénerský kolega Dušan Timko mu prenechal ťažšie stráviteľné sústo, že si vybral zápas s Modrou a jemu „doprial“ vytrápiť sa s ŠKP.

„Ááále, to vôbec neriešim, niekto na tej lavičke musel byť... Samozrejme, išli sme do toho s tým, že chceme vyhrať. Každé víťazstvo človeka poteší, trénera a určite i hráčov. Predsa, keď niečo robíš, tak chceš stále vyhrávať. Ale videli ste, že sme na to nemali. Chlapci sa snažili strieľať niekedy aj z desiatich metrov, triafať vinkle, ale keď nemáš tie ruky vyhádzané, netrénuješ, tak to veľmi ťažko môžeš zvládnuť...“

Čo budúca sezóna, ak košický klub, respektíve A mužstvo, neupadne do kómy? Na koho to, z dvojice Hruščák - Timko, padne, že bude „musieť“ robiť trénera? Lebo v 1. MHK nie je momentálne ani na návnadu, aby ju hodili do cudzieho rybníka.

„Nuž, na niekoho z nás to asi padne... Nieže by som to ja odmietal, ale musí byť systém, musia byť tréningy, musíme vedieť, čo chceme. Či už to bude profesionálny mančaft alebo amatérsky, musí sa hlavne trénovať, lebo bez toho sa to nedá robiť. Musia byť určené nejaké pravidlá, aby sa hráči popri práci mohli viac sústrediť aj na hádzanú.“

Hádzanárska extraliga mužov

B-skupina (o 7.-10. miesto), 5. kolo

Košice - Bratislava 28:36 (12:21),

najviac gólov: Fuňak 8, Hriňák 6, Šiška 6/2 - M. Volentics 11/3, Bohunický 6, J. Štepanovský 4.

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: V. Cibere a Gedeon, 60 divákov.

Nachádzate sa tu:
Domov»Sportnet na východe»Tréner košických hádzanárov: Keď nemáš tréningy, potom to tak vyzerá